Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

misan
6. čer 2007

Ahojky, píši pozdě, ale přeci, rodila jsem v Karviné - Ráji 24.3.2007,byla jsem nadmíru spokojená, personál výborný, porodní asistentky super, určitě bych tam rodila znovu. Jsem pro, připlatit si za nadstandart při porodu - pokoj s masážní vanou je úžasný, stojí 600 Kč,-, ale je to lace za soukromí a klid s partnerem,jinač nemusím samotku, takže nadstandart pro pobyt jsem nepotřebovala, sprchy byly kousek a strava přiměřená.Karviná mě překvapila, opravdu lékaři a sestry dělají nemocnici - pro gyn.por. Karviná to opravdu platí!

bu_bu
15. čer 2007

Já se teda taky připojuji.
Rodila jsem zde 6.6.2007 císařským řezem. Porodnice má u mě jedničku s hvězdičkou. Personál byl úžasný, za celou dobu jsem nepotkala nikoho, kdo by byl nepříjemný a že jsem těch lidí za těch 6 dní poznala! Vše bylo super, i jídlo se dalo (na to že si docela vybírám 🙂 ). Jsem ráda, že jsem si vybrala tuto porodnici, fakt velká spokojenost.

misan
19. čer 2007

ahoj bubu, moc blahopřeji k mimi, přeju hodně zdraví!!!!!!!!!!!!!

lukynek
20. črc 2007

🙂 🙂 Ahojte, rodila jsem 15.7.2007. Místo holčičky, která se nám měla narodit, se nám narodil krásný chlapeček Lukášek. A jsme samozřejmě moc rádi. Porodnice v Karviné-Ráji má u mě velkou jedničku!! Personál výborný. Tímto bych chtěla poděkovat paní doktorce Reitové, která byla úžasná. Také porodním asistentkám - všechny super. A na oddělení po porodu skvělé sestřičky, které se o nás i miminka starali no prostě úžasně!! Jediné, co bych mohla vytknout je nemocniční strava! Rodila jsem v této nemocnici podruhé (... a naposled)a doporučila bych jí určitě!!

misan
20. črc 2007

ahoj Lukynku, Dr, Reitová je super, tobě moc blahopřeji, přeji hodně zdraví, pa Mišan

pavla80
2. srp 2007

Čauky rodila jsem v Karviné 7.5.2007 narodila se nám zdravá holčička.Byla jsem moc spokojena perfektní dětské sestřičky ve všem poradily no super 😀 .Rodila jsem tam i první holku skoro před 4 lety a byla tam jedna hnusná sestra ale ta tam naštěstí už ted nebyla.ahoj

bebru
2. srp 2007

Ahojky, tak jsem ráda, že jsem konečně našla někoho, kdo si Ráj jen pochvaluje 🙂 .A je vás víc.Jsem prvorodička a mám tarmín až koncem října, ale hodně bab mně od Ráje odrazovalo.Takže jsete mně moc potěšili 😀 .Zdravím a ať se vám i miminkám moc daří.

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendisa
7. srp 2007

ahoj lidi, máte někdo čerstvé informace, jak to momentálně vypadá v Ráji? Myslím tím, jak zvládají ten rodící nával a jestli rodičky nečekají na pokoj po chodbách apod. 🙂
Kdo z vás se chystá v nejbližší době rodit do Karviné a kdy?
Díky moc

misan
7. srp 2007

Ahoj Dendisa, mám tam maminku, zjistím a dám vědět, teď se tam chystá švagrová, porodů mají dost, hodně prý holky přenášejí, papa

dendisa
10. srp 2007

ahoj misane, díky za info. Byli jsme tam ve středu, skutečnost je taková, že je teď největší vlna hlavně díky cigošům. No jo, dobíhá jim porodné.
Pro ty, které to zajímá, naši spoluobčané tam mají pokoje zvlášť, porodnice to separuje (hlavně kvůli problematickým příbuzným a taky už mají svoje mediální a jiné zážitky s nimi, že).

Jinak, porodnice je plná, ale nevypadalo to, že by nezvládali. Moc děkuji paní Balasové, která se nám ochotně věnovala. (manžel je značně uklidněn, že může kdyžtak uprostřed porodu utéct 😉 )

Jestli se můžu ještě zeptat, jak se to u návštěv na nadstandardu? Může tam být otec těch osm hodin nepřetržitě, nebo ho stejně po nějaké době pošlou pryč, aby měla rodička klid? A týká se i nadstandardu pravidlo, že na návštěvě může k matce a dítěti vždy pouze jeden člověk?

darunka
10. srp 2007

Ahoj holky, toto téma mě taky zajímá, i když možná trochu předčasně. Jelikož jsem rozhodnutá taky pro karvinskou porodnici, tak si myslím, že nebude na škodu, když si už pomalu začnu sbírat info 🙂
Dendisa, chtěla bych se tě zeptat, kde ses informovala na prohlídku porodnice, u svého dokotora? To jsem nevěděla, že otec může uprostřed porodu utéct 🙂

dendisa
11. srp 2007

darunka, našla jsem si to na internetu, musíš tam zavolat a domluvit se na osobní schůzce, nedá se objednat ani den dopředu, protože personál nikdy neví, jestli zítra nebude moc porodů (vyšlo nám to až napotřetí). Nejlépe zavolat tak hodinku - dvě před příjezdem. Provázejí pouze v době od 9:00 do 14:00.
Jsme moc rádi, že jsme tam byli, spadlo z nás dost obav. Vezmi si s sebou těhotenskou průkazku, poznačili nám do ní, že jsme tam oba byli, hlavně kvůli přítomnosti otce u porodu. Prej jsou bez toho tatínkové hodně neukáznění (jeden si tam dokonce zapálil u porodu!).

misan
12. srp 2007

jak jsem se informovala, zvládají perfektně, jsou tam fakt šikovní, naši menšinu fakt oddělují,to jsem zažila i já, perfektní je, když se na Vás "dostane "porodní nadstandartní pokoj, jste tam sami, vlastní vířivka i WC, super porodní křeslo, rodíte v polosedu, super se dýchá (vlastní zkušenost").

torinka
20. srp 2007

ahoj holky, mám za 2 měsíce rodit, nemáte některá číslo na karvinskou porodnici??? chci se tam jít podívat. děkuji

misan
20. srp 2007

Ahoj Torinka, tel na vrátnici je 596383111 a oni tě přepojí, papapa

torinka
20. srp 2007

děkuji moc

drike
1. zář 2007

Ahojky,rodila jsem v Karviné před 2 týdny a musím říct,že mám smíšené pocity,na jedné straně se tam pohybuje spousta skvělých lidí,na straně druhé i nepříjemných,ale to je asi všude.Nejvíce nepříjemné pocity ve mě zanechala paní dr.Reitová a jedna paní lékařka z novorozeneckého oddělení na jejíž jméno si nemohu vzpomenout,mé velké dík patří panu asistentu primáře Lipkovi,který je vážně profesionál s lidským přístupem,většině setřiček a příjemným porodním asistentkám.Jinač romské spoluobčany opravdu oddělují a strava je přiměřená,takže myslím,že jestli se rozhodujete zda tam jít rodit,myslím si že ano,protože na nepříjemného člověka můžete natrefit všude,ale nemělo by to kazit jméno těm ostatním co se snaží 🙂

ivulinda
12. zář 2007

ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat jestli samostatný pokoj jako nadstandart taky stojí 600kč bez výřivky apod. 🙂 díky

misan
13. zář 2007

Ahojky ivulinda, nadstandartní pokoj stojí 400Kč/den, máš ho s vlastním soc. zařízením, TV a pod, máš výběř ze tří jíden nebo si můžeš přát cokoliv, uvaří to, vždy ti bude den předem volat dietní sestra a ptát se.na tomto pokoji výřivka není.

600 kč stojí porod s tatínkem "na polosedu", tzn. jste tam sami, máte vlastní vířivku a WC, točí tam i srdíčko, takže vůbec nemusíš n asál a tam taky porodíš, stojí to fakt za to, navíc, polohovací křeslo je bomba, fajn se na něm dýchá

lugo24
15. zář 2007

Ahojte holky nevíte který den je v Karviné prohlídka porodnice. Díky Lucka 😅

misan
15. zář 2007

Zavolej tak dvě hodinky předem, od 9-14 h tam provázejí denně, ale volej týž den, oni neví nikdy den předem, kolik bude práce!!! tel na vrátnici 596383111 a oni tě přepojí, papa

dendisa
16. zář 2007

Ahoj, 5. září jsem rodila v Karviné císařem. Jsem nadšená. Já i moje dcera jsme měly plnou péči absolutních andělů, kterým za celou dobu našeho pobytu nezmizel úsměv ze rtů. (A to s námi měli opravdu hodně práce).
Ještě jednou děkuji všem lékařům, sestřičkám i sestrám z JIPky na chýře, protože takovou vstřícnost a laskavost bych nečekala ani náhodou.
Už neříkám "až budu znova rodit" 😀, ale "jestli budu znova rodit" - pak to teda opět jistí Karviná Ráj.

PS.: Nechápu, jak si může někdo stěžovat na žrádlo v nemocnici - já tam měla tři dny dokonce DIETU, ale tolik starostí sama se sebou i s děckem, že mě teda nenapadlo vybírat si v jídle. Já byla ráda, že jsem si na to jídlo mohla sama dojít. Rozežranci si můžou připlatit i nadstandardní stravu.

misan
16. zář 2007

Dendisko, gratuluji k miminečku, dobře, že to všechno dobře dopadlo a že jste v pořádku!!! Jídlo je na poooosllleeeddníímm místě, určitě ,kvůli tomu jsme tam přeci nešli, mějte se krásně a opatrujte se!!! 🙂 🙂 🙂

lt241179
17. zář 2007

Holky, které jste rodili v Karviné kojíte sve miminka? Slyšela jsem, že kojení se tam moc nevěnují, tak se chci zeptat co je na tom pravdy? Děkuji

misan
17. zář 2007

ahijky ,já jsem kojila 4,5 měsíce, hned po porodu mi Adámka dali k prasu, sál krásně, já jsem neměla problémy, kdokoliv ale měl, přišla dětská sestřička, pomáhala i s odsáváním, takže v pohodě.

luciem
18. zář 2007

Ahoj holky, já jsem už pro Karvinou rozhodnutá. Bude to můj druhý porod, ale poprvé v Karviné (přestěhovali jsme se). Ráda by jsem chodila na předporodní kurz, jen nevím jestli se můžu jako druhorodička zůčastnit. Před prvním porodem jsem na žádný kurz ani cvičení nechodila. Říkala jsem si, že si vystačím s tím co jsem přečetla -chyba-, při porodu jsem ani neuměla správně dýchat. Máte s kurzy některá zkušenost? Jsem teď 26tt, je potřeba se předem přihlásit? Moc děkuji Lucie

dendisa
18. zář 2007

misan, děkuji moc.
Co se kojení týče, kdyby nebylo právě sester na novorozeneckém, tak nekojím. Dítě mi tři dny vozili jenom na kojení a bylo hodně těžké ji naučit, protože už byla dokrmovaná. Konkrétně jedna sestřička měla takovou trpělivost, že řev neřev Lindy u mě seděla až sama začala usínat a nedala děcku pokoj, dokud se nepřisálo.
Od té doby plně kojíme a doufám, že to dlouho vydržíme. A některé ženské prý se rozkojí třeba až po dvou týdnech. Karvinská nemocnice určitě nemůže za to, že ženská nekojí. Snaží se tam dostatečně!!!

ivulinda
19. zář 2007

ahoj Darunko!chtěla jsem se zeptat to bude tvé první miminko??a jaký máš s toho pocit,že už budeš za nějaké měsíce rodit?čekáme s manželem první miminko a hrozně se těšíme,ale zároven si říkám jaké to asi bude ten porod 😅 .tak papa a napiš

darunka
19. zář 2007

Ahoj Ivulinda, je to moje první miminko a nejspíš taky holčička, ale nechci to ještě zakřiknout, protože dr. mi to pohlaví mění - nejdřív řekl holka, pak kluk a teď zase holka 🙂 Samozřejmě se taky s manželem moc těšíme a na porod se taky těším......teda zatím, určitě mě to po vánocích přejde 😉 A co ty? Jak se připravuješ? Už nakupuješ výbavičku atd.?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru