Porodnice v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti?

terezab
17. zář 2011

Zdravím všechny maminky. V březnu se chystám rodit a přemýšlím nad porodnicí v Mladé Boleslavi. Jaké máte zkušenosti? Jsou tam porodní boxy (kde je vše slyšet) nebo pokoje? Může se mnou manžel být celou dobu? Je na pokojích (v boxech) i vana? Předem díky za všechny zkušenosti a rady 🙂

luckamb
17. zář 2011

Ahoj,
já rodila v Bolce loni v srpnu a byla jsem nadšená. Asistentky jsou moc milé. Boxy jsou nové a jestli je tam všechno slyšet nebo ne nevím, já to nevnímala :D Na boxe je sprcha a balon a pití. Manžel se mnou byl celou dobu (přijela jsem v 19 a ve 20,52 jsem porodila). Jediné co se mi nelíbilo bylo jídlo. Ale já jsem mlsná jak koza :D

nepiha
17. zář 2011

ja rodila 13.7 2011 uz porduhe v bolce a spokojenost jen jsem nakonec pokazde skoncila na cisari. boxy jsou suprové jestli je tam slyset neco netusim.. aby tam byl manzel nebyl problém ani u cisare. a velmi musim pochvalit nedonosenecke oddeleni...

jidlo nevim prvni dva dny po porodu sem byla na kapackach a treti sla domu

barky
26. zář 2011

ja tam rodila 10/08 a jsem spokojená a na přelomu unora a března jdu zase. Porodní boxy super hned sprcha balon a po porodu třeba na nadstandard a tam jste na pokoji 2 máte sprchu, televizi lednici( což je pomalu na každem pokoji krom sprch - na normálnich pokojích jsou společne na chodbě) a vyhoda možnost vyběru jidla. a pokavad si 209 tak není io čem přemyšlet když čast penez ti proplatí 🙂 třeba se tam potkáme 🙂

terezab
autor
26. zář 2011

@barky No, tak to se možná potkáme. Taky mi to vychází na přelom února a března 😉 Jinak díky za info

terezab
autor
26. zář 2011

@barky Ještě mě napadá, nevíš náhodou, jak je to s cenou za nadstandart?

barky
26. zář 2011
terezab
autor
26. zář 2011

@barky Z toho nejsem moc moudrá 😒 Je tam že apartmá za noc 1000,- a pobyt pacienty na nadtandartním pokoji 600,-. To znamená, že platím 1000,- plus těch 600,- nebo 300,- podle toho, jestli jsem tam sama nebo jsme tam dvě?

barky
26. zář 2011

ne 1000 je apartmá kde je postel i pro tatínka nebo kohokoli+ další mistnost jen pro tebe. tebe se spíš týka tech 600 když chceš byt sama - což moc nedoporučuji když si chceš pokecat. Ja jsem byla ve dvojici a aspon jsem mela s kým prohodit pár slov protože spát se ti pořád nechce. a návšteva tam taky nebyla pořád. Takže doporučuji za 300 s nekým. a hlavne to nahlaš už pri sepsáni porodopisu aby ti ho pak dali přednostne.

terezab
autor
26. zář 2011

@barky no tak super. Porodpis se chystám jít sepsat po novém roce. Moc díky za tip, třeba se tam fakt potkáme 😉

sarpie
10. led 2012

@barky
@terezab Ahoj holky, taky máme vybranou MB, termín porodu máme 9.března, takže se tam možná také potkáme 🙂
Byly jste se tam už podívat? My ano, moc se nám porodní box líbil, pokoj jsme viděli akorát apartmán.

barky
11. led 2012

@sarpie ja tam už jednou rodila tak to znám. Je tam hezky a soukromí. Už si jse objednala na sepsáni porodopisu?

barky
11. led 2012

@terezab Už si se objednala na sepsáni porodopisu? když ješte ne písni a dám ti číslo

sarpie
11. led 2012

@barky ještě ne, myslím, že říkaly, že mám přijít tak v 36tt. Mám se tedy objednat už teďka? Prosím tě, erární košile nedávají viď? díky

barky
11. led 2012

@sarpie ted to už zmemili a musíš se objednat. teda oni te objednaji podla data porodu. A erárni košile dávaji k porodu a pak až porodíš už používaš svoji

terezab
autor
11. led 2012

@barky
@sarpie Ahojky. Objednaná ještě nejsem. Prý ve 34tt si tam mám zavolat - to mi řekla sestra u gynekoložky i PA na kurzu (číslo mám). Byli jsme tam na tom předporodním kurzu i s prohlídkou sálů na konci prosince a taky se mi to tam moc líbilo. U nás to zatím vypadá, že budu rodit už v únoru. Malej je prý dost velikej a do března nevydrží 😒

barky
11. led 2012

@terezab tak to je dobře. On asi každy doktor říka neco jineho. Ja tam byla už ted a volala jsem tam před vánoci a objednali me podle datumu porodu. Ja bych taky chtela rodit dřív už me to nebaví. Mladá kope jak o zavod a pořád jen do žaludku a pak mi lita kyselina že bych v tabletkách mohla i spát ☹

terezab
autor
11. led 2012

@barky Náš malej taky šíleně kope. Už je otočení hlavičkou dolů, ale do žeber naštěstí zatím nekope. Spíš jakoby do boku, protože je tam tak zvláštně zkroucený. Já jdu příští týden na přeměření prcka a pak se prý domluvíme, co a jak, tak jsem zvědavá. Na posledním měření totiž vycházel o 3 týdny větší

sarpie
11. led 2012

@barky díky moc, příští týden budu dostávat papír na mateřskou, tak budu vědět i termín porodu podle posledního utz, tak tam potom zavolám a objednám se. S těma košileme mě to docela štve, protože kojící jsou docela drahé a nemám v plánu je pak nosit a tohle je zřejmě jediná porodnice kde nedávají erár na celý pobyt. A máš ještě nějaké jiné info a zajímavosti co je dobré vědět a tak? díky

terezab
autor
11. led 2012

@sarpie Já mám z kurzu seznam věcí, co mít s sebou, kdybys chtěla 😉

@barky Já si tam teď zkoušela zavolat, ale nikdo mi to nebere, tak to zkusím zítra ráno

sarpie
11. led 2012

@terezab díky, dostali jsme ho při prohlídce

terezab
autor
11. led 2012

@sarpie Ale taky mě překvapilo, že musíš mít všechno svoje, včetně těch košil 😒

sarpie
11. led 2012

@terezab to jo, zrovna u téhle nemocnice bych předpokládala, že to tak nebude, bohužel no..

barky
11. led 2012

@terezab oni tam jsou jen ut, čt a od 8-11.30.
@sarpie a co se týče toho seznamu tak ho neberte tak vážně je to jen doporučení. A ja jsem ted kupovala nočni košile a nemám kojici jen na ramínka aby jsem se dostala lepe k prsu a ty ted zeženeš tak za 100kč.. Oni klidne respektuji i pyžamo, ale chteji spíš nočni košili aby spodek lepe luftil a v připadi sekce, aby si to nemela přes ránu. a podprdy taky nemám kojici, ale sportovní. 🙂

barky
11. led 2012

@sarpie
@terezab hlavne nezapomente na toaleták a mne se osvedšil i vlhčenej papír a ted maji v lekarne od lintea i s dubovou kurou asi ta 38 kč a je tam asi 70 papírku což uplne stači. latkove pleny jsem mela asi jen 2 a v tašce a ani jsem je nepoužila. Kosmetiku nám dali i kremik na zadeček. zavinku take dali a oblečky taky, akorát to naše šidlo s tech klasických košilek hned vyklouzlo tak jsem mu dala svoje bodyčko. A ostatne bylo doma na komode a kdyby neco manžo prinese. A Kamoška rodila nedávno a řikala že vše je stejne jak u prvního.

terezab
autor
11. led 2012

@barky Fakt? Takže nemusím tahat zavinovačku a kosmetiku na prcka? To by bylo super. Oblečení klidně naše vezmu, ale ta kosmetika a zavinovačka se mi fakt moc brát nechce 😒 Ten vlhčenej toaleťák od Lintea už mám koupenej 😉
Jinak díky za info, zavolám si tam zítra ráno 😉

sarpie
11. led 2012

@barky díky za info.. koupila jsem si takové obyč košile u rákosníků a mamina mi je udělá na knoflíky a je to.. kojící kupovat nechci a sportovní podprdy mám taky 🙂
Prosím tě a nevíš jak to tam funguje s nástřihem? Dělají ho pokaždé?

barky
11. led 2012

@sarpie nevim zda pokažde, ale když je třeba tak jo, je lepši nastřih než aby si se roztrhla, ale mám asi 3 kamošky co to nedelali a šlo to 🙂
@terezab jo a ja jsem tam poprve koupala asi jen jednou. Jednou ho přinesli okoupaneho, druhy den jsem ho koupala až navečer a třeti den mu řezali pupik tak řikali nekoupat a pak jsme už jeli domu. A hlavne takhle male mimi se ani každy den koupat nemaji. Ja šestinedeli koupala jen každy druhy den. Jenom jsem otirala spodek.

sarpie
11. led 2012

@barky a tys ho měla? a bolelo tě šití? někde ho dělají třeba preventivně každému, je jasný, že to nechám na nich zda bude třeba nebo ne.. a třeba s tím koupání, ukážou ti jak to dělat a tak?

terezab
autor
11. led 2012

@barky oni ti mimčo po porodu nenechají na pokoji?

barky
11. led 2012

@sarpie jo šili, ale ja ani nevedela že me stříhli a pri šití opichli takže jsem nic necitila. a co se týče toho koupáni ukážou, ale mne se ten jejich spusob nelibil tak jsem si pak doma myla po svém.
@terezab no ja rodila v 1.32 a nechali ho tam ty 2 hodky co jsme byli na sale a pak si ho vzali abych se mohla vykoupat a trošku se prospat a přinesli ho asi v pul 6 rano. A nabydli že jelikož jsem rodila vnoci tak jestli budu chtít tak ho mužu na noc přinest k nim a nebo si ho už nechat u sebe. Ja jsem ho tam dala protože jsem byla KO a spala jsem už v 20 a byla jsem jim fakt vdečna, ale holka co rodila přes den tak ho tam už mela pořád a nechtela ho tam dát.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru