Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

mates22
29. led 2012

@sarpie epidurál - neměla jsem, ani nechtěla..... takže tady neporadím

sarpie
29. led 2012

@mates22
@terezab
@barky děkuji holky, taky nemám v plánu si ho nechat dát, ale co kdyby se to nedalo vydržet 🙂 Co jsem totiž pročítala nějaké diskuze na porodnici, tak někdo psal, že ho nechtěli píchnout..

Jinak se taky chystám od zítra začít s pitím čajem 🙂

sarpie
1. únor 2012

@barky @terezab Ahoj holky, chci se jen zeptat jestli po vás chtěli v porodnici oddací list? díky

terezab
autor
1. únor 2012

@sarpie nechtěli, prý až k porodu 😉

sarpie
1. únor 2012

@terezab aha a přitom to nemají uvedeno na tom seznamu co mám mít s sebou, díky 🙂

barky
1. únor 2012

nechteli vubec ani na matrice když bym manžel pro rodny list.

terezab
autor
2. únor 2012

@barky Ne? Mě řekli že ho máme mít s sebou do porodnice

sarpie
2. únor 2012

@barky @terezab v papírech to není a ani dneska mi nic o oddacím listu neříkali, tak ho tahat nebudu 🙂
Jinak teda jsem měla asi dneska smůlu a chytla jsem příšernou sestřičku na ten porodopis. Ta první co mi dávala nějaké ty papíry byla fajn, říkala ať jde manžel klidně se mnou, že tam být může a když tak chtěl jí se mnou u té druhé dovnitř, tak na něho ta sestřička vyběhla kam si jako myslím, že se hrne. A mě pak ještě div nevynadala, že jsem v těhotenství měnila gynekologa, že takové prý mají nejradši, no byla fakt hrozná. 😝

terezab
autor
2. únor 2012

@sarpie já teda manžela venku nechala a sestřička mi tam přišla fajn. Taky jsem na začátku ledna měnila gynekologa a na to neřekla ani slovo. asi jsi měla fakt smůlu

sarpie
2. únor 2012

@terezab on se mnou chodí v podstatě na většinu vyšetření v těhotenství, ale šlo spíš o to jakým stylem to řekla a udělala "scénu" na celou čekárnu. Pak si tam na tu sestřičku i nějaká paní stěžovala, že sem nechodí ráda, že je taková vždycky. No možná jsi tam měla jinou. A nějaká maminka si s sebou chtěla vzít tatínka na monitor a to na ní prý taky vyjela, že má smůlu.

terezab
autor
2. únor 2012

@sarpie ty jo, tak mě tam přišly ty sestry fakt milé. Byla jsem tam i jednou na pohotovosti a taky všechno v pohodě. No, doufám že při porodu tam na žádnou takhle "milou" nenarazim 😒

sarpie
2. únor 2012

@terezab a byla jsi tam dole na té ambulanci? já právě myslela, že to budu vyplňovat nahoře někde v porodce. Na netu jsem četla špatné hodnocení na sestry na té ambulanci, ale zase PA jsou prý všechny milé a když jsem tam byli na té prohlídce, tak byla fakt milá, ale zase hodně nadávají na sestry na šestinedělí, ale to většinou všude ☹

terezab
autor
2. únor 2012

@sarpie jj, dole na té ambulanci. Nejdřív u sestry co měla dveře vpravo hned za vchodem a pak na konci té chodby u druhé. Jo, o sestrách na šestinedělí jsem to slyšela, ale snad se to těch pár dní přežije 😉

barky
2. únor 2012

@terezab
@sarpie tak to ja zase obrácene baba v kanceláři nepříjemna a vzadu kde se i natači CTG v pohode. A na odd jsem poprve natrefila na same fajn sestry. vše vysvetlili a nekolikrát a to jsem myslela že me pošlou k čertu když jsem zd. sestra.

mates22
2. únor 2012

@sarpie sice to sestřičku vzadu neomlouvá, ale myslím, že tam manžela nepustila proto, že se tam natáčí monitory a je tam více maminek a není jim příjemná přítomnost cizího mužskýho - alespoň když jsem tam chodila já, tak to tak bylo. Což ovšem neznamená, že by to nemohla říct slušně :(. Na šestinedělí mi nepřišly sestry tak hrozné, ani teda dvakrát milé, akorát jedna dětská, taková starší, ta teda byla protivná........... a PA byla fakt super, tedy ta u porodu, ta na oddělení, než jsem šla rodit moc ne (ale to asi byla spíš sestra), musela sem si odchod na sál spíš vydupat a pak bylo za 10 minut mimi venku

sarpie
2. únor 2012

@mates22 na maminky na monitoru jsem ale ani neviděla, takže nevím jestli to bylo kvůli tomu, každopádně způsob jakým to řekla byl teda přehnaný, tohle by si dovolit neměla. A ani poznámky na to, že jsme měnila gynekologa. A jak je to dlouho co jsi tam rodila? Zatím co jsem četla veškeré diskuze a hodnocení, tak si na sestřičky na šestinedělí stěžují, že jsou hrozně neochotné a když chceš s něčím poradit, tak nemají moc zájem a obtěžuje je to.

mates22
2. únor 2012

@sarpie jo já vím, že tam není vidět, ale asi to prostě má tak daný....ale to, že je hrubá ne, to už je její problém a do toho kolikrát změníš gynekologa je jí houby. Já při prvním těhotenství taky měnila. To sem rodila v podolí, tak právě mám srovnání těch sester a bylo to tak stejný, některá ochotná a milá a jiná na facku. Ale je fakt, že se nepřetrhnou - no já sem nebyla prvorodička, tak mi to možná zas tak nepřišlo, už jsem věděla, jak dítě umejt, zvážit, přebalit, nakojit.......Záleží prostě na koho narazíš. Rodila sem ale už v březnu 2010, ještě před rekonstrukcí.

barky
7. únor 2012

@sarpie
@terezab holky jen takove info v bolce se pupik ošetřuje peroxidem a doporučuji ho i doma ne lihem 🙂 tak jen aby ste zbytečne nekupovali

sarpie
7. únor 2012

@barky aha, díky, už ho sice mám pořízený, ale to neva 🙂

terezab
autor
7. únor 2012

@barky já ho nekupovala, mě to vůbec nenapadlo, takže díky za typ 😉

sofinka12
10. únor 2012

@sarpieahojky,to samé potkalo při sepisování porodopisu mě,ta sestra je úplně hrozná chová se jako kdyby byla buhví kdo ,stěžuje si na ní kde kdo ,odcházela jsem od ní s brekem,jmenuje se Lenka a je taková silnější tmavovlasá?

terezab
autor
11. únor 2012

@sofinka12 já teda nevím, jak se jmenovala ta, co to sepisovala se mnou, ale byla silnější, tmavovlasá a byla fakt milá 😒

barky
11. únor 2012

tak u porodopisu jsem mela takovou hubenou krátke tmave vlasy. ale v kanclu takova starší tlustejší ta byla trošku nepřijemna .-(

sarpie
13. únor 2012

@sofinka12 tak to bude asi ona, už jsem na ní raději zapomněla 😀

@barky
@terezab holky ještě nerodíte? už mám za sebou první monitor, pan doktor se divil, že mě na něj neobjednali rovnou v porodnici, když on ho nemá, tak mi říkal ať to zkusím v porodnici v Brandýse, chodím do Brandýsa do poradny a vzali mě. Sice netušili, že tam nebudu rodit, chtěli se mnou hned sepisovat porodopis, ale říkala jsem, že budu rodit v Bolce a vůbec jim to nevadilo, můžu prý chodit na monitor k nim. Paní doktorka moc milá až jsem uvažovala o změně porodnice, ale nevýhoda je společné hekárny a porodní sály oddělené pouze částečnou zdí, jinak si to všichni chválí i sestry na šestinedělí. Ale i tak zůstávám u té Bolky.

barky
13. únor 2012

@sarpie ješte ne ja jdu zase zitra na monitor už podruhe a naposled ke svemu dr a pak už do porodky, ale už by to mohlo pomalu přijit. Zitra je to za 20 dni 🙂

sarpie
13. únor 2012

@barky taky jdu na další zítra.. ty už budeš chodit do porodky? Mě nic neříkali, tak nevím. Oni ti sami řekli, že máš přijít? Nebo ses tam domlouvala?

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie já budu až do konce chodit ke své doktorce. i na monitor. Jen tenhle týden má moje doktorka dovolenou a řekla mi, ať si na monitor dojedu do Nymburka, že prý nevadí, že tam nebudu rodit. Tak jsem zvědavá, jak se na mě budou tvářit 🙂

sarpie
13. únor 2012

@terezab a už jsi tam volala? Tak jim to kdyžtak rovnou řekni, když by byl problém, tak v tom Brandýse tě na monitor určitě vezmou. Jinak na porodku v Nymburku jsem slyšela jen samé špatné věci 😝

terezab
autor
13. únor 2012

@sarpie snažila jsem se tam dovolat, ale nikdo to tam nebral 😒

nunacek
13. únor 2012

@sarpie Po mně oddací list nechtěli v porodnici vůbec, stačilo jim, že mám manžela napsaného v OP 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru