Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
5. dub 2011

@ewwik no, vcera jsem myslela, ze TA chvilka nadesla.....desne mi tvrdlo bricho a docela pravidelne, pak me zacal bolet podbrisek, do toho silna bolest hlavy!!!! Nakonec me "stipkala" jizva....tak jsem vlezla do vany a nepreslo to, uz jsem myslela, ze pojedu...nakonec jsem zaspala celou bolest a rano zase fit....takze poslici :D...musime na sebe pockat ewwiku :D :D :D

@rina76 tak jak rina...jsi cela holka???

rina76
5. dub 2011

@j.a.n.u.s. ahojky, ještě jsem celá, v noci stahy trochu povolily, k ránu zase na 3-4hod ustaly a během dopoledne se vrátily, mám pocit že si ten prďola z nás dělá legraci, s takovou tu budu strašit až do zítřka. A to jsem se včera snažila být co nejvíc v pohybu, abych to aspoň malinko uspíšila 😉.

j.a.n.u.s.
5. dub 2011

@rina76 a kdy mas nastup, kdyz tak?

simi.w
5. dub 2011

@mamusa1611 moc gratuluju k holčičce 😵 😵 😵

simi.w
5. dub 2011

@rina76 kde jsi rodila poprvé ?

rina76
5. dub 2011

@j.a.n.u.s. ve středu ráno

simi.w - poprvé jsem rodila v K. Varech

dendasek
5. dub 2011

Po delsi dobe nahlizim...a jeee mamusa uz porodila..preju hooooodne zdravicka 😉

medan29
5. dub 2011

@dendasek jé tak koukám že druhé bude taky holčička tak to je super, a kde tedy nakonec budeš rodit?

dendasek
5. dub 2011

@medan29: No zatim to tak vypada..uvidime co na nas nakonec vykoukne 😀
Rodit bych chtela ve Vitkovicich..byla jsem se tam podivat, poptat se co a jak...a byla jsem spokojena...takze na 99% tam..

medan29
5. dub 2011

@dendasek no mě by do karviné už nikdo nedostal, a jak se jinak máš

dendasek
5. dub 2011

@medan29: proc do Karvine uz ne?
No uz se nam to pomalicku blizi..obcas je to narocne..ale treba dneska je mi moc dobre🙂.

j.a.n.u.s.
5. dub 2011

@medan29
@dendasek

@rina76
@simi.w

Mozna bych ani nechtela vedet proc do Karvine ne :D :D :D az po porodu, joooo :D

Holky, ve kterem tydnu uz ma miminko saci reflex...ve 36tt nebo 37tt?

cinky
5. dub 2011

@mamusa1611 taky se přidávám ke gratulacím! Hlavně přeji oběma zdravíčko! To je to nejdůležitější.
Jak tak koukám, tak se to všem krátí! 🙂 Tak přeji hodně štěstí.
A já se rozhodovala mezi Havířovem a Karvinou. Na Karviné mě odpudily pokoje (klidně i 4 maminy na pokoji), porodní boxy (chci mít partnera celou dobu u sebe, což na boxech prý nejde. Může tam být jen čistě na porod. ) a sociální zařízení... Tohle všechno je v Havířově o mnoho % lepší, ale zase tam prý nejsou tak dobří doktoři jako v Ká...☹
Tak pořád zvažuji.

j.a.n.u.s.
6. dub 2011

@cinky no zalezi co je pro tebe priorita...ver mi, ze v bolestech ti bude jedno, na jaky zachod lezes :D....ale dotkne se te kazda (ne)mistna poznamka od personalu....a to, ze partner na boxech byt muze jen na porod rikali v Ka??? to jsem nevedela :(...jako pro me zadna zmena, ze....ale nerozhodovali jste se pro ten nadstandart? Tam je to fajn...2 hodky s miminkem sami 🙂

j.a.n.u.s.
6. dub 2011

@dendasek jak se citis? Ted budu prozivat ten porod s tebou :D :D :D

cinky
6. dub 2011

@j.a.n.u.s. ten nadstandart určo chci, ale kdo mi zaručí, že v něm bude volno? Když nás bude rodit více, tak tam dají tu, která začne rodit první, ne? 🙂
A o těch boxech mi to říkala teta, která tam rodila. Jo a bylo to v Ká.
A ty záchody jsem nemyslela při porodu. To mi fakt asi bude úplně jedno, ale potom. Na oddělení šestinedělí. Tam je záchod pro všechny na chodbě. Ale to je prkotina.

j.a.n.u.s.
6. dub 2011

@cinky jo no, to je asi tez co mi vadi....ty socialky by mely byt na pokojich....teta rodila ve kterem roce? Mozna, ze se to zmenilo, vis co, zeptam se primo kamaradky z porodniho, ju? 🙂

lucierob
6. dub 2011

ahoj holky,
občas sem nahlédnu
@mamusa1611 moc gratuluju k holčičce 🙂
@cinky já rodila obě dítka v Karviné. První na tom samostatném porodním sále a druhé na porodním boxu(nebylo tam volno). Druhý porod jsem měla rychlý (za hodinu),takže manža dorazil až na stříhání pupeční šnůry. A mohl tam se mnou a s malou být celé 2 hodiny. Ono jde spíše o to, že na ten box jdeš až na samotný porod(tlačení(. Před tím můžeš být s partnerem v tělocvičně.
To sociální zařízení je tak prý uděláno především kvůli hygieně. Odcházejí očistky a ty jsou hodně infekční. Tak aby prostě na stejný záchod jako rodička nechodili i návštěvy. Takže je to opatřeno takhle. Mi spíše vadilo, že na patře není jediný záchod pro návštěvy a musí se chodit až do přízemí.
Já ležela pokažné na 4 lůžkovém. U prvního jsme tam byly 4 maminy, ale sedly jsme si, takže byla sranda. Navzájem jsme si i poradily a zdrbly personál. U druhého jsme byly na pokoji 2, ale s tou paní jsem si vůbec nesedla. Takže jsme si pomalu neřekli ani slovo. Ono je to taky hodně o lidech.

cinky
7. dub 2011

@j.a.n.u.s. je to 3,5 roku, co tam rodila. A byla by jsi moc hodná. Děkuji Janičko.
@lucierob no uvidíme, jak to nakonec všechno bude. Ale s těch pokojů jsem pořád taková nesvá. Jsem poslední dobou spíše vlk samotář a být pak ve čtyřku napokoji mě štestím moc nenaplňuje. Ale jak píšeš. Je to o lidech, takže tam třeba můžeme být skvělá parta.

simi.w
7. dub 2011

Holky, tak já jsem byla po porodu na pokoji pro čtyři maminy a byly jsme tam teda čtyři a čtyři mimina a nechtějte vědět, jaké jsem měla depky, vůbec jsme se mezi sebou nebavily, no, nechápala jsem 😒
Člověk nemá žádné soukromí, klid na seznamování s miminkem a záchody na chodbě pro celé šestinedělí ty byly vrchol všecho, stalo se mi, že jsem došla a bylo obsazeno, což jeden, dva dny po porodu je opravdu potěšující 😝 😝

j.a.n.u.s.
7. dub 2011

@lucierob diky za info 🙂
@simi.w jezismarjaaaa, ja s tim vubec nepocitala :( , minule jsem mela nadstandart a zachod za posteli sama pro sebe! Ale takhle?!? Jezsi, no ten tyden to snad vydrzim!!!!Ble. 😔

S tema maminama souhlasim, je to vicemene o stesti....to je jak s persoanlem...bud si sednete, nebo ne.

ewwik
7. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jani, to nějak zvládneme 😉 . Musíme a snad natrefíme na sebe 🙂 nebo na nějaké sympatické maminky.

j.a.n.u.s.
8. dub 2011

@ewwik a budem zadat at nas daji na stejny pokoj, kvuli psychicke rekonvalescenci :D

No za sebe muzu rict, ze vcera jsemmela nahnano!!!!! Normalne si vlezu do vany, jakoze na koupani....a najednou stah! Tvrde bricho a pocit jak na mesicky!!!!!...po 5 minutach opet....nevim jestli to bylo tou teplou vodou ci co, ale bylo to velice zvlastni.....bricho mi tvrdlo delsi dobu, ale vzdy bezbolestne.....
Vylezu z vany, a znova....normalni kontrakce....bolest podbrisku a jako na menses.....rozdychavam....a zase....po delsi dobe....takove nepravidelne....myslela jsem, ze uuuuz pojedu, byla jsem normos vystrasena :D

A v noci???? Se mi zdalo....ze jsem v te vane malyho porodila....vzbudila mamku....a jeste vybirala kalhotky do tasky....rano jsem byla zmlacena jak po opravdovem porodu :(....a celou noc bolest podbrisku....

Holky znale posliku, ze to byly jen poslici....myslite ze tou bolesti se nejak oteviram????

mmch...za chvilku jdu na KO, nenecham nic nahode! Pac mam velice "uvolneneho" doktora, ktery me pozval az za tri tydny na poradnu s tim, ze kdyby neco se delo, mam prijit srive....a ono se neco delo vcera, ne?
Do prcic! Jak prvorodicka, fakt!!!!

@simi.w
@lucierob
@dendasek
@medan29
@rina76

j.a.n.u.s.
8. dub 2011
https://www.youtube.com/watch?v=yIrlwLQPRU0

Mozna ty sny vyvolalo tohle, vcera jsem na to koukala a plakala......

simi.w
8. dub 2011

@j.a.n.u.s. no můžeš se tou bolestí otvírat, ale taky vůbec ne, to nejde určit 😒 třeba někdo má bolesti a vůbec to k ničemu není nebo zase jako já u druhého porodu, jsem se otvírala, ani jsem nevěděla jak...............a je plno mamin, co příjdou k dr. na kontrolu a ten jim řekne, že jsou otevřené a připravené k porodu, přitom si ty kontrakce neuvědomují a necítí je 😎

Tak ať ti to u dr. dobře dopadne a napiš 🙂

A to tě jako dr. pozval na poradnu ve tvém týdnu těhotenství až za tři týdny, vždyť na konci se chodí každý týden.......

j.a.n.u.s.
8. dub 2011

@simi.w jo! si predstav, byla jsem naposledy na konci brezna, a dalsi mi dal na 20.4. !!!!! Tak nevim co blbne :D

simi.w
8. dub 2011

@j.a.n.u.s. co máš za dr. ?

simi.w
8. dub 2011

to jako nechápu, proč až za tři týdny, přece se každý týden točí ozvy, vyšetřuje tlak, moč kvůli preeklampsii........určitě to má svůj význam

ewwik
8. dub 2011

@j.a.n.u.s. Taky jsem Jani překvapená, že si Tě pozval až za 3 týdny. Já už asi 3 týdny chodím každý týden a dělají mi i pravidelně na kontrolách ozvy. Dnes jsem zase byla na kontrole a mám abnormálně cukr nahoře, tak snad to bude ok a malý by prý mohl mít podle ozvů více pohybů, ale jinak vše ok. Aspoň doktor to říkal!!!! Přitom doma se malý tak hýbe (hlavně v noci), že dnes jsem se vůbec nevyspala. K tomu mě ještě příšerně pálela žáha.
Je dobře, že jsi k doktorovi šla 😉 ! Pak písni, jak jsi dopadla.

j.a.n.u.s.
8. dub 2011

@ewwik
@simi.w
Holky, dosla jsem z KO a "neco se hybe"....bral mi stery kvuli "moznemu" zanetu, pac telo pri zanetu zacne vylucovat prostaglandin a ten vyvolava porod! Takze mi rikal, ze muzu zacit rodit, ze kdyby me to chytlo, mam jit proste do porodnice...maly ma ozvy a prutoky vporadku, plodovky mam taky dost, takze to byly poslicci-na jednu stranu jsem rada, ze jsem je zazila 🙂
Na druhou ne, pac me u toho taha jizva vevnitr....do toho me jeste boli osmicka v pravo nahore...uuuu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru