Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

barky
15. únor 2012

@luciesofi Ahoj jasne že se ozveme 🙂

sarpie
21. únor 2012

@barky ahojky, tak už jsi byla v poradně v porodnici? Já se tam chci objednat, napíšeš mi prosím to číslo a kdy tam jsou? Díky

barky
21. únor 2012

@sarpie Ahoj jo byla v pondeli a pujdu zase za týden čislo 326 742611 a jsou tam jako poradna po, st, pá, jinak myslím že když tam zavoláš kdykoli tak te objednaji a jsou tam asi od 7 do 15h. a stejne jak u dr. Váha,tlak, moč pak na monitor a pak te skoukne dr. a hned te objednaji. Jo a ptala jsem se na wifi a sestra na me koukala jak kdybych chtela nevim co asi ani netušila co se ptám a pak řekla že ani nevi.

sarpie
21. únor 2012

@barky super, děkuji.. zatím to nikdo nezvedá.. a kde to je? Někde tam dole jak se sepisuje ten porodopis? A jsou v pohodě? Mě dneska na monitoru říkali ať už se objednám na příště do porodnice, protože mi museli točit monitor znovu, poprvé měla malá vysoké ozvy, tak si mě tam už nejdříve chtěli nechat, ale naštěstí to podruhé vyšlo dobře.
No s tím wifi mě to ani nepřekvapuje 😀 a ptala jsi se na ten nadstandard? Zamluvit to nijak nejde viď?

barky
21. únor 2012

@sarpie jo ambulance je vedle kanceláře, a monitor tam jak se sepisuje porodopis. Byla tam takova hodná sestra ja mela sebou synka a dala mu hračky a hrála se sním takže v pohode tam vydržel pul hodky. A nadstandard až budeš rodit a bude volnej, ale kdyby nebyl tak i tak si o nej řict a jen co se uvolni tak te na nej šoupnou.

sarpie
21. únor 2012

@barky díky.. tak se třeba na tom pokoji pak potkáme 😉

terezab
autor
21. únor 2012

ahojky. Tak čtu, že jste ještě zatím obě 2v1, co? Já jdu ještě zítra ke svojí doktorce a naposledy asi i příští týden k ní a pak už do Boleslavi. Upřímně ale doufám, že do té doby porodím 🙂 Holky, nevíte, jestli je možné vzít si na porodní sál nějaké CD s muzikou?

barky
21. únor 2012

@terezab jo pořád 2v1 a už aby to bylo a hudbu klido CD tam maji a určo ti pustí co chceš.

sarpie
21. únor 2012

@terezab taky stále 2v1 i když to dneska vypadalo, že si mě v porodnici už nechají a buďto mi to vyvolají nebo udělají císaře.. naštěstí druhý monitor dopadl lépe, tak už musím od příště do Boleslavi, tak se tam musím zítra objednat.

terezab
autor
21. únor 2012

@barky chci si s sebou vzít nějaké CD, protože mě oblíbená muzika docela uklidňuje 😉

@sarpie já mám monitory zatím v pořádku, ale uvidíme zítra na kontrole 😒

sarpie
21. únor 2012

@terezab do dneška jsem je měla taky v pořádku, tak jsem zvědavá příště, museli mi udělat i kontrolní utz, jestli je placenta v pořádku, naštěstí všechno ok, tak uvidím co mi řeknou v Boleslavi

terezab
autor
21. únor 2012

@sarpie já mám poslední dny pocit, jestli mi neuniká plodovka (možná je to jen hodně intenzivní výtok), tak se musím zítra zeptat

sarpie
21. únor 2012

@terezab tak to bys měla jít hned jak to zjistíš, pokud je to teda voda

terezab
autor
21. únor 2012

@sarpie když ono to právě neteče pořád 😒

sarpie
21. únor 2012

@terezab tak vzít vzorek na vložce a oni ti poví co to je, každopádně pokud by to byla voda, tak bys to měla řešit hned

barky
22. únor 2012

třeba odcházi jenom hlenova zatka ta je bud jako sliz, nebo jako vytok u prvního my to takhle jakoby ukapávalo asi 2tydny, ale určo se zeptat 🙂

terezab
autor
22. únor 2012

Ahojky. Tak prý je to v pohodě. Fakt je to jen výtok asi i s příměsí moči, protože malej už je hrozně dole a dost tlačí na močák 😉

sarpie
22. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem se dovolala a do porodky jdu příští středu, tak doufám, že tentokrát bude monitor hnedka na poprvé v pořádku.
@terezab tak to je dobře, aspoň máš jistotu 🙂

sarpie
23. únor 2012

@barky @terezab holky nevíte jak je to s návštěvama? Ty mohou na pokoj? Koukala jsem, že zdražili ten nadstandard? Nebylo to předtím 300 Kč ve dvou? Teďka mají uvedeno na netu 400 Kč.

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie Na pokoj jen snad 2 hodiny z těch návštěvních hodin, ale nevím jak je to na nadstandartu. Teď jsem na to koukala a fakt ho zdražili na 400,-. Takže teď už to bude za den 500,- i s regulačním poplatkem ☹

mates22
23. únor 2012

tý jo, koukám - když jsem rodila před dvěma lety, tak byly návštěvy na pokoji neomezeně, ale maminky si docela ztěžovaly, ono to fakt nebylo úplně příjemný 🙂 , ale třeba v UPMD nesměly návštěvy na pokoj vůbec (krom tatínků), chodilo se s mimčama na chodbu, kde jsou teda křesílka
@sarpie taky jsem měla termín pátýho, ráno sem byla na kontrole a že nic a večer se malej narodil, přesně na den 🙂

sarpie
23. únor 2012

@mates22 no právě ve většině porodnic jsou návštěvy na chodbě, ale tady jsem četla, že by měli být na pokojích a právě hodně negativních ohlasů na to, že jsou dlouhé a tu druhou maminku obtěžují, tak jsem zvědavá, doufám, že budu mít štěstí a nechytnu nějakou neohleduplnou, která tam bude mít od rána do večera někoho na návštěvě.
@terezab no taky mě to štve, navíc tedy píší, že když bys tam chtěla být sama, tak je to za 800 Kč
http://www.klaudianovanemocnice.cz/oddeleni/20-...
a tady zase za 600 Kč, tak nevím co teda platí
http://www.klaudianovanemocnice.cz/placene-sluz...

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie tak já sama tam být nechci, takže to jsem neřešila. Asi bude nejlepší se tam zeptat, až tam půjdeš. Kdbych měla na pokoji maminu, která by měla pořád návštěvy, tak bych jí něco řekla 😠

sarpie
23. únor 2012

@terezab ve středu se na to zeptám.. no pokud by byl rozdíl 200 Kč, tak možná budu uvažovat o tom, že bych tam byla raději sama než chytit někoho s kým bych si nesedla.. ale stejně tak nějak počítám s tím, že nebude volno.. když jsme tam byli na prohlídce, tak měli taky všude plno

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie když jsme tam byli my, tak tam zase skoro nikdo nebyl. ono asi záleží, jak se člověk trefí 😒 Já tam sama být nechci, protože bych neměla s kým promluvit a i prý s psychologického hlediska je lepší, nebýt na pokoji sama

sarpie
23. únor 2012

@terezab tak uvidíme jak to bude až tam budeme my, třeba bude volno.. no já bych byla radši sama, všechny mé kamarádky taky měli pokoj pro sebe a já nejsem moc družící se typ, tak mám raději soukromý 🙂 Takhle by tam mohl být manžel v klidu s námi třeba celý den, pomáhat mi při kojení, koupání a tak..

terezab
autor
23. únor 2012

@sarpie jde o to, jestli by ho tam nechali, i kdybys byla sama. Fakt nevím, jak to tam funguje 😒

sarpie
23. únor 2012

@terezab to myslím, že určitě, na nadstandardu by měli být návštěvy neomezeně..

barky
23. únor 2012

nazdarek co vím tak navštevne hodiny jsou pořád od 12 - 19 , ale je to take na domluve, kdyby to nekomu vadilo tak proč nesedet na chodbe a co se týče poplatku tak je to tech 400 za osobu bohužel všude se zdražuje.
@sarpie a myslím že pokoj jen pro tebe ti určo nedaji, protože je velkej zajem a je lepši vydelat 2x400 než jednou 600 to by si asi musela na apartmán což je tech 1000. jo a od dubna se už nesmi platit za osobu u porodu, tekže myslím že to udelali i proto, ale nás se to netýka 🙂
A ja zase dr v pondeli takže se zase nepotkáme ☹ ale třeba po porodu jo 🙂

sarpie
23. únor 2012

@barky to je fakt, všechno se zdražuje, ale když je zdražený ten regulační, tak aspoň ty pokoje mohli nechat ☹
No já si myslím, že to za ten celý pokoj právě nebude těch 600 Kč, ale 800 Kč, všude píšou něco jiného a nevím co platí, tak se na to zeptám. Každopádně když by ho měli volný, tak by mi ho dát měli, když to tak nabízejí. No uvidíme. Aspoň, že se tu platí jen 400 Kč za partnera u porodu, většinou je to 1000 Kč.
Četla jsem, že se čeká dlouho dole na tu poradnu, nebo tě vzali hned? A jak to u tebe vypadá, blíží se to?
Tak v poradně se nepotkáme, ale třeba nám to vyjde při tom porodu, když se holkám bude chtít v termínu ven 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru