Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

kytinka
16. čer 2008

No s tím s tebou souhlasím, to sociální tady v Karviné měli hodit co nejdříve hlavně když nám pořád říkají že po porodu nejvíce času tráví člověk na záchodě, ve stprše a na lůžu u miminka. Já nad tím Třincem taky hodně přemýšlím, je na prvním místě po tom co v Karviné v květnu jednu známou špatně zašili a druhý den jí šili znovu. Uvidíme i když jak to na mě příjde tak budu ráda, že mi někdo pomůže 🙂 .

mery.luu
16. čer 2008

jj máš pravdu - hlavně že někdo pomůže. Jen douifám, že toho Třince stihnu dojet a neporodím třeba v autě... 😕 😅

kytinka
16. čer 2008

no jo u tebe to je ta rychlovka co? ale snad to stihnete 😉 . Poprvé jsi rodila v Karviné? Jak to je s čůráním po porodu, cévkují hned nebo se můžeš v klidu vyčůrat na záchodě?

mery.luu
16. čer 2008

Já jsem právě poprvé rodila v Těšíně a bylo to tam suprový. WC sice taky na chosbě, ale bylo to maličké oddělení - na pokoji jsme byli jen 2 tak se to dalo. Já jsem právě měla po porodu problémy s vyprázdňováním, a proto je nyní u mě soc. zařízení na pokoji prioritou.

Před přirozeným porodem se necévkuje, jen před císařem. Dostaneš jen vyprázdňovací nálev - a nebo yall.

mery.luu
16. čer 2008

No nikde není řečeno, že budu mít i druhý porod rychlý, moc bych si to sice přála, ale mám velké obavy, že si to tentokrát užiju.... 😎 😠

misan
21. čer 2008

ahoj holky,

tak fakt porodnice se rekonstruovat nebude, zatím nejsou penízky, platí jen to malování!!! 🙂
a přijímají každého, pokud je porod nastartovaný, zpět Vás nevrátí. 😉

Nadstandartní pokoj si údajně můžete rezervovat, ale nikdo nezarúčí, zda ho dostanete, či bude právě volný, když příjdete rodit... 🙂 informace od personálu, papa a hodně štěstí

teď porodila kamarádka, moc spokojená, jak s lékaři ,tak personálem, menšinu se opravdu snaží oddělovat, bylo to tak i loni za mě, ale pokud bude plno, stát se to bohužel může, snad příští rok vyjdou opravy a bude Wc na každém pokoji 🙂

siloe
1. črc 2008

Holky co jste rozhodnuty pro Třinec...nechci vás nijak strašit,ale hlavně si to nemalujte moc narůžovo 😎 Já taky na Třinec slyšela jen chválu,ale pak,když jsem tam opravdu rodila,tak jsem byla dost překvapená (bohužel nemile 😢 ) ....dvě maminy na pokoji a socialka na pokoji je sice super,ale mnohem raději bych volila příjemný personál ochotný vždy poradit.Teď budu rodit v listopadu podruhé a do Třince už nechci.Rozhoduji se mezi Karvinou a Havířovem 🙂

toni78
1. črc 2008

siloe-tak to ber všema deseti Karvinou 😉

jenjanka
4. črc 2008

Ahoj,tak ja jsem rodit v Karvine vubec nechtěla,ale nakonec jsem si to rozmyslela a šla jsem do Karviné.Byla jsem maximálně spokojená se sestřičkama na porodním sale,strašně hodne a milé.Rodil mě doktor Lipka a byl fakt moc dobrý,připadal mi i jako fajn srandista.Rodila jsem dost dlouho,fakt chválim a doporučuji.Jinak co nechvalim je gynekologie v Karviné,je to hrúza a přistup taky.

toni78
5. črc 2008

jenjank-gynda nevím a porodnice je suprová ale to jses přesvědčila na vlastí kůži 😉

ivulinda
8. črc 2008

siloe moje kamarádka rodila v Havířově a pochvalovala si ,ale když jsi z Karviné tak jdi rodit do Karviné,aspon já bych to tak udělala,ale záleží na tobě 🙂 tak hodně štěstí 😉

petis
13. črc 2008

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás poptat - cca za měsíc jdeme na velký UTZ do Karviné do nemocnice, gynekolog mi říkal, že tam natáčí to vyšetření na DVD. Nemáte někdo ponětí, kolik se tak cca za to platí?
Je pravda, že to pro nás moc podstatné není, jen bych chtěla mít krapet přehled 😉 Díky moc 🙂

Jinak jsem četla o pár příspěvků výš o panu Dr. Lipkovi. I já se připojuju k chvále. Sice nenám zkušenosti z porodu, ale je to už 5 let můj gynekolog v Těšíně. Pa pa 😵

obrazzzek
17. črc 2008

Ahoj holky,
ja jsem rodila 4.7.2008 v Karvine a muzu vsem jen vrele doporucit!! 🙂 Perfektni pristup personalu i lekaru. Rodila jsem v castecne narkoze a bylo to moc fajn, slyset hned detatko 🙂 Zprvu jsem mela z teto nemocnice strach, ale byla jsem opravdu mile prekvapena 🙂

toni78
17. črc 2008

obrazzzek-ahoj,gratuluji k miminku 😉 můžu se zeptat,proč jsi měla císař?Já chodím k dr. Rejtové-ta je přímo z Karviné nemocnice a chce abych rodila císařem ale v O-Porubě 😕 taky bych raději brala Karvinou!!

obrazzzek
17. črc 2008

Ahoj Toni, moc dekuji za gratulaci 🙂 . Mela jsem cisar se zdravotnich duvodu, kvuli patere. Takze jsem mela vse naplanovano dopredu 😉 . A proc chce pani doktorka, abys rodila v Ostrave? A proc mas rodit cisarem? 🙂 Ale jak jsem psala uz drive, opravdu jsem byla velice spokojena v Karvine. Domu me pustili uz ctvrty den. Byla jsem zprvu rada, ale jak jsme dojeli domu, tak jsem si rikala, ze jsem vse unahlila, ze jsem tam mohla jeste jeden den zustat. Maly hodne spadl z vahy. Ale snazime se ted a bojujem s kojenim, tak doufam, ze brzy bude mit aspon svou porodni vahu 🙂 .

toni78
18. črc 2008

obrazzzek-ahoj,já tak dopadla s dcerou po prvním císaři,pustili mě hooodně brzo a já pak proležela v horečkách celý týden u mamky.U mě se čistou náhodou při interním vyš. na ekg zjistilo že mi srdce nebije tak jak by mělo, tak mě objednali na ekg-holtra měla jsem přístroj na sledování 24h. doma a bohužel mi výsledky taky dopadli blbě. Ted se zvažuje že porodím opět císařem ale dr. chce at rodím v O-porubě 😕 tam já nechci ale když budu muset...... 😖 měla si celkovou narkozu?

obrazzzek
18. črc 2008

Ahoj Toni, ja jsem nemela celkovou anestezii, chtela jsem castecnou. Rodila jsem ve spinale, epiduralem. Bylo to super, hned jsem slysela detatko, jak place a hned mi ho ukazali. Nebyla jsem ani unavena po tom vsem. Je to opravdu lepsi nez celkova narkoza. Muzu vrele doporucit 🙂

toni78
19. črc 2008

obrazzzek a co nohy a kdy jsi poprvé vstanula??

obrazzzek
20. črc 2008

toni poprve jsem vstanula az druhy den, ale to jsem sla uz rovnou do sprchy 🙂....byl to boj, ale dalo se to vydrzet 😉 Proc ta pani doktorka chce, abys rodila v Ove??

toni78
20. črc 2008

obrazzzek-ahoj,já nevím asi to bude tím že Poruba je specializované pracoviště pro rizikové porody (když mám problémy se srdcem) tak si mě chce asi tak pohlídat. 😅 já moc pro spinál nejsem,může tě po něm bolet nepříjemně hlava atd. ale celkovou narkozu už asi dělají opravdu vyjímečně. Já už mám jeden císař zasebou.

obrazzzek
22. črc 2008

ahoj Toni, s temi bolestmi hlavy mas pravdu, zacala me boleta tak dva dny po porodu a nedalo se to vydrzet, ale ja si prave nemyslim, ze by delali celkovou narkozu vyjimecne. Aspon co jsem slysela, tak spis naopak. I me chteli premluvit do celkove, ale ja jsem hrozne chtela spinal 🙂 . A jak se jinak citis?? Uz budes mit za chvili miminecko u sebe 🙂 a koukam, ze mas uz i dcerku, jak ta se tesi na mimi??

toni78
22. črc 2008

obrazzzek-čus,ve čtvrtek mám kontrolu na kardio,tam se rozhodne jak budu rodit 😖 jinak dcera se moooc těší,hlavně na to že budeme mít kluka,u nás v rodině se rodí jen holky-tak náš kluk bude taková raritka 😀

fajra
27. črc 2008

Toni78, já chodím taky k dr. Rejtové, je super, že? Rozhoduju se mezi porodnicí v Třinci a Karvinou, ale jelikož v Ka je doktorka, tak asi nemám co uvažovat. Jen musíme dodržet termín, který máme 15.8. a ona se 14.8. vrací z dovolené 😅 . Jinak v Karviné jsem si asi před měsícem poležela s ledvinama na porodním a pak i na gynekologickém a musím pochválit přístup sestřiček hlavně těch na porodním 🙂

toni78
27. črc 2008

fajra-jojo,dr.je fajn i když na ní hodně nadávají 😒 já jdu právě ted 30. na poradnu protože prý jede na dovču- takže další poradnu vidím na 20.8 🙂 tak to ti držím palečky,máš už to za pár 😉

fajra
28. črc 2008

Ahojky, já se dnes přeobjednala ze středy na čtvrtek do Karviné. Sestřička sdělila, že mi vyšel pozitivní test na toho streptokoka, tak budu muset dostávat v 1.době porodní léky, vůbec o tom nic nevím, co to znamená nebo z čeho to je? Už mě to začínáštvát, celétěhu bylo v pohodě, ale ten konec si fakt vychutnávám ☹

toni78
28. črc 2008

fajra-jééé chudáčku,je to infekce a kde se k tomu příjde to netušm 😒 já mám celé těhu komplikované,tak snad konec bude dobrý!!

miksa
28. črc 2008

fajra neboj já mám taky streptokoka pozitivního a znamená to v první době porodní podání antibiotik, mě to dneska zdělila doktorka tak jsem byla taky pěkně vyplašená, ale holky v srpnovkách mě už uklidnili že je to normální a má jich to tam více, tak se tím nestresuj mě už to taky pustilo

toni78
28. črc 2008

miksa-a co u dr.? Ještě nerodíš??

miksa
29. črc 2008

ahoj toni včera mi říkala doktorka že to ještě na porod zdaleka nevypadá ☹ čekala jsem jiné zprávy

jinak je všechno v pořádku až na ten hodně nízký tlak a toho blbého streptokoka ☹
chodím do poradny každý týden, ted jdu 4.8 to tam ještě doktorka bude a pak nevím co se mnou ☹
jak se daří tobě a co prcek ? kolik už váží? já ted nevím nebo mi poslední ultrazvuk dělala v 32 týdnu a ted už mi dělá jen monitor, ale ještě jeden ultrazvuk asi bude tedy alespon si to myslím

toni78
29. črc 2008

miksa-zítra mám poradnu i utz. a ráno jdu na internu na krev,jinak nízký tlak mě trápí taky ale lepší než vysoky!! Jinak se už těším až to bude zamnou,nemůžu spát chodím nejmín 5x za noc na záchod,z postele vstávám jak hroch a ještě u toho funím 😀 no hrůza a ted mají být ještě tropická vedra.......................nooo,mám radost fakt! 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru