Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

sarpie
13. únor 2012

@nunacek díky, mě právě taky nic neříkali, tak jsem ráda, že ho s sebou nemusím tahat. A jak si byla v porodnici spokojená?

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie
@nunacek Já manžela v občance nemám, takže oddací list raději beru 😉

nunacek
13. únor 2012

@sarpie Nějaké mouchy jsem našla, ale celkově jsem byla spokojená a příště bych ráda zase rodila v MB 😉 Pokud tě zajímají ty mouchy, tak to byly jen prkotiny- trochu nepříjemná PA, trochu nesrovnalosti ve vyúčtování za nadstandardní pokoj a jedna pro mě osobně "vážnější moucha" - dětské sestry většinou bohužel nepříjemné, arogantní, navíc každá řekla něco jiného a když jednu člověk poslechl, tak druhá ho za to sprdla 😒 což pro mě jako prvorodičku nebylo příjemné. Ale "přežila jsem" 😀 a příště už vim, na co si dát pozor 😉

sarpie
13. únor 2012

@nunacek tak co jsem četla, tak s těma sestrama je to v této porodnici klasický problém, už se na to psychicky připravuju, nějak to tam musím přežít. Ty jsi měla jaký nadstandard, ten jednolůžkáč nebo dvoj? Pořád uvažuju jestli když bude volno si ho vybrat nebo ne.

nunacek
13. únor 2012

@sarpie To je pravda, s těma dětskýma sestrama má trable hodně maminek, co vim, co jsem slyšela. Ale dětské doktorky super. A doktorky a sestry na 6N taky super 🙂 Měla jsem ten nadstandard pro celé rodiny, aby tam s náma mohl být manžel celou dobu i přes noc 😉 A pokud by nebyl býval v tu dobu volný, tak jsem chtěla nadstandard, kde jsou dvě maminy.

sarpie
13. únor 2012

@nunacek já to pořád zvažuju, ale nechce se mi za to zbytečně vyhazovat tolik peněz..

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie
@nunacek Já tam teda manžela mít nechci, ale ráda bych měla záchod a koupelnu na pokoji, takže bych chtěla nadstandart pro ty dvě maminy

nunacek
13. únor 2012

@sarpie No bylo to hodně peněz za ten rodinný nadstandard, to je fakt, ale my to tak chtěli od začátku (ještě než jsem vůbec otěhotněla), takže jsme s tím výdajem počítali 😉

@terezab Mít sociálku na pokoji je určitě velká výhoda 😉

sarpie
13. únor 2012

@terezab tak já bych tam manžela klidně na celý pobyt chtěl, ale přijde mi to škoda peněz... prvně jsem si taky říkala, že sociálky na pokoji jsou fajn, ale když tam bude mít ta druhá mamina návštěvu, tak je to takový divný, když třeba budu mít nějakou "potřebu"
Myslela jsem, že ty nadstandardy mají sociálky přes chodbu, že na pokoji je pouze na tom nejdražším, nebo takhle mi to tam při prohlídce říkaly.

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie ne nadstandarty mají každý svoje sociálky, klasický (neplacený) pokoje to mají na chodbách. Já se prostě nechci s těma věcma (vložky, ručník a tak) procházet nikde po chodbě 😖

sarpie
13. únor 2012

@terezab aha, tak to mi to ta sestra špatně řekla, já viděla akorát ten velký, ty jsi je viděla? Tak pokud je to akorát přes tu chodbičku, tak to není tak hrozný, to nějak přežiju. Já si spíš neumím představit, že se mi bude chtít na wc a ta druhá mamina bude mít na pokoji návštěvu.

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie neviděla jsem žádný pokoj, jen na fotkách na netu. proč si to neumíš představit? vždyť je to jako doma - samostatná místnost, ne?

sarpie
13. únor 2012

@terezab Tak doma mám wc na chodbě, tady ty pokoje moc velké nebudou, tak je prostě to wc v tom pokoji akorát oddělené stěnou, takže mám pocit, že může být vše slyšet 😀

terezab
autor
13. únor 2012
nunacek
13. únor 2012

@sarpie Nadstandardy pro jednu nevo dvě maminy mají sociálky na pokoji, ale hodně jako "odsunuté" a oddělené chodbou (teda tak mi to aspoň při prohlídce přišlo), takže návštěvy druhé maminy tam podle mě nevadí 😉

nunacek
13. únor 2012

@terezab Taky jsem byla ráda, že se s vložkama, ručníkem, apod. nemusim producírovat přes chodbu 😉

terezab
autor
13. únor 2012

@nunacek no právě, to by mi přišlo takové "divné" 😖

sarpie
13. únor 2012

@terezab
@nunacek no tak to byla ta sestra asi nějaká zmatená když tvrdila, že vlastní sociálka je pouze v tom nejdražším nadstandardu. Právě podle těch fotek mi nepřišlo, že by v těch klasickým měla být koupelna, ale pokud je tam ještě chodba, tak asi jo. Tak mě to ani tak nevadí jít přes chodbu, funguje to tak v každé porodnici a přežily to jiné, tak já taky 🙂

nunacek
13. únor 2012

@sarpie Jasně, že se dá přežít chození na sociálku přes chodbu 😉 Jen v mých očích to není tak pohodlné.

sarpie
13. únor 2012

@nunacek tak to je jasné, ale zase kvůli tomu dávat peníze na víc se mi nechce, tak to raději vydržím a za ty "ušetřené" peníze koupím něco pro malou

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie tak já jsem řekla, že ty 300,- za den nebo kolik to je "obětuju" 😉

sarpie
13. únor 2012

@terezab tak 300,- není moc, ale s poplatkem je to už 400,- a když bych tam měla být těch 5 dní, tak je to už za 2 tisíce, což mi prostě přijde zbytečné. Já se zase hrozím toho, že chytnu na pokoj nějakou šílenou maminu 🙂

nunacek
13. únor 2012

@sarpie @terezab Je to na každém, někdo to za to obětuje, někdo ne 😉 My nechali v porodnici za pokoj hodně, ale nelitovali jsme 😵

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie regulační poplatek ti středočeský kraj prý vrátí, když pošleš žádost 😉

sarpie
13. únor 2012

@terezab to je pro sociálně slabé 🙂

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie co jsem slyšela, tak to dají komukoli, kdo o to požádá. a tady v podmínkách taky není nic o tom, že je to jen pro sociálně slabé http://www.klaudianovanemocnice.cz/pacienti/reg...

sarpie
13. únor 2012

@terezab tady o tom píšou http://zpravy.ihned.cz/c1-53854060-rath-bude-vr... ale jak to je nevím.. nijak jsem to nezkoumala..

barky
14. únor 2012

@sarpie no mne to říkal muj dr. že maji domluvi že od 38tt si me pohlídaj v miste porodu, tak uvidíme co řekne dnes, ale i u prvního chteli 2tydny před až už chodím tam

sarpie
14. únor 2012

@barky aha, tak mě ta nepříjemná sestra neřekla vůbec nic, tak počítám s tím, že mám dorazit až budu rodit 🙂

barky
14. únor 2012

poplatek by meli vrátit každemu kdo zažada a nevim co jste za poj, ale třeba škodovacka 209 dáva 1200 pro maminku a novorozene a mužeš si nechat proplatit nadstandart...http://www.zpskoda.cz/pojistenec/zdravotni-prog...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru