Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

gabrlinka
28. bře 2011

@mamusa1611 my byli na procházce 😅 ale už sem tu, sice na chvíli, ale jsem 😉 já to měla taky podobný, lepší si nelehej, bo dopadneš jak já 😀 já když měla stahy či posly, tak sem se bála, lehla si a zaplašila je a tak to bylo vždycky, začaly mi kontra já si lehla a konec, a pak jsem žrala, ucpala jsem se, mimi nemělo místo, tak to šlo spodem, vrchem ven...mně ti to tak přišlo, že mi tomík schválně kope do žaludku a šlo to ven a on se tam tak krčil,chudáček měl už málo místa, já fakt měla to břicho strašně tvrdý, i dr. to nechápal, říkal, však vy máte v kuse kontrakce, i na monitoru byly vidět, ale prostě nechápu, že jsem se dole neotvírala 😕 😕 😕nebýt toho pana dr. tak nevím, nevím, jak by to s tomíkem dopadlo, už tak mu museli dávat po porodu trochu kyslík, apgar skore 9-9-10, takže nechápu ty ostatní dr. na co furt čekali jako....ale dost o mně, já tě chci jen upozornit, aby sis to lepší hlídala a nic nezanedbala a hlavně se nenechat odbýt těmi "skvělými" dr. tak lepší choď, hýbej se a možná se to pak rozjede 😉 myslím na tebe, drž se a fakt ať to máš už za sebou, protože tě úplně chápu a vím jak ti je 😝

mamusa1611
28. bře 2011

@gabrlinka my taky byli venku..jsem se přemohla a zvedla zadek a vytáhla ty lumpiky aspoň na chvíly ven.. 😀
Tý jooo... Teď to tady tak čtu, zrovna ležím...a cpu se... 😎 no už to jdu dát do ledničky... 😝 bobek ať se tam nemačká...😕
Ale dík za rady... 😉

j.a.n.u.s.
29. bře 2011

@gabrlinka
@mamusa1611
Jak vas tak ctu....maly se ve me taky pripravuje...taha me bricho dolu a tvrdy jako blazen....s tim blitim....to mela mamka se mnou, na konci tehu v poslednim mesici shodila 2 kila, pac blindila a blindila!

O tech "ocistach" pred porodem jsem taky slysela. To telo se "spusti" samo 🙂 jak je priroda dokonala, ze?

My taky byly vcera na prochajde :D kolem starych lazni...bylo super!

gabrlinka
29. bře 2011

@mamusa1611 😀 to zas neber tak doslova, já se fakt nacpala festovně a už se to do mně holt nevešlo, ty si klidně dej 😉 když to pak hezky rozchodíš na procházce, no vidíš, jak jsi šikovná....no, nemáš zač, moc ráda poradím, když můžu 😉 a chtěla jsem se tě zeptat, nehodila bys mi do IP svůj mobil? kdyby mi to vyšlo, tak bych tě chtěla přijít navštívit do porodky, jestli by ti to nevadilo 😉 ale asi bych musela vzít s sebou toho staršího, nevadí? on je hodný 😵 a neboj, jen nachvilinku 🙂

gabrlinka
29. bře 2011

@j.a.n.u.s. jojo, naprosto s tebou ve všem souhlasím.... dcerunce to moc sluší na kole....doufám, že tě moc neproháněla? 🙂 a dneska bylo nádherně,co? prý tak má být ještě zítra a pak zas hnus 😖 jo, jinak já měla očistu těla už dnes 😀 😀 3krát na velké 😝 doufám, že i tebe budu moct navštívit do porodky?jééé, já si pochovám tolik miminek 😵 😀 já se budu mít 😵

gabrlinka
29. bře 2011

jinak holky, držte nám zítra ráno palečky, jdeme s tomíkem na chirurgii na kontrolu ohledně tříselné kýly, objevila se mu asi kolem 4. měsíce vždy při pláči, ted ji už nemá, ale chtěli ji operovat kvůli narkoze až v ročku, tak uvidíme,no 😕 snad tu operaci odloží napozději, ale kdyby ho to mělo nějak ohrožovat na životě, tak ho nechám samozřejmě operovat...no, ale to předbíhám...jo, a ještě sme dnes byli u zubaře s klukama a dobrý 🙂

mamusa1611
29. bře 2011

@j.a.n.u.s. Tak já naštěstí neblindím,ale lítám furt na velkou..😀 jinak ta malá je fajná na tom kole..😵

@gabrlinka jéé, to víš,že pisnu..klidně se stav,ale až tak 3.den po porodu,aby na mě nebyl zas tak blbej pohled.. 😀 klidně vem špuntika s sebou.. 😉
Náš měl taky kýlu,ale zmizla mu uplně.. Dneska byl přítel s Kájíkem v PPP kvůli odkladu(mu ho doporučili u zápisu) a mám takovou radost,ptž žádný odklad nebude...🙂 prý je ještě v předstihu s tím co umí..🙂 no to jsou ty komunistické učitelky..😀 To jsem tak ráda...😀
Jinak jsme taky byli venku,sice jsem opět kynula na lavičce, a kluci v písku, ale na sluníčku bylo fajn.. 🙂

mamusa1611
29. bře 2011

@j.a.n.u.s. A jinak ty se ještě drž... Máte ještě fůru času... 😉
@gabrlinka a držim palečky, i na nohách, ať vám to dobře dopadne... 😉

gabrlinka
30. bře 2011

@mamusa1611 jééé, tak super, gratulace Kájíkovi k nástupu do 1. třídy 😵 , tak to je mi jasné, že tě tam nebudu otravovat hned po porodu 😀 sem ti písla do IP co a jak 😉
nám ko dopadla dobře, díky za palečky 😉 prý máme přijít jen kdyby se to zas ukázalo, tak doufám, že ne

gabrlinka
30. bře 2011

@j.a.n.u.s. kde seš holka, snad už nerodíš? jak by k tomu přišla mamusa 😀 ta má už termín 😎

j.a.n.u.s.
30. bře 2011

@gabrlinka neee :D byla jsem dnes v poradne a dobry...doktorovi jsem se velice libila...takze dalsi KO za tri tydny...20.4., mam velice fajn doktora :D

mamusa1611
30. bře 2011

@gabrlinka jj taky jsem ráda, i za Kájika.. 😵 Tak to je dobře, ono se to většinou těm malým dětem spraví samo... 😉

@j.a.n.u.s. Já taky dneska byla, no a prý už to bude během několika dní...Tak jsem říkala příteli,že počkáme do pátku,kdy má zas volno, a je takové pěkné datum, 🙂 a zkusíme vyvolávat...😀

gabrlinka
30. bře 2011

@j.a.n.u.s. tak to je dobře, že je vše v pořádku, u nás ko s malým taky v pořádku, na tu kýlu

gabrlinka
30. bře 2011

@j.a.n.u.s. a jak se jmenuje p.dr, jestli můžu vědět, jestli ho náhodou neznám, pokud je z rájecké nemocnice 😀

gabrlinka
30. bře 2011

jinak tady jak je tomík poprvé na pískovišti

j.a.n.u.s.
31. bře 2011

@gabrlinka jmenuje Šoustek, ale neni z rajske nemocnice 🙂

@mamusa1611 kolik mas prosim te napsane CS v prukajde?

mamusa1611
31. bře 2011

@j.a.n.u.s. Už jsem na to koukala, pátrala ve fórech.. 😀 no a právě že tam není nic...😒 Ale prý se to tam připravuje... To už mi kure říká 2.týdny

terezqa222
1. dub 2011

Rodila jsem zde 21.2 2011 můžu říct že personál na předporodním byl super se vším mi poimohli dodávali mi sebevědomí moc semi tam líbilo a na oddělení šestinedělí to bylo prostě ůžasné připadala jsem si jako v hotelu :D;)! Jelikož jsem byla ještě nezletilá tak jsem čekala horší přístup ! Znám mnoho nezletilých které rodily v karviné ráji a nebyli spokojené ale já s poliklinikou karvina nemám žádný problém sestřičky velmi ochotné 🙂 Jestli se stane že budu čekat 2 maličké stvoření určitě bych i zvolila zas Karvinou byla jsem tam velmi spokojená 🙂 !

terezqa222
1. dub 2011

@mamusa1611 stoho si nic nedělejte mně to samé říkali skoro 4 týden že se to velmi připravuje a že stakovou to budu mít zasebou a nakonec mně ještě vyvolávali :D

mamusa1611
1. dub 2011

@terezqa222 nj. ale oba kluci už byli dávno na světě, jen jí to nějak trvá, začínám být z toho nervózní, jestli je to tak vůbec v pohodě...😒 dokonce ani ten sexík nepomáhá, což u těch dvou to bylo šup šup...chjoo... ☹

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 ahoj, jestli se můžu přidat, též na to čekám jak na boží smilování. TP jsem měla 24.3., ultimátum máme do neděle, v pondělí rovnou do porodky. Tak budu doufat za nás obě 😉

mamusa1611
1. dub 2011

@rina76 ahoj, no určitě můžeš... 😉 to je zajímavé, tolik mamin co přenáší... 😕
Já mám termín v pondělí, pokud nic,mám se přijít ukázat, a ptal se jestli to budu chtít vyvolat, nebo to necháme tak, že to bude do několika dní..😎 no tak nevim nevim...
A jdeš taky do Karviné?

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 pokud budu mít odvoz tak do Třince, jinak záleží kam mě odveze sanita. A popravdě netuším jak to tu chodí, co kam spadá apod., jsem tu něco přes dva roky, ale moc známých tu nemám, jinak jsem od Sokolova.

mamusa1611
1. dub 2011

@rina76 tak to máš odvahu teda, tak naslepo.. 🙂 ani jsi se nebyla mrknout v žádné porodce?mě taky poveze sanita, ale určitě si řeknu,kam chci...😉 opět Karviná.. 🙂

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 dost jsem toho přečetla na netu, mám představu, ale k čemu je když pak člověka odvezou někam jinam, u nás si člověk diktovat nemohl, prostě ho sanita odvezla tam kde měli volněji, nebo podle spádové oblasti, takže jsem si raději nechtěla nic extra plánovat. Každá porodnice má své pro a proti, a nakonec stejně víc záleží na tom koho člověk zrovna chytne a do jaké nálady se ten dotyčný vyspal 😉

mamusa1611
1. dub 2011

@rina76 to je pravda...😒 proto jsou teď ty registračky do porodnic dloouho před porodem.. No já měla to štěstí, že mě odvezli pokaždé kam jsem chtěla... 😉 teď tam jdu taky proto, že už to tam znám,vím jak to tam chodí, a dost že budu vystresovaná z porodu,ještě se ptát co kde,jak atd..😒 pokud bych chytla přímo primáře na směně,k němu taky chodím, tak by to bylo super,no... Jinak je pravda,že ty dr. tam se chovaj asi podle toho, kterou nohou vstaly..😀

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 v třinci v porodce jsem byla na utz ve 20tt, tak tam aspoň nezabloudím 😀 , jinak se nijak nestresuju, jak jsem psala dočetla jsem se různých názorů, osobně tu nikoho moc neznám, tak těžko říct. Snažím se to brát tak, že rodit na chodbě mě nenechají, když bude vše ok strávím tam tři, čtyři dny a hurá domů. Když jsem rodila poprvé ani za nic jsem nechtěla do Sokolova, tak jsem si vybojovala Karlovy Vary, PA naprosto skvělý, ale jinak žádná sláva - byla jsem hodně potrhaná, nakonec jsem musela ještě pod narkozu, další čtyři dny jsem měla stále horečky, dávali mi paralen a atb, ale informace proč a jak k tomu došlo a jestli tomu šlo zabránit jsem z nikoho nedostala. Lékař při vizitě vždy jen konstatoval že se to hojí a to bylo vše, nikdy jsem odpověď nedostala. Na to že KV všichni chválili jsem byla nakonec celkem zklamaná.

mamusa1611
1. dub 2011

@rina76 a máš to do Třince asi nejblíž,ne?
Já si taky pěkně protrpěla u druhého.. A to mě rodila ta samá dr.co u prvního.. Naštěstí už tam není.. 😀 nechala mi tam kousek placenty, a divím se,že to nepoznala ani na posl.UTZ než tě pustí z porodky... No pustili nás domů,vše v poho a ani né týden, a já v louži krve..☹ Tak šup zpátky na revizy,naštěstí i s prďolkou, povolil mi to primář, na gynekologickém že v žádném případě.. Atd.. No jako být tam bez prcka, asi by mě šlak trefil..a taky žádná odpověd co a proč..😒 tak doufám že teď bude všechno dobrý...

rina76
1. dub 2011

@mamusa1611 jj do třince to mám asi nejblíž. Budu ti držet palečky, aby si to teď měla naprosto bez komplikací.

mamusa1611
1. dub 2011

@rina76 jj dík 😉 já tobě taky, vlastně nám oběma, 😀 abychom mimísky měly co nejdřív u sebe... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru