Porodnice v Novém Jičíně. Vaše pocity a zkušenosti?

mady
5. únor 2007

Ahojky všem! Blíží se mi termín porodu a pořád si nevím rady kam jít rodit. Proto by mě zajímali vaše pocity a zkušenosti z porodů v Novém Jičíně. 😉 Pak mám ještě možnost jet do Ostravy 😉 Předem všem děkuji za napsání zkušeností 😉

kacca7
2. kvě 2012

@vanule no já do dneška nateklá nebyla, ale dneska už trošku nožky ale minimum... tak snad to přejde, bo dneska už hlásí ochlazení, zatím nikde, ale aspoň už hřmí 🙂

nikissek28
3. črc 2012

@kacca7 to já jsem teda taky strašně ráda 🙂 a nemůřžu si stěžovat na poersonál 🙂
@vanule kdepak jsi nakonec rodila?

vanule
4. črc 2012

@nikissek28 ahojky, já nečekaně a hlavně rychle musela rodit v Ostravě ve fakultce...taže ať Jičín co by kamenem dohodil, skutečnost byla jiná 😒

nikissek28
4. črc 2012

@vanule jakto? CHtělo mimi o hodne dřív?

vanule
4. črc 2012

@nikissek28 právě, že né, ale muselo. na běžné kontrole v těhu poradně mi naměřili vysoký tlak 230/120 taky našli bílkovinu v moči a za 14dní největší příbytek na váze +7kg, měla jsem všechny příznaky preeklampsie ☹ takže malá musela ve 34tt ven

nikissek28
4. črc 2012

@vanule tak hlavně že jste v pořádku 🙂

ivanka12301
11. led 2013

ahojky všem maminkam ktere se chystaji rodit nebo vubec mit miminko...
ja mam rok a pul stareho syna a čekame s přitelem dallší miminko..
syna samika jsem rodila v ostravě na fifejdach a řeknu vám už nikdy vic bych tam nešla..stale vam odnášeli miminko pryč nemohla ste si ani chvilinku odpočinout nenechali vam minutu klidu přes den na to přes noc když tam pořad na pokoj chodila sestra a budila nas na kojeni..a to jsem rodila v ostravě rok 2011 to neni tak davno..jinak strava tam byla dobra.porod no čekala jsem pohadku ale s pohadky se stal horor...když po mě sestra řvala at okamžitě vylezu se sprchy a lehnu si...musela jsem ležet ležet a žadne chozeni nic takoveho nebylo možne..a ještě k tomu mi špatně nastřihli a zašili hraz čili mi to do dnes děla moc velke problemy...no prostě ostrava už nikdy..a ted druhe miminko se chystam rodit v novem jičíně...moje kamaradka tam děla porodni sestru a co sem se ji ptala tak porodnice v novem jičíně je super...ale uvidime co nam čas přinese...tak hlavně pevne nervy maminky a zdrave miminka..

nikissek28
15. dub 2013

@ivanka12301 já pujdu v rijnu dobrovolne zase do jičina🙂

ivanka12301
26. zář 2013

ahojky tak už jsem 2 měsice po porordu a když by ještě bylo někdy miminko tak určitě porodnice nový jičín..odpoledne v 5 hodin mi odtekla voda a asii kolem pul 7 jsem dorazila do porodnice sestřičky bylo moc příjemné a ochotne udělat skoro cokoli aby ste se citil spokojeně...natočili mi monitor a napichli mě na infuzi jelikož jsem měla pozitivního strepkokoba.asi za 20 min byla infuze dokapana a aby miminko ve mě nebylo dlouho tak jsem dostala další infuzi na zrychlení a vyvolání bolestí těch sem dostala asik 4 za sebou ale kdykoli jsem chtěla na wc,nebo se projit po chodbě tak mě odpojily žádný problém..co 2 hmi točili monitor a asi cca po 10 opravdu nehorázně silných blestí jsem byla konečně otevřená jak je třeba tak jsem mohla začít tlačit když jsem viděla že mě chtěji nastřihovat tak jsem se zeptala jestli je to nutne a sestřička ochotně položila nužky a řekla že nutne to není pokad mi nevadí že se natrnu trošinku sama což natrhla jsem už byla tak chtěla jen usnadnit pruchod rychleji..ale ja nastřih nechtěla tak sem ho neměla po porosu mi bylo miminko ihned dáno a necháno akorát jsem byla moc unavená tak si miminko pak do rána vzali k sobě abych se mohla vyspat přece jen se mali narodil 23:49 měl 2800 g a 49 cm...po porodu sem si mohla dokonce i v pohodě sednout i chodit v osstravě sem po zašití hráze nemohla ležet ani na zadech hraz mě bolela ještě 2m po té..ale jak říkám porodnice nový jičín doporučuji...:D tak maminky držim palečky

naomi31
16. bře 2014

UŽ NIKDY BYCH TAM NEŠLA!!!!!!DÍKY NEMOCNICI A DOKTORŮM V NOVÉM JIČÍNĚ JSEM MÁLEM PŘIŠLA O ŽIVOT!!!!! DOSTALA JSEM TAM INFEKCI HNED PO PORODU!!!!!TŘI DNY PO PROPUŠTĚNÍ JSEM ŠLA NA POHOTOVOST V NJ KDE MĚ DOKTOR RADOVAN MAREK POŘÁDNĚ NEVYŠETŘIL A ANI MI NEVĚNOVAL POZORNOST A POSLAL MĚ DOMŮ S BOLESTMA A ŘEKL, ŽE SE JEDNÁ O STAHOVÁNÍ DĚLOHY, CELKOVÉ VYŠETŘENÍ TRVALA CCA 2 MINUTY!!! 6 DNÍ NA TO JSEM MĚLA PRVNÍ OPERACI, MĚLA JSEM OBROVSKÝ ZÁNĚT A INFEKCI STREPTOKOKA TU NEJZÁVAŽNĚJŠÍ, PO DALŠÍCH 11 DNECH JSEM MĚLA DRUHOU OPERACI!!!! VÝSLEDKEM JE 39 KG PO PROPUŠTĚNÍ Z NEMOCNICE OBROVSKÁ JIZVA NA BŘIŠE A 4 DALŠÍ MALÉ.!!! PROTO UŽ MOŽNÁ NEMUSÍM MÍT NIKDY DĚTI, PROTOŽE MI VZALI VAJEČNÍK, VEJCOVOD A SLEPÉ STŘEVO A BYLO MI ŘEČENO, ŽE NEVÍM JESTLI MI NEPOŠKODILI I TEN DRUHÝ VAJEČNÍK!!!! A MOŽNÉ NÁSLEDKY SE MŮŽOU OBJEVIT AŽ ZA NĚKOLIK LET NEBO KDYKOLI!!!!! MOŽNÁ MI VZALI NĚKOLIK LET ŽIVOTA, TÍM ŽE JSEM 3 MĚSÍCE BRALA TY NEJSILNĚJŠÍ ANTIBIOTIKA!!!! NEŠLA BYCH UŽ TAM ANI S ODŘENÝM KOLENEM, PROTOŽE KDO VÍ CO BY MI S TOHO UDĚLALI!!!!!!!!!!!!

vanule
17. bře 2014

@naomi31 musím říct, že o nemocnici (celkově, nejen porodnici) v NJ jsem nikdy neměla velké iluze, ale tohle je teda velký mazec!!!! Každopádně přeju, aby vše dobře dopadlo a hlavně zdravíííčko

galzbeta
25. zář 2019

Já využiji této diskuze, abych popsala svou zkušenost s porodnici NJ. Ne proto, že bych jí chtěla hanit jako celek, věřím, že někteří zaměstnanci tam, jsou odborníci na svých místech. Já na ně štěstí neměla. Doufám, že to pro mě bude mít terapeutický účinek, i když jsem po porodu víc než rok, pokaždé, když si na něj vzpomenu nebo jdu okolo nemocnice, začne mi být nevolno a bolestivě mě pichne v podbřišku.
Porod jsem měla zbytečně vyvolávaný v necelém 39tt, protože jsem měla "špatné" výsledky krve, kdyby dr. zvedla telefon a zavolala mému dr., tak jak mi slíbila, zjistila by, že u mé diagnózy, jsou takové výsledky naprosto ok. Okolo 8 večer mě PA napojila na 20minut na CTG, po hodině a půl jsem na ni musela zvonit, protože jsem už bolesti nemohla vydržet na zádech a odtekla mi voda. Dr. mě vysetrila- 1,5cm. PA se to moc nelíbilo a tak provedla zřejmě asi(nejsem odborník) manuální dilatační čípku-větší bolest jsem nikdy nezažila, ani samotný porod nebyl tak hrozný..... A najednou jsme nestihali ani přípravu. Když jsem prodychavala kontrakci, ani jsemsi nevšimla, že mi něco dává do žíly, jen se na mě usmála a řekla, že teď už to tak bolet nebude(nechtela jsem žádná analgetika), opět jsem musela lehnout, CTG a odešla. Byla jsem hrozné zmatená,prví hrozný spěch a pak odejde a nic mi neřekne..... Během porodu jsem díky těm analgetikum, přišla o kontrakce, syn byl hlavičkou napůl cesty a padaly mu ozvy, takže rychlá akce, hopkani po břiše a táhly ho snad i za uši. Na břicho mi ho daly asi na půl minuty a červenou dekou se chlubí jen na prohlídkách sálů... Sestřička se našemu prvnímu příští věnovala asi 20sekund,rekla,ze malý nechce, dala mi klobouček ať zkouším a šla také pryč.....
Novor. sestřičky jsem pohorsila přáním, aby se syn 24h po porodu nekoupal, každý zvlášť mi potom na pokoji udělaly přednášku o tom, jak jeto pro nej špatné.
Kojení mám vůbec nešlo, celý den se s nama mordovala jedna sestřička, která hrozně smrdela cigaretama-nastesti si na malého musela brát rukavice, když byl ten čuník nekoupany. Když už jsem měla večer pocit, že se malý konečně spokojeně nakojil, přišla jiná sestra a začala na mě křičet, že takhle to dělat nemůžu, že ho udusim.
A nakonec vše korunoval mladý gynekolog, který se zeptal - "tak co ta vaše žloutenka" na mou chronickou dg, která nemá ze žloutenkou nic společného, trochu mě to urazilo. Nakonec mi po prohlídce řekl, že vlastně žádné poporodní zranění nemám-měla jsem "jen" 6 stehů.
Myslím, že i díky tomuto nesetrnemu příchodu na svět, je syn takový jaký je, od narození stále jen pláče.
Omlouvám se, ale opravdu jsem to musela někam napsat a doufám, že se mi trochu uleví. Pro druhé dítě si zajedu do nějaké porodnice, která je opravdu babyfriendly

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru