Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

ewwik
2. kvě 2011

@j.a.n.u.s. Jani budu na Tebe myslet a držet pěstičky, aby vše dobře dopadlo!!!! Snad se malý už rozhodne jít ven a potkáme se tam. Zatím u mě, ale nic. Drž se kočko 😉!!!!!!!!!!!

lucija
3. kvě 2011

Tak Janča už má malého Jonaska u sebe 😵 😵 😵 😵 51cm a 3250g takže odhadce se trochu sekl 🙂
Jani ještě jednou gratuluji.

@ewwik a co Ty? Ještě doma? Celá? 🙂

ewwik
3. kvě 2011

@lucija Jéééé tak to Jaňulce gratulujííííííí 🙂 😵 🙂 !!!!!!!!!!

Jinak já pořád doma a celá 😉 . Malý ven ještě nechce, takže ještě zítra doma a ve čtvrtek se musím jít ukázat do nemocnice. Uvidíme co mi tam řeknou.

mamusa1611
3. kvě 2011

@lucija jj taky pisala sms 🙂

a taky se Janičko přidávám ještě jednou ke gratulantkám!!!! 🙂 🙂 😵
Přeju hlavně zdravíčko, štěstíčko a spoustu radosti ať ti Jonášek dělá!!!
@j.a.n.u.s.

mamusa1611
3. kvě 2011

@ewwik nooo, aby to taky nepřišlo tak najednou, jako u mě... 🙂 😉

ewwik
4. kvě 2011

@mamusa1611 Vůbec bych se nezlobila, kdyby to už přišlo 🙂 😵 😲 . To čekání je fakt divné 😨 🙂 .

rina76
4. kvě 2011

@j.a.n.u.s. My také moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí a zdraví Jonáškovi i mamince.

rina76
4. kvě 2011

@ewwik Já se taky nemohla dočkat, už to bylo moc dlouhé

dendasek
4. kvě 2011

Ahojky holky..psala jsem Janci, ptala jsem se jak ji je..jestli jsou oba dva ok, tak odepsala, ze vam muzu napsat i sem:
"Malej ok, ja nic moc, otvirali me jeste jednou, pac jsem zacala krvacet do dutiny brisni, tak zatim furt jipka, nizky tlak, transfuze, ble..."

lucija
4. kvě 2011

@dendasek kurde ☹

lucierob
4. kvě 2011

@j.a.n.u.s. mooooc gratuluju k Jonáškovi. A rychle se uzdrav, ať si to můžeš pořádně užívat. 😉
@dendasek deny a co ty? Už jsi v pohodě? A jak se Elišce líbí Anežka? Určitě ti chce se vším pomáhat,co?

cinky
5. kvě 2011

Tak taky Janičce ještě jednou gratuluji a přeji rychlé uzdravení!
Jinak včera jsem byla poprvé na předporodním kurzu. Sice jsem začla posledním tématem, ale nevadí 😀
A hrozně milá staniční sestra, která je zároveň laktační poradkyní, nám řekla info o kojení, a jak to u nich při porodu probíhá a je to tak, jak bych si přála.
Karvinská porodnice už je taky držitelem titulem Baby friendly hospital. Což pro mě byla novinka!
A to, že se od 1.7. zavírá porodka je kachna🙂 Vůbec to nejni pravda. Ale příští rok ji čeká rozsáhlá rekonstrukce.

medan29
5. kvě 2011

@dendasek jé ty máš už mimi tak velká gratulace

dendasek
5. kvě 2011

@medan29: dekuju 😉

@lucierob: Presne jak pises, Eli je zatim z Anezky nadsena..pomaha jak muze🙂 tak jsem zvedava jak dlouho ji to nadseni vydrzi. Jen se ji moc nelibi, ze je porad tak mala...porad se pta, kdy uz konecne vyroste..🙂
Jinak ja uz jsem skoro fit..jizva se pekne hoji..jen obcas zaboli..stehy uz mam venku..
Byla jsem dneska s Any na dvoutydenni ko a pekne pribira..pri propusteni z nemocnicemela 2880g a dneska mela 3270g..tak mam radost, zatim jen kojime.

ewwik
6. kvě 2011

Holky, tak já jsem pořád 2v1 🙂. Chodím každý den do nemocnice na ozvy a pokud neporodím do středy, tak mám počítat, že ve středu - čtvrtek budou vyvolávat! Dnes tam byl jiný doktor a ten mi dokonce navrhl ať to vyvoláme zítra. Vůbec jsem nevěděla co na to říct, ale nakonec jsem to odmítla , snad jsem neudělala chybu. Byla tam i jiná maminka a taky už má pom termínu a taky ji to chtěl zítra vyvolat. A taky odmítla. No uvidíme, snad do té středy porodím 😉 🙂.

dendasek
7. kvě 2011

@ewwik: drzim palce, at si to Adamek (mimochodem krasne jmeno, taky jsem ho mela vybrane pro kluka 😀 ) rozmysli a vyloupne se na svet sam, bez vyvolavacky 😉

ewwik
9. kvě 2011

@dendasek Děkuji 🙂, ale vypadá to, že opravdu vyvoláčka bude ☹. No co se dá dělat.

dendasek
9. kvě 2011

ewwik: klidne se to muze jeste rozjet samo.. 😉nadeje umira posledni 😉 Ja jsem prenasela dvanact dni.. 😅 😔

j.a.n.u.s.
10. kvě 2011

@dendasek
@ewwik
@cinky
@lucija
@mamusa1611
@rina76
Holky, moc diky za gratulace 🙂

Kde zacit..nenudit UZ maminky a nestrasit jeste prvo-tehulky :D

No zacnu asi na porodnim v Karvine...vedela jsem do ceho jdu, kdo me tam ceka...jak EASY to bude....nastoupila jsem tam pred polednem...vysetreni, ozvy, anesteziolog(!!!)...a pak uz jen cekacka na vecer, noc a rano....kdy se vse melo uskutecnit, pac jsem sla jako prvni na sal. Noc probehla v klidu...jen jsem se loucila s briskem, ujistovala Jonaska, ze venku je bezpecno a ze v moji naruci mu bude dobre....at se neboji, ze to bude vse dobre. Kupodivu jsem usnula...
...rano klystyr, priprava, volala jsem mamce at teda donde, ze pujdu na sal v osm hodin....prave vedla Elishku do skolky. Prisla, objala me, dodala odvahu a uz jsem si sla nechat "dobrovolne" zavest cevku! Toho jsem se dost bala...pak jsem zjistila, ze nebylo ceho....dulezite je dychat, pri bolesti vydechnout....pomaha to 🙂
Jeste jsme s porodni asistentkou laskovaly, delaly si srandu, ale uz jsem to vnimala jen tak aby se nereklo, v duchu jsem byla porad s Jonaskem...
Je to strasny pocit, kdyz vas vezou na operacni sal a jste pri vedomi, diky bohu, ze tam byly vsechny postavicky uplne skvele naladene, citila jsem se dobre v jejich rukou...taky dulezite! Duvera!
Pak prisly na sal kapacity a uz jsem vedela ze je to tady - ten moment....bylo 08:04...a ja se rozloucila s Elishkou i s maminkou v mych myslenkach, pac clovek nikdy nevi, kdy "odejde"....a co kdyby to byl zrovna "jeho" moment?!
A pak BLINK...a ticho, tma...........................................
.................................probouzeni na JIP, bolest, JONASEK 🙂 !bolest, zizen, otupelost,Jonasek - radost, bolest, procitani, bolest...VELIKA BOLEST...pulsujici VELIKA BOLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...vezou me zpatky na sal...krvacim do dutiny brisni....strasne to boli!!!!...BLINK....tma, ticho...
....procitnuti na JIP, bolest, dostavam neco proti ni....dostavam ATB-chce se mi zvracet z te chute co se mi objevila na patre! To vse do jedne ze ctyr kanyl, co mi byly napichnuty....Jonasek! Paneboze je v poradku??????

Ano byl. Narodil se krasny chlapecek, vlasacek-mladatko moje.

Na JIP jsem potkala jen andely. Nemohu jinak nez dekovat za jejich peci, laskavost a pozitivni energii co vyzarovaly...hodne sestricky, moc!

Na vytahovani drenu chci zapomenout. Snad se to nekdy povede 🙂

Maleho mi vozily sestricky z novorozeneckeho vzdy po trech hodinach 🙂 , dekuji za to! Krasne jsme zacali kojit...chteli mi furt davat neco proti bolesti, ale ja odmitala...statecna to ja 🙂
Po dvou dnech uznali, ze muzem na normos pokoj...hura! Dostala jsem se na dvojluzak k uzasne mamince z Orlove. Diky ni to uteklo jako voda ten pobyt...maleho mi jeste vzali na noc sestricky, ale od druheho dne uz jsem fungovala normalne. Takze se da rict, ze po operaci a nasledne reoperaci jsem od tretiho dne maleho nepustila z naruci....opet jsem dostala nabidku k necemu proti bolesti, opet jsem odmitla... 🙂
Ty prvni dny byly jak v oparu, ale euforie to vsechno zkrasnovala...porad jsem cekala na hormonalni deprese a ony neprisly 🙂...jen krasno a pocity, ze nemusim nic resit...jen hladit maleho, pusinkovat ho a poznavat jeho dusicku...
Dekuji za krasny pobyt v nemocnici, kdyz uz to muselo byt touhle cestou. Dulezite je vypichnout ze vseho to pekne a soustredit se na to 🙂

j.a.n.u.s.
10. kvě 2011

Jeste dodatek, malej mel 3350g :D ja se sekla pac jsem byla jeste mimoooooooo 😅

mamusa1611
10. kvě 2011

@j.a.n.u.s. Nááááááááádhera... 🙂 jsem se normálně rozbrečela... 😀 tak mě to všechno dojalo... 😅
No, bych teda ráda napsala, že s těma sestřičkama a por.asistentkama máš pravdu, ale doktoři na to kašlou čím dál víc bych řekla... 😒 Prachy, prachy.....ale na sálech honem honem....at už to je a pak to tak dopadá.... 😠 😒 Taky jsem byla asi 2.týdny zpět v nemoc.na čištění..... 🙄
No nic, ale hlavně že vám to všechno tak krásně dopadlo, že jste oba zdraví, to je hlavní.... 😉 🙂
Teď už si jen užívej maličkého, vlasně obou, 🙂 ptž se ani nenaděješ, a uteče to jako voda...... 😔

lucierob
12. kvě 2011

AHOJ HOLKY,

@j.a.n.u.s. ještě jednou mooooc gratuluju. Jonášek se vám moc poved. Je krásný a to jeho číro je úplně parádní. To já neznám. Moje děti měli na hlavičkách jen chmíříčko 🙂 🙂 🙂

smithi
12. kvě 2011

Ahoj holky

Jsem tady nová tak se trošku představím.
Jmenuju se Lucka je mi 21, pocházím z Rychvaldu ale žiju v Orlové už asi 5 let..
Jsem vdaná, mám 3 letého syna a teď čekáme (snad) holčičku 🙂 termín je vypočítaný na 10.srpna
mamusa1611 Tebe znám ještě ze základky 😀 gratuluji ti k holčičce a všem ostatním maminkám taky 😉

j.a.n.u.s.
12. kvě 2011

@smithi Vitej smithi 🙂

j.a.n.u.s.
13. kvě 2011

Holky, dneska stehy sly ven, poprve jsem potkala pana primare Fialu🙂....velice velice normalni clovek se srdcem! Malokdy se toto vidi....
mamu...davam ti za pravdu!

smithi
13. kvě 2011

@j.a.n.u.s. Taky k němu chodím a dokonce mi rodil synka, je skvělý lékař i člověk. Vždy empatický, naslouchavý a trpělivý.
Nevíš náhodou jak to teda s karvinskou porodnicí vypadá? nechci rodit jinde 😨

mamusa1611
14. kvě 2011

@smithi ahojky, fakt?? no to je pěkné, noo, bych taky ráda věděla, o koho jde... 😀 jinak děkuji moc.. 🙂

mamusa1611
14. kvě 2011

@j.a.n.u.s. jj, přesně ták...... se srdcem....... 🙂

Jinak se chci zeptat..... jestli je normální, když jsem opět začla krvácet...no, není to čistá krev, ale minulý týden už jen takové špinění, už to ustávalo, a od včera zase... 😒 😠 už mě to štve.... jako furt s těma vložkama... 😠 za chvilu léto, voda, koupáníčko a já budu na suchu??!!! to snad né... 😠 😀 Dávaj se na to nějaké prášky?? aby to konečně přešlo?? Nebo nebude to už začínající MS???

j.a.n.u.s.
14. kvě 2011

@mamusa1611 mamu nechci strasit, ale ja to mela desne dlouho...krev pak ten sliz ruzovy, tkan...pak nic a zase krev...a nanovo...parkrat se to tak otocilo a dobry. Mudra rikal, ze to je dobry, tak jsem neresila....neboj, prestane to 🙂

@smithi ja jsem mu rikala, ze az budu mit auto, tak se prihlasim k nemu.....

mamusa1611
14. kvě 2011

@j.a.n.u.s. o.k. tak dík, noo... nestrašíš, už si zvykám... 😒 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru