Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

fajra
30. črc 2008

Toni, tak at Ti ta poradna dneska dobře dopadne a dej pak určitě vědět! 😉 Já měla taky celé těhu nízký tlak-mám ho i normálně, ale od minule ho mám nějak vyšší 125/90, ale prý je to už zátěží na organismus...Užse těším, až bude všechno za mnou a malá bude na světě. Jen se toho dne D začínám nějak čím dál víc bát 😅

toni78
30. črc 2008

fajra-ahoj,dnes jsem měla interní vyš. a tam se dr. rozhodla že porodím císařem-za hodku jedu na poradnu tak to dr. oznámím 😒

fajra
31. črc 2008

A kam jezdíš k Rejtové? Já jak kdy, jsem z Těšína, tak když složí tady, tak jedu tu, jinak do Orlové, za což moc ráda nejsem a dneska jsem byla v Karviné, to jsem si užila, ráno v 10monitor a poradna, vše ok, i moč, jsem tomu ani nechtěla věřit, tlak se taky zpravil....V poledne jsme byli s manžou kouknout na porodní sál a doktorka mě vzala až kolem 14hod, dnes měli maras den, samé akutní případy a porody a prý má malá už 3200g a tomě každý strašil, že bude malinká, Rejtová dnes sloužila až od 16hod, tak se mi na ni čekat nechtělo, ale na porod to prý nevypadá...Jen at si tam beruška těch 14dní hezky pobude 🙂 A jak to, že Ti doporučili císaře? Mně hrozil taky, jelikož mám nízko placentu a ještě na přední straně, ale nakonec se vytáhla, tak nás čeká, pokud bude vše v pořádku přirozený porod. 🙂

toni78
1. srp 2008

fajra-ahoj,tak císař mi hrozí možná zase né,kvůli krvi+jsem měla špatné ekg. Ve středu jsem byla na poradně(chodím do Rychvaldu,tam je v ambulanci u Fialy každou středu dr. Rejtová) poslala mě k hematologovi-u něj jsem byla dnes a bral mi 7 zkumavek krve 😕 hrozila mi totiž embolie ☹ výsledky budu mít až příští čtvrtek a až pak se prý uvidí jak porodím-takže opět nejistota 😠

fajra
1. srp 2008

Ty si teda užíváš, chudinko, snad to nebude špatné...Říkáš 7skumavek? Ty jo, to bych asi odpadla...Já mám jít příští středu k Rejtové do Orlové, to ani nevím, že bývá ve středy v Rychvaldě..Snad tam příští týden bude a nepojedu zbytečně...Drž se a zas se ozvi

toni78
2. srp 2008

fajra- i holky z Orlové někdy jezdí na utz. do Rychvaldu za Rejtovou 😉 Dívám se že už se ti to hezky krátí a holčičku budeš mít u sebe cobydup 🙂 Dnes máme s holkama koníkovkama srazík-tak jsem na ně zvědavá 🙂 Hezký víkend 😉 😉

toni78
11. srp 2008

fajra-ahoj,tak co??Stále nic?

fajra
14. srp 2008

Ahojky, ne nic nového, malé asi u mě nic nechybí 🙂 , včera jsme měli poslední poradnu v Orlové, vše v pořádku, jen malá prochrupala celý záznam, ale měly jsme blbou noc, tak asi byla taky unavená...Doktorka říkala, že na porod to stále nevypadá, ale trošku víc se ve mně rýpala, tak nevím, jestli to nebyl Hamilton 😅 , zítra máme termín, tak už jedeme ale do Karviné, tam si mě zkontroluje jiná doktorka a ted už se bude točit monitor asi každý den, ale přes víkend mě prý ještě nejspíš nechají doma, ale příští týden už asi porodka, tak mi to bylo řečeno, tak konečně už to vidím nadějně! Aspon si manža o dovolené taky malou užije 🙂 , jinak jsem se ještě včera ptala na ten císař, jestli nehrozí a doktorka se jen usmála a říká, ne a proč??? Tak jsem ráda, že si placenta nakonec dala říct a pokud bude vše ok, tak nás čeká normální porod a s tatínkem, už se na to i těším...A co Ty nového?

toni78
14. srp 2008

fajra-ahoj,no vidíš tak porod už máš v dohlednu 😉 já měla poradnu včera a mimi je o.k já mám stále špatnou krev,dnes mi to potvrdila dr. na hematologii-myslí si že je to těhotentvím,tak snad má pravdu 😅 Jinak jsem se včera dozvěděla že moje nej. kámoška z práce,čeká mimčo-brala jsi v právi krev a HCG už má vysoké 😉 takže v dubnu se taky dočká 😉 Já stále nevím jak budu rodit je to 50:50 😒

fajra
17. srp 2008

Ahoj Toni, já ted každý den jezdím na monitor a zatím v poho...Jen od včera už je mi nějak divně, jako kdyby měly přijít mensky 😅 , ale zátka zatím neodešla, tak uvidím, co se bude dít dnes...Zatím a opatruj se

toni78
18. srp 2008

fajra-to se už určo začne pomalu něco dít 😉 držím moc palečky at jste obě O.K

fajra
18. srp 2008

Tak hlásím, že zátka už od neděle odchází, tak ted už jen čekáme, kdy malá bude chtít ven a zítra budu s doktorkou, tak uvidím, co řekne...A co Ty nového?

toni78
19. srp 2008

fajra-jsem ráda že jsem ráda 😀 já zatím v poho,příští pondělí mám poradnu+budu vyřízovat mateřskou a v úterý jdu na internu kde se konečně dovím,jak budu rodit 😉 Jinak-miksa(Sylva ze srpnovek už taky čeká až to na ní příjde) včera měla poradnu a dr. ji dělala Hamiltona.....ufff,to muselo být nepříjemné 😖

ivulinda
31. srp 2008

fajra gratuluju 😀

ivulinda
31. srp 2008

co porod jaký byl???

fajra
3. říj 2008

Ahojky Ivulindo, porod byl v pohodě, sice císařem, protože jsem se přestala otevírat a malé se nechtělo ven, ale brala bych to zas... 😉 Sestřičky byly všechny super a doktoři taky, hlavně paní doktorka Rejtová (můj gynekolg), která mi císařský řez dělala za pomoci dr.Zučkové 😉 , takže já můžu porodnici v Karviné všem doporučit, to co se o ni vykládá, pravda už dávno není!!! 🙂

ivulinda
4. říj 2008

Ahojky fajra,tak to je dobře,že jsi spokojená.Taky jsem měla císaře...na Rejtovou jsem neslyšela nic moc dobrého,ani já jsem s ní neměla DOBROU ZKUŠENOST,ale je to zamnou a já jsem rada.

ivulinda
21. pro 2008

kuk 😀

zorinka.z
7. led 2009

Ahoj holky,tak teď jsem vcelku uklidněná.Bydlím v Ka teprve 2 roky a s nemocnicema tady nemám žádnou zkušenost.Tak jsem se různě poptávala a zatím jsem slyšela jen negativa.Taky jsem si četla všeobecné info a zpočátku jsem považovala za důležité vybavení.Teď se už ale orientuji spíš na přístup a na lidi.Zatím jsem opravdu slyšela jen negativa ve všech směrech.Nedokážu si ale představit jezdit v bolestech do jiné vzdálenější porodnice.Nemáme auto a tak by to bylo komplikovanější.Je mi jasné,že na každého doktora a každé zdravotnické zařízení budou vždy negativa i pozitiv a těší mě,že tady slyším i ta pozitiva.
Ještě jsem se chtěla zeptat na dětské lékaře.Netuším,ke komu se mám přihlásit,tak jestli můžete poradit.Díky

zorinka.z
7. led 2009

Ahoj luciem já chodím do cvičení už od 4měs.je to super a chodí tam holky až dokonce.Máme lehké aerobní cvičení,trénujeme dýchání a relaxujeme.Teď nám paní dělá takovou půlhodinku,kdy si vyprávíme vše o porodu a tak.Taky dostaneš seznam co je potřeba,můžeš se zeptat na cokoliv ohledně vyřizování papírů a tak.Taky dostáváme vzorky.Cvičení je super.Poraď se se svým lékařem,jestli je vše ok.Já chodím do mateřského centra sluníčko.Sídlí na Novém Městě,nebo můžeš po domluvě chodit na náměstí do fitka Klapka.Tak držím pěsti

toni78
8. led 2009

ahoj zorinka.z-já rodila v září císařským řezem v porodnici v Karviné Ráji a řeknu ti že jsem se rozhodovala mezi Vítkovicemi,jsem ráda že jsem porodila v Karviné-vybavení,co se týče pokojů a WC nic moc ale přístup sester a lékařů hodnotím na velkou 1. Určitě tuto nemocnici doporučuji! 😉

toni78
8. led 2009

a co se týče dr,Rejtové-je to dr. na špičkové úrovni,je moc starostlivá a hodně umí,pokud se vám zdá nepříjemná-pochopte i vy ji,nejste v porodnici jen vy!

zorinka.z
9. led 2009

ahoj toni78 děkuji za zprávičku.Já jsem se už od začátku rozhodla,že budu rodit v Karviné.Je to pro mě jednodušší a navíc nemáme auto.Jen jsem chtěla slyšet i pozitivní věci.Je mi jasné,že nemocnici dělají hlavně lidi.Vybavení asi není z nejmodernějších,ale halvně,že tam je vše co člověk potřebuje a že mu tam pomohou jak můžou. 🙂

toni78
9. led 2009

zorinka-strach nechéj doma a vůbec se neboj,porod sice není procházka růzovou zahradou ale zvládlo to tolik zenských,zvládnes to i Ty a az uvidis miminko,budes jak v 7 nebi-stojí to za to 😉

toni78
9. led 2009

v kterém tt. jsi??

zorinka.z
9. led 2009

toni já jsem 23+5.Mám na porod sice ještě trochu času,ale jsem doma tak mám čas přemýšlet.Navíc jsem typ,který potřebuje o všem vědět aspoň něco.Zjišťuju si,ptám se.Je to pro mě pak lepší se s tím srovnat a připravit se na to. 🙂 Díky za uklidnění,já vím,že to zvládnu jako spousta jiných přede mnou.Dnes jsme byly na 3D utz a už se nemůžu dočkat až toho našeho prcka uvidím.Určitě to překoná všechno.Já jsem v 7 nebi už teď 🙂

krista
11. led 2009

lucinka22 • Včera ve 21:57
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jsou tady nějaké maminky, které mají zkušenost s porodnicí v Karviné? Bydlím sice tady jenom ale krátce a za pár dnů mám rodit a stále nevím kde. Proto by mi hodně pomohly názory vaše, díky a hezký večer

lucinka22
11. led 2009

Konečně jsem se dostala na tyto stránky, děkuji za tip, ale vůbec nevím co a jak, je to sice zvláštní, čekám už třetí mimi, ale ty dvě jsem si odrodila ve Frýdku Místku a ted jelikož jsem z Karviné, tak Frýdek vylučuji, protože je to daleko, ale strašně se bojím. Zatím jsem slyšela jenom samou chválu na Karvinsku porodnici, ale jelikož mám trmín za 14 dnů, je to silnější a já se bojím, hlavně toho neznáma jak to v nemocnici bude probíhat. ....Snad to dopadne dobře..Lucka

eva.konczynova
13. led 2009

Luci věřím že budeš s Karvinskou porodnicí spokojená. Je tam takové rodinné prostředí, přátelský přístup sestřiček, jsou moc ochotné a rády pomohou. Já jsem akorát měla menší problémy s kojením, nemocnice nemá plaketu Baby friendly, takže to možná bylo trochu znát, ale jinak by to mělo být v pohodě!

misa84
16. led 2009

ahoj luci, nemusis se bat, taky jsem rodila v karvine a nemuzu si stezovat na pristup sestricek na odd. sestinedeli. mozna je to ale i tim, ze jsem mela nadstandart, ktery vrele doporucuju, pokud bude volny, maminka i miminko potrebuji klid hned od prvniho dne a kdyz na 4luzak za kazdou mamcou prijde na navsevu kazdy den cela rodina, neni to to prave orechove. ale to je v kazde nemocnici. jinak jak pise eva, s kojenim jsem mela taky problem, rozkojila jsem se az doma, prvni noc, kdy jsem jeste nemela mliko mi sestra pro maleho dala glukozu a tim zacal cely ten kolotoc problemu, nez mi naskocila laktace. ale celkove bych dala karvinske nemocnici znamku 1- .
jo a k porodu, me rodil dr. konecny, kdybys na neho nahodou narazila, nenech se od nej vystresovat, je to krapet protiva, ale nejspis profik. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru