Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
5. bře 2011

@dendasek
@cinky
@ewwik
Takze holky, byla jsem od ctvrtka na kapackach v KA....a musim rict, ze jsem rozhodnuta...rodim v Karvine...."onuchala" jsem si tam sestricky...osobne. Velice mile, jedna obzvlast. Jana-zaboha nevim prijmeni...je z Chotebuzi, kdybych mohla rodit s ni.....bylo by to zuzo labuzo!....jak jsem tam lezela, porodila jsem zaroven trikrat s maminama(zatim jenom "pocenim"), pac jak tam kricely chuderky, ja to mela pres dvere....a pak to prislo....ten novorozenecky plac....jsem zatlacila slzu!!!!!

A vemte si, vsechny rodily v prumeru cca do tri hodin po nastupu. Takze rychlovky....super pristup, super rodinne prostredi...ty porodni asistentky jsou dulezitejsi jak celi doktori....

Ale mezi nami, jsem slysela samou chvalu na pana primare Fialu....ze je z nich vsech nejlepsi.

No, kapacky jsememla nasazene protoze jsem udelala dietni chybu. Snedla jsem fazolacku a na to angrestovy kompot....a slo to vrchem a spodem....podrazdila jsem si delozni hrdlo na tolik, ze bylo pootevrene...bali se , ze predcasne muzu zacit rodit. Nechali si me tam, ale uz je dobre....sla jsem dnes domu......
Hrozne se tesim! 🙂

cinky
5. bře 2011

@j.a.n.u.s. Janičko drž se! Už jsem si říkala kde jsi, když jsi nic na fb neměla! Jsem ráda, že jste v pořádku.

ewwik
5. bře 2011

@j.a.n.u.s. Tak to jsem ráda, že jste v pořádku s prďolkou!!!!!!
Na primáře Fialu jsem taky slyšela jen samou chválu. Sestřička na předporodním kurze říkala, že výpověď dal, ale celý březen tam ještě bude, protože nikoho jiného ještě nemají. A v dubnu, že se uvidí kdo tam bude. Jestli ještě Fiala vydrží nebo bude misto něho už někdo jiný!
Jinak předporodní kurz byl super. Sestřička je moc příjemná a nakonec jsme se učily i dýchat 🙂 .
Opatruj se Jani 😉 !!!!!!!

j.a.n.u.s.
5. bře 2011

@ewwik
@cinky
Diky holky....

Jinak na kurz jdu v utery 14:30 🙂

A Fiala tam bude i potom, ale uz jen jako doktor....takze doufam, ze na me vyjde jeho sichta 🙂
Jinak ewwik....me podle ms vychazi tvuj termin :D a malyho jak merili ve spitale, tak byl prave 32tt velky 🙂 , takze co vis holka, mozna spolu jeste poobedvame :D
Ty uz nepujdes do kurzu? Ja tam chodila kazdy tyden....nejakou dobu.

mamusa1611
6. bře 2011

🙂 teda, jak to tak čtu.. Tady se skáče z jedné porodky do druhé... 🙂
@j.a.n.u.s. Jj, Fiala je fakt super, právem samá chvála.. Je pečlivej,všechno si hlídá... Taky bych ho chtěla k porodu, než chytnout nějakou nepříjemnou mařenu... Ach jo.. Už aby to bylo...🙂

j.a.n.u.s.
6. bře 2011

@mamusa1611 Ty k nemu vlastne chodis, ze jo??? On sidli v Rychvalde? Nebo kde ma ordinaci?
A s nim se nejde domluvit na presny datum, kdyby byl planovany cisar? Moc by me to zajimalo....

ewwik
6. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jééé Jani, já jdu taky v úterý na ten kurz, takže se tam potkáme 🙂 . Teď to prý bude o kojení. Kdyby jsme rodily společně, tak to by bylo fajn 😉 !!!!

mamusa1611
6. bře 2011

@j.a.n.u.s. On má prý těch ordinací více, právě proto chce nechat ,,primářování,, ale nevim, teda jestli v te nemocnici zůstane nadále...jak jsem četla výš...
No a právě že v ordinaci má napsáno,že pokud chceš,aby byl u porodu on,je třeba se domluvit... Tak jsem se ptala sestry, a říkala,že jedině pokud máš plánovaný porod... Takže ty bys ho v pohodě mohla schytat...😉 u mě nehrozí,ptž nic neplánujem... Leda že bych měla to štěstí, a on měl v ten den šichtu...

j.a.n.u.s.
6. bře 2011

@ewwik jooo, sestricka rikala, ze to bude o kojeni-tak super, potkame se....jake si dame poznavaci znameni???? Tehotenske brisko??? :D :D :D
Jsem zvedava kolik tam bude maminek 🙂

@mamusa1611 diky za info....a myslis, ze "ceka" obalku? Jakoze u toho teda bude?????

mamusa1611
6. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jako u čeho?? Jako jestli tam ještě bude??

j.a.n.u.s.
6. bře 2011

@mamusa1611 :D neeee, ze bych se sla s nim domluvit na konkretni termin, jestli bych teda "musela" jit cisarem....jestli za jeho pritomnost nebude neco ocekavat, nevim jak to chodi u ceskych doktoru....jako nevim , co bych mu v te obalce dala....plysak se tam nevleze :D

mihaulka
6. bře 2011

Všude jsem slýchávala, jak je porodnice v Karviné nemožná, holky nadávaly na personál, na jejich přístup atd. Když jsem teď v prosinci rodila v Karviné, nestačila jsem se divit, personál dokonalý, jejich přístup skvělý! Na sále jsem byla jako v bavlnce, sestry neustále u mě.. Takže za mě VELKÁ JEDNIČKA 🙂 a jestli bude nějaké příště, tak určitě volím Karvinou 🙂

mamusa1611
6. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jo tááák :D tak to já s obálkama zkušenosti nemám,a u něj zvlášť ne.. :D mě vyšel zatím vždycky vstříc, i bez obálky... ;)
Prostě doktor,jak má být.. :D
A určitě se dá domluvit... Zkus a uvidíš,za to nic nedáš..

j.a.n.u.s.
7. bře 2011

@mihaulka jo no, je pravda, ze ty zachody jsoou "uzasny" takovy "moderni", ale na to kaslu....hlavne, ze jsou tam holky v pohode...ty to fakt kompenzuji...jediny mozna co mi vadi, je...ze obyc hekarna je takovy "pruchodak"...ale jak tam je bud doprovod, tak ti to ani neprijde....pokud teda zrovna nerodite v zelenem pokoji s vanou....

mihaulka
7. bře 2011

@j.a.n.u.s. Omlouvám se, na ty záchody jsem opravdu zapomněla 🙂 Tak za ty jediné dávám velkou pětku :D to máš pravdu, jinak hekárnu ani ty porodní sály nemůžu říct - rodila jsem císařem, takže jsem neměla čas se ani pořádně rozkoukat, ale personál super 🙂

mamusa1611
8. bře 2011

@mihaulka no..personál super... Nevím,jako buďto je to tak fakt všude,že se vždycky najde někdo tak velice ,,příjemný a milý,, nebo jsou tak ,,milé jen doktorky.. 😀 Vím jaká byla Rejtová, v ordinaci super, milá,komunikativní, ale v porodce...měla jsem ji 2x u porodu, vždycky jen přišla,mrkla na mě, to její prohmatávání, jako by to bylo za trest,že vůbec rodím..a odešla beze slov...Teď jak jsem tam ležela v tom lednu,tak tež měla akorát šichtu velice ,,milá,, dr.. 🙄 jen nevim,jak se jmenovala.. Byla slovena,taká urostlá,tmavá,zamračená...brrr..😖 a pár těch sestřiček taky... Měly by brát na vědomí,že jednají s maminama kolikrát v bolestech, a jak se na něco zeptáš,tak se snažit poradit, a ne jen odceknout...😒

mihaulka
8. bře 2011

@mamusa1611 Fáákt? No tak jsem asi měla štěstí na samé milé ;) I na sále mi pořád kolem hlavy běhaly asi 3 sestry, pořád mě uklidňovaly a vysvětlovaly mi, že je všechno v pořádku, co tam dr. dělá.. Tak držím palce, ať máš stejné štěstí jako já 🙂

mamusa1611
8. bře 2011

@mihaulka jj, drž drž,bo jak chytnu tu mařenu tak mě asi šlak trefí.. 😀
Ani mi tak nejde o to,aby u mě stála, a hustila,a uklidňovala, od toho tad mam přítele... Ale to její vyšetření rukou,v těch bolestech... No jako,asi bych ji řekla svoje.. :-P

mihaulka
8. bře 2011

@mamusa1611 No já ty bolesti bohudík nezažila, ale byla jsem hodně zmatená z toho, že se mi za plentou hrabou v břichu a Já tam nevidím, pláč neslyším.. 🙂 A přítel tam být nemohl, takže mi přišly vhod 🙂

gabrlinka
19. bře 2011

holky, která byste měla zájem o kočárek tako x jumper(je úplně jako nový) zdarma polohovací lehátko 😉 koukněte na bazárek na víc info 😉

gabrlinka
19. bře 2011

a omlouvám se, že sem vám tu tak vpadla, ale jsem zoufalec, co potřebuje peníze 😀 kdo ne,že?

j.a.n.u.s.
25. bře 2011

@gabrlinka
@mamusa1611
@ewwik
Mohou deti(ty prvni-i kdyz jeste male...cca 4 roky) na navstevu do porodky????
Jo a plati se tech 60kc poplatek(vim, ze od dubna uz 100kc) i kdyz mate nadstandart??? Jako neco navyse k tomu?

A sly by jste do nadstandartu?

Ja na tom byla pred 4 lety a dobry...hlavne ty navstevy, mohl tam vzdycky nekdo byt....ale bylo to levnejsi nez ted!
Anebo je lepsi na normos pokoje a utece to rychleji, kdyz teda trefite na dobrou maminu....

Se to krati, cooooo? :D

j.a.n.u.s.
25. bře 2011

5. Ceny za služby

Porod s doprovodem - velký sál: 300,-Kč
Porod s doprovodem - malý sál se soc. zařízením, včetně využití masážní vany: 450,-Kč
Porod s porodní asistentkou - malý sál, včetne využití masážní vany: 800,- Kč
Nadstandardní pokoj : 400,-Kč / 1 den + 60,- Kč poplatek
Možnost na oddělení šestinedělí zakoupit nadstandardní stravu dle denního výběru v ceně cca 119,- Kč / 1 den

Tak uz jsem to nasla....no, za skoro petikilo se to NEVYPLATI!!!!!!!!
Kdyz spocitam cca 6 dni(bez komplikaci)po sekci domu...tak skoro trojku! No, nekradu :D ...

Tak se budu tesit na nejakou maminu v pohode :D na normos pokoji :D

mamusa1611
25. bře 2011

@j.a.n.u.s. Ahoj, tak před 2.léty Kájika normálně pustili na pokoj i s taťkou..🙂 pokud to dítě není vyloženě nemocné, určitě ano..Jinak je tam pak ještě místnost,nebo přímo na té jídelně můžete sedět, a můžeš dovést miminko ukázat... Nevím jak je to teď,ale určo se nic nezměnilo...😉
Když jsem tam ležela já, tak se mnou byla na pokoji jedna mladá romka,a přišlo za ní sna 12.lidí!!Fakt nekecám,do toho ti malí caparti,ječelo to tam, sestřička je přišla upozornit,že pokud se nezklidní,tak je vyhodí, netrvalo ani 10.minut a fakt je vyrazila...😀
Jinak do nadstandartu bych určitě nešla,nevyplatí se to..co jak tam budem dýl..? No jako nekradu! Stačí,že jim vrazim 300kč za doprovod u porodu..🙄 a byli jsme na velkém sále,používala jsem vanu,a platila jsem 300kč... Myslím,že je lepší normální pokoj, utíká to rychleji...😉 A pokud se platí od dubna 100kč, tak jim to určitě taky nedám hned...i když o tom nic nevím,ani to ve zprávách nebylo...
Kráti se to,no... Jsem byla ve středu na KO a říkal mi,že bychom se mohli do týdne potkat v porodce.🙂 už aby to bylo,už mě to s tím pupkem nebaví... 😀

gabrlinka
25. bře 2011

@j.a.n.u.s. ahojky, na jipku ne, ale na šestinedělí na pokoj jo, Fani (v ročku a půl) s tatínkem za mnou byli skoro každý den 😉

gabrlinka
25. bře 2011

@j.a.n.u.s. jo, já byla sice na dvoulůžkovém po cs, ale chytla jsme maminu pěknou nervní krávu, nechápu jak může někdo ječet po miminku, bylo mi z toho nanic, a ještě za ní bylo na pokoji na návštěvě 8 lidí, tak jsem si pak stěžovala sestře, tak další den už seděly na chodbě 😠 pak ji pustily , tak jednu noc klid a pak sem tam byla jeden den s maminkou, která byla hodná, ale já už na druhý den šla domů, byla jsem na šestinedělí 5 dní po cs, to jde 😎 až na tu maminu, tak těžko radit, a na 4lůžkovém po normálním porodu, nevím, daly mně na něj po prvním cs (asi z nedostatku místa) a nedalo se vůbec vyspat a ještě sme měli jednu cikánku na pokoji a furt řvala že ji bolí prsa a nechtěla jí kojit 😠 no taky zážitek, ale tenkrát 2008) to byl babyboom, teď možná nebudou mít tak plno na pokojích, takže těžko radit, ale já bych to riskla, a šla na obyčejný pokoj 😉

gabrlinka
25. bře 2011

@mamusa1611 už se ti to blíží,co? tak držím palečky aby byl porod v poho 😉 dneska se mi můj druhý porod promítl celý hlavou, protože to bylo přesně před rokem, tak jak bylo 13.34 tak sem si vzpomněla, že v tuto hodinu tomík přišel na svět, sluníčko moje, chudák mu lezou teď 4 zuby naráz, to dostal teda dárek k narozeninám, je chudáček hotový...jejda, to sem ale hodně odbočila a ani se pořádně neznáme, promiň,že jsem se tak rozkecala 😀

ewwik
25. bře 2011

@j.a.n.u.s. Jani, já určo půjdu taky na normální pokoj. Výdaje by to byly opravdu velké. Jen mít štěstí a mít dobrou mamču 😉 !!!
Na předporodním kurze nám sestřička říkala, že pokud je porod bez komplikací, tak 4. den se jde domů a po císaři se jde 5. den domů.
Jj, jinak už se to krátí 🙂. Ještě cca 6. týdnů a máme Aďulíka doma. Strááááášně se těším 🙂.

mamusa1611
25. bře 2011

@gabrlinka 🙂 to neva... 😉 Bobek malý, to musíte mít teda veselo...nejhorší je,než se prořežou,a pak už je to o.k. 😉
Nj,blíží.. Už jsem si říkala,pokud bude i porod takový, jako poslíci (už asi 2.týdny to straší, vždycky navečer a pak to přejde..😠 ) no tak to potěš...😅
Začínám být těžce nervní, protivná... No už ať je to za mnou...🙂

j.a.n.u.s.
26. bře 2011

@mamusa1611 kuuurna! se ti nedivim, me na konci tehu stvalo snad vsechno! a nejvic ti lide dookola....prej:
"Ty jsi jeste cela???".... "Neprenasis?"...."Kdy to bude?!?"....atd....furt dokola, uz jsem vypinala mobily a nechtela nikam chodit. Prenasela jsem 14 dni, tak to bylo o to vic....
...jak budes z porodky doma, napis, ju? Pac to prozivam s Tebou! A neboj, das to!!!! Musis!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru