Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

terezab
autor
11. led 2012

@barky jo, tak pokud máš možnost si vybrat, tak to je fajn 😉

barky
11. led 2012

@terezab to jo to byla první a posledni noc kdy jsme nebili spolu 🙂

sarpie
11. led 2012

@barky díky, co jsem právě četla, tak někdo to neopichují a šití bolí.. my máme na koupání doma kyblík, takže způsob bude taky jiný 🙂

sarpie
12. led 2012

@barky prosím tě ještě jsem se chtěla zeptat na ten nadstandard, když bych chtěla těm pokoj po dvou s někým, tak je to za 300 Kč + ten denní poplatek 60 Kč? A na výběr je z kolika jídel? Na jídlo jsem tam právě moc chvály nečetla.

barky
12. led 2012

@sarpie Poplatek je od 1.12 už 100 a co se týče jidla tak ted si nejsem jistá zda to byli 2 nebo 3 jidla, ale dalo se to a ty 3-4 dni to človek nejako skousne a nebo ti neco přinesou.

sarpie
12. led 2012

@barky to ani nevím, že to zvedli, děkuji... to se platí i za mimčo viď? Spíš jde o to, že jsem četla, že dávají nevhodné jídla pro kojící matky.

sarpie
12. led 2012

@barky tak už jsem se dočetla, že se za mimča neplatí 🙂

barky
12. led 2012

@sarpie no nevhodne ona sedi každemu neco jine. Je pravda že třeba pečivo je čerstve, ale nemužou dát přece stare. A ja když jsem tam byla tak jsem mela - torteliny se syrovou omačkou, gulaš s testovinou a nejaký přirodni platek a brambor a bylo to v pohode, ale pro jistotu jsem už v porodnici pila fenyklovy čaj a mladej byl v pohode 🙂

sarpie
12. led 2012

@barky nějaká maminka psala, že měla hrachovou polívku, ale tak těch pár dní se to nějak zvládne.. díky 🙂

terezab
autor
12. led 2012

@barky Tak jsem se tam dneska dovolala a 26. jdu sepsat ten porodopis 😉

@sarpie já zase někde četla, že běžná večeře je tam párek s chlebem 😒

barky
12. led 2012

@terezab
@sarpie tak to ja mela štestí a nic take jsme nejedli, ale jak říkam nekomu stačí i čerstve pečivo a je zle, ale my jsme naštestí netrpeli na koliky 🙂 takže doma jsem si dala i segedin, nebo salat a řízek a bylo to v pohode

sarpie
12. led 2012

@terezab
@barky holky a ten porodní plán se sepisuje s nimi? Je něco co s sebou mám mít, co všechno se tam uvádí? díky

barky
12. led 2012

@sarpie porodni plán?? to nemám, ale když myslíš porodopis tak to jsou udaje o tobe a manželovy, aby se to nemuselo psát u přijmu. Chteji tvoji tehu pruk, OP, PP, pokavad nejste svoji tak papír z matriky o jmene deti když jste tak jen datum snatku. A pak rč manžela a kde robí. A pak už jen udaje o tobe kde deláš, jestli si mela nejaké operace když jo kdy a co, nejaké transfuze, urazy, alergie. Podpíšeš papír pro matriku a vyplníš jmena pro deti. Když neviš co to je tak oba jinak stači jen holka nebo kluk.

sarpie
12. led 2012

@barky jé to jsem to spletla, myslela jsem porodopis 🙂 moc děkuji

carole
12. led 2012

Pro autorku dotazu porodnici v MB až na detaily doporučuji . Rodila jsem tam vloni ,porodní plán respektovali v rámci možností , u porodu jsem byla s dulou. Připadá mi malicherné řešit stravu v nemocnici , důležité je především dobře se rozkojit a pokud kojíte , stejně nemůže jíst všechno. Sestry mi s kojením nepomohly,byla jsem prvorodička a bez duly bych byla ztracená, dítě by zkončilo na příkrmu.Držím palce všem, kteří se pro MB rozhodnou.

barky
12. led 2012

@carole asi zaleži na štesti na personal. Mne tam velice ochotne vše vysvetlili a taky jsem byla prvorodička a i s kojenim pomohli. Chodili za mnou každe kojeni pokavad to nebylo v pořádku 🙂 a co se týče stravy tak třeba pro nekoho je to duležite 🙂

terezab
autor
12. led 2012

@carole Díky za příspěvek. Upřímně si myslím, že i strava je důležitá pro dobré rozkojení se, takže mi nepřijde "malicherné", řešit stravu

@barky Taky co jsem četla reakci různých maminek, tak ve většině případů si chválili, že jim s kojením sestry pomohly. Ono možná i záleží na tom, kolik tam zrovna mají maminek, jestli se můžou člověku pořádně věnovat

sarpie
16. led 2012

@barky
@terezab holky můžu poprosit o tel. kam se objednat na sepsání porodopisu? Díky

terezab
autor
16. led 2012

@sarpie 326 742 609. barky ale psala, že tam jsou jen některé dny, tak tady v diskuzi jukni

terezab
autor
16. led 2012

@sarpie úterý a čtvrtek 8-11:30 😉

sarpie
16. led 2012

@terezab díky.. nevíš jestli se pak dochází do poradny přímo k nim?

mates22
16. led 2012

@sarpie určitě se pak dochází do poradny do porodnice 🙂 ...odkdy ti řekne tvůj gynekolog. Alespoň před dvěma roky to tak v MB bylo, před šesti v UPMD taky............

barky
16. led 2012

@sarpie když jsi v pohode tak asi až od 38-39tt jinak si te ohlida tvuj gyndoš. Jinak až ti řekne

sarpie
17. led 2012

@barky
@terezab tak jsem se taky objednala na sepsání, jdu 2.2. Holky byly jste na předporodním kurzu? Vyplatí se ho absolvovat? Díky

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie jestli myslíš přímo v Boleslavi, tak my byli. Trvá to asi 2 hodiny a vede to porodní asistentka. Řekne ti takové to obecné info, kdy jet do porodnice, co s sebou, co se zhruba bude dít a tak. Pak se jde na prohlídku toho porodního sálu. Výhoda je, že tím, že zaplatíš ten kurz, zaplatíš zároveň i přítomnost partnera u porodu

sarpie
17. led 2012

@terezab aha, tak to jsem v podstatě absolvovali zadarmo, když jsme se tam byli podívat na porodnici.. Celé nám to ukázaly a ještě nám tohle všechno vysvětlily. Kolik to stálo? Těch 600? Otec u porodu by tedy měl stát 400.

sarpie
17. led 2012

@terezab A kam chodíš do poradny? Koukala jsem, že jsi z Milovic, my teďka bydlíme v Lysé.

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie jj, platili jsme 600 a za otce u porodu už nic platit nebudeme. jinak se tuším platí 400

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie chodím do Lysé, k doktorce Landové. Kam ty?

sarpie
17. led 2012

@terezab nejdřív jsem chodila do Čelákovic, ale nebyla jsem spokojená, tak teďka do Brandýs k Viplerovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru