Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

sarpie
2. bře 2012

@terezab na to šití ti to opíchli nebo ne?

sarpie
2. bře 2012

@ivda já bych právě byla ráda, když by tam se mnou manžel do toho porodu už mohl zůstat a nemusel jet domů, protože to by mi asi na psychice před porodem moc nepřidalo, když bych tam byla "sama".. původně jsem teda nadstandard nechtěla z finančních důvodů, ale pak jsem to přehodnotila a byla bych fakt ráda, když by vyšel ten dvojlůžák jen pro mě, s čímž teda moc nepočítám. Za ten apartmán už je to teda pro mě hodně peněz.

mates22
2. bře 2012

@sarpie na tom trvej, mně poslali manžu domů, že budu rodit až ráno a pak ......furt říkali, že nic a pak jsme doslova běželi na sál, já cestou volala a za 10 minut byl malej venku...... manžel přijel za 12 ☹ , malej už byl umytej a zabalenej

mates22
2. bře 2012

@sarpie šití bývá bez opichu, ale ani mi to nijak nepřišlo drastický, když jsem měla malýho (a i velkýho) u sebe 🙂

sarpie
2. bře 2012

@mates22 fakt? tak to mě mrzí, to by mě teda štvalo.. my to máme půl hodiny cesty, tak snad to vyjde nějak rozumně, že už mě dají rovnou na sál nebo bude volno na nějakém pokoji aby tam se mnou mohl počkat

sarpie
2. bře 2012

@mates22 fakt? tak co jsem četla, tak někde to opichují a já na to spoléhala 😀

mates22
2. bře 2012

@sarpie tak neházej flintu do žita, myslím, že když si řekneš, nebude problém 😀 , já na to ani nevzdechla, ale já mám hranici bolesti celkem vysoko, paní doktorka se taky divila, prej že to vypadá, jak když mě ani nešije ...... já poprvé rodila v UPMD v Praze a taky to neopichovali, tak jsem to brala jako normál

jasekd
2. bře 2012

@mates22
@sarpie Holky, jen jsem zahledla to siti. Ja se tedy domnivam, ze opichnuti siti na hrazi je standardni vykon, ktery mozna ne vsude pacientce hlasi, samotny vpich jsem ani u jednoho ditete necitila (a pripichovali mi anestetikum opakovane), videt tam neni... Vnitrni siti neboli, to vnejsi boli nekdy i navzdory anestezii, ale snad je proboha normalni, ze se siti opichuje. Pokud mas pochybnosti a bojis se, ze by te mohli sit zaziva, tak se zeptej, ale verim, ze dneska nikdo takovy reznik neni, jen jak jsem psala, nekdy ta anestezie nezabere stoprocentne a neni to chyba personalu. Sama mam z prvniho porodu nastrih, siti nebolelo vubec, z druheho rupturu, siti celkem bolelo i pri opakovanem pripichnuti, ale hojilo se o moc lip.

sarpie
2. bře 2012

@mates22 @jasekd taky jsem měla za to, že dneska už je to normální a opichují to všude, tak se raději zeptám.. ale co jsem četla, tak někoho to bolí i při tom opíchnutí, tak bez toho to musí být ještě horší.. tak díky, já se tam o to budu hlásit 🙂

jasekd
2. bře 2012

@sarpie Ja mam s lokalni anestezii zkusenost z jineho oboru, zalezi na druhu anestetika a prostredi, kam se picha, pokud je prekrvene nebo zanetlive, anestezie se rychle odplavuje, v kyselem prostredi zanetu hur zabira, atd atd, je toho vic. Me to u druheho porodu bolelo, ale zadny horor, to zas ne, hodne to stipalo, ale dalo se u toho s doktorem i povidat a zasmat se 😉

sarpie
2. bře 2012

Holky dávají k porodu nějaký jejich erár?

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie Opichli to, ale mela jsem rupturu, takze toho siti bylo fakt hodne a ne vsude ta injekce asi zabirala dost dlouho. Doktor sam se mi omlouval, ze vi ze to boli, ale nemuze s tim nic udelat. K porodu ti pujci kosily

mates22
2. bře 2012

@sarpie já měla svojí košili, nic erárního jsem nevyžadovala....spíš je lepší mít svoje, ale jinak by ti andělíčka asi dali. Hlavně ale síťovaný kalhotky si vem svoje, ty nedávají, v UPMD jo...no naštěstí jsem si aspoň dvoje přibalila a prala, než přivezl manžel další 🙂

sarpie
2. bře 2012

@terezab no to sis musela vytrpět, hlavně, že už to máš za sebou 😉 a ručníky asi nedávají viď? To si potáhnu hromadu věcí.

sarpie
2. bře 2012

@mates22 na porod bych právě ráda erár abych si nezničila svojí, jinak kalhotky samozřejmě mám. Vím, že tady skoro nic nedávají.

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie nn, rucnik musis mit svuj. ja si na porodni sal brala jen piti, rucnik, mydlo (to mi rekla sestra, ale nepotrebovala jsem ho), mobil a fotak

sarpie
2. bře 2012

@terezab díky a jak se jinak po porodu a jako novopečená maminka cítíš?

terezab
autor
2. bře 2012

@sarpie Jako maminka se citim super, ale po to porodu to vzhledem k rozrahu poraneni, tak ruzove neni. Ale snazim se na to myslet co nejmin a nepripoustet si to

sarpie
2. bře 2012

@terezab to mě mrzí, bolí to hodně? a jinak jsi v porodnici spokojená?

ivda
2. bře 2012

@sarpie Já ten velký taky brala, jen že nebyla jiná možnost a nadstandart jsem kvůli problémům v těhu chtěla, protože vím, že tam se víc starají. 🙂
Ad šití, před šitím dávají mesocain na umrtvení, pokud je na něj někdo - jako třeba já - alergický, tak mi u prvního nedali nic ( to bylo spíš ale z pomsty, že jsem si na Dr. z poradny ztěžovala a pak jí chytla k porodu ), u druhého mi to umrtvili něčím jiným. 🙂

@terezab Doporučuji sedět na kruhu a šití hodně oplachovat, je dobrý odvar z dubové kůry nebo gel z dubové kůry. Já byla taky šitá tak, že to snad ani víc nejde, a toto mi pomohlo. Ale stačí i vlažná voda, hlavně často. A neboj, brzy to bude lepší. 🙂

terezab
autor
3. bře 2012

@sarpie Lhala bych, kdybych tvrdila ze ne, ale uz opada otok, tak to snad bude lepsi. Jinak jsem tady fakt moc spokojena 😉

terezab
autor
3. bře 2012

@ivda Kruh na sezeni mam, ale zatim spis polehavam. Gel z dubove kury taky mam, ale zatim jsem nenasla odvahu si ho tam dat. Jen do zitra bych mela jit na velkou a toho se fakt desim 😒

ivda
3. bře 2012

@terezab Já se taky děsila - na to šití je to nepříjemné a bála jsem se o něj. Tak jsem si vzala raději čípek a bylo to vpohodě. 🙂

terezab
autor
3. bře 2012

@ivda Tak jsem si taky rekla o cipek a super 😉

@sarpie Tak jsem ti tu prozkoumala ten cenik pokoju a je to nasledovne: apartman stoji 1400,- vcetne doprovodu, nadstandart pro 2 maminky 400,-, pro jednu 600,-. Pokud tam chce mit u sebe partnera, zaplati za nej dalsich 400,-

terezab
autor
3. bře 2012

Jo, potkaly jsme se tu s @barky 😉

sarpie
4. bře 2012

@terezab jé díky, jsi zlatá, teďka jen aby bylo volno.. @barky už to má taky za sebou? No holky já vám tak závidím ☹ A kdy vás pustí domů?

miparak
5. bře 2012

Ahoj maminky a čekatelky 🙂
už máte aktuální zprávy od terezab.....ale tak napíšu taky 🙂
Rodila jsme v MB v říjnu 2011. Přijeli jsme večer s odteklou plodovkou, jinak se nic nedělo. Ubytovali mě se slovy : otevřená na 1cm (takže nic moc). Přítele poslali domů. Byla jsem na naprosto normálním pokoji, sociálky byly naproti pokoji jen přes tu asi 2m širokou chodbu. Takže pohoda. Na pokoji jsme byly dvě maminky a opravdu to bylo fajn. Bylo s kým promluvit, měl mi kdo pohlídat malou, když jsem šla do sprchy nebo pro jídlo.
Jinak porod dopadl nad očekávání na výbornou. Na porodní box jsem šla asi v 6h ráno a malá se narodila v 9:30. Takže jsem si to patřičně "užila. PA byla moc milá, starostlivá. Porodila jsem bez nástřihu, takže to moc srovnat neumím, jen tedy jsem příklad toho, že preventivně nenastřihávají....takže se předem nebojte, nemusí k tomu ani dojít. Rodila mě MUDr. Jírová, malá měla 3,74 a 51cm. Nemůžu si stěžovat na porod, jen teda je pravda, že dětské doktorky si dost protiřečí - u nás bylo téma má žloutenku/nemá žloutenku 😠
Zvládněte to, co nejlépe a přeji krásná miminka do vašich náručí. 😉

terezab
autor
6. bře 2012

Ahojky holky. Tak už jsme od včera doma. Sice jsme si to museli trochu vybojovat, ale pustili nás. Malej má ještě žloutenku, tak ho musíme doma ještě asi 14 dní "opalovat" za oknem 😒 Jinak péče v Boleslavi fakt super a jestli se někdy rozhodnu mít druhé mimčo, tak porod určitě zase tam. Je sice pravda, co píše @miparak, že občas si tam sestřičky a doktorky od dětí trochu protiřečí, ale s tím člověk nic nenadělá 🙂

sarpie
6. bře 2012

@terezab super, vítejte doma, kolik nocí jste tam teda celkem byli?

terezab
autor
6. bře 2012

@sarpie no, pouštěli nás ty 4 dny po porodu (čtvrtek jako den porodu se bral jako den nula)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru