Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

28marci
7. říj 2011

@dendisa Díky moc za radu 😅 Zkusím to při další kontrole 😉

alca2011
11. říj 2011

@28marci Ahoj, já jsem rodila 6.10.2011 v karvinské porodnici a jsem spokojena. Personal na porodním je v pohodě, cokoliv vysvětli poradí a hlavně se snaží co nejvíce pomoct. Na šestinedělí jsou sestřičky taktéž mile chodí se průběžně ptát zda je vše ok. A na prcky se chodí koukat a ptát sestry a lékaři z kojeneckého. Po porodu vše vysvětli ukáže a pak jak ti dají prcka tak ti ukážou jak kojit. Večer pak ukážou jak koupat. Jo a jinak na mimi dostaneš jen 3 ks pemprsek pak musíš své pleny. A pro nás byly jen jeden balík vložek, pyžamo a župan. Vařit vaří dobře.

28marci
11. říj 2011

@alca2011 Díky moc! Tašku už mám sbalenou a mám tam jak vložky, tak plínky, docela dobře nás proškolila p. Skalková, která vede předporodní kurzy. Jen jsem nečekala, že budu mít brašnu, jako bych jela na 14denní dovolenou k moři. A ty maxiporodnické vložky stejně mám vedle, protože ty by se nevlezly snad ani do lodního kufru 😎 Doufám, že tam na ty bágly jsou zvyklí 😝 Partner říkal, že mi to přebalí a vyhází zbytečné věci - jenže kromě odličovacích ubrousků (pochybuju, že se budu v porodnici líčit nebo že si tam vezmu aspoň řasenku 😀,ale tak pro uklidnění a ať se cítím trošku jako svéprávný člověk) tam není nic, co bych neměla na seznamu z porodnice 🙄

misa84
12. říj 2011

co jsem ja poucena z predchoziho porodu, mam sbalene v tasce 3 osusky, v prvni dobe porodni jsem behala porad do sprchy a jelikoz jsem taky rodila na podzim jako ted, osuska nestihala uschnout .... takze mam ted taky narvanou tasku do porodky. tak to jen takovy postreh...

smoulinka.ciko
21. pro 2011

Ahoj holky, je tu nějaká co má termín v únoru 2012?

jarka999
20. led 2012

Ahojky, já mám termín na konci února 2012. Chtěla jsem rodit v Karviné, ale teď docela váhám. Před pár dny tam totiž rodila moje známá a jistá paní doktorka se ukázala jako dost neschopná. Kdyby k porodu nepřišel další doktor, tak Bůh ví, jak by to dopadlo ☹

smoulinka.ciko
23. led 2012

:-O Tak ja jdu rodit do KA a doufám že mi to vyjde a odrodí si mě zase můj dr. A když ne, tk hlavně ať jsme oba v pořádku. Jinač ja mam termín 15.2 ale připadám si jako bych měla jít rodit už ☹

jarka999
27. led 2012

A ke kterému doktorovi chodíš? Já mám termín 23.2., ale na porod se ještě necítím 🙂

smoulinka.ciko
11. únor 2012

Jarko999 tak my už to máme za sebou 🙂 Jinač termín jsem měla 15.2. Davídek se narodil 31.1.

smoulinka.ciko
6. bře 2012

@jarka999 Jarko, jinač ja chodím k dr. Lipkovi. Je super, fakt se stará, když potřebuješ, všechno vysvěltí a navíc je u zastupcem priáře v Karvninské nemocnici. U malé, teda u prvního porodu se mi poštěstilo a byl i u mého porodu a nemůžu si teda apsolutně ztěžovat 🙂

jennyska
13. led 2014

Ahoj @28marci @smoulinka.ciko @jarka999 @misa84 @28marci @alca2011 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Karviné do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-karvina/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

lluucc
27. kvě 2016

Ahoj, chci obnovit diskuzi. Nejspíš budu rodit v Karviné (ještě se trošku rozhoduju). Na prohlídce sálů i oddělení jsem byla a je to tam super, vše krásné nové a personál se mi zdál tak šikovný, ochotný.. Dostanu od nich nějaký seznam věcí co si vzít sebou do porodnice? Popř. co všechno jste dostaly v porodnici? Nechci tahat všechno sebou, abych pak nepřijela domu a jen neprala věci z porodnice, takže jen co opravdu budu potřebovat?
Děkuji

bajarys
31. kvě 2016

Ahoj, taky mě to zajímá. Budu tam rodit podruhé /po patnácti letech! 😀 / a už si to taky moc nepamatuju - myslím to, co mám mít sebou.

pajula123
31. kvě 2016

@lluucc
@bajarys
Rodila jsem tam v prosinci,byla jsem fakt spokojena! Seznam maji na webu. Muzete vyuzit erarni obleceni (fakt jsem ocenila cistou nocni kosili dle potreby a nic pak doma na prani),pro miminka taky maji oblecky,zavinovacky. Vlozky byvaly i polozene na WC,ale pouzivala jsem i sve. Vyhovovalo mi vzit si krom svych vlozek i ty sitovane kalhotky. Pro miminko nezapomente jednorazove plinky a ubrousky,obleceni staci az na cestu domu. No a pochopitelne musite mit i vsechny doklady. Kosmetiku,rucniky,toaletni papir,pribor,prezuvky 🙂

lluucc
2. čer 2016

@pajula123 diiky za info. To jsem rada ze je tady pozitivni komentar 🙂 Jedine co me zaskocilo - pribor? To mi ho tam nepujci? 🙂 A nevis jak je to tam s nadstandartnima pokojema? Jaka je sance trefit volny nadstandard? A muze byt s nama pak na nadstandardu i tatinek po celou dobu?

pajula123
2. čer 2016

@lluucc Příbor kdyžtak půjčí (myslím, že na celou dobu jeden), ale lepší je asi mít svůj (měla jsem ho na seznamu věcí, co si vzít s sebou). Nevím proč to tak je, asi že se jim příbory ztrácely 😉
Na nadstandard jsem chtěla, ale nedostala jsem se. Byla jsem tam ale zrovna v době rekonstrukce, tak třeba teď je to lepší. Každopádně záleží, kolik zrovna rodí maminek a kolik z nich zrovna na nadstandard chce. Jestli tam tatínek může být po úplně celou dobu (asi myslíš i v noci?) tak to nevím, ale určitě asi skoro celý den může. Tím, že nám to nevyšlo, tak tohle nevím.

lluucc
2. čer 2016

@pajula123 Moc dekuju za info 🙂

bajarys
2. čer 2016

Taky díky za info. Už si to právě moc nepamatuju - vím, že košili jsem měla jejich. Rodila jsem taky v prosinci, byla tenkrát hrozná zima a kluk mi tam prochladl :(. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

pajula123
3. čer 2016

Tak letos (vlastně už vloni) tam bylo krásně teplíčko 🙂

lluucc
3. čer 2016

Taky myslim ze zima nehrozi. Je to tam vsechno novouce, hezke.. Snad to tam zvladneme 🙂 rodit budeme koncem zari.

bajarys
3. čer 2016

No já se snad začnu i těšit 😀 .

lluucc
3. čer 2016

To já se těšíím :D
A pamatujete si jaké vyšetření a prohlídky se kdy a po kolika hodinách narození v průběhu pobytu v porodnici dělají?

bajarys
3. čer 2016

Sakra vůbec 😀 . Pamatuju si jen jednu děsně protivnou dětskou sestru, co mě sprdávala za všechno. Za nevypitý čaj od kluka, za to, že jsem nevěděla, kam se dávají použité plenky... Byla děsná.

bajarys
3. čer 2016

Já teda doufám, že už bude v důchodu 😝

rexyi
4. črc 2016

Karvinou doporucuju. Super personal, vsechno nove. Nadstandart jsem chtela, ale nebyl volny, ale i tak jsem byla sama na pokoji a hlavne tam maji pokoje vetsinou po dvou luzkach. Jinak tatinek pres noc nebyl mozny, ale do budoucna tam takovy rodinny pokoj planuji. Strava v pohode, ale ja mela cisar, tak prvni dva dny kasovita dieta, ale dalo se to 🙂

bajarys
5. črc 2016

@rexyi tak to jsi mě trochu uklidnila. ☺

lluucc
8. črc 2016

Tak připojuju další poznatek... Ptala jsem se na toho tatínka nonstop tam a bylo mi řečeno, že když budeme na nadstandardu, tak se to tam neřeší.. Sice nedostane postel a stravu, ale tatínkové to tam řeší tak, že buď spí v křesle, nebo si přinesou karimatku, nebo spi s maminkou v jedné posteli a porce jsou tam pry obrovské - dvojité, takže s tím taky problém není..

bbubble
14. bře 2017

ahoj holky, zaujimalo by ma ci niekto rodil v Karvine v poslednych mesiacoch? Byvame v Ostrave, planovala som ist do Krnova ale moja dula ktoru si beriem k porodu ted prisla s tym, ze Karvina sa v poslednej dobe hodne zlepsila, co sa tyka prirodzenych porodov (volba polohy, bez zasahov..). Takze sme nad tym zacali uvazovat ako nad moznostou, predsa len to mame o polovicu blizsie. Mate niekto aktualnu skusenost? 🙂

bajarys
14. bře 2017

@bbubble rodila jsem v Karviné v listopadu a můžu jen pochválit, doporučuju. U mě to teda skončilo akutním císařem, ale i tak paráda. A opravdu jsou otevření a naklonění přirozeným porodům.

lluucc
16. bře 2017

Ja jsem rodila v září v Karviné a super! Byla jsem moc se vším spokojená, porod byl úžasný. Všechno nechali na mě, jen poradili, když jsem chtěla a snažili se dodržet porodní plán, který se moc dodržet nedalo (rychloporod) ale na vše se ptali, jestli s tím souhlasím.. Mám na porod úžasné vzpomínky a to i díky milému a vstřícnému personálu 🙂 Porodnici moc doporučuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru