Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

dupik
19. dub 2010

a už vůbec si nedovedu představit reagovat v kontrakcích na situaci tak, že tam zavolám a v případě pojedu rodit jinam-chci rodit tam,kde budou už předem znát naše těhotenství a kde budu chodit na kontroly CTG a tak...a ne odjet jinam, kde nemají v systému o nás ani zápis....taky mě to původně napadlo, ale jak říkám-teď to zamítám...prostě to riskneme a budu doufat, že rodit budeme maximálně 2 najednou....

hudyna
20. dub 2010

musíme doufat, že rodit budeme jen jedna....kdyby dvě, tak se taky nic neděje...tatínek u porodu být může...a aby rodily 3 ženské a více naráz...to nevím jestli se stává
kontrakce trvají hodně dlouho, takže člověk má čas zavolat tam...ale je pravda, že je lepší rodit tam, kde to člověk zná a chodí na kontroly

smoulinka.ciko
25. dub 2010

Tak tatínek je u celého porodu. Ale taky nevím jak to je, v případě více rodiček. Ja rodila na tom novém sále, a je to tam fakt super. A personál taky. Jen se obávám, že s tím nadstandartem to nebude tak jednoduché. Manžel tam byl semnou už od rána, protože jsem byla na pokoji sama, tak mi sestřička říkala že si ho můžu zavolat ať tam nejsem sama 😉

dupik
4. kvě 2010

tak jsem kvůli vysokému tlaku byla 4 dny v porodnici-přímo naproti porodním sálům jsou dva pokoje pro rodičky, kterým se porod ještě nerozjel, ale musejí být pod kontrolou. Za ty 4 dny jsemtam zažila pár rodících maminek a poznala skoro všechen personál. Musím říct, že jak doktorky, tak i porodní asistentky jsou sluníčka. Byly úplně perfektní, vstřícné, pohodové, přátelské a obětavé. Už se moc těším, až se tam vrátím. Tentokrát snad už rodící..
Když rodí jedna maminka, je na malém sále (pokud má doprovod) pokud rodídvě s doprovodem, jedna je na malém sále, druhá rozhekává s tatínkem v takzvané tělocvičně(bohužel do sprchy musí sama, tam už chodíi další nerodící či rodící maminky) a na porod-2.fázi přechází přes jednu místnost na velký porodní sál, kde sní zase může po celou dobu být tatínek-i dvě hodiny po porodu. Jen kdyby náhodou na velký sál šla zároveň rodit i třetí žena, tak by tatínek musel hned po porodu odejít...
Co se týká prostředí a lidí, bylo mi tam hrozně příjemně...

margitkas
5. kvě 2010

Ahoj ,já jsem rodila v této nemocnici minulý rok a také musím všechny velice pochválit.Mají tam velice pěkný přístup k maminkám.Také jsem jeden den ležela na těch pokojích kde maminky čekají na porod a druhý den mi porod vyvolávaly.Měla jsem u porodu manžela a pokud je ten samostatný nový sál s vanou volný okamžitě Vás tam pošlou i s manželem a ten tam s vámi může být po celou dobu.I dvě hodiny po porodu i s miminkem.
Jen tu tělocvičnu nemají příliš vyřešenou protože pokud už tam je nějaká maminka s kontrakcema a někdo chce jít na Wc nebo do sprchy tak ji vidíte a ono to je takové nepříjemné.Ale jinak to tam je úplně perfektní.
Sestřičky na odd.šestinedělí vám poradí ohledně kojení.Což mi velice pomohlo,i přesto že jsem chodila a kurzy.

dupik
14. kvě 2010

Ahojte, tak máme porod za sebou. Verunka se nám narodila minulý týden 6.5. ale vše bylo nakonec úplně jinak. Ke konci těhotenství jsem byla 4dny na porodním-hlídali nás, protože jsemměla vysoký krevní tlak, otoky i bílkovinu v moči. V pondělí nás sice pustili domů, ale ve středu jsem tam byla zpět jak bumerang...No a ve čt ráno bylo rozhodnuto, že v našem případě - s preeklampsií- je lepší rodit císařem. Tak manžel přijel v jednu hodinu, o půl druhé nás brali na sál a pod spinálem byla malá 13:44 na světě. Manžel čekal v místnosti vedle, ukázali miji a pak hned přenesli malou na vážení..odtud mi ji už manžel donesl ukázat na sál...byla krásná a přestala u mě hned plakat....pak sestřička brala malou na další ošetření a manžel zůstal u mě po celou dobu šití i pak na jipce, než jsem usla....porodbyl v pohodě...alepo probuzení na jipce začalo nejhorších 24hodin. Poprvé si jen sednout bylo tak bolestivé,že jsem to nezvládla a musela to za hodinu zkoušet znovu....ale nakonec jsem to rozchodila a teď už jsme doma a je to vše jen matně v paměti....
Co se týká personálu porodního - asistentek a doktorů, poporodního a novorozeneckého oddělení, tak díky nim to byl krásný pobyt ve špitále. Pomohly s čím mohly, byly strašně hodné, obětavé, měly pochopení. Já je musím jen a jen chválit. Jsou to sluníčka jedna osoba vedle druhé. Moc krásně na ně všechny vzpomínám a moc jim taky za vše děkuji....
Co se týká porodnice-jen doporučuji....

medan29
27. kvě 2010

Tak to já nemám zas dobrou zkušenost a už nikdy více v Karviné

smoulinka.ciko
29. kvě 2010

Ahoj medan29, co se stalo? Měla jsi těžký porod nebo se tam k tobě nechovali dobře?

medan29
30. kvě 2010

smoulinka.ciko:porod ani komentovat nebudu, ale šlo hlavně o ten přístup, asi opravdu záleží na koho zrovna natrefíš,ale i manžel konečně uznal, že mě měl nechat rodit v Porubě

smoulinka.ciko
30. kvě 2010

Tak to je mi líto ☹ Znám hodně maminek co tam rodily, a všechny byly spokojené. No nic, čas se vrátit nedá, je to naštěstí vše za váma a teď už bude jen líp. Tak si pěkně užívejte malou protože čas strašně letí

simi.w
31. kvě 2010

@medan29 mrzí mě, že máš na porod takové vzpomínky ☹ ................je to opravdu o lidech, já jsem měla štěstí, když jsem v Karviné rodila Aničku, až na jednu sestru krávu na šestinedělí, porod sice hnus vyvolávaný, bolesti neskutečné,l ale personál v pohodě

medan29
31. kvě 2010

simi.w no jo no, a jak u tebe?kde ty nakonec?

simi.w
31. kvě 2010

@medan29 u mne tento porod super......, jsem si v těhotenství nikdy nepomyslela, že můžu zažít téměř bezbolestný porod s krásnou vzpomínkou, teďkom jsem rodila v Třinci a fakt jsem byla moc spokojená se vším, vybavení moderní, krásné, příjemné prostředí, personál ochotný, přátelský, řekla bych domácí prostředí 🙂
doporučuji, až budeš rodit druhé mimi určitě jeďte do Třince, pro mne to byla nejlepší volba 😵

j.a.n.u.s.
16. led 2011

Ahoj holky, jak je to s tim odchodem doktoru? Respektive porodniku...dostala jsem info, ze porodnice v Ka ma byt od brezna 2011 zavrena....nevim jestli je to jenom hoax, nebo pravda.....vite neco?

mamusa1611
17. led 2011

ahojky,tak já taky přidám své zkušenosti s touto porodnicí...
Můj první porod tam byl v r.2004, jako prvorodička, asi jako každá,jsem byla dost vyjukaná, byla jsem tam bez přítele,ptž to bylo všechno hodně narychlo..moc jsem prostředí nevnímala,soustředila jsem se hlavně na mimčo.. A řeknu narovinu,nebyla jsem spokojená,hlavně s tamním personálem nee..nevím zda se tak chovají k prvorodičkám,a zvlášt těm mladším..Sestry absolutní nezájem, s čímkoli jsem přišla, tak mě odbyly s tím, ať si zvykám že to bude horší, prostě celkově ten přístup..hrůza...byla jsem ráda jak jsem mohla domů.. Druhý porod v r.2008, chtěla jsem jed na Fifejdy,ale můj gynekol.je primář z Karviné, tak dlouho mě přemlouval,až se mu to povedlo.. To už jsem u sebe měla přítele(za něj jsme platili 300kč) byli jsme na velkém sále, užívala jsem sprchu,balon... A to už bych řekla, že celý průběh porodu (chování sestřiček) byl už snad o víc lepší než poprvé..Malého mi ihned přiložili k prsu, tatínek tam s námi byl po celé 2hod dokud nás neodvezli na oddelení šestinedělí..
Strava vcelku normální,jako v každé nemocnici,sociální zařízení na 1. Půjčují noční košile,župany,novorozeňátka dostávají oblečky, 4.plenky na den,zbytek musi donest tatínek, a pokud je vše v poho tak 4-5 den jdete domů..

dendasek
17. led 2011

janus: to snad ne ☹ ??? Kde jsi to slysela???
Nejak me posledni dobou berou "depky" z porodu... ☹

cinky
18. led 2011

@j.a.n.u.s. Janičko máš to kde ověřit? Přece ji nemůžou zavřít, když do Ká jezdí i maminky z jiných obcí...

j.a.n.u.s.
18. led 2011

No, budou vedet vic na konci ledna, ale neni to pry jen Karvinska porodka, je to aji Havirov, Trinec, Tesin....dokonce i Opava-no mozna se dockame i porodu doma 🙂
Kazdopadne do Ostravy bude naval tak ci tak...a tam je pry na objednavku-nic nevim konkretne....info je primo z nemocnice....

mamusa1611
18. led 2011

@j.a.n.u.s. Už jsem psala, že je to blbost.. Dr. Fiala by mi jen tak neříkal, že tam mám jít rodit.. A včera jsem mluvila se setřičkou,co tam pracuje, a odpověděla ,,a kde jste na to přišla??!,, ;)

j.a.n.u.s.
18. led 2011

@mamusa1611 no ja taky doufam....ze to bude v pohode. Psala jsemo tom, ze se "suska"....ale je divne, ze ti rikaji, ze URCITE ne, ze je to blbost, kdyz sestry samy nevedi, dokonce ani doktori....cekaji na konec ledna. Tak uvidime, no 🙂

j.a.n.u.s.
18. led 2011

Devět nemocnic Moravskoslezského kraje se možná rozdělí do čtyř takzvaných územních nemocnic. Hejtmanství tak chce vyřešit krizi kolem výpovědí lékařů. Podle ředitelů nemocnic bude situace kritická a může přímo ohrozit životy pacientů. "Musím říci, že nebude zabezpečena plnohodnotná péče," řekl hejtman Jaroslav Palas (ČSSD).
(zdroj aktualne.cz)

Kazdpadne se neco deje.

j.a.n.u.s.
18. led 2011

V Moravskoslezském kraji se bezpečnostní rada sejde 17. ledna, na Olomoucku v pátek. Tak budeme vedet mozna uz pristi tyden co a jak bude 🙂

cinky
18. led 2011

to jsem zvědavá jak to dopadne🙂

mamusa1611
18. led 2011

@j.a.n.u.s. No to jsem zvědavá... Stejně si myslím,že těmi odchody se nic nevyřeší...Těm na hoře je to uplně jedno, hlavně,že oni mají, a stále hrabou.. Je to smutné,kam až to zajde? Tak doufejme, že Karviná zůstane tak jak je...rodí se tam docela dost, myslím,že by to byla škoda..

j.a.n.u.s.
18. led 2011

@mamusa1611 No jako prvorodicka....to bylo teda desny u tebe....
Ja to mela taky takovy podivny, akorat, ze sestricky byly uplne super! Mela jsem tam partnera (ktery usnul!)....rodila jsem u ribstolu od pichnuti vody ve 20:30 (kontrakce zacaly uz ve tri odpoledne!) az do druheho dne 13:12 nakonec CS!
V polovine jsem odvolala partnera a zavolala mou maminu...ja jsem se nekde kolem pate rano dostala na autopilota, prestala jsem vnimat ty nekonecne monitory, kontroly, atd. no jako mazec!

Chtela jsem na velky porodni sal, ale nemela jsem sanci! Za tu dobu se narodilo 8 deti na normos boxech a 3 deti na velkem sale... :D

Ale za dlouhy porod, jsem teda "nejak" dostala nadstandart-ktery jsem si musela sice zaplatit! Ale dobre, ze tak....mela jsem tam klid...
Druhe nevim, asi ...no nevim, nemuzu rict :D kde bude otevreno :D
Sestry a doktori dobri, zadne ujete kecy, vzdycky ochota.....jen jedna sestra z novorozeneckeho, takova tmavovlasa-vubec se neusmivala, fuj-nemela jsem z ni dobry pocit...

Holky, jestli mohu doporucit-Nova doba porodni od Vlasty Marka-uzasne!

No mamusa....a ty teda do tretice Karvina, joooo? 😉

szkatka
18. led 2011

Dobrý večer
Jen jsem nakoukla protože pocházím z Karviné a tam jsem také po prvé rodila.
Názor na nemocnici v Karviné raději nepíši,ale všem kdo znají Dr Fialu,tak jej vřele doporučuji.Nevím co dělá teď,ale mě zachránil totálně zbabraného císaře co dělala má doktorka.Nebýt jeho tak bych snad na sál šla čtyřikrát a né třikrát na opravu pod narkozou.Měsíc jsem byla v nemocnici.
On si mě vzal (tehdy to nazval "pod svá ochranná křídla" ) a od té doby to byla jedna báseň.
To je asi vše co jsem vám tady chtěla...To jen,že o něm vidím zmínku 😉

mamusa1611
18. led 2011

@j.a.n.u.s. 🙂 taky jsi to neměla moc jednoduché... Mě kdyby tam přítel usnul, tak bych ho asi zfackovala.. 😀 teda takový zážitek,ty se tam trápíš,rozdychaváš to,a on si v klidu spí..😀
jo mě tam jedna sestra z novorozeneckého sprdla,bo měl maly novor.žloutenku, jako proč něco nedělám, že s takou tady budu víc jak týden... A jako co já měla dělat že... Ona na mě,, vy jste snad prvorodička?? Že nevite co mate dělat?,, tak jsem na ni vyjela,že ne, že první syn žloutenku neměl...jako já bych za to mohla.. :-/ tak ještě že nám tam svítilo sluníčko, tak já po porodu,denně stepovala u okna a vyhřívala malého...
Nevím, asi půjdu znova tam, přeci jen,tam už to znám..vím jak to tam chodí.. Budu si hledět svého a pyskaté sestry prostě ignorovat... 😉

j.a.n.u.s.
19. led 2011

@szkatka
@mamusa1611
Skoda holky, ze tu nejde dat Libi se mi (jak na fb) :DDDD

On blazen usnul za mnou na balonu!!!! On se pohupoval a normalne zabral....no letel z ty porodnice, me musel slyset nadavat jeste aji doma :D

To bych ji kopla nekam! Nebo jeste lip, zavolala si "vedouciho" a normalne ji zdrbla! Ja byla kdysi takova ťuťka, ale tentokrat se nedam....fakt!!! :D
Jak si to muze dovolit, pipina? nejsi doktor, abys mela vedet co delat.....a nakonec, mela te poucit ona, ne? Takze to bylo jeji selhani....boooze! A takove dámy, na takovem miste?!? Ble*

mamusa1611
19. led 2011

@j.a.n.u.s. Jo no.. Ale někde jsem to tu viděla..ve fotoalbech..🙂) tak jsem si vzpoměla na fb. :DDD
ty brďo, to si nedovedu ani představit..🙂 asi ho to zmohlo víc jak tebe 😉
tak ta měla do dámy daleko...:DD jasně, do nich, do nich!! Za co jsou placené! :DD 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru