Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie já chodila do Prahy, ale už mě zmáhalo to cestování a poslední dobou mě štval i doktor, který nic moc neřešil. v Lysé jsem byla zatím jednou (zítra jdu podruhé), ale doktorka je tam milá

sarpie
17. led 2012

@terezab a chodíš ještě do práce? já jsem od prosince už doma.

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie já jsem ze začátku dost špinila a byla jsem z toho dojíždění hrozně unavená, takže mě na konci třetího měsíce (konec srpna) nechal už doktor doma. mám neschopenku s neomezenýma vycházkama, tak se to dá 😉

sarpie
17. led 2012

@terezab mě to dojíždění do Prahy taky dávalo dost zabrat a několikrát jsem i marodila, tak jsem na zimu už raději zůstala doma. Peníze sice nic moc, ale co se dá dělat. Já mám teda vycházky, ale kontrola vůbec nechodí

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie jo, s penězma je to na prd, ale co se dá dělat. kde v Lysé bydlíš?

sarpie
17. led 2012

@terezab mě teďka přišla první nemocenská a koukala jsem jak blázen.. chodí ti to z té sociálky včas?
Bydlíme v té nové zástavbě za nádražím.

terezab
autor
17. led 2012

@sarpie ne, tenhle měsíc jí ještě nemám. už jsem tam dneska volala, ale chyba je opět u nás ve firmě - poslali pozdě podklady ☹

sarpie
19. led 2012

@barky prosím tě, chtěla jsem se zeptat na tom nadstandardu pro 2 jsou ty sociálky přímo na pokoji jako je to v tom apartmánu? A když bych tam chtěla být sama, za těch 600 Kč, tak tam může být manžel se mnou nebo to jde jen na tom dražším? Moc děkuji

barky
19. led 2012

@sarpie sociálky jsou na pokoji. Za 600 jsi sama, ale aby mohlo tam manžel i spát tak to bys musela na apartmá a ten je tušim za 1000. A ja nedoporučiji byt sama, je tam potom nuda a nemáš ani ským promluvit.

sarpie
19. led 2012

@barky aha, díky, já právě myslela, že na tom dvojlůžáku jsou ty sociálky taky na chodbě.. na těch klasických pokojích jsou pro každý pokoj vlastní sociálky přes chodbu nebo nějak společné?
Pokud bych chtěla manžela na tom apartmá, tak je to už za 1400 Kč ☹

terezab
autor
19. led 2012

@barky
@sarpie Holky a jak to je. Platí se 600 za nadstandart + 100 regulační poplatek nebo ten už je v té ceně pokoje?

sarpie
19. led 2012

@terezab já myslím, že to v ceně není.. ale nevím.. a ty bys chtěla být na pokoji sama? Já bych tam právě chtěla mít manžela, ale zase 1400 Kč + 100 Kč na jeden den je hrozně moc.. kolik je tam těch dvojlůžkových nadstandardů?

terezab
autor
19. led 2012

@sarpie já chci na ten dvoulůžkový nadstandart s někým. Manžela v nemocnici fakt držet nechci. Ty nadstandarty tam jsou 2, apartmán jeden

barky
19. led 2012

hele nadstandardu tam je asi 4 ale už si to nepamatuji přesne, apartmán jeden a ostatný pokoje jsou po 2 a sosiálky už ted má snad každej, ale je to přes chodbu - nastandardy je maji na pokoji a poplatky jsou za pokoj+ regulečni, ale pokavad jste 209 tak oni to proplatej i nekoho u porodu. příspěvek lze čerpat na: úhradu pobytu matky s novorozencem v porodnici na nadstandardním pokoji, autosedačku, přítomnost otce nebo rodinného příslušníka při porodu, nákup plen a vlhčených ubrousků, nákup umělé výživy zakoupené v lékárně, včetně kaší a přesnídávek, lze uplatnit i na kojenecké plavání

terezab
autor
19. led 2012

@barky
@sarpie Nevím, jestli to nějak regulovali, ale PA na kurzu nám říkala, že nadstandarty mají 2

sarpie
29. led 2012

@terezab @barky holky dělali Vám už monitor?

barky
29. led 2012

@sarpie ahoj na prvej jdu 7.2 což je asi 36+3, ale u prvního to bylo až 38tt. a co ty už te točili?

sarpie
29. led 2012

@barky a kdeš do poradny nebo rovnou do porodky? Mě ještě nikdo nic neříkal, ve čtvrtek jedu sepsat ten porodopis. Mám se hlásit normálně v porodnici?

barky
29. led 2012

@sarpie jo na porodopis do porodky zeptej se na vrátnici pani te navede. A ja jdu ješte k svemu dr. nevim jak kterej, ale ten muj ma domluvu že do porodky do poradny od38tt . takže ješte ted ten 36 neco pak, snad ješte jednou a pak už porodka. nebo nejlepe by bylo kdyby už porod 🙂

sarpie
29. led 2012

@barky aha, takže monitor ti bude dělat v poradně? Tak to můj doktor ho asi nemá, tak uvidím, zeptám se ho..
Koukám, že máme stejný termín a vybrané stejné jméno 😉

terezab
autor
29. led 2012

@sarpie mě ještě ne, prý až od 36tt. na kontrolu jdu 8.2., tak uvidím, jestli mi ho budou dělat

terezab
autor
29. led 2012

@barky
@sarpie Já byla sepsat ten porodopis ve čtvrtek a PA tam mi říkala, že od 38tt k nim přejít můžu, ale nemusím, ale od 40+0 už k nim musím. Moje doktorka má monitor v ordinaci, tak budu asi až do toho 40tt chodit k ní

sarpie
29. led 2012

@terezab a jak to sepsání probíhalo? Jenom jste vyplnili papíry a to bylo všechno? Já si právě nejsem jistá jestli má dr. monitor, on nemá ani v ordinaci utz, tak asi těžko.

terezab
autor
29. led 2012

@sarpie U jedné sestry se předvyplní papíry pro matriku. Pak jdeš k jiné a ta s tebou sepíše ten porodopis. Manžela/přítele s sebou ani mít nemusíš

mates22
29. led 2012

@sarpie je to jen vyplnění papírů, rodinná anamnéza, iniciále manžela/partnera, jména pro dítě (pokud je máš, pokud ne, tak jim to nevadí) a tak. Přechod Ti pak sdělí ošetřující gynekolog, on bude vědět, kdy Už Tě musí odeslat do poradny v porodnici - podle vybavenosti jeho ordinace. Já třeba šla až opravdu pozdě, můj pan doktor má monitor a tak jsem dovcházela tam - a musím říct, že se mu vedlo to natočit mnohem líp než pak v porodnici ☹

sarpie
29. led 2012

@terezab děkuji.. budu ho mít s sebou, protože mě tam musí odvézt 🙂

@mates22 díky 😉 nechávala sis dávat epidurál? mají tam s tím problém nebo když bych ho chtěla, tak mi ho dají? nemám to tedy v plánu, ale co kdyby 😉 a platí se za něho? děkuji

terezab
autor
29. led 2012

@sarpie já ho s sebou taky měla, protože byl doma. Jinak bych se odvezla i sama 😉 Na epidurál a takové se zatím vůbec neptají. Jinak bych taky chtěla rodit bez epiduralu, ale dle PA z toho kurzu je prý při příjmu lepší říct, že bys ho pak třeba chtěla, aby s tím mohli počítat a připravit to. Pak ho samozřejmě využít nemusíš, ale prý je lepší, mít to přípravené 😉

barky
29. led 2012

muj dr ma take monitor, ale prej jsou domluveni že od 38tt si me pohlidaji v porodce. A co se týče epidurálu v pohode ti ho píchnu, ale ne když přijdeš. nejdřív vyšetřeni a tak. Podle toho co mi říkali u prvního tak ho nechteji píchat dřív pokavad nejsi otevřena aspon na 6cm, jinak to spomaluje. Hlavne mne hodne pomohl klystýr. přišla jsem a křičela že chci epidurál, ale nejdřív klystýr a sprcha a když by se už dalo píchnout tak než přišli z Ara( asi za 10 minut co jsem to řekla) tak jsem byla na 9cm a rodilo se takže porod bez a dalo se to zvládnout. 🙂

barky
29. led 2012

@terezab hele a na ten maliník se zeptej dr. Všude píšou neco jineho, ale rozpetí je prej od 34-38tt. ja tačnu zitra a bude to přes 35tt 🙂

terezab
autor
29. led 2012

@barky doporučují ho od 36tt, tak začnu ve středu po jednom hrníčku a budu přidávat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru