Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

misa84
27. bře 2008

jinak tahle webovka je moc fajn, jsou tam informace snad o vsech porodnicich v cr + nazory rodicek

http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/karvi...

mischelinka
27. bře 2008

misa84. No fakultka sice je moderní, ale co na tom záleží, když to zde běží jako na běžícím páse a osobní přístup veškerý žádný. Do Poruby nikdo moc rodit nechce, to už raději Fifejdy nebo nově zrekonstruované Vítky.
Já po poradě s manželem usoudila,.že pokud nepůjde objednat nadstandart, popř. nebude volný, až pojedeme do porodnice, tak se rozhodnu asi pro některou z ostravských porodnic...bohužel....V Karviné jsem byla spokojená, ale ta přemíra cigošek mě děsí... 😢

misan
27. bře 2008

ahojky,
já mohu jen potvrdit, že se pokoušejí separovat naši menšinu, někdy to bohužel nejde, ale od známých vím, kolik jich je ne Fifejdách nebo ve Vítkovicích, člověk si nevybere...
Hlavně, ať máte krásná miminka, zdravíčko a co nejmeně trápení, i když spousta maminek si potrpí na komfort, ale dle mě je to o lidech, o přístupu, ne o krásných kachličkách a pohodlí, ale to už si musí každý zvolit sám.. hodně štěstí a krásné zdravé děti 🙂

toni78
27. bře 2008

ahoj holky-ještě k dr.Rejtové,je ostřejší možná u porodu ale kdo z lékařů by nebyl(jestli maminka nespolupracuje, není se čemu divit že trochu na ní jukne)ale je to profesionál a pokud udělala někdy chybičku...............kdo je nedělá,ani sám primář Fiala nebo Kudělka není bez chyb!Jinak jezdím taky do Rychvaldu k dr.Rajtové-jsem z Bohumína ale rodit bych raději chtěla ve Vítkovicích 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
toni78
28. bře 2008

miksa-ahooooooj dopadla jsem výborně a dokonce mi dr. zjistil že podle CRL mám TP o týden dříve-takže né 5.10 ale 28.9 🙂 jinak já jdu na poradnu v dubnu-škoda,potkali bychom se tam 😉

toni78
28. bře 2008

miksa-já budu mít taky 30l v dubnu 😉

miksa
28. bře 2008

toni tak to je supr že je všechno v pořádku to jsem ráda, možná že se tam někdy potkáme v poradně, já budu mít 19.4 třicet let, čekáme první dítko, koukala jsem že ty už máš jedno větší doma tak to je supr

toni78
28. bře 2008

jojo mám,bude už jí v květnu 8l,hold jsem začala brzo. Bydlela jsem v Rychvaldě,rodiče tam mají rod.dům, chodila jsem do školky do Rychvaldu ale na základku do Bohumína.

toni78
28. bře 2008

uvažuji že půjdu rodit do Vítkovic-tam jsou ty sestry a lékaři jak z jiného světa 😀 fakt................Karvinou si ještě rozmyslím,stéjně při mé smůle se bude v té době porodnice rekonsruovat!

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
toni78
28. bře 2008

miksa-na Husovou?To byla rodinka že?Já pracuji v nemocnici v Bohumíně-rodila jsem tam,pak ale zvolili ředitele Němečka(který je ted řída v Porub) a posral co se dalo,všude ho nenávidíííí!! Já dělala praxi na Fyfejdách(na porodnici) a maminky co tam leželi si neustále na něco stěžov. tak nevím 😕 Ve vítkovicích rodilo spoustu kamarádek i dcera naší staniční a nemůžou si to tam vynachválit-ještě uvidím pro kterou se rozhodnu-epidural není pro každého,možná ho nebudeš ani potřebovat-věř mi,je to jen takovéj hit 😒

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
toni78
28. bře 2008

epidural trochu zmírní bolest(ale není to nějak extra)ale pak nemusíš cítit kdy tlačit a lékaři ti ho nemusí dát,záleží na průběhu porodu. Já vím že konec bolí ale dá se to vydržet.

mery.luu
28. bře 2008

ahojky,
i když jsem karvinačka, tak v karviné rodit nechci. Dneska jsem byla skouknout porodnici v Třinci a byla jsem nadšená. Pokoje mají jedno a dvou lůžkové a každý má své sociální zařízení. Porodní sál taky útulný, epidurál zdrama(oproti Ostravě) a porodní asistentky taky velice milé a přívětivé. Takže já jsem jednoznačně roshodnuta pro Třinec. Kdyby jste se tam někdy chtěly taky kouknout , tak prohlídky mají každý pátek od 15-17 hod - tel: 558 309 271 😉

mischelinka
28. bře 2008

Ahoj holky...Tak já byla ve Vítkovicích na tom prvotrimestrálním screeningu a musím jen souhlasit, sestry, lékař i prostředí moc fajn 🙂 . na Třinec jsem slyšela velkou chválu....ale je to daleko...nevím, jestli bychom neporodili v autě...navíc by to na návštěvy bylo pro mé blízké daleko.... 😖 Ale, kdo má blízko, určitě super volba!!! 😎 😉 🙂
A k epidurálu, já se na to informovala v karviné...tam ho dávají neradi, ale na vyžádání dají..pouze pokud je volný anestezilog....bavila jsem se o tom se svou porodní asistentkou.....a ta mi říkala, že se stejně napichuje až na poslední dobu porodní....popravdě...to vytlačení miminka už je ta nejmenší bolest 😉 ...kdyby se napíchl na celý porod, taky bych o něm uvažovala...

mischelinka
28. bře 2008

Jo, pacošky od dr. rejtové....já jdu na poradnu 9.4....nejdete taky některá? 😉

toni78
28. bře 2008

mischel-já jdu až 16.4 😕 dnes jsem byla ve Vítkovicích pro výsledky ze screeningu a jsou negativní,tak jsem ráda-jinak termín mám posunutý (TP na 28.9)

mischelinka
28. bře 2008

Tak jsem si teď zjišťovala nové info o epidurálu, ať vám necpu do hlaviček nějaké bludy....a údajně se dává už, když je žena otevřená na 2-4 cm...tak to by šlo... 😵
toni78....Já nevím, jaký jsi měla první porod ty, ale já jsem teď rozhodnutá, že pokud možnost epidurálu bude, tak ji využiju....bojím, bojím... ☹

ivulinda
29. bře 2008

😀

ivulinda
29. bře 2008

ahoj toni78,my máme taky doma dceru Adélku tak jako vy,ale to možná víš pokud si se dívala,ale to jen tak!!Jinak vám Holky držím palce při porodu... 🙂

ivulinda
29. bře 2008

Holky co uvažují o epidurálu být váma tak si ho nedávám,okrádáte se tak o tu možnost si to vše prožít ai o ten příchod toho miminka na svět!Já vám radit nemužu sama jsem nerodila přirozeně,ale císařem,ale vím od kamarádek,že říkaly,že je to krásný pocit,sice malinko bolestivý,ale já si myslím,že to za to stojí!Co bych za to dala rodit normálně 🙂 !!!!

mischelinka
29. bře 2008

ivulinda.....No, já už si to jednou prožila, takže můžu s klidným srdcem říct, že se ráda okradu 😎, ale o ty bolesti...právě si myslím, že si to prožiju teď lépe než předtím, kdy už jsem bolestí omdlévala a na konci jsem byla tak vyčerpaná, že prostě nějaká euforie z miminka se nedostavila a já byla šťastná, že žiju...nic jiného mě nezajímalo... ...nyní jde hrdinství stranou a pokud to bude možné, půjdu do epidurálu...myslím, že pokud jde porod nějakým způsobem ulehčit a zpříjemnit, jsem pro... 😉

toni78
29. bře 2008

mischelin-v Karviné je epidural zadara? V Ostravě se platí 1500kč 😒

ivulinda
29. bře 2008

mischelinka:jo já to chápu,že je to bolestivé,a neodraduju tě od toho to ne... 😉 Určitě je to lepší v tom,že tu bolest necítíš.Mužu se zeptat co by jsi spíš chtěla?Holčičku nebo chlapečka?Jednoho už doma máš že??tak že by holčina??

mischelinka
29. bře 2008

toni78....Tak to nevím, ani si nejsem jistá, jestli bych ho v Karviné dostala, před 4 lety to byl problém, nevím, jak to je dneska...Musím se na poradně zeptat. Ale pochybuju, že by byl zadarmo... ☹

mischelinka
29. bře 2008

No jasně že bychom chtěli holčičku!!!! Ale zase, když vidím ty holčiny kolem, jací to jsou ďáblíci 😀 , tak si říkám, že bych možná i druhého kluka brala....Viktorek je totiž taková mazlinka, je hodňoučký... 🙂 Chtěli jsme se nechat překvait, jako u prvního....ale asi si to necháme říct

toni78
30. bře 2008

mischelin-moje ségra má termín 1.4 epidural chce,tak uvidíme jak to je(rodí v Karviné) Já chci taky vědě pohlaví-mám doma holku,tak bychom chtěli chlapečka..........podle činského kalendáře to na chlapce vychází,tak jsem zvědavá jestli nekecají 😀

mischelinka
30. bře 2008

toni78....Tak to potom určitě napiš, jestli ji v pohodě vyhověli a dostala ho...A hlavně nejčerstvější zkušenosti s porodnicí.. 😎 Já myslím, že každý by chtěl asi páreček.....ale jsem sama zvědavá, jak nám to výjde...

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru