Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

mischelinka
15. bře 2008

ivulinda: No, samozřejmě, je to tvá zkušenost, škoda, že špatná ☹ Pokud myslíš stále to, se špatným odhadem hmotnosti miminka, to je opravdu poměrně běžná věc....nebo se zanedbalo ještě něco?

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivulinda
15. bře 2008

každý má svuj názor jen jsem řekla ten svuj tak se nezlobte 🙂

ivulinda
15. bře 2008

mischelinka:myslím uplně něco jiného!Jde o to,že moje doktorka mě v posledním měsíci těhu pořád posílala do nemocnice a nebylo to jen tak a dr.Rejtová mě pořád posílala zpátky a ani si nevšimla,že je něco v nepořádku,a všimli si toho jiní doktoři!Ale to už je jedno...Tak halvně,že jsi spokojená ty s doktorkou 😒

misa84
16. bře 2008

ahojky, kdyz jsme u tech dokoru, ma nektera z vas zkusenosti s dr. Sturcem?

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
mischelinka
16. bře 2008

ivulinda...Aha, to jsem nevěděla, tak to mi je líto...ještě, že všechno dobře dopadlo.... 🙂 Doufám tedy, že mě nic podobného nepotká... ☹

mischelinka
16. bře 2008

miksa...No, já jako prvorodička byla taky na normálním pokoji...to nebylo špatné, aspoň jsem si pokecala se zkušenějšími maminkami a mohla se i něco dozvědět a taky jsme si mohli navzájem pohlídat miminka, když jsme chtěly do sprchy. Ale teď už budu chtít být sama, hlavně kvůli návštěvám a koupelně. Ale kdo ví, jestli bude volný...tenkrát nebyl.

misan
16. bře 2008

ahoj holky,
tak vím, že velká rekonstrukce se chystá , v druhé polovině roku, bohužel zatím nevím konkrétně, bude to velké, budou se dávát WC a sprchy na jednotlivé pokoje atd, takže na par dní to nebude.
a jestli můžu , jen neodborně, ale co vím, od několika lékařů a taky když jsem v Karviné 2 týdny ležela, hmotnnost mimi, není přesná, ale odhaduje se cca 200g interval, ale kilo je dost velká odchylka, to by se nemělo stávat.Mně osobně na přijmu řekli, že má Adámek 2600g a porodní váha byla 2700g.A vím, když jsem ležela na udržování a lékaři mimi měřili, skoro se shodovali, fakt rozdíl 100g, ale koli už je spíš omyl.
Paní doktorku Rejtovou jsem taky poznala osobně a pravda, jak jsem poslouchala na sále, když rodily jiné maminky, byla ostřejší, moc vřelá ne, ale každý má vlastní zkušenost a každému se líbí jiný přístup, ale zanedbávat by se nic nemělo, tak zdravá miminka a hodně síly 🙂

toni78
17. bře 2008

miksa-ahoj,ten ultrazvuk ti dělali přes břicho?

lenys
17. bře 2008

misa 84>chodim ke Sturcovi a jsem s nim mocka spokojena 😉

miksa
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendisa
17. bře 2008

ahoj misane 🙂, prosím Tě, sociální zařízení bude na každém pokoji? A počet lůžek na pokoji zůstává? Já byla na dvojáku a super, ale neumím si představit být na tom 4 lůžkovém, který byl tak stejně velký, jako ten náš. Neuvažujou o rozšíření počtu nadstandardů? Příště nepůjdu rodit nikam, kde bych neměla hajzlík a sprchu na pokoji, to bylo pro mě největší trauma, protože mě to děsně bolelo a přitom jsem si musela 4x denně zajít masírovat prsa pod horkou sprchu. A ty návštěvy od 10. hod. jsem taky záviděla... jenže za mě byly nadstandardy beznadějně plné po celých 6 dní, co jsem tam tvrdla.

misa84
17. bře 2008

ahoj, vcera jsem byla za kamaradkou co lezi na porodnim a rikala, ze suskanda je, ze se bude delat vice nadstandartu, bourat zdi, delat vice wc...apod, ale pry se mozna do toho podzimu nestihnout vyridit vsechny papiry, takze kdovi, kdy to bude

maruska39
20. bře 2008

Ahojky 🙂 No kéž by mě to minule,si neumím představit,že budu rodit kdesi mimo Karvinou,ale druhá polovina roku je podle mě ten července a když začnou hned tak by to mohli stihnou než porodím 😅 Ale jak se znám tak přesně v mém termínu bude porodnice zavřená ...

boglarca
23. bře 2008

misa84 - já k dr.šturcovi chodila a díky bohu jsem našla mnohem kvalitnějšího lekaře. pan doktor šturc se při každé mé poradně pěkně sekal v léčbě (léčbě ničeho, samotnou "nemoc" mi jaksi vymyslel) a ve finále mi chtěl v pátem měsíci předepsat antikoncepci, navíc mi vnutil termín mé poslední menstruace, že já jsem to určitě popletla...jsem moc ráda, že na doporučení paní doktorky z interny, jsem poznala mého současného dr.capku z hornické nemocnice....klobouk dolů před ním.....toť má zkušenost

mery.luu
23. bře 2008

AHOJKY
boglarca - já taky chodím k dr. capkovi a jsem s ním spokojená.

Co se týče porodnice v Ráji - pokud nebude zrovna v den kdy mě chytne porod volný nadstandart, tak tam nepáchnu. Nedokážu si představit, že budu obývat jeden pokoj s dalšími 3 maminkami a dalšími třemi dětátky (celkem 8 lidí) - to se nemůže nikdo vyspat, ale co mě odrazuje nejvíce je, dělit se o záchod a o sprchu s celým oddělením. Už po prvním porodu jsem měla z vyprázdnováním po porodu problém a takové sociální vybavení, které tam mají patří do penzionu 5. cenové skupiny..... Mrzí mě, že s rekonstrukcí nezačali dříve a my by jsme tak měli už běžný standartní komfort.

Jo a ještě jedna věc mi vadí v takových pokojích - početné a hlučné návštěvy, naší nepřízpůsobivé menšiny... 😖

Takže tedkom mě čeká nelehký úkol, najít porodnici, kde se budu cítit po každé stránce příjemě. Nemáte někdo nějaký tip???

ivulinda
23. bře 2008

Rodila jsem v lednu a to nadstandarty volné nebyly a nevím já bych asi taky nemohla být s více maminami na pokoji,byla jsem naštěstí jen s jednou,a slyšely jsme jak každý večer tam řve jedno dítě dokola si hodku a do toho se přidali další takže blázinec 😖 !Jinak si nestěžuju na nic!!! A platit za nadstandart to by se mi teda nechtělo jen pokud bych musela být na pokoji více tak asi jo,ale jinak ne a vybíravá nejsem!!A co se týče našich spoluobčanu tak těch tam bylo vždy hojně 😕 !!!!

mischelinka
25. bře 2008

No, já taky doufám, že nadstandart bude volný 😒 Co se týče menšiny, tak se mi zdá, že to tam separují...Teda u mě to tak bylo...ale je fakt, že jich je čím dál víc, tak možná to nejde vždycky. Pokud bych tam byla ty 4 dny, tak to nějak přežiju, ale třeba se synem jsem byla dva týdny, a to bych už asi bez nadstandartu nevydržela. ☹
Taky se mi tam stalo, že za mou spoluležící přišla asi 15 člená návštěva, přitom tam je jasně psáno, že max. 2 lidé....nebyli hluční, ale přece, ty bacily atd. No, moje matka začala tak řádit, že velice rychle opustili pokoj... 😠

misa84
25. bře 2008

ahojky, boglarca to jsi me teda nepotesila s dr. sturcem...ja potrebovala spis "uklidnit" 😅 ale nic, treba mel jen slabsi chvilku. dekuju 😉
jinak co se mensiny tyce, tak ja taky myslim, ze to tam separuji, kamaradka tam rodila minuly ctvrtek a potvrdila mi to. ale je asi fakt jak rika mischelinka, ze kdyz je moc rodicek tak se asi neda nic delat. kazdopadne nadstandard bych asi taky chtela ale moc sanci tomu nedavam..

mischelinka
25. bře 2008

misa84
No,když jsem čekala Viktora, tak byla tuším možnost se na ten nadstandart objednat...zkusím se na to informovat, až budu zase na gyndě.
Jinak, moje mamka rodila v roce 2003, zrovna měli nápor na hekárně a ona byla právě šoupnutá k prý nechutné Romce, tak požádala sestru, jestli se s tím nedá něco dělat...tak ji odvezly do tělocvičny a máti byla moc spokojená...sice netradiční místo, ale měla soukromí...takže oni určitě vychází vstříc 🙂

misa84
25. bře 2008

jeeje, no to ja se toho hrozim, abych tam nemela nejakou nechutnou spolurodicku, nemusi byt ani romka 😠
ja jsem se taky ptala, jestli jde nadstandart objendat predem, ale bohuzel mi bylo receno, ze ne-e, ze je to o stesti. moje sestra pracuje ve fakultce v ove, tak uz jsem ji zaukolovala at to tam jde zkouknout na porodni, jak to tam vypada, a pokud bychom stihali, asi bychom jeli tam, nevim. dam vedet, jestli bude reakce me sestry vylozene pozitivni. ja jsem celkem hakliva i na ty toalety, bezne si nezajdu jen tak nekde na wc, takze si nedokazu prestavit, ze se delim o zachody s celym patrem, to bych asi nebyla schopna niceho...teda bez klistyru. 😅

misa84
25. bře 2008

HA! ted jsem najela na webovky karvinske nemocnice, klikla na gyn.-por. oddeleni a pisou tam, ze nadstandart se da telefonicky objednat a je tam i cislo 😅 parada, takze myslim, ze zacatkem rijna tam brnknu 😀

toni78
25. bře 2008

ahoj-Karvina-Ráj byla sama chvála ale ted o ní pochybuji,né ze strany lékařů a sestřiček ale z důvodů toho že do Karviné chodí rodit opravdu mnoho (neřekla bych menšiny protože si myslím že je jich už snad víc než nás) cikánek. Chování které tam předvádějí při návštěvách-hrůza,sama jsem se přesvědčila!Jsem sama sestra ale pracovala jsem v jiné nemocnici a s těmito občany mám veliké zkušenosti-málokterý jsou slušní! Pokud můžu doporučit jsem opravdu pro Fifejdy a Vítkovice 😉 A pokud se rozhodnete přece jen pro Karvinou,přejí at vám výjde ten nadstandart nebo pokoj se solidníma mamkama 😉 Hezký den

ivulinda
26. bře 2008

ahoj!ve fifejdách jsou taky cikánky.moje kamarádka tam rodila v unoru a řikala,že to byla hruza.Že prý přišla cikánka celá od krve a hrozně tam křičela a sprostě nadávala na všechny takže asi nic příjemného pro ty rodičky 😒 !!

ivulinda
26. bře 2008

holky ale tím neříkám,že to tam není dobré 🙂

simipel
26. bře 2008

Zdravím, no když bych se mohla vyjádřit ohledně porodnice na fifejdách, tak si myslím ,že je to jako každá jiná porodnice. Sice jsem tam rodila zhruba před 2lety,ale byla jsem spokojená. Na porodním a novorozeneckém oddělení, přístup super, o trošku horší na šestinedělí,ale o mimča se starají krásně. Když mi třeba malá v noci nechtěla spát, tak přišla sestřička a uspala ji a i dokrmila, pač jsem neměla dost mléka. A co se týče té jakoby menšiny, tak se fifejdy snaží je shlukovat dohromady na pokoje, protože ví, jak se dokáží chovat. Ale věřím, že nastávající maminky přežijí pobyt v jakékoliv porodnici a budou se těšit už jen z krásného miminka. 🙂

ivulinda
26. bře 2008

Já si třeba zase nemužu stěžovat na porodnici v Karviné-Ráji,jsem ráda,že jsem šla zrovna tam 🙂 !Myslím si,že v každé nemocnici se najdou klady i zápory 😉 !!

misa84
27. bře 2008

ahojky, taxem diskutovala se segrou tu fakultku v ostrave porube a rikala, ze by si jednoznacne vybrala ji, ze doufa, ze ona svych 5 deti porodi prave tam (blazen 😀 ) tak ja nevim....jestli bude cas tak tam snad i pojedeme, pry tam jsou nadstandartne vybaveni, delaji nejake moderni postupy (vice na webovkach) atd.

a co se tyce te karvine, je tam ted hodne cikanek asi proto, ze v orlove nemaji porodnici a vsechno to jezdi k nam ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru