Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie já vím, že mi to o tom poplatku někdo říkal, tak to pak zkusím. za to přece nic nedám. maximálně mě pošlou do háje 😉 😀

@barky
@sarpie mě ta sestra v porodnici řekla, že od 38+0 tam můžu začít chodit na kontroly, od 40+0 už musím. Vzhledem k tomu, že moje doktorka má monitor v ordinaci, domluvily jsme se, že mě tam předá až těch 40+0 pokud neporodím

barky
14. únor 2012

ten muj dr ma taky vše, ale asi že delá i v špitále tak jsou tak domluveni, ale je mi to jedno. Je to zapár a doufám že tam pujdu jen 2x a porodíme 🙂

sarpie
14. únor 2012

@terezab @barky mě právě ta sestra neřekla vůbec nic, můj dr. sice monitor nemá, ale chodím na něj do jiné porodnice a raději budu chodit tam, jsou ohromně příjemní a natož když tam nebudu rodit, tak lepší volba než chytit opět tu nepříjemnou sestru. Takže na 40+0 bych se měla objednat do Bolky?
Já o tom poplatku nic neslyšela, až tady od Vás, tak podle toho co jsem našla na netu jsem pochopila, že to asi nebudou dávat každému. A kam se má ta žádost poslat?
Jinak po domluvě s manželem jsem nakonec taky začla uvažovat o tom nadstandardu za 300,- to se ještě dá, ale těch 1000,- už mi přijde zbytečné. Ale stejně mám pocit, že nebude volný. 🙂
Máme všechny termín u sebe, byla by sranda se tam potkat 😉

barky
14. únor 2012

@sarpie dnes jsem byla u meho dr. a dal mi číslo do ambulance a do tý se chodí po, st, pa - a tam jsou jine sestry, takže až budete chtít dám vám to číslo. A myslím že když bude tatínek doma bude mu tam lepe než v nemocnici, aspon si odpočineš, konečne se vyspíš on si zajde do hospody a pak se vám už bude moct venovat 🙂

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie no, od 40+0 byl ses měla objednat do Boleslavi. Ohledně té žádosti to je všechno napsané na stránkách nemocnice. Jo, byla by sranda se tam potkat. Já doufám, že nadstandart bude volný

@barky taky si myslím, že tatínek si nás pak užije až až a bude to chtít zapít, takže je zbytečné, aby byl v nemocnici 🙂

sarpie
14. únor 2012

@barky takže příště jdeš už do porodnice? Domluvím se s dr. příští týden jestli se mám už taky objednat do porodky. Kdy jsi měla naposledy utz? Já někdy v 32tt a vůbec netuším kolik tak malá váží, myslíš, že to pak v porodce budou dělat?
To je, jemu by se tam stejně celý pobyt být nechtělo, tak to budu muset nějak vydržet 🙂 No ale s tím vyspáním si zas tak jistá nejsem 😉

terezab
autor
14. únor 2012

Jo a zrovna jsem mluvila se sousedkou, co v Boleslavi rodila 2x (naposledy před necelým rokem) a prý to tam na šestinedělí bylo super. Prý nenarazila na jedinou protivnou sestru. Asi měla kliku 🙂

sarpie
14. únor 2012

@terezab ty tam tedy půjdeš až po těch 40+0? No taky doufám, ale co jsem četla, tak je o něj velký zájem. A když jsme tam zrovna byli na té prohlídce, tak byla porodnice úplně plná a jediný volný pokoj byl ten apartmán.

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie Myslím, že utz se teď už nedělá, chodí se jen na monitor

sarpie
14. únor 2012

@terezab tak doufejme, že takové štěstí budeme mít taky 🙂

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie jo, až po tom 40+0. Dřív mi to přijde zbytečné, když to mám podstatně dál než ke svojí doktorce. Fakt jo? Já si vůbec nepřipouštím variantu, že by ten nadstandart nebyl volný. To bych snad šla radši domu na revers ☹

sarpie
14. únor 2012

@terezab no všechny moje těhotné kamarádky tady z koníka ho měly aby se zjistila předběžná váha.. mě jí totiž neřekl ani v tom 32tt

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie ono taky asi záleží na tom, jestli na těch dvou nadstandartech jsou ženský, co si ho platí celý pro sebe anebo jsou tam dvě 😒

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie aha, tak to mě váhu na posledním utz řekla

sarpie
14. únor 2012

@terezab tak to se tam pak taky objednám až na potom, taky se mi tam totiž nechce cestovat.. tak já s tou možností tak nějak počítám a tím, že jsem ho neměla v plánu mi to ani nějak nevadí.. To myslíš vážně, že bys šla na revers domů? To bych si neriskla

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie tak ona je nějaká zákonem stanovená lhůta, kdy můžou mimčo z porodnice propustit, ale když je vše v pořádku, tak tě tam drží dýl vlastně úplně zbytečně

sarpie
14. únor 2012

@terezab tak ty 4-5 dní se to dá vydržet v pohodě, já bych to teda neriskovala, ale tak každého věc..

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie no, uvidíme 😉

barky
14. únor 2012

@sarpie
@terezab jo už pujdu do porodky, mám si tam zitra zavolat a objednat se a až tam pujdu příští tyden tak se zeptám na nadstandard jestli si to nekam píšou, Vím že kamoška byla do porodu na normálním pokoji a jen co se uvolnil tak ji šoupli na nads. Ja u prvního byla hned na por.sále a pak nadst. tak uvidíme. A budem si podávat zprávy zda jsem 2v1 a třeba se fakt potkáme. Jo a co maliník už popíjite vic než 1 hrnek?

barky
14. únor 2012

@sarpie jo a uz mi pořádny delal taky na 32tt a ted jen kouknul zda sestupuje a jestli je v pořádku a váhu moc nevi odhadnout protože za týden muže mimčo nabrat 100-300g takže třeba ja do porodu třeba jen 200 nebo i víc než pul kila, ale podle toho jak malá vypadá tak máme pekne na 3 kila. Tvaře má jaj sysel 🙂

terezab
autor
14. únor 2012

@barky já piju už týden 2 hrnky denně 😉

sarpie
14. únor 2012

@barky a při prvním porodu ti v porodce utz nedělali? Jo a ještě jsem se chtěla zeptat jestli nevíš zda mají na nadst. wifi připojení? Já už piju 2 denně, ale vůbec mi to nechutná 🙂

barky
14. únor 2012

@sarpie
@terezab wifi nevím, ale zjistím UZ mi dělali jednou, protože jsme meli mega velkou pupečni šnuru tak kontrolovali prutok( u porodu nám dokonce podvazovali 2x) a jinak ho delaji spíš když maš malou pánev, jinak 4 kilo porodíš v pohode.

sarpie
14. únor 2012

@barky jé ty jsi hodná, díky 🙂 tak já třeba vůbec netuším kolik může malá vážit, protože tu váhu v 32tt mi doktor neřekl, jen jí změřil, ale tak pokud by měla mít víc, tak to asi poznají už pohmatem. No jsem na ten porod zvědavá 😕 A ty jsi přímo z Bolky?

barky
14. únor 2012

@sarpie Jo už asi 10 let jinak origoš jsem za slovenska 🙂

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie mě ten maliník docela i chutná 😉

sarpie
14. únor 2012

@terezab já čaje nepiju vůbec, tak s ním docela bojuju 😝

terezab
autor
14. únor 2012

@sarpie já se bála, že bude hnusnej, ale jde to. Zavrhla jsem ale lněné semínko, protože to je prý sliz a to bych nepozřela 😖

sarpie
14. únor 2012

@terezab tak dá se to vydržet, jinak tomu semínku teda nevěřím, takže to taky nee

luciesofi
14. únor 2012

Ahoj holky, náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi. Taky budu rodit v Boleslavi - jsem odsud - ale termín mám až na přelomu června/července. Budu moc ráda, když tu pak napíšete svoje postřehy a zkušenosti, co bylo potřeba a tak. Koukám, že už to máte za pár, tak moc držím palce! 🙂 A předem moc děkuju!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru