Porodnice v Novém Jičíně. Vaše pocity a zkušenosti?

mady
5. únor 2007

Ahojky všem! Blíží se mi termín porodu a pořád si nevím rady kam jít rodit. Proto by mě zajímali vaše pocity a zkušenosti z porodů v Novém Jičíně. 😉 Pak mám ještě možnost jet do Ostravy 😉 Předem všem děkuji za napsání zkušeností 😉

boban
24. dub 2012

@kacca7 já zase nevím jaké to je po rekonstrukci 😉 ale chytila jsem na šestinedělí pokoj č. 3 a ten tam byl jako jediný se sprchou i wc 😉 nevím jak je to ted 😉 ale bylo to super..no každopádně to brzy zjistím 😀

kacca7
24. dub 2012

@pett7 @nikissek28 Matlák už tam opravdu není... 😉 návštěvy jsou od 2 do 6, ale můžou přijít i dříve po domluvě 😉 jinak na pokoj taky můžou ale je lepší pro všechny když jsou na chodbě... hekárna tam ještě je - jsou tam dvě lůžka, ale většinou se stává, že tě rovnou dají už na porodní sál, kde je vše... to jsme vše pozjišťovali s holkama při naší 10denní hospitalizaci a neustálem měření na různých sálcích 😉

kacca7
24. dub 2012

@boban jj brzo zjistíš 😉 my zase chytli dva pokoje - dvakrát po 3, protože jsme byli přesně 3 na udržování, tak nás už nechali spolu 😉 a ten tvůj pokojík to byl pěkný nadstandart 😉

boban
24. dub 2012

@kacca7 na začátku prvního těhu jsem ležela na pokoji č.10 a tam nebyla ani ta sprcha 😉 no uvidíme..třeba budu mít štěstí zase na pokoj č. 3 🙂

kacca7
24. dub 2012

@boban a já myslela, že jsou všude sprchy ☹ no já ležela nejdříve na 5 a pak na 7 😉 a na obou jsou 😉 akorát že ta 7 je pro matky čekatelky 😉

boban
24. dub 2012

@kacca7 jj vím že oni to mají nějak rozdělené ty pokoje 😉

kacca7
24. dub 2012

@boban každopádně hlavně nezažít "stop stav" - ten je tam teď nějak často ☹

boban
24. dub 2012

@kacca7 ten jsem skoro zažila...měli narváno den před mýám porodem..rodila jsem ve středu,pak skoro všechny propustili v pátek a hned tam bylo pusto prázdno a takový klídek 😀

nikissek28
25. dub 2012

@boban @zuzajda20 @kacca7 @pett7 jéé moc děkuju za odpovědi 🙂

zuzajda20
26. dub 2012

@kacca7 já byla na císaři, tak jsme nastupovala den před a pak jsme tam ještě 6 dnů byli, ale v pohodě, my byli zrovna po malování, tak na celém oddělení bylo 5 rodiček, tak docela klid a veget, ale když jsem odcházela, tak už se to plnilo. A jdeš znovu do Jičína?

nikissek28
26. dub 2012

Holky tak mám v pondělí v 7:00 nástup na vyvolávačku ☹ 😀

vanule
26. dub 2012

@nikissek28 tak ať jde vše hladce a brzy se těšíš s miminkem v náručí 😵

nikissek28
26. dub 2012

@vanule no já bych ted byla nejradši aby už bylo pondělí ráno 😀 nebo radši už úterý...nevím co mě čeká, tak začínáým mít trochu obavy....

vanule
26. dub 2012

@nikissek28 to uteče a pak s miminkem to rovnou poletí 😵 švagrová rodila poprvé normál, podruhé cisař v Jičíně a byla "spokojená" s obojím...

nikissek28
26. dub 2012

@vanule já si zatím nějak nemůžu stěžovat, aspon né na ambulanci 😀

vanule
26. dub 2012

@nikissek28 my chodíme zatím od začátku na kontroly k doktorovi do Frýdku, ale rodit bych chtěla v Jičíně, jenom přece je to blíž. myslela jsem, že už mě předá do Jičína ať si můžu obhlédnout porodnici , ale zatím to tak nevypadá. Chodila jsi na nějaký předporodní kurz?

nikissek28
26. dub 2012

@vanule nn nechodila ani jsem si neprohlížela porodnici, nějak to pokaždé nevyšlo 😀

vanule
26. dub 2012

@nikissek28 právě jsem si říkala, abych nebyla jak Alenka v říši divů neboť taky nikam nechodím. Ale možná je někdy lepší nevědět 😀

nikissek28
26. dub 2012

@vanule taky jsem si říkala, že je to lepší nevědět 🙂 z kama jsi, jestli se můžu zeptat?

vanule
26. dub 2012

@nikissek28 okraj Štramberka

kacca7
26. dub 2012

@zuzajda20 ahoj, pokud donosím mimčo do 35tt tak chci jít zase do NJ, mám to 5minut od baráku 😉 ale pokud se nedejbože něco stane, tak Ostrava to jistí ☹
@nikissek28 hodně štěstí 😉 ale jsou zlatí tam všichni ...

zuzajda20
1. kvě 2012

@kacca7 Neboj, určitě donosíš a budeš rodit v NJ, už to máš za pár, tak musíš vydržet. Přeji hodně štěstí a hlavně ať vše dobře dopadne

nikissek28
2. kvě 2012

TAk holky. MÁme to za sebou. V pondělí v 7příjem v 9:00 tableta a nakonec se narodil včera císařem.

kacca7
2. kvě 2012

@nikissek28 ahoj, tak aspoň že tak... nezabrali tabletky nebo jakto že císař? vím, že kamarádka tak byla před měsícem, skoro dva dny se trápila a pak musel být císař, protože se vůbec neotevřela...
@zuzajda20 děkuji moc, dneska jdeme zase na kontrolu, tak snad to bude OK a my si porodíme pěkně v červnu 😀

vanule
2. kvě 2012

@kacca7 tak to se tam třeba potkáme 😉 😉
@nikissek28 velké gratulace k chlapečkovi, ať se vám daří a brzy jste doma!
P.S. až budeš mít chvilku zajímalo by mě co vše si musela vzít sebou do porodnice? A´t nemám zbytečně přplácanou tašku 😒

kacca7
2. kvě 2012

@vanule že by 😉 jsem sama zvědavá kdy budeme rodit, protože dle předešlé hospitalizace jsme měli rodit nyní v 32tt 🙂 a dnešní kontrola dopadla dobře, takže rození by nemělo být 😉
Jinak s tou taškou.... co jsem vypozorovala, tak je dobré mít sebou župan, vlastní pyžamo (jejich je hrubé a dlouhé), botky, ponožky, ručník na sprchování, ručník na ruce, kojící podprdu, kalhotky jednorazovky, vložky (semtam tam jsou a semtam nejsou) 😉 pro miminko stačí pleny a ubrousky (nemusí), na cestu domu obleček 😉

nikissek28
2. kvě 2012

@kacca7 tabletky zabraly ale nejdřív jsem se moc neotvírala tak druhý den druhá tableta a to jsem se nakonec otevřela úplně.ale nelíbily se jim ozvy tak akutní císař a nakonec měl malý omotanou šňůru kolem noh. PRÝ by ho to táhlo zpátky. ALe je v pořádku a je to zlatíčko...

kacca7
2. kvě 2012

@nikissek28 tak ještě že tak.... jsou tam zlatí, tak jsem ráda, že to dobře dopadlo a máte to za sebou 😉

vanule
2. kvě 2012

@kacca7 já jdu na kontrolu za týden, tak jsem zvědavá. V poslední době hrozně, ale hrozně otékám a to úplně všude, ruce, nohy, obličej 😨 ale snad ještě chvilku vydržím

vanule
2. kvě 2012

@nikissek28 a navíc malý si vybral moc krásné datum první máj - je lásky čas 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru