Porodnice v Karviné Ráji. Jaký je tam personál?

januskaababoo
16. led 2007

Holciny co rodily v Karvine Raji...prosim o pravdive prispevky, neprikraslujte, ale ani zbytecne nestrasit, jo? Jaky je tam personal, strava, na co si davat pozor...co byste zmenily, kdybyste tam mohly rodit jeste jednou...je lepsi si priplatit za nadstandart a proc? Kolik se za co plati...tatinek u porodu atd., no uz se nemuzu dockat 😅 😅 😅

j.a.n.u.s.
8. dub 2011

Jo a na dalsi KO jdu uz za tyden....hura...

Do prcic!!!!Zas to zacina, prave ted......mam stah!

ewwik
8. dub 2011

@j.a.n.u.s. Je dobře, že jsi tam Jani zašla!!!!! Teď se drž a odpočívej co nejvíce to půjde.

mamusa1611
8. dub 2011

@ewwik
@simi.w
@j.a.n.u.s.
@rina76
@silvie_77 ahooj maminy! 😵 tak jsme od včerejška doma, dneska mám trochu času tady na vás, dokud malá spí, kluci jsou jakžtakž hodní...🙂
Tak Jani, kdybych to měla ještě chvíly rozdýchávat doma,tak nejspíš i doma porodím...😀 O půl dvanácté jsem ještě klukům dělala oběd,sice se každou chvíly svíjela, přítel za mými zády,ať už volám sanitku...😀 no kdeže...o půl jedné jsem už cítila tlaky na konečník, a potřebu tlačit, tak jsem žhavila mobil a volala...Bylo třičtvrtě jak dojela sanita, to jsem už proklínala sama sebe,že jsem ji nevolala dřív...😒
Porodka od nás skoro 30kiláků, tak řidič jel rychlostí blesku... Dojeli jsme tam něco po 13.hodině... Naštěstí měly službu zrovna skvělé sestřičky i doktorky-pamatovala jsem si je od ledna,kdy jsem tam ležela- tak mě napojily na monitor, prohlídly, a hned jsme šly na malý sál...daly mi kapačku s antibiotiky k porodu, voda mi ještě neodtekla, tak jsem je poprosila,zda bych mohla zavolat příteli, jestli už je na cestě, no kde,ten teprve krmil malého Danečka, že nečekal,že už to bude...což já taky ne..😎 tak jsem ,,svolila,, propíchnutí vody, a už to šlo... 3krát zatlačení,bez nástřihu a malá byla venku...přesně jak tady Jani psala ten příspěvek, ve 13:35, hned mi jí položily na břicho, a já se rozbrečela štěstím,že je to opravdu naše vytoužená holčička..🙂 Pak ji sestřička odnesla zvážit,změřit...a přivezla zabalenou v postýlce. Druhá sestřička mi ji pomohla přiložit k prsu, no neskutečně krásný pocit...🙂 Pak jsme ležely 2.hod na sále,celou dobu byla malá vedle mě v té postýlce,tak jsem znova poprosila sestřičku,jestli by mi nepodala mobil, tak jsem ji hned fotila,a posílala mmskou taťkovi...🙂
Pak mi pomohly do sprchy, a šly jsme na poporodní oddělení,já šla,ale ,,šité,, maminy převážejí. 😉 za 4.hodiny jsem měla malou u sebe,ale to proto, že jsem je ukecala 😀 jinak vám mimi dovezou až tak za 6.hod od porodu...
Byly jsme na 4.lůžkovém pokoji,ale první den tam byla jen jedna mamina, další den jsem tam byla sama, pak zase s jednou...ale nic hrozného,nadstandart je podle mě zbytečný... 😉 Sestřičky z novorozeneckého ochotné...ani ta společná sprcha mi nevadila...No jednu věc bych přeci jen vytkla...a to chování jedné uklízečky... Miminko vám právě uslo, a najednou se rozletí dveře,a tam baba se smetákem.. Malá sebou pokaždé tak trhla...bobek...
Ale jinak vše super, protentokrát...🙂
A díky všem za gratulaci, malá je úžasná...Máme z ní velkou radost.. 😉

ewwik
8. dub 2011

@mamusa1611 Tak to je paráda, že už jste doma 🙂 . Až mi šly slzy do očí, jak jsem to tady četla!!!! To jsi měla úžasný porod!!! To mě určitě jako prvorodičku nečeká.
Jsem ráda, že jsi to tam měla vše v klidu, od porodu až po pokoj 😉 . Už se moooc těším na fotečky malé. Doufám, že až budeš mít čas, tak nějaké vložíš. Měj se krásně a hodně štěstíčka Tobě i Tvé rodince 🙂

j.a.n.u.s.
8. dub 2011

@mamusa1611 HOLKA!!!!! Gratulace nejvetsi....tak se ti to povedlo krasne, "vlacne", rychle!
Babko, museli mit z tebe radost, takova rychlovka!!!!!
Cekame nedockave na fotecky male...mamino, ted to bude fajnacke....co klucici na malou???
No info hazej jak budes mit cas, a dobre, ze jste uz doma 🙂

Tise zavidime, vid dendasku a ewwiku?

Ted je na rade Denda! tak supsup...rada dlouhaaaa :D

PS: Zas mi tvrdne bricho....pravidelne....uzivam si posliku :D

silvie_77
9. dub 2011

@mamusa1611 ještě jednou mooooc gratuluji a přeji jen samé zdravíčko, tiše závidím,tak rychlý porod a budu doufat,že se v říjnu u mně zadaří něco podobného 🙂 no a tu holčičiku bych brala taky 🙂 mám doma samé chlapy,tak by se holčička šikla 🙂

mamusa1611
9. dub 2011

@ewwik neboj, to zvládneš... No, teď se mi to povídá,jak už je to za mnou, viď? 😅
@j.a.n.u.s. Fotečky už tam jsou, zatím jen z porodnice... 🙂 a nezáviď, taky se už brzy dočkáš... 🙂
@silvie_77 a já ještě jednou děkuju, a budu držet pěsti, ať vám ta holčička taky vyjde... 😉

lucierob
9. dub 2011

ahoj holky,

@mamusa1611 a kde jsi teda nakonec rodila? V Karviné?

mamusa1611
10. dub 2011

Jj v Karviné. 😉
@lucierob

silvie_77
10. dub 2011

@j.a.n.u.s. tak to je super,to se vám povedlo krásně natočit,malinkej bude fotbalista 🙂 už se nemůžu dočkat až ucítím pohyby 🙂

rina76
11. dub 2011

@j.a.n.u.s.
@mamusa1611
ahojky holky, my už jsme také od soboty doma 🙂 . Nakonec nás indukce neminula, žádná slast, ale je to za námi.

j.a.n.u.s.
11. dub 2011

@rina76 velika gratulace!!!!
Lukaskovi poklona, jak se krasne dopekl v brisku....uzasne, pak dodavej postupne info a jaky byl porod....az se budes citit 🙂

mamusa1611
11. dub 2011

@j.a.n.u.s. Krásné! 🙂 taky mám jedno vzpomínkové 😀

@rina76 tak to gratuluju! Malý je nádherný! 🙂 hlavně zdravíčko přeju..

silvie_77
11. dub 2011

@rina76 gratuluji,maličkej je překrásný 🙂 hodně zdravíčka....

rina76
11. dub 2011

@j.a.n.u.s.
@mamusa1611
@silvie_77
Všem moc děkujeme 😉

j.a.n.u.s.
12. dub 2011

@mamusa1611
@rina76
holky, mely jste v porodnici svoje nocni kosile? Nebo erar?
A co podlozky pro miminko? Jak je to s plinkama, dudlikama? Davaji neco? Jsem priblbla uz...furt hledam info....bo cas tlaci a maly taky...a vsude!
Co jste potrebovaly z vasi tasky do porodnice? Co jste zapomely? Nebo co jste zase naopak vubec nepotrebovaly?????,

POMOOOOOC! Uz panikarim!

simi.w
12. dub 2011

@j.a.n.u.s. klídek............noční košile jsem měla jejich, je super, že si je můžeš několikrát denně bez omezení měnit, plínky dostaneš dvě denně, teda jestli to tak ještě je....... tak jako před třemi lety, dudlík si můžeš vzít svůj, já jsem ani u jednoho dítěte sebou neměla, příjde mi to pro první dny zbytečné a taky myslím, že dudlík není žádný kamarád s kojením, prostě vůbec nám nechyběl 😅

simi.w
12. dub 2011

Holky, já vůbec nestíhám, Adámek přes den nespí, navíc v pátek Anička slaví narozeniny, tak gruntuju jako pako 😝

simi.w
12. dub 2011

@mamusa1611 Chtěla jsem vám moc, moc pogratulovat k vytoužené holčičce, já jsem jenom postřehla, že už jste doma a viděla fotečky, ale zase mne někdo od počítače odvolal a nestihla jsem zareagovat 🙂
A jak jsi popisovala den, kdy se malá narodila, tak fakt nádhera, u takových popisů si vždy připomenu svoje porody a je to tak dojemnééééé 😵 😵 😵
A co jinak jak stíháš miminko a kluky ?

simi.w
12. dub 2011

@rina76 taky veliká gratulace k Lukáškovi, měl skoro stejné míry jako náš Adámek 😵
A bude nějaký popis porodu ? Takže jsi se nakonec indukci nevyhnula 😒 .................hlavně, že jste už doma a v pořádku, malý je nádherný 🙂

j.a.n.u.s.
12. dub 2011

@simi.w dekuji za uklidneni...koukam, ze mame presne o rok stare holcicky.... 🙂 ...taky jsi rodila 15.4. 🙂

simi.w
12. dub 2011

@j.a.n.u.s. jééé, to jsem si nevšimla, taky 15.4. 😵 a termín chlapečka máš na moje narozeniny, doufám, že se na to datum opravdu narodí 😵

a jinak to před porodem.......ten neklid, zda máš všechno připravené a tak znám, to snad zažívá každá nastávající mamina, ale neboj, vždy ti to co budeš potřebovat může někdo donést anebo ti to dají v nemocnici, případně zapůjčí.
Hlavně nezapomeň foťák, ať máš první fotečky miminka, to je nepostradatelná památka, tu chvíli už nikdy nevrátíš 🙂

ewwik
12. dub 2011

@rina76 Taky se přidávám ke gratulaci. Malý je krááááásný 🙂 !!!!!

ewwik
12. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jani, na předporodním kurze jsme dostaly letáček a tam je napsané co si máme vzít sebou do porodnice, tak Ti to tady opíšu 😉 .
Pro maminku:
- noční košile a župan v porodnici (nelze mít své z domu)
- hygienické potřeby (zubní pasta + kartáček, pomáda na rty, toal. papír, tekuté mýdlo, papírové kapesníky a další podle svých zvyklostí)
- přezůvky - omyvatelné (látkové ani kožené nejsou vhodné)
- kalhotky (nejlíp porodnické síťované 4 ks)
- teplé ponožky
- porodnické vložky bez ochranné folie (2 balení)
- kojící podprsenky 2 ks
- jednorázové vložky do podprsenky (bez folie)
- příbor, něco malého k občerstvení (sušenky, piškoty)

Pro miminko:
- větší balení jednorázových plen pro novorozence
- balení hypoalergenních ubrousků na zadeček
- není nutná žádná kosmetika ani oblečení pro miminko (vše potřebné stačí přinést den před propuštěním)

Tak jsem Ti to Jani celé opsala 😉! Snad Ti to pomůže.
Já si pro jistotu dudlík pro malého vezmu, ale taky doufám, že ho nebudeme potřebovat.

mamusa1611
12. dub 2011

@j.a.n.u.s. Jani, hlavně v klidu!! 🙂 Vím,že to teď nemáš jednoduché, ale mysli hlavně na miminko, ptž ono ty pocity sdílí s tebou...
Pokud jdeš do té Karviné, tak si zabal:
2x osušku, kalhotky(já měla i ty jednorázové), přezůvky, košili nemusíš, tam ti dají hned na příjmu,jinak jsou vždy v koupelně, vložky- dávaj 1.balík pak musíš mít své,vložky do podprsenky jsou taky v koupelně-aspoň ušetříš své, 😀hygiena-tj samozřejmost, župan taky zapůjčí, pro mimčo dají 4.jednoráz.plenky pak musíš mít své, oblečky tam půjčují-každý den čisté, i hygienu půjčují... To je asi tak vše, snad jsem na nic nezapoměla...🙂
Hlavně v klidu...😉

mamusa1611
12. dub 2011

@simi.w jj tak to znám... 😀 hlavně teď, fakt je to pro mě vzácná chvilka, kdy je doma klid, a já sednu a čučim do počitače... 😀 a to jsem doma teprv 9.dní!! 😀 ty první 2.dny byl celkem masakr,no...teď ještě s tím kojením jsme bojovaly...a někdy na mě příjdou také ,,stavy,, že už se fakt neudržím,a rozbrečím se...i kvůli úplné blbosti... 😅 už ať je těch 6.neděl za mnou...já takové popisy četla hodně na e-miminu,jak máš ty deníčky maminek...tak jsem si vždycky u toho pobrečela...no teď už tam radši nelezu,bych bulila furt...😀
Jinak už se to dá, pomalu se do toho dostávám... 😀 a kluci, ti jsou z ní úplně nadšeni... 🙂 jsem měla strach,aby ten menší třeba nežárlil, ale je to v poho, na svůj věk hodně chápe...🙂

j.a.n.u.s.
12. dub 2011

@ewwik
@mamusa1611
holky dekuji za uklidneni a presny popis nutnosti 🙂

mamu...no, na to se tesim, ty stavy po porodu...kdy clovek breci aji nad karkulkou...ja to zazila cca 3 den po porodu asi nejvic, pak to ustavalo...ale i doma, jak rikas...a super jak si deti na sebe zvykaji ....pak budu chodit pro rady 🙂

yenn
12. dub 2011

@j.a.n.u.s. nad karkulkou tady breci kde kdo...

j.a.n.u.s.
15. dub 2011

Caute babky!
Dnes jsem dostala info, ze karvinska porodnice se k 1.7. opravdu zavira....manzelka predsedy pracuje v Hornicke nemocnici, a vcera meli nejakou poradu....a tam bylo receno, ze se porodnice teda rusi....uz to tu jednou bylo, neee?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru