Porodnice v Novém Jičíně. Vaše pocity a zkušenosti?

mady
5. únor 2007

Ahojky všem! Blíží se mi termín porodu a pořád si nevím rady kam jít rodit. Proto by mě zajímali vaše pocity a zkušenosti z porodů v Novém Jičíně. 😉 Pak mám ještě možnost jet do Ostravy 😉 Předem všem děkuji za napsání zkušeností 😉

effi
19. led 2009

ahoj, taky by me zajimala konkretni zkusenost, zatim jsem nasla jen toto:

Město má novou porodnici
5.1.2009
Ženy rodí od nového roku v rekonstruovaném porodním oddělení novojičínské nemocnice
Nový Jičín - Ženy rodí od nového roku v novém. To je dobrá zpráva pro Nový Jičín a okolí.
Od pátku 2. ledna mají rodičky k dispozici nové a intimní prostředí porodního oddělení v
Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně.
„V prvním čtvrtletí 2009 projde rekonstrukcí ještě gynekologické oddělení. Celkové náklady
dosáhnou osmi milionů korun, z toho pět milionů zaplatí z rozpočtu nemocnice, další tři
poskytl zřizovatel nemocnice Moravskoslezský kraj,“ uvedla mluvčí nemocnice Simona
Součková.
Porodnice je umístěna nově do prvního patra, kde bylo původně oční lůžkové oddělení.
Příjem bude probíhat na recepci.
„K dispozici budou čtyři plně vybavené uzavřené porodní pokoje včetně sociálních zařízení a
sprch,“ uvedla Součková.
Podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení Pavla Bartoše je výhodou, že na těchto
pokojích může proběhnout celý porod za přítomnosti doprovodu včetně ošetření novorozence.
„Celé oddělení je vybaveno centrálním monitorovacím systémem, který umožňuje nepřetržitě
sledovat srdíčko miminka po celou dobu přípravy k porodu v každém pokoji. Součástí
komplexu je centrální pracoviště sester, odkud mohou kontrolovat všechny přístroje
najednou,“ dodal Bartoš.
Hotelové uspořádání prostorných pokojů navozuje klidnou atmosféru, kromě polohovacího
lůžka je v každém z nich křeslo a televize.
Lepší pracovní podmínky bude mít i zdravotnický personál novorozeneckého oddělení. Podle
slov primáře pediatrického oddělení Miroslava Kobsy kvalitní vybavení porodních pokojů
monitorovací technikou a veškerými pomůckami pro ošetření narozeného dítěte umožní
zvládnout všechny zdravotní problémy, které se mohou vyskytnout.
„Toto vybavení má ale svůj velký význam i u normálně probíhajících porodů. Tím, že veškerá
ošetření probíhají u porodního lůžka, neztrácí maminky a tatínkové kontakt se svým
narozeným dítětem ani na vteřinu a mohou si prožít radost z nového života naplno,“ doplnil
primář Kobsa.
Nové prostory podle něj umožní i další odborný rozvoj neonatologie v novojičínské
nemocnici.
Porodní pokoje jsou laděny do růžové barvy a sál pro operační porody s přípravnou má
vínové obložení. Novinkou je také samostatná šatna pro rodinné příslušníky, kteří se chtějí
účastnit porodu. Za porodnicí na stejném patře se nachází lůžkové oddělení, odkud budou
rodičky propouštěny domů.
V loňském roce porodilo v novojičínské nemocnici celkem 968 žen.
Slavnostní otevření porodního oddělení by mělo proběhnout zhruba v polovině ledna.
***
Rodiče neztrácí kontakt se svým dítětem ani na vteřinu a mohou si prožít radost z nového
života naplno. primář oddělení Miroslav Kobsa
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

vicari
22. led 2009

Tak já se chystám do NJ jet podívat,známá tam pracuje,je to tam teď otevřené po rekonstrukci...říkám si,že je mi v podstatě jedno,kde budu rodit,nemám s tím zkušenosti a prostě to beru tak,že porodit musím tak jak tak...já zase slyšela věci na porodnici ve Valmezu,nikdy to není podle ideálního vzorce...a beru,že lidi jsou lidi...takže se tam pojedu podívat a uvidím...já nejsem nijak náročná a cíťa...a nebudu tam napořád... 🙂 takže uvidíme...

markichr
10. únor 2009

Čau holky!
Tak jsem za vás všechny vyzkoušela nově zrekonstruovanou porodnici v NJ.. 😉 😉
4 uzavřené porodní sálky s masážním sprchovým koutem, balonem, rádiem, postýlkou pro miminko,....
Přístup porodních asistentek, lékařů, sestřiček ze šestinedělí i sester z novorozeneckého oddělení naprosto dokonalý, vstřícný a profesionální...
Já osobně měla i podruhé štěstí a natrefila na nadstandard, i když bez TV.. 😖 😖
Všechny ostatní pokoje, většinou 2-lůžkové, některé 3-lůžkové opatřeny sprchou, WC zůstávají na chodbě, mě osobně to vůbec nevadilo, po epiziotomii je nejlepší sprchovat a sprchovat a sprchovat ................ 🙂 🙂
Touto cestou chci všem setsřičkám ze všech tří oddělení poděkovat, další velké díky patří lékařům MUDr. Machovskému, MUDr. Buchartové a MUDr. Strakošové, kteří se velkou mírou podíleli na mém bezproblémovém těhotenství a následném porodu, kdy 3.2.2009 přišel na svět můj nádherný voňavý uzlíček. 😅
Všem mohu tuto porodnici jen a jen DOPORUČIT a nevěřte, holky, že je Valmez lepší, není, v NJ pracují sestřičky z VM a ne proto, že by v tamní porodnici nebylo volné místo. 😖 🤐 😖 🤐

momin
11. únor 2009

Zdravim.Taky se chystam do porodnice v novem jicine.Zajimalo by me jak je to tam s tim nadstardandem.... Musi se to nejak obednavat dopredu nebo staci rict az prijedu rodit. 😉 ?? A jeste kolik se tam priplaci??

momin
11. únor 2009

Ted to tu po sobe ctu.... 😅 Samozrejme sem myslela nadstandard.... 😀

markichr
13. únor 2009

Čauky, nadstandard si dopředu snad ani objednat nejde, pokud nejdeš rodit v přesně dané datum - třeba na plánovaný císařský řez. Stačí pak jen při příjmu říct, že bys chtěla nadstandard a oni, pokud je nějaký volný, ti jej bloknou.. 😉 😉 😉
Já měla pokoj, za který jsem platila 300.- za den, či za noc, první a poslední den se sčítají.. 🙂
Tak držím palečky !!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎

papaya
27. únor 2009

Ahoj,jdu poreferovat jak v NJ,nedávno jsem to tam mohla vyzkoušet. Tak že o personálu se zmiňovat nebudu,že je ochotný a vstřícný,to se o něm traduje už dlouho a můžu jen potvrdit.

Porodní sály jsou bezva,člověk má soukromí a príma je,že miminko ošetří hned vedle vás 🙂 Normální pokoje jsem teda neviděla,protože jsem měla taky štěstí na nadstandard. Jinak na něm bylo nachystaný i rozkládací kanapíčko,prý pro budoucí tatínky,kdyby měli zájem zůstat s rodinou i přes noc,začnou to brzy prý nabízet,ale kolik to bude stát to nevím. A že neměl telku mi osobně nevadilo, stejně jsem koukala jen na dceru 😵

Osobně jsem byla spokojená a pokud to mám porovnám s porodem ve FM,byl pro mě Jičín příjemnější a lepší,škoda,že při prvním porodu ještě neměli rekonstrukci,dost mi vadilo původní uspořádání (hekárna,wc na chodbě a neoddělené porodní boxy)

pipet
27. únor 2009

Hurá, vypadá to, že s druhým miminkem nemusím mít osypky, jestli náhodou zas nebude ve Vítkovicích stopstav! Nechtěla jsem do NJ právě kvůli těm neodděleným boxům...

veverka1977
15. bře 2009

🙂 Ahojte.V NJ jsem rodila celkém třikrát.
Při prvním porodu v roce 1999,mi nikdo neporadil co mám dělat,byla jsem prostě nezkušená.
Sestřičky na novorozeneckém byly sice prima,ale jen na jednu sestřičku vzpomínám velmi ráda.
Jmenovala p.Polášková.
Můj druhý porod se konal v roce 2001,a už byl o něco lepší,ale také nic moc.
Opět mi na novorozeneckém oddělení pomohla p.Polášková
Můj třetí porod se uskutečnil v roce 2007 a to jsem byla s přístupem personálu velmi spokojená.
Když jsem porodila,tak mi pan doktor Němec podal ruku a pogratuloval mi k narození dcery,a to jsem u předchozích dvou porodu nezažila,byla jsem velmi překvapená.
Malá se narodila 17.ledna 2007 ve 21:15hod. a ve 23:30hod mě odváželi is dcerou ze sálu a rovnou na pokoj.
Klidně půjdu rodit ještě jednou,mám totiž doma tři dcery.
Po mé třetí zkušenosti porodu v NJ,tak můžu s klidným svědomím tuto porodnici doporučit.
Jsem z Kopřivnice. 🙂 🙂 🙂

hermannovayvonka
5. dub 2009

Velmi mne zajímá,která porodnice je lepší,jestli Val.Meziříčí nebo Nový Jičín.Má dcera má rodit zhruba v červenci a já bych byla velmi ráda aby byla spokojená a porod pro ni nebyl noční můrou,která ji bude pronásledovat do konce života.Já rodila právě ji před 23 lety ve Val.Mezu a porod mne moc nenadchl,syna jsem rodila v čeladné a nejmlladší dcerku opět ve Val.Meziříčí a to byl velký rozdíl 😲 Mezi prvním a třetím porodem byl 4letý rozdíl a velmi milí lékaři i sestřičky.Já vím ,že protivy jsou všude,ale to víte,člověk chce pro své děti to nejlepší

momin
5. dub 2009

Tak ja sem rodila pred 14 dny v Novem jicine a nemam si celkem na co stezovat.Maji krasne nove porodni saly..na kazdem je sprcha a balon.Bohuzel wc bylo na chodbe coz nebylo moc prakticke hlavne po klistyru ☹ musela sem behat pres chodbu... Maleho mi hned po porodu polozili na bricho,tatinek strihal pupecni snuru.Myli ho a osetrovali pupik primo na sale prede mnou.. Potom si ho tatinek podepsal 😉 Sestricky byly super-jenom sem cekala ze mi treba nejak poradi s kojenim-moc sem nevedela jak na to kdyz sem prvorodicka ale stacilo se zeptat a ony poradily... Ale nemam s cim srovnavat .........

janulla84
6. dub 2009

Ahojky tak jse si tady pocetla par nazoru.Ja pujdu rodit urcite do NJ,jelikoz tam parcuji jako zdr.sestra ted na PN,ale i kdyz to usporadani Wc neni iídealni risknu to.Na Valmez jsem slysela docela dost negativ i od kolegynek z prace co tam rodily,ze ten personal tak stoji za prd...ja vimm,ze ne kazdy den mame dobrou naladu,ale tech negativnich reakci bylo vice.Tak snad to vsechno v pohode zvladnu 😎

blanickaa
12. dub 2009

ahoj, tak já jsem první dítko taky rodila v porodnici v NJ v březnu 2007 a nemám si na co stěžovat i když to ještě bylo při staru, ale měla jsem štěstí že na celém tom velkém porodním sále jsme byly sama a jedna maminka která přijela asi o 2 hodiny po mne, tak si vzala nadstan. takže jsme byly samy obě 🙂 na sálech. Sestřičky ochotné, dokorka která mne vyšetřovala byla super a i celkově si nemám na co stěžovat 😉 Takže i to naše druhé se narodí v Novém Jičíně a to i proto že to mám 5 min autem 😉 .
Byla jsem se tam podívat a jsem nadšena z porodních pokojů, soukromí a komfort 😉

Takže všem budoucím maminkám které budou rodit v NJ přeji bezproblémový porod a příjemný personál 😉

binny
15. črc 2009

ahojte tak já se taky chystám rodit tady v N.J. i když jsem slyšela plno negativních reakcí 😉 třeba zrovna mě se tady bude rodit dobře 😅 papa Katka

markichr
15. črc 2009

K tomu WC bych jen chtěla dodat, že je lepší, když je dál a na chodbě, po klystýru je stejně dobré chodit a vydržet, co to jen jde.. 😉

janulla84
25. črc 2009

Tak musim porodnici v NJ jen a jen chvalit,superne zvladli muj porod v 35tt a to jsem myslela ze me poslou jinam.Sestricky super jak salovky,na sestinedeli tak novorozenecke,tem ode mne veliky dik.Byli jsme v nem.12 dni a nemuzu si na nic a nikoho stezovat.Meli s nami dost prace a trpelivosti. 😅 😀

varo
29. dub 2010

po dlouhé době obnovuji tuto diskuzi, rozhoduji se mezi porodnicí v Novém Jičíně a Valašským Meziříčím jaké máte zkušenosti ?

pett7
16. kvě 2010

Já si na Nový Jičín stěžovat nemůžu, určitě bych tam šla rodit znovu. Porodní sály jsou pěkné, měla jsem štěstí na dobrou doktorku i por.asistentku. Na šestinedělí jsem měla nadstandart, chtěla jsem být sama 🙂 a sestřičky byly příjemné, jen některé sestry z novorozeneckého nebyly zrovna dvakrát příjemné.

sonique
12. čer 2010

Rodila jsem v Novém JIčíně 4.6.2010 a byla jsem nad míru spokojená!!!Paní doktorka..tuším, že se jmenovala Hrubošová, byla velmi příjemná a po předchozích zkušenostech z prvního porodu, byla hlavně jemná..Prostě ženská!!Moc jí děkuju, že mám na porod pěkné vzpomínky..rovněž šití po porodu se nedá srovnat s prvním... 🙂 Byla jsem hned schopná vstanout a o malou se starat..Porodní sály jsou super...soukromí, příjemné a milé porodní asistentky..Hodně jsem se bála, ale v porodnici to ze mně úplně spadlo..Sstřičky z novorozeneckého byly většinou taky super, takže já vřele doporučuju a šla bych sem rodit znovu 🙂 Samozřejmě je to ale o lidech na které natrefíme!!!!!!

liliko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciussek
6. pro 2011

Ahojte já rodila v NJ 7.12.2010 a taky jsem byla moooc sopkojena určitě tam pujdu i podruhé 🙂

nikissek28
24. dub 2012

@sonique @luciussek @pett7 a ostatní, takže myslíte, že to nebyl špatný nápad vybrat si porodnici v Novém Jičíně jo? Já jsem tam zatím byla dvakrát na porodní ambulanci, jednou s mudr. Kubovou( moje gyndr i normálně) a včera s paní Hrubošovou..měla jsem trochu obavy jestli jsem nezvolila špatně, ale jak jsem něco málo přečetla, tak asi ne 🙂 jinak já mám další Ko ve čtvrtek a když neporodím takl v pondělí vyviolávačka ☹

vanule
24. dub 2012

@nikissek28 tak budu čekat na info, určitě půjdu do Jičína taky, ještě jsem neměla možnost vyzkoušet jak to v porodnici chodí (zatím jen z pohledu návštěv u kamarádek co rodily) tak budu ráda za pocity.

nikissek28
24. dub 2012

@vanule to já právě taky ne 😀

boban
24. dub 2012

ahojki já jsme rodila v NJ v roce 2007 a vše bylo vpoho..byla jsme moc spokojená..cca za měsíc mě čeká druhý porod a jdu zase do NJ tak jsme zvědavá jaké to tam je po rekonstrukci 😉

zuzajda20
24. dub 2012

@nikissek28 Ahojky, já se z Jičína vrátila minulý týden a rodila jsem císařem. Na to že jsem tam původně vůbec nechtěla jsem byla hodně překvapená a spokojená, ale je fakt že jsem měla štěstí na dobrý personál, takže se mi tam nakonec docela líbilo 🙂

zuzajda20
24. dub 2012

@boban Já jsem tam rodila poprvé, tak nevím, jaké to bylo předtím, ale byla jsem mile překvapená a hlavně spokojená. Narazila jsem na dobrý personál, tak mi tam těch 7 dnů docela rychle uteklo 🙂

kacca7
24. dub 2012

@nikissek28 určitě to nebyl špatný nápad, já tam nedávno ležela na udržování a byla jsem maximálně spokojená, všichni jsou tam zlatí, jak doktoři, tak sestřičky 😉
A Mudr Hrubošová je jasně nejlepší, aspoň pro mě, doufám, že mi pak bude i u porodu 😉
@boban mě se tam líbilo ale nebyla jsem tam před rekonstrukčí 😉 porodní sály jsou super, pěkně vybavené a vymalované... akorát hekárnu jsem neviděla ☹ a pokoje taky OK 😉

kacca7
24. dub 2012

@zuzajda20 7dní? jakto? no já tam ležela 10, když se malovalo a měli plno, tak to byla docela "zábava"... ale sestřičky jsou tam úžasné 😉

pett7
24. dub 2012

@nikissek28 já měla Hrubošovou u porodu a byla jsem s ní spokojená i když jsem tam šla na revizi. Matlák už prý udájně odešel do FM, tak bych se tam znovu jít nebála 🙂 Měla jsem nadstandart tak nevím jak to tam bylo s návštěvama, já je mohla mít přímo na pokoji. Hekárna už tam teď asi ani není i v roce 2009 se celá doba trávila přímo na porodním sále.
jinak další diskuze o NJ je i tady: http://www.emimino.cz/diskuse/porod-frydek-mist...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru