Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie tak jsem teď zkoušela do Boleslavi volat a návštěvní hodiny jsou v porodnici skutečně tak, jak psala @barky, tudíž 12-19 😉

sarpie
23. únor 2012

@terezab to je fakt docela dost, když máš být na pokoji s jinou maminou.. ale myslím, že kdybych měla pokoj sama pro sebe, tak nebude problém aby tam byl manžel déle, nebo jsem teda alespoň četla, že to tak někdo měl

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie myslím, že i když budeš na pokoji s jinou maminkou, tak je to o domluvě. myslím, že klid budete chtít obě 😉

sarpie
23. únor 2012

@terezab no horší by to bylo pokud by s tou maminou nebyla rozumná domluva a že takových je určitě spousta

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie tak pak by se to dalo řešit ještě přes sestřičky, ale fakt si myslím, že s každým se dá nějak domluvit 😉

sarpie
23. únor 2012

@terezab tak to máš s lidma asi zatím jen dobré zkušenosti 😉 Zrovna dneska jsem četla, ale to bylo v jiné porodnici, že nějaká maminka chytla na pokoj cikánku a s tou teda domluva nebyla a ani sestřičky s tím nic nedělaly..

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie no, tak zrovna s touhle "skupinou" chápu že domluva není ☹

sarpie
23. únor 2012

@terezab tak doufám, že budeme mít štěstí a na nikoho takové nenarazíme 😉

barky
23. únor 2012

@sarpie hele v poradne me vzali hned ( váha, moč, TK) pak na monitor jsem čekala asi 5-10 minut, protože nejaké mimčo spinkalo a pani točili přes pul hodky a pak zase do ambulance k dr a tam jsem čekala zase asi 5 minut, takže všechno trvalo asi hodku. Taky me točili asi 30 minut mladá spala a spala 🙂
jo a oni toči 3 maminy najednou tak proto objednávaji, proteže třeba u prvního jsem na monitor čekala i 2hodky, protože všechny se nahrnuly hned ráno a pak se čekalo. a ten pokoj no nevim myslím že spíš nedaji, protože chteji uspokojit co nejvice maminek, ale za zeptáni se nic neplatí

sarpie
23. únor 2012

@barky aha, tak to je fajn, já v nějaké diskuzi právě četla, že to trvá dlouho.. no jede se mnou manžel, tak budu muset vydržet 🙂 No doufám, že tentokrát bude monitor v pořádku, protože teďka jsem na něm byla hodinu a po hodině znova na přetočení. No stejně to vidím tak, že za ten pokoj to bude těch 800 Kč, tak to ať si ho nechají 😉 ale zeptám se a uvidím jak to je.

terezab
autor
23. únor 2012

Jsem zvědavá, jestli se tam nakonec potkáme nebo ne 😉

barky
27. únor 2012

@terezab
@sarpie nazdarek tak jsem pořád 2v1 dnes u dr, me už ani nevyšetřili, jen monitor a prej zase v pondeli( doufám teda že už ne a už budu po rozpadu ) 🙂

terezab
autor
27. únor 2012

@barky já jdu ještě na poslední kontrolu ke své doktorce ve středu a příští týden bych už měla jet do Boleslavi. Ale taky doufám, že se toho už nedočkám 😉 😀

sarpie
27. únor 2012

@barky ahojky, nevyšetřili jo? Tak to jsem zvědavá na tu mojí kontrolu ve středu. Doufám, že mě prohlédne, ráda bych věděla jestli se to už blíží 🙂 A říkali ti něco když by se do pondělka nic nedělo, jestli začnou už nějak vyvolávat?

barky
27. únor 2012

@sarpie nic neříkali, ale vyvolávat určite ne, spíš bych řekla že ji skusí zmeřit a kdyby to bylo v norme tak nechaji a kdyby byla moc velká tak by neco delali. Když je vše ok tak nechaji klido i 10 dni přenášet jen pak se už tam chodí každej druhej den.A nevyšetřili asi proto že už minuly tyden jsem mela CS 3-4. a asi i tym že jsem už rodila.

terezab
autor
27. únor 2012

@barky
@sarpie Mě sestra při vyplňování porodopisu řekla, že pokud se porod "nerozjede" do 41+3, tak už si tě tam nechají

sarpie
27. únor 2012

@barky @terezab jé tak to jsem čekala, že začnou dělat něco dřív.. kamarádka co měla nedávno termín, tak té dělal doktor Hamiltona ještě před termínem a pak ještě jednou a porodila den po termínu a pokud by prý nic, tak by jí vyvolávali... já nechci přenášet 😝

terezab
autor
27. únor 2012

@sarpie Hamiltona ti můžou udělat, jen když jsi aspoň trochu otevřená. Většinou ho dělají, když jsi nějakou dobu otevřená a nikam dál to nepostupuje. Taky nechci přenášet ☹

barky
27. únor 2012

@terezab
@sarpie no to tak asi odpovída tem 10 dnum, ale my sme holky šikovne a určo to bude už brzo 🙂

sarpie
27. únor 2012

@barky no doufám, navíc mě doktor počítá týdny a termín porodu podle PM, což je tedy 5.3. a podle utz by to mělo být 11.3. tak myslíš, že se taky budou řídit tím prvním termínem? Jinak bych musela čekat ještě déle ☹

barky
27. únor 2012

@sarpie no muj doktor píše do prukajdy jen jeden datum a to podle PM aby se prej maminka nestresovala a to myslím že je i spíše smerodatne. Takže spíš podle toho než UZ, nebo pohybu

terezab
autor
27. únor 2012

@sarpie
@barky Já mám v průkazce taky jen datum podle PM. Dle UTZ by to bylo už teď ve středu, ale to nikde napsané nemám

sarpie
27. únor 2012

@barky @terezab fakt? Tak u nás v diskuzi jsem jediná komu to počítají podle PM, nejpřesnější je to prý podle NT screeningu ve 12tt, to má tedy 11.3. Tak to jsem ráda, že jsem narazila na někoho komu to taky počítají jako mě 🙂

sarpie
29. únor 2012

@barky @terezab Ahoj holky, tak mám první poradnu v porodnici za sebou. No byla jsem tam celkem skoro 3 hodiny 😝 A zase jsem narazila na tu nepříjemnou sestřičku, tentokrát byla v poradně. Na monitoru byla taková starší a ta byla super, dokonce nechala jít sama od sebe manžela se mnou. Monitor zase nic moc, tak jsem musela zase na přetočení. Doktorka mě ani neprohlídla, musela k porodu. Tak mám přijít zase za týden, to je už po termínu, tak snad se té kontroly už ani nedočkám. 😉

terezab
autor
29. únor 2012

@sarpie Já si tam dneska volala a mám přijít příští týden ve středu, tak se tam možná potkáme 😉

sarpie
29. únor 2012

@terezab a na kolikátou jsi objednaná? Já na 8 h. No dneska jsem se občas nestačila divit co tam bylo za maminy, tak jsem se modlila abych nikoho takového nedostala na pokoj 😖

terezab
autor
29. únor 2012

@sarpie No, já až na desátou ☹

barky
29. únor 2012

@terezab
@sarpie no devčeta tak držím palečky, ja už od noci stepuji, ale zatím jen poslíčky, ale bolí to jako čert tak doufám že do konce tydne porodíme. Takže uvidíme když nic zitra podám zase správu 🙂

terezab
autor
29. únor 2012

@barky no tak držím palečky 😉 hlavně ať jste obě v pořádku

sarpie
29. únor 2012

@barky jé fakt? Tak to je fajn, to se možná pondělní kontroly nedočkáš 😉 držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru