Porodnice v Novém Jičíně. Vaše pocity a zkušenosti?

mady
5. únor 2007

Ahojky všem! Blíží se mi termín porodu a pořád si nevím rady kam jít rodit. Proto by mě zajímali vaše pocity a zkušenosti z porodů v Novém Jičíně. 😉 Pak mám ještě možnost jet do Ostravy 😉 Předem všem děkuji za napsání zkušeností 😉

junina
8. únor 2007

Ahoj mady, já jsem sice ještě nerodila, ale určitě budu rodit tady v NJ. Vycházím hlavně ze zkušeností mojí ségry, která tu rodila 2x a byla spokojená. Pro hodně holek je nevýhodou NJ prostředí, i když porodní je opravené, tak pořád vypadá tak trochu staře. Pro mě je ale důležitější personál, který to prý zvládá dobře (i když na blbce se dá narazit kdekoliv), zlepšil si reputaci a taky to, že po porodu ti přiloží miminko a pokud chceš, tak nějakou dobu vás tak nechají. Tohle je moc důležitý moment pro navázání pouta. Ve Valmezu to např. nedělají. A vůbec se NJ snaží dodržovat to, že jsou "baby friendly hospital".

lelca
17. únor 2007

ahojky holky zdravím mady tak jaká? ses mi dlouho neozvala no a vidiš že ses mě taky nezeptala takže co k porodnici v jičíně ja tam rodila z mého vyslovného přání protože sem to měla asi 5 minut cesty a tak sem si říkala co kdyby jenže ja sem stejně přenášela takže sem šla na vyvolavaní porodu a tak sem si klidně mohla vybrat kde chci a třeba v praze ale ja ne prostě jičín můj přítel ted už manžel mi říkal at jdu rodil do valašského meziříčí a asi měsíc před tím tam rodila kamaradka,která měla taky rodit v nj ale protože tam zrovna malovali tak jela tam a byla nadmíru spokojená ale to ani mě nestačilo takže sem šla rodit do jičína no a k porodu když mě přijali tak sem jeden cely den ležela na hekarně no nic příjemného to je od rana a musím říct že si tam ty ženské hodně vytrpěli a to nemluvím o tom že tam už bolestí zvonily na sestřičku a ta si klidně vykecavala a nic takže sem ji nakonec musela jít zavolat ja ale to po delší době nebo sem hned netušila na co ten zvonek je....a to sem si jenom říkala ježiší co když takhle budu i ja a sestra nikde no pak se vystřídal personál večer mi dali tabletku na vyvolaní a pak už to začalo to už bylo uplně vpoho šla sem na salek pro porod s tatinkem a tam už nás obskakovali až hruza ale nevím jestli to bylo jen proto že tam byl právě muj muž to nevím takže porod když pominu bolesti tak ohledně personálu super ale pak zase zlom když se malý narodil tak mi ho vůbec nepřiložily a to bylo vše ok pak mi ho jenom na chvili dali na břicho a už si ho brali pak až mě zašily tak ho donesli už v zavinovačce nechali tam s nama chvili pak si ho zase vzali a ja rodila v 11:30 a donesli mi ho AŽ v 18:00 teprve přiložit takže pak sem měla problémy totálně s mlékem nevím jestli to bylo přímo tím ale tak trochu to na to házím že to tak bylo a to mléko sem neměla prostě pak vůbec....no a ani pořádně neukazali jak kojit vlastně vůbec neukazali dovezli malého a šli pryč tak ja kojila sama no a z toho sem měla uplně bradavku v haji pak tedy došla sestra a říkam jí že už mě to bolí tak mi malého přiložila k druhému prsu no a vysledek samo bolelo i to druhé takže mlíko vesměs žádné a bradavky do krve takže děs....no personál na šestinedělí byl opravdu hruza malý mi řval nebo zase jsme u toho mlíka aby né měl hlad ja byla uplně vyřízená a žádná pomoc no tak si to představte a to není jen má zkušenost je fakt že jsou holky co byli v nj spokojené ale bohužel žádnou neznám co znám tak říkají že by v nj nerodily a hrozně si všichni chvali valmez a je to tam opravdu nádherné oproti jičínu v každém pokoji wc a sprcha to není ani v nj na nadstandartu ja měla záchod od pokoje a sprchu docela daleko na to ja mi malý řval takže sem byla rada když došla mamka a ja si mohla jít hodit sprchu opravdu sestřičky o ničem a dokonce jak mě pouštěli tak furt že neví jestli mě ten den pustí nebo ne a že mi to dají vědět hned brzo ráno at můžu dát vědět manželovi no samozdřejmě mi to řekli hodinu před propuštěním takže ja volala mužovi ten už v praci takže rychle rychle zamnou ale že to dřív jak za dvě hodiny nestihne tak sem musela čekat jenomže né na pokojí s tama mě sestřička pěkně vyprovodila že musím čekat na chodbě že musí postel převlíct takže ja čekala v průvanu na chodbě s malym u prsa no prostě hruuuza co na to říkate???

lelca
17. únor 2007

jinak zase švagrová byla spokojená na šestineděli ale to jen proto že byla vlastně na pokoji po operaci a tak je to jasné že musí vice věnovat pozornost ale s porodem byla uplně zhrozená nejdřív jí trapily s tlačením jak říkala nakonec jí tedy to pišu co popisovala že skakali po břichu a nakonec ji vzali tedy cisařem.....další kamaradce při zašívání hráze tak jí zašily i tampón takže pak měla pěkný zánět a navíc i přešívaní atd....taktež blbě i zašily další znamou takže taky musela si jit protrpět další přešívání to ja zase byla spokojená ze zašitím a navic fakt musím říct jak to ostatní bolelo mě nic a to sem byla hoodně zašítá prostě je to jak kdy ale po druhé bych do jičína prostě rodil nešla to opravdu néé opravdu valmez se mi zdá ideál a to že přiloží mimi hned u porodu tak to třeba ve valu kamošce udělali...a taky si i chválí hooodně frydek mistek

esteraa
17. únor 2007

Taky se přidám.Doktorka mi při vytahování stehů po císařském řezu nachala 2 uzlíky.Všimla jsem si toho až asi po 14 dnech tak manžel vzal pinzetu a zahrál si na doktora 😲 .Zdravím mady 😀 .

soopy
6. bře 2007

ahojte, už dlouho mám dilema, jestli rodit v Jičíně nebo ve Valmezu. Byla jsem trochu rozhodnutá spíše pro Jičín, bo to mám i blíž, ale po přečtení této diskuze fakt nevím ☹
Kamarádka rodila v Jičíně a druhé dítko ve Valmezu. říkala, že po zkušenosti v Jičíně bude rodit už jen ve Valmezu, bo prý když rodila v Jičíně, tak že ji šíleně bolely záda, jenže vůbec nesměla změnit polohu, narozdíl od Valmezu, kde se ji sestra neustále ptala, jestli se ji dobře leží, donesla ji i polštáře na podložení a tak obecně byly sestry moc ochotné a hodné. A jednak tam mají na každém pokoji sprchu.
No a pak na šestinedělí v Jičíně - na pokojích tam nejsou sprchy kromě nadstandartu, takže musela jít až na konec chodby se sprchnout, v tom ji malý začal brečet, takže zase zpátky...a s kojením tam taky měla problémy, několikrát si ve sprše musela mléko odstříkávat, bo zrovna když malý měl hlad, tak neměla mléko, a když už měla, tak malého nakrmila sestra. 😖 A sestry prý hrůza.
Švagrová zase naopak první rodila ve Valmezu - prý celkem v pohodě, ale byly problémy a to říkaly i další rodičky, když rodila placentu. Tak druhé rodila v Jičíně - taky prý celkem v poho, až na některé protivné sestry a ty sprchy mimo pokoj. Jenže tohle bylo tak 2 roky zpátky. Před pár měsíci rodila třetí a taky v Jičíně a byla dost spokojená. Jak porod tak i šestinedělí. Říkala a to jsem slyšela i od dalších rodiček, že po změně primáře se porodnice v Jičíně hodně změnila k lepšímu, a nejen tím, že tam vymalovali 😉. Teď si jen nejsem jistá, jestli už tam jsou ty sprchy na pokojích, ale asi ne, jen na nadstandartních. Myslím si ale, že je to hlavně i o tom, jak kdo má zrovna službu. Jak už tu vyznělo v minulém příspěvku, tak na blbce můžeš narazit vždycky 😉.

evaje
8. bře 2007

tak já taky přispěchám se svou troškou do mlýna. Jičín mě nevyhovuje prostředím, ležela jsem 2x na hekárně, kde mě dávali infuze. Personál byl bezva až na to, že mě propouštěli domů a já jim tvrdila, že mě odešla hlenová zátka( což je začátek porodu) a oni že to je dobrý a vnoci mě pak praskla voda. No neva já taky nečekala, že ve 33 týdnu začnu rodit ☹ Do VM bych nešla, bo nahoře huj a uvnitř fuj. Pěkně zrenovovaná nemocnice se zastaralýma názorama. Jsem zdravotní sestra a na přednášce sestřiček z porodního VM jsem slyšela jak říkají "Dnes už se rodí tak a tak, ale u nás se to zatím ještě nedělá..." atp. A dostali mě názorem, že mléko se pořádně začne tvořit až po šestinedělí. A to je prosím rok 2007 a všude se píše, jak je důležité přiložit drobka hned, protože to je ten největší stymul pro tvorbu mléka.
Já měla vybraný Zlín. No, osud nás nakonec zavál na Fifejdy a byli jsme rádi. Dnes si myslím, že to byl omyl, ale máme to za sebou a jsme v pohodě. Kojila jsem do 10 měsíců plně a teď má malý 15 měsíců a ještě 2x za noc popije. Ale říkám upřímě, je to díky Dulám a ne žádnému zdravotnímu personálu. Ti mě jen namíchli a pokud budu příště rodit a nebude to takhle předčasně, asi to spáchám v autě před nemocnicí 😀 Tak holky šťastnou volbu a ať vám to dobře dopadne. 😉

lelca
9. bře 2007

soopy: tak ja rodila v srpnu 2005 a to měli zrovna čertvě vymalováno takže nevím jestli od té doby malovali znova ale v té době což zase tak dlouho není tak to tam bylo pořád stejné. záleží kde tě dají na pokoj ja sem to tedy měla daleko jak ke sprše tak k zachodu a nadstandarty obsazené to snad rezervovat rok do předu ale to stejně nejde ☹ a sestry jsou tam fakt až na vyjimky divné...ja bych tam nešla po druhé ani náááhodou
evaje: a co se týče valmezu ja mám známou co se tedy jen zatím učí na sestřičku a měla praxi jak v nj tak ve valmezu a říkala že by tedy do jičína nešla rodit že co tam dělají hruza a že valmez je o proti tomu 100x lepší takže nevím...nejvice tak z okolí si chválí frydek mistek

evaje
9. bře 2007

lelca: já ve Valmezu nebyla, já jsem tak soudila jen podle těch přednášek. A s tím Frýdkem souhlasím. IKdyž jsme s Dulama probíraly porodnice, tak si Frýdek docela chválili. Jo a taky Přerov, ale to už je taky z cesty.

soopy
14. bře 2007

tak jsem se teda jela mrknout na ty dvě porodnice (Valmez a NJ). Byla jsem nejprv ve Valmezu, jenže tam jsme s manželem nepochodili, bo prý oni normálně těhulkám porodnici neukazují, že bych u nich musela chodit do předporodního kurzu a v rámci toho kurzu je i prohlídka porodnice, samozřejmě že za pěkné penízky ☹. Nevím, že z té prohlídky dělají takovou hrůzu, když by se jednalo jen o pár minut.
Tak jsme teda jeli do NJ, tam nás naštěstí provedli. Teda provedla - jak jsme zjistili, tak vrchní sestra, která se mě hned na začátku zeptala, jestli jsem prošla předporodním kurzem (šlo ji hlavně o cvičení a dýchání při porodu)no a když jsem ji řekla, že ne, tak na mě tak udiveně vybafla, jako kdybych snad já teď nemohla bez toho předporodního kurzu jít rodit 😅 přitom nevím, proč bych měla vyhazovat peníze za nějaké kurzy, když pravidelně cvičím a učím se dýchat doma a veškeré informace o porodu mám od čerstvé rodičky(švagrová). Takže mě ta strašně "milá" sestra fakt nadchla 😖 Jinak vymalováno je tam pěkně, což působí celkem čistě, ale sprchy na pokojích tam vážně nejsou, jen na tom jednom nadstandartu a snad ještě na nějakém třílůžkovém. Jenže pochybuju, že budu mít takové štěstí při porodu a bude ten jediný jednolůžkový pokoj se sprchou volný 😅 Takže to zatím vypadá na ten Valmez. Jinak se přidávám - o Frýdku jsem taky slyšela jen dobré věci.

papaya
14. bře 2007

Ahoj holky, tak mi to nedá abych vám nenapsala 🙂 Jsem z okresu NJ,ale rozhodla jsem se rodit ve Frýdku. Nevím proč,ale porodnice v NJ mi není vůbec sympatická (asi z těch ohlasů od ostatních rodiček) a pár věcí mi tam vadí (jako 3 rodičky na pokoji, sprchy na chodbě..). Už jsem tam na porodním byla, teda jen na příjmu,protože jsem měla nějaké potíže a prostě mi to přišlo nějaké divné... já vím, že to je nic moc hodnocení,ale když si představím,že jim svěřím sebe i mimčo, je pro mě důležité,abych se tam cítila v pohodě.
Byla jsem se podívat už ve Frýdku (pořádají prohlídky každou středu od 12:30, sraz před porodním sálem) a bylo to prima. V rámci prohlídky jsme dostali i nějaké instrukce od rehabilitační sestry, jak si ulevit v 1.době porodní, dostali jsme formulář na porodní plán, všechno to tam okoukly. Prostředí i personál byl moc příjemný. Ještě jsem uvažovala že omrknu ten Valmez,ale do předporodního kurzu taky nechodím,tudíž by mě tam ani nepustili 😀
Jinak ve FM bylo na prohlídce docela dost těhulek,ale sestra říkala,že se jim ještě nestalo,aby museli někoho odmítnout 😉
Přeju vám šťastnou ruku při výběru a pohodový porod 😵

lelca
17. bře 2007

soopy: a v tom jičíně ti ukazali všechny pokoje nebo jen ty první? protože jak ja sem tam šla na prohlídku tak ukazali jen ty první a ty vypadají právě dobře a tak sem si myslela v poho jenže po porodu mě šouply na pokoj č.5 a hruza vymalované bíle a uplně prostě klasickej nemocniční pokoj čtyři lůžka čtyři maminy prostě katastrofa nato že sem chtěla nadstandart kterej byl obsazenej tak sem se dostala do pokoje ve kterém sem byla uplně neštastná místo štastná a uplně sem se nemohla dočkat domů sem tam uplně zuřila to ještě nemluvě o personálu tedy byli vyjimky tedy vyjimka jedna sestra tam ušla a to sem ji chytla jen na jedné směně ostatní no ani nemluvím asi špatný den

wipaja
19. bře 2007

Rodila jsem tady v lednu a už bych sem asi nešla. Vadila mi spousta věcí,ale hlavně přístup novorozeneckých sester.

andrea73
19. bře 2007

Chtěla bych přidat taky moje postřehy....takže z mé strany byla naprostá spokojenost ať už ze strany přístupu personálu jak novorozeneckého, tak na šestinedělí, tak z celkového pobytu. Vždy se ke všem rodičkám chovali mile, vstřícně a profesionálně. Vytkla bych pouze to, že mají málo nadstandartních pokojů-rodila jsem 2x a nikdy nebyly volné. Ale naštěstí jsem dostala pokoj č.3 po třech se sprchou a WC, který je v pohodě. Já myslím, že v každé nemocnici je něco, všude můžete narazit jak na hrozně milé lidi, tak na absolutní a nepříjemné hajzly....100 lidí 100 názorů. Já jsem ráda, že jsem rodila právě v N.J., protože vše proběhlo bez komlikací....kdybych ovšem měla jakékoli koplikace při porodu nebo po něm asi bych na na ně nadávala a nikdy bych je nikomu nedoporučila.

soopy
21. bře 2007

lelca: no je fakt, že mi ukázali je dva pokoje (takový pěkný třílůžkový se sprchou a nadstandart)ostatní jsem neviděla, bo už asi nepůsobily tak pěkně 😅. kdo ví, kde ale nakonec budu rodit, bo pořád někde "trajdám", tak třeba skončím někde v Praze 😨 😅

lelca
21. bře 2007

soopy: no jo takže to tak dělají pořád a dostat se do těch prvních třech pokojů nebo na ty dva nadstandarty tak to musíš mít fakt štěstí a to ja bohužel neměla 😠 a rozhodně bych asi řekla že je vic nespokojených než naopak a to raději půjdu rodit přiště někam kde to nebude jen o náhodě jestli dostanu dobrý pokoj nebo maras a kde budou všechny pokoje super nevím jestli by to samé psala i andrea73, kdyby zrovna nebyla na tom pokoji kde byla ale někde kde by to na zachod i sprchu měla daleko ale to je fuk hlavně že je spokojenost a tu ja neměla příště do valmez jistí

zakarin
23. bře 2007

ahojky,já jsem rodila v NJ.Myslím,že všechno má svoje pro a proti. Myslím si,že když je u porodu váš partner,vždycky se ten personál k vám bude chovat jinak,než kdyby jsi tam byla sama. Nedokážu si představit,být na porodním lůžku přes dvanáct hodin sama jen mezi čtyřma stěnama. Partner je velká podpora. Jinak k personálu. Bylo nepříjemné,když se svíjíte bolestí a oni si v tom svojem kutlochu popíjejí kávu a řehtají se na celé oddělení,semtam se příjdou na vás podívat.Připadalo mi to,že nějak moc nejeví zájem ☹ . Ale možná to byl jen můj pocit. 😲 Po porodu ten přístup na poporodním už byl skvělý. Jen s jednou sestřičkou pro miminka jsem nebyla spokojená,ale jinak si nemůžu stěžovat.

zakarin
26. bře 2007

ahoj mady,tak kde jsi nakonec rodila?

tana11
16. kvě 2007

Rodila jsem v r. 2005 ve Valmezu a 2007 v NOvém Jičíně.Je pravda, že Valmez má super pokoje proti Novému Jičínu.Ale to je tak jediná výhoda. bohužel. POrodní asistentky byly sice i ve Valmezu vcelku ochotné a vstřícné, ale záleželo na směně, rodila jsem 21 hodin, epidurál mi neumožnili,doktor byl nějaký snad sedmsdesátiletý důchodce a v podstatě do počtu.Neměla jsem pocit, že kdyby se něco stalo, že by dokázal zasáhnout. Sestřicky nejdřív příjemné, ale po výměně směny už nic moc a s přibývajícími hodinami porodních bolestí začaly být víc a víc nepříjemné, neběželo to podle jejich plánu. Jako bych délku porodu mohla ovlivnit.Nejhorsí byl poté přístup dětských sester, jednak dítě neumožní položit matce na břicho, ani k prsu ho nepřiloží, zdržovalo by je to, odpověd byla nejste tu sama - přitom v tu dobu žádný porod neprobíhal a ani se na něj nikdo nechystal. Dítko ihned odnesli, přinesli až po čtyřech hodinách a to jsem se musela prosit. Dny na novorozeneckém odd. byly tak akorát k depresi, sestry nepříjemné, kojení ukázaly jen jednou, pak už ani při problémech nepomohly. Ale ironické poznámky byly na denním pořádku.Na jakoukoli otázku byla velice nepříjemná odpověd, dítka na vyšetření odnášeli beze slova, na dotazy neodpovídaly kam je nesou a proč. Odcházela jsem totálně zdeptaná. Porod v Novém Jičíně bylo jiné kafe, je škoda těch pokojů, byly jsme tři a už to bylo dost. Ale na druhé straně pokud je pro vás důležité kojení a péče o dítě, Nový Jičín má titul baby friendly a opravdu se přátelsky chovají všichni. Jak na příjmu tak poté u porodu i na odd.šestinedělí. K matce i dítěti. To ve Valmezu neplatilo, tam opravdu friendly přístup nečekejte. A těch pěkných pokojů s vlastním soc. zařízením si při oné dusné atmosféře taky moc nevychutnáte. Přemýšlejte o tom, že porod zvládnete za pár hodin, ale na šestinedělí si poležíte minimálně pět pěkně náročných dní i bez toho, že by vám je někdo znepříjemnoval.

soopy
23. kvě 2007

ahojte, tak jsem tu po nějaké době i se svou zkušeností z porodu v Novém Jičíně. Jak jsem původně chtěla rodit ve Valmezu, tak jsem nakonec skončila v Jičíně. Po této zkušenosti už tam raděj nikdy rodit nechci...Když jsem tam ráno v 7.30h přijela s tím, že mi ve 4h odtekla plodová voda, tak mě sestra skoro seřvala, že jsem přijela tak pozdě, přitom mě hned šoupli v té jejich košili na chodbu mezi plnou čekárnu lidí (bez nějakého vyšetření lékařem), že prý jsou na 8h objednané dvě protekční dámy, které si přijede odrodit bývalý primář, takže musím hold počkat☹. Po dvou hodinách jsem se konečně dočkala toho vyšetření od doktora. Fakt síla… Jinak hned po příjmu jsem se zeptala, jestli je volný nějaký nadstandart. No a bylo mi řečeno, že ty dvě dámy už mají ty dva jediné nadstandarty 14 dní dopředu rezervované...😠 Co se týče hekárny, tak chápu, že když tam leží rodičky, tak tam manžela s váma nepustí, ale když jsem tam byla sama a bylo jasné, že tam hned někdo nepříjde, bo nikdo nebyl na příjmu, tak to vážně nechápu 😖. Přitom by manžel mohl hned odejít, kdyby tam náhodou nějaká rodička nastoupila.
Co mě ale dostalo bylo, že u porodního sálu byly záchody jen pro zaměstnance, takže jsem chodila na chodbu k čekárně 😅. Byla jsem fakt ráda, že byla sobota, bo odpoledne a večer už tam v čekárně nikdo nebyl, takže když už jsem měla stahy dost silné, kdy už je člověk sotva rozdýchá, tak aspoň manžel mohl se mnou chodit na záchod. Nedokážu si totiž představit, kdyby byl normální pracovní den, kdy je čekárna narvaná, že se tam budu v řadě na záchod svíjet bolestí...☹
Rodičky, které jsou objednané na císařák nebo které odrodí během pár hodin si ani nestihnou všimnout v jakém prostředí vlastně rodí. Já bohužel patřím mezi ty, které rodily přes 20h, takže takové pro někoho pouhé nepodstatné detaily jakou jsou např. záchod, sprcha, hekárna, …atd. byly pro mne dost nepříjemným poznáním 😖
Jinak to šestinedělí je naprostý opak. Takové malé negativum byly ty třílůžkové pokoje bez sprch, ale na zbytek si vážně stěžovat nemůžu. Personál byl fakt super. Sestry byly moc příjemné a ve všem mi vždy rády vyhověly. Je škoda, že o tom porodním se to samé říct nedá 😔

lelca
27. kvě 2007

tana11: všechno to co si napsala o valmezu tak to samé ja měla v N.jičíně tak nevím no......pak si má člověk vybrat,ale raději se řídím okolím a všechny co znám a rodily ve valu a v jičíně tak by už do jičína nešli a ja už po druhé taky né..takže až bude druhé tak to můžu vlatně shodnotit

papaya
28. kvě 2007

Soopy to je hrůza co se ti přihodilo 😔 Já jsem nakonec opravdu rodila ve Frýdku a nemůžu si na nic stěžovat. Sice měli dost narváno, rodiček jak máku a tak sestry měly spoustu práce,ale když jsem cokoliv potřebovala nebo chtěla vysvětlit, vždycky si ochotně udělaly čas a věnovaly se mi, jak na gyne tak na dětském. A prostředí taky dobrý. pokoje jen po dvou s vlastním záchodem i sprchnu, pohodička. Frýdek můžu teda jedině doporučit a sama jsem na něj slyšela jen pozitivní reakce 😉

alenahabibi
29. kvě 2007

Holky, jak si to tu ctu, musim se ozvat. Ja v Jicine rodila sve druhe dite a profesionalita jakou tam ke me pristupovali byla fakt super. Me a male zachranili zivot, takze jsem jim moc vdecna. Jinak sprchy jsou na nadstandartech a na jednom 3 luzkovem pokoji, ale jinak prostredi se mi docela libilo, a je to baby friedly hospital, dite mate na pokoji a kojeni mi ukazali hodne dobre. Mela jsem vpacene bradavky a presto jsem plne kojila do 5 a pul mesice Sofinky a jeste porad dvakrat denne a v noci kojim.

astraia7
7. pro 2008

Ahoj, nejake novejsi informace o porodnici v NJ nebo porad same hruzne zkusenosti (az na vyjimky) ? 😅

janapavlik
18. pro 2008

Rodila jsem v Jičíně před 2,5 lety a jsem vůbec ráda, že jsem já i dcera porod přežily ve zdraví. Byla jsem ve 34. týdnu těhotenství hospitalizovaná s krvácením z placenty ☹ , naštěstí se podařilo krvácení zastavit, a tak jsem byla propuštěna domů a musela jsem dodržovat klidový režim. Podařilo se mi dceru donosit do 39. týdne těhotenství. V té době mi bylo doporučeno, abych nastoupila do novojičínské porodnice k vyvolání porodu z důvodu špatně uložené placenty. Říkala jsem si dobrá, doktoři vědí, co dělat a plně jsem jim důvěřovala. Tak ráno mi začli vyvolávat porod, dostala jsem tabletu, nedělo se nic, ale po druhé večerní tabletě nastal mazec. Začala jsem v noci silně krvácet, zavolala sestru, ta zavolala doktorce, a ta doporučila, ať mě sestra napojí na kapačku a do rána se uvidí. Tak jsem tam ležela celou noc a říkala jsem si, že asi do toho rána vykrvácím 😖 . Ráno mě podali klystýr a čekali, že spontánně porodím. Po klystýru začaly bolesti se vším všudy, manžel přijel a dal mi potřebnou podporu. Porodní asistentky vůbec nedbaly otázek manžela, jestli je to běžné, abych s takovým silným krvácením vůbec rodila. Bylo mu řečeno, že je to ještě v normě a počká se, kolik krve odejde a pak se uvidí, co bude dál 😝 . Ty pocity strachu nepřeji nikomu zažít. Podotýkám, že jsem ještě po svých došla na to úžasné WC na chodbě, kde stály nastávající maminy ke kontrole a měly hrůzu v očích, co se to děje. Pak mi píchli vodu, krvácení se ještě více rozjelo a až pak teprve uznali, že skoro po 1,5 litru ztracené krve je načase začít urychleně jednat 😕 . Uspali mě a udělali císařský řez. Chtěla jsem epidurál, abych dceru viděla hned po narození, ale to se mi vysmáli, že už na to není čas, že bych mohla vykrvácet a mohla přijít o dělohu. Tak jsem zaspala porod a sen o tom, až uvidím své miminko po narození se vytratil. Nechápu, když jsem od noci krvácela a viděli, že se to nelepší, neudělali císař s epidurálem. Byla jsem z toho hrozně zklamaná, jsem ráda, že jsme to přežily bez úhony, ale při vzpomínce na novojičínskou porodnici mi běhá mráz po zádech. Tak to je moje zkušenost, podruhé už tam nepůjdu, člověk nesmí slepě věřit a musí se umět ozvat, když se mu něco nelíbí.

mady
autor
22. pro 2008

Ahojky všem! Tak jsem tu po roce a třičtvrtě 😉 Nakonec jsem rodila v Ostravě Porubě 😉 Asi týden před stanoveným termínem jsem byla poslána do N.J. na nějaké vyšetření. Byla jsem na nějakém měření a vedle mě za plentou holili rodičku a dávali klystýr 😉 Opravdu zvláštní situace ☹ Na chodbě jsem potkávala maminky s klystýrem ☹ No jako zážitek jako hrom.No takže N.J. jsem zavrhla. No a Poruba taky žádný zázrak. Teda pokoj porodní nádhera vlastní sprcha,wc a lůžko 😉 Přístup personálu nic moc. Nevím jak dlouho jsem byla na příjmu ale měla jsem šílený bolesti a byla jsem tam sama ☹ manžel byl hned před dveřmi a nikdo mu neřekl aby šel třeba za mnou.Nikdo mi neřekl zda můžu použít wc a nikdo mi ani neřekl zda bych mohla použít sprchu.Pak jsem si došla pro sestřičku aby mi něco píchli. Odešla a přišla až když jsem pro ní znovu šla.No pak jsem přišla na ten krásný pokoj a dostala klystýr u kterého po mě pořád békala ☹ 😉 Po klystýru jsem šla na wc a když jsem po něm šla do sprchy tak hlavička už byla na kraji 😀 manžel zavolal sestru či porodní asistentku to nevím ta mi řekla že je to blbost abych rodila když mrkla tak řekla že do 5 minut bude venku.Tak jsem rodila a manžel se jentak mimochodem ptal zda tam bude sama 😀 no byla a pak akorát doběhli sestry vzali malého a mudra mě zašila 😉 Pak mi ho hned přiložili k prsu a před tím dali na břicho 😀 Měli jsme ho 2 hodiny u sebe a pak mi ho dali myslím v 11h a vzali mi ho kolem 7h takže po 4 hodinách byl u mě 😉 No potom pokoje krásný a přístup sestřiček taky vpoho.Takže Porubě zdar 😉 😉 😉

astraia7
29. pro 2008

Mno, nejsem potesena 🙂 Jake jsou tedy moznosit pripadajici v uvahu? NJ ☹ , F-M ?? , VM 😔 , Ova (dost daleko), Olomouc (Taky už dost daleko... 😒 ) Já to teda ještě nemám moc aktuální, ale u sestřenice je to aktuální dost, tak to pořád řešíme 🙂

hupcza
3. led 2009

ahoj
taky řeším výběr porodnice
přesto, že jsme z NJ, nebudu tu rodit ani náhodou - raději porodím na některém kruháči než v místní porodnici
mám svou zkušenost z revize před rokem
jistě se jedná o nepříjemný zážitek již samou podstatou - ale dá se to zmírnit přístupem - a nebo ženskou dokonale zdeptat
pokud nemá někdo v sobě kouska emaptie pro potrácející, kde by ji nabral pro rodičku?

abych dodala nějaká fakta:
- do poronice jsem přišla cca v 9 hodin ráno od mého gyndaře - poučena, smířená, s vysvětlením co se stalo a co to může znamenat do budoucna
- na příjmu jsem byla informována, že mi udělají během dopoledne revizi
- byla jsem umístěna na pokoj na novorozenecké namísto gyndy a tím pádem jsem si vyžrala svůj potrat mezi plačícími novorozenci (a to i přesto, že na gyndě byla volná lůžka a já výslovně prosila o přeložení a úhradu případných nbákladů - byla jsem odbyta s tím, že to přece vydržím)
- byla jsem poučena pouze o tom, že nemám otevírat okno, protože vypadává
- zhruba do dvou hodin senedělo nic - nikdo se na mě ani nepřišel podívat - bylo mi zle od hladu a žízně, bylo mi tak zle, že jsem neuměla ani vylézt z lůžka
- pomoci jsem se dovolala prostřednictvím mobilu - zavolala jsem mámě a ta volala na pevnou ... nezajímal je ani můj fyzický stav (to bylo asi ve dvě - slíbená revize se nekonala)
- slíbili revizi provést do 4 hodin - ve 4 se opět nedělo nic (byla jsem jen hladováa žíznivá - od rána jsem nic nemohla, protože jsem čekala na stále odkládanou operaci - dlužno říci, že operační sály byly prázdné, žádné akutnější případy se neřešily)
- ve 4 je máma sprdla (byla jsem v tu dobu už úplně vyřízená a potřebovala jsem pomoc od druhé osoby) a za hodinku jsem šla na sál
- chtěla jsem pustit na revers, abych nemusela trávit noc mezi miminky - trhalo mi to srdce - řekli, že to není možné a bylo vymalováno
- ráno to mělo dohru, kdy mě v nemocničním mundůru poslali sedou do čekárny, která byla plná chlapů (to kdyby má psychika náhodou nebyla úplně na nule) - po provedení kontrolyjsem se ihne měla pevléknou do civilu - klidně mě mohli nechat v tom civilu i v té čekárně, abych si nepřipadala jako absolutní nicka (ale to by chtělo alespoň minimum empatie)
- no a nakonec jen detail: za celou dobu se mi nikdo nepředstavil jménem, na pozdrav mi odpověděla pouze jedna lékařka, která mě ovšem neošetřovala a jen procházela

opravdu nikdy více

chápu, že toho mlohou mít hodně, že mohou být přepracované - ale kousek lidskosti či slušnosti bych si zasloužila

janapavlik
10. led 2009

hupcza: to co jsi popsala, je naprosto otřesné!!! 😝 Ale ani mě to nepřekvapuje, do NJ bych už nešla, chovají se k pacientkám jako ke kusu hadru 🙄 Viz popsaný můj porod výše. Známá taky byla v NJ kvůli revizi a doktorka jí řekla, co brečíte, vždyť máte doma už 2 děti... 😕 Z toho vyplývá, že vůbec nezáleží na tom, jestli je porodnice moderně vybavená, ale je to hlavně o přístupu lékařů a sester.

werminka
10. led 2009

Ahojky, tak já jsem rodila v Novém jičíně před 10 měsíci - přesně 🙂 Náš TAdeášek se narodil 10.3.2008 Co se týká porodnice v NJ, tak si nemůžu stěžovat. Když jsme přijeli v 1 v noci, měla jsem stahy po 5 minutách, vzaly si mě na starost dvě hodné a opravdu moc milé porodní asistentky..... celou dobu mi radily, co mám dělat a vyšly mi vstříc ve všem, co jsem v ten okamžik chtěla nebo potřebovala. Skutečně. Doktor u porodu ani nebyl - neměla jsem žádné komplikace, tak asi nebylo třeba - odrodily mě ony samy, byly fakt úžasné, jsem jim za to vděčná. Doktor mě přišel akorát zašít 🙂 a ten sice zrovna dobrou náladou nehýřil 🙂 ale to vůbec nebylo důležité - malého jsem měla u sebe, byli jsme oba v pořádku a tak mi bylo jedno, jestli se doktor usmívá nebo ne. Možná že jsem měla opravdu štěstí a narazila jsem na správné lidi, ale myslím si, že všude je to o lidech..... buď narazíte na pohodové lidi nebo ne a s tím nic neuděláte. Takže to je můj zážitek s porodnicí v NJ, až budu čekat druhé mimi, tak tam odrodím zase. Opravdu jsem neměla důvod být s něčím nespokojená. 😉

papaya
15. led 2009

Ahoj,nerodila jste už některá v NJ po té rekonstrukci? Nebo nevíte jak to tam teď vypadá? Myslím porodní sál a pokoje? Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru