Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

torinka
20. zář 2007

ahoj luciem, na předporodní kurz chodím do ráje na přízemí v té budově naproti hlavní brány, každý čtvrtek od 13-14:30 hod. můžeš chodit i dřív, ale chodí tam až holky od 30-32 týdne, hodinku se bavíme, mluví porodní sestra a půlhodinku dýchame. cvičení je někde jinde, ale tam nechodím, takže nevím kde to je, ale tam na kurzu by ti to určitě řekli. můžeš tam samozřejmě přijít i dřív než 30tt,s kurzem jsem maximálně spokojená, protože jdu rodit poprvé a sestra tam mluví fakt o všem. přihlašovat se nemusíš nikam, tam se potom jenom napíšeš na taký papír, taky jsme se sem přistěhovali a nevědela jsem nic, ale už je to v poho. s pozdravem Lucie t.

ivulinda
24. zář 2007

Čauky Darunko!tak my teda doufáme,že to bude holka,protože prý na to vypadám a zítra jdu na vyšetření do ostravy a ve čtvrtek jdu na ultrazvuk tak uvidíme,ale určitě napíšu co to bude 😅 !!jinak výbavičku nemusím kupovat,protože dědím všechny věcičky po segře!!má 2apul letou holčičku takže nic kupovat nemusím!!a zatím se nijak nepřipravuju,ještě mám pár měsícu čas,ale to uteče jak voda.trochu se porodu bojím,ale to určitě zvládnu!tak papa a napiš!!jo a co ty?kupuješ výbavičku?a ajak se těšíš 🙂 ??

darunka
25. zář 2007

Ahojky Ivo, tak to ti držím palce, ať ti to vyšetření v Ostravě dobře dopadne. A co je to vlastně za vyšetření, že jsi jela do Ostravy? Já taky výbavičku nekupuji, mám ji půjčenou od kamarádky 🙂 Jinak jsem na tom tak jako ty, žádné přípravy. Bydlíš přímo v Karviné? Tak zatím pa a ozvi se.

lugo24
26. zář 2007

Ahoj holky mám v plánu rodit v Ráji jsem 25tt a jsem z Albrechtic. Napište mi prosím jaké kurzy jsou v Ráji, kdy se konají a jestli se platí. A kudy se tam chodí na ty kurzy. Ráda bych se sešla s některýma těhulema a pokecala. Můj je skoro furt v práci tak mám dost času. Odepište díky Lucka.

ivulinda
27. zář 2007

Čauky Darunko,do ostravy mě poslala moje doktorka,na takovou preventivku aby se ujistila,že je všechno v pořádku,že tam ted nastávající maminky posílají!a vše jo v pořádku,malá je zdravá.Bude to holčička 🙂 nám řekl pan doktor v ostarvě.Jinak bydlím v Karviné 6 u kulturáku.Jinak mě dneska čeká ultrazvuk.tak se zatím měj a zase napiš!!

negrovka78
27. zář 2007

Ahojky skoro maminy!
Já se narodila před 29 lety v Karviné-Ráj,moje sestra taky a náš taťka taky.Sice už bydlím skoro 17 let v jížních Čechách,mám krásné vzpomínky na Karvinou.
Tak se všechny držte,ať vám to všechno dopadne dobře a já se určitě s prckem brzo také vydám do svého rodného města. 🙂

darunka
27. zář 2007

Ahojky Ivo, tak to je fajn, že ti to v Ostravě dopadlo dobře 🙂 Mě teda doktor do Ostravy neposlal, ale pro změnu mě poslal ve 12tt do Olomouce 😉 Tak to nebydlíme daleko od sebe, protože já bydlím na taky na šestce, kousek od kovoňského mostu. Tak si užij ultrazvuk, ať se ti malá hezky předvede a napiš.

sisi83
1. říj 2007

Ahojky holky,jsem ve 31tt a čekáme druhé miminko.Před třemi lety jsem v Karviné porodila syna a nemůžu si vůbec na nic stěžovat.Ze začátku jsme měli potíže s kojením,ale díky trpělivosti dětských sester jsme to zvládli.Doufám,že i druhý porod a následná péče bude tak fajn. 🙂

lukynek
3. říj 2007

Ahoj It241179!! Rodila jsem v Karviné 15.07.2007. Měla jsem problém kojit z jednoho prsa. Díky obětavé sestřičce, která se mnou měla tu trpělivost kojím z obou dvou. Jsem moc ráda, že takové sestřičky tam mají. Opravdu se tam starají o maminky dobře a o miminka jakbysmet. Malému jsou 2,5 měsíce a kojení nám zatím jde. Kojení se tam věnují, neboj! 🙂 🙂 🙂 🙂

ivulinda
17. říj 2007

ahojky Darunko!tak jak se ti daří?mě začly zlobit záda ☹ a není to moc příjemná bolest,ale jinak se mám dobře.malá pořád řádí v bříšku.doktorka mu řekla at si koupím knížku na cvičení tak jsem si jí koupila a cvičím!tak se měj a napiš!papa 🙂

darunka
28. říj 2007

Ahoj Ivo, jak se tak dívám, tak si tady píšem jen my dvě. Diskuze se trochu rozjela v tématu "Karviná" 🙂 Jinak já se cítím v pohodě, záda mě teda zatím nezlobí. Nechystáš se náhodou někdy na předporodní kurz do nemocnice do Ráje? Je to tam každý čtvrtek v odpoledních hodinách, přesně ale teď nevím v kolik hodin, dívala jsem se na internetové stránky nemocnice. Já o tom uvažuji, že bych tam zašla. Zase napiš a ahoj 🙂

misan
28. říj 2007

Darunko, tak se drž a kurzy jsou fajn, bývá sranda, pa Mišan

darunka
29. říj 2007

Misan: Chtěla jsem se zeptat, potřebuju do toho kurzu do nemocnice písemné svolení od lékaře nebo tam můžu přijít jen tak.

misan
29. říj 2007

Ahoj darunko, můžeš tam jen tak, tedy doufám, že nejsou změny

sisi83
30. říj 2007

Ahojky holky,má tady některá z vás termín ze začátku prosince,Já jsem v 35tt a termín mám 5.12.

ivulinda
16. lis 2007

holky chtěla jsem se zeptat k čemu jsou dobré ty předporodní kurzy!!DÍKY 😉

bu_bu
19. lis 2007

Ahoj, já na předporodní kurzy do Karviné chodila. Byly to 4 sezení, kde por. asistentka (moc hodná a příjemná) vyprávěla podle různých témat - příjem v nemocnici, porod, kojení, šestinedělí atd. Byly to myslím užitečné informace a hlavně zajímavé. Poslední půl hodinku jsme trénovaly dýchání. Jedním téma bylo i tatínek u porodu, tak jsme tam mohly piřtáhnout tatínky a jim říkala, jak to u porodu vypadá a co je prostě čeká. Moc se mi to líbilo. Dýchání jsem sice nevyužila, ale pečlivě trénovala 😀

ivulinda
21. lis 2007

ahojky Darčo,došla ti moje zpráva?? 🙂

ivulinda
27. lis 2007

čaute holky!!co říkate na to,že se bude platit od nového roku v nemocnicích,u lékaře atd?????já s tím moc nesouhlasím 😒

olielka
29. lis 2007

ahojjky, ze zvědavosti jsem se nahlédla, pač jsem se narodila v Karviné a na zdrávce jsem měla praxi na porodním a šestinedělí, ale to je už strašně dáávno... bylo mi tam vždycky příjemně, patřilo to mezi nejoblíbenější oddělení 🙂
asi zklamu, ale osobně s poplatky souhlasím, hlavně v nemocnicích ano. Myslím, že strava, elektřina, voda něco stojí (a lidé tam vůbec nešetří, rozhodně ne tak jako doma 😉 )a peníze prostě nejsou. Třeba se pak i ta nemocniční strava zlepší (budou peníze na diety apod) a lidé třeba k dr. nebudou chodit zbytečně moc, ale jen když bude opravdu třeba.

markitka.z
14. pro 2007

Ahojky Jeste je predcasne se ptat ale zvedavost je silnejsi ... 🙂 Termin porodu mam zacatkem kvetna .Chtela bych se zeptat jak je to s porodem ve vane ...Zda uz nekdo ma zkusenosti a jake byli pocity ...A jeste bych se chtela zeptat Porodnici si vybirame sami ci lekarka?? A pokud sami zarizujem si to sami nebo nam to telefonicky domluvi?Moc dekuji predem kdo mi k tomu predem neco rekne Mej te se hezky 🙂

mery.luu
20. pro 2007

Ahojky těhulky,
chtěla bych se zeptat: dají vám v Ráji mimi hned po porodu na břicho a posléze ihned k prsu??? Na stránkách nemocnice to prezentují, ale moje 2 kamarádky, které letos rodily to tam nezažily. Mimi hned odnesli a pak je přinesli, až jak byly maminy zašité - až potom dali miminka k prsu....

Já jsem rodila před 10 lety v Těšíně a tam to bylo úplně úžasné. Mimi dali hnedka na břicho i k prsu. Než ho odnesli zvážit, tak ho položili do průhledné vaničky s vodou, která byla hned vedle porodního stolu - tam se miminko báječně uvolnilo a uklidnilo - (šlo z vody do vody). Po zašití mi ho dali taky k prsu a 2 hod mi ho nechali na sále. Pustili nám tám příjemnou relaxační hudbu, zhasli světlo - nechali jen malou lampičku...atd. Rodilo se mi tam super. Škoda jen, že onu porodnici zrušili. Tedkom jsem těhu znovu a tak zháním info o porodnici v Ráji, protože před oněmi 10 lety jsem na něj žádnou chválu neslyšela - spíš naopak....

Díky moc za vaše reakce.

misan
16. led 2008

ahojky mery.luu , já mám teda zkušenost, že mi hned Adámka dali na bříško, tatínek si taky pochoval a teprve pak šili, pak nás tam nechali všechny tři spolu samotné...bylo to super

lenys
16. led 2008

ahojky rodila jsem 28.9.2007 v karvine a rekla bych,ze zkusenost spise pozitivni..tatinek byl u porodu a nemuzu si to vynachvalit, uz pro neho to byl sileny zazitek a pro me silena opora, sestricky byly prijemne, strava taky super, akorat slo poznat, ze se rodi jak na bezicim pase, protoze sestricky mely naspech..uvazovala jsem nad ostravou,ale vzalo me to tak rychle, ze bych tam ani nedojela..hihi..a taky jsem se rozhodovala pro nadstandart, byl permanentne obsazeny a jenom dobre, protoze jsem si mohla tak s zenskyma fajne podrbat a zkusenejsi mi radily co a jak...takze zalezi na kazdem..ale ja bych se znovu pro karvinou rozhodla..

mery.luu
17. led 2008

ahojky holčiny,
děkuji moooc za reakce. Já se pořád rozmýšlím.....Ale díky moc a přeji zdravé mimíska 🙂 😉

lukynek
18. led 2008

ahojky mery.luu, já jsem rodila 15.7.2007 a hned po narození mi dali Lukáška na bříško 🙂 , a do 10min. mi ho dětská sestra přitiskla k prsu. A dceru jsem rodila 21.4.2002 a taky jsem dostala malou hned na říško a na přicucnutí 😀 .

A teprve potom mě paní doktorka šila a tatínek si choval prcka. Potom jsme tam zůstali sami tři...bylo to super.

Krásné těhotenství. Pa 😉

kozinka
1. únor 2008

Ahojec! No já se taky chystám rodit v Karviné, snad to všechno dopadne dobře a doufaám, že budu mít taky takové štěstí na doktory a sestřičky jako vy! 😉 Ale ten nadstandart na porod si budu chtít určo vzít, byla jsem s kamarádkou u porodu v září 2006 a masážní vana jí hodně moc pomohla a i to prostředí bylo úplně o něčem jiném! Snad se mi všechno taky tak vyvede! 🙂

toni78
4. únor 2008

Ahoj holky(mám ještě do porodu spoustu času) ale rozhodla jsem se taky rodit v Karviné 😉 Prvni dítě jsem rodila v Bohumíně kde byla suprrr vyhlášená porodnice ale zrušil jí jeden pakoš-náš bývaléj ředitel,který prohlásil že dětí se rodí málo a je víc starých lidí,takže místo porodnice a dětského máme LDN-dlouhodob.nemocní! Paráda! 😠 Sestra rodila v Karviné před 2 léty a jen samá chvála-tak nebudu už přebírat a uvažovat,třeba nad Fifejdma a půjdu do Karviné 😉

eva.konczynova
7. únor 2008

holky, kolik platí v Karviné otec u porodu, 300 kč jak mají na stránkách? Mají taky nějaké přípravné kurzy/cvičení zdarma?

lenys
11. únor 2008

kozinko vana je paradni, akorat ne vsem dela dobre...dala jsem si vanu, jeste doma kdyz mi zacly kontrakce a pak jeste tesne pred porodem..chvilema jsem usinala, jenze kontrakce me pak pekne probudily..hihi..je to fajn relax, aspon pro me byl, jenze jsem si vany moc neuzila, protoze asi za 10 min. byl ali uz na svete...ale drzime palecky az to jde vsechno pekne jak po masle..tesime e sna fotecky princezny 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru