Porodnice v Nymburce, Kolíně, Jičíně. Máte zkušenost?

lucininuska
3. led 2013

Ahojda máte někdo nějaké zkušenosti s těmito porodnicemi? Velice děkuji za Vaše poznatky.

ilonka30
3. led 2013

Ahojky, úplně jsi mi vzala toto téma z pusy, chtěla jsem se zeptat na to samé, ale byla jsi rychlejší... já mám termín v květnu a také se rozhoduji mezi těmito městy . Zatím vede Jičín i přes to, že je nejdál od mého bydliště, takže také budu zvědavá na odpovědi 🙂

lucininuska
autor
3. led 2013

To jsem ráda, já mám termín 19.5., taky u mě zatím vyhrává Jičín, sice jsem našla na netu nějaké poznatky, ale byly z roku 2009, tak bych radči chtěla nějaké novější. Jinak Nymburk znám jako dítě a sestry byly hrozné a v Kolíně jsem byla před rokem s prsem a nikdo mi nevysvětlil operaci ani co a jak bude, dohodnutý doktor mi operaci nedělal, ale to chápu mohl mít někde pohotovost a teď co jezdím na ultrazvuk do Kolína tak ty sestry jsou opravdu nepříjemné. Tak nevím. No mému manželovi to je jedno jestli pojede 25 km doKolína nebo do Jičína, ale už by to chtělo se nějak rozhodnout a omrknout ty nemocnice a nebo si něco zjišťovat.

ilonka30
4. led 2013

Já mám termín 20.května 🙂 a podle všeho to bude holčička, tedy podle včerejšího velkého ultrazvuku.... 🙂 Ale koukám, že zatím nikdo nepíše ☹ Včera jsem se bavila s kamarádkou a ta by zase na Nymburk nedala dopustit. Kolín je dobrý na případné komplikace miminka, protože tam mají všechny potřebné přístroje, ale nepříjemný personál a v Nymburce je to zase naopak...hodní doktoři, ale nemají dostatečné vybavení v případě, že by s mimčem něco bylo a v Jičíně mají vše dohromady. Já to mám tak 25 km do Kolína a 40 km do Jičína a Nymburk v místě bydliště.

lucininuska
autor
4. led 2013

Tak zatím máme čas do května :D. Ikdyž mi zrouvna nepřijde že je tu hodně maminek ze Středočeského kraje, to vidím podle bazárku. Ale třeba se začnu mílit.

ilonka30
4. led 2013

Hm...tak asi nám nikdo poradit nechce 🙂 Ale ono je to taky hodně individuální, někdo by raději Kolín a jiný Jičín, záleží na tom, jak kdo byl kde spokojený.....prostě si do projedeme a uvidíme.... 🙂

lucininuska
autor
8. led 2013

Ahojky tak scháním názory od jiných maminek. Kamarádka mi řekla, že se rozhoduje mezi Čáslaví a Kolínem, ale že ji její kamarádka řekla, že Kolín je už v pohodě, ale víc jsem z ní nedostala. Jinak od známích, co teď rodily v Nymburce říkají že je to v pohodě, že se sestry o tebe starají. Tak už začínám uvažovat nad Nymburkem :D. No a včera jsem se bavila s jednou paní, co rodila v lednu 2012 a řekla mi, že měla bolesti tak jela do Kolína tam jí něco píchly a tím oddálily porod a její gynekolog jí řekl, že jí měly odrodit když byla na 4cm otevřená, no tak po 4 dnech jeli do Nymburka a tam měla mimčo za 15 minut venku a prej ji sestřičky ve všem radily, ikdyž by jí mohly říct že má 5 dětí tak ví co a jak. Teď známá rodila v neděli takjí pak vyzpovídám až se potkáem a písnu sem její požitky z Nymburka.

ilonka30
9. led 2013

Ahoj, já jsem dala anketu na facebook a také mi kámošky posílaly rady 🙂 Ale většinou, kde která rodila, tak tam byla spokojená..takže já dost vážně uvažuji nad Nymburkem, to se nelíbí jen mému příteli, který mě vidí v Kolíně... kamarádka rodila v Nymburce a měla problémy, začala po porodu krvácet do mozku a hned jí na to nepřišli, ale až za cca 2 dny, tak ji pak převáželi rychle do Prahy a její manžel se musel starat o mimčo a druhou dcerku cca 1 měsíc, než se z toho dostala ☹ Takže jen z toho mám hrůzu, že se mně nebo mimču něco stane a nebudou mít na to v Nymburce dostatečné vybavení. Když jsem byla na gyndě, tak se tam zrovna dvě těhule bavily a jedna,že bude rodit v Nymburce a druhá v Kolíně a to jen z toho důvodu, že náš doktor je v Kolíně na gyndě primář.....

lasirena
10. led 2013

Ahojky, já jsem už rozhodnutá pro Kolín, termín porodu mám 17. března. Co jsem byla v Kolíně na velkém utz a pak na 3D soně, chytla jsem stejného doktora i sestřičku a ti byly v pohodě. Slyšela jsem, že se maminky v některých případech setkali s nepříjemným personálem v Kolíně, ale narazit na blbce můžete kdekoliv... škoda, že nás tady z Kolínska není tolik. Teď čerstvě v Kolíně odrodili dvě známé, jen ještě neměli čas mi odepsat 😀 když něco zjistím, dám vám vědět a později třeba vlastní zkušenost 😉

lucininuska
autor
10. led 2013

Děkujeme moc, já včera viděla fotky z pokoje v Nymburce, je to vždy pro 2 maminky a asi mají společnou koupelnu, ale po 17.1. se objednám na prohlídky do nemocnic asi to bude nejlepčí pak písnu zážitky.
Ilonka30 - to máš dobrý když tam máš primáře, to bych už asi neřešila. No je pravda, že Kolín je na tohle lépe vybavený.
lasirena - jo máš pravdu blbci jsou všude, no u mě byly nepříjemný, ale měli tam nějaký problém tak to chápu na jednu stranu, ale když se ti nehýbá mimčo tak jseš z toho vykulená a když doktor mlčí tak ještě víc, no uvidíme jak to dopadne teď 15.1. Nechám si udělat foto pokuď to půjde, ale slyšela jsem že v Nymburce dělají nádherný ve 3D, tak tam skočím asi taky :D

ilonka30
10. led 2013

Ahojky, bydlím v Nymburce, takže pro mě je to lepší. Jen jak uvádím výše, vadí mi nedostatečné vybavení nemocnice. Ale je fakt, že blbci jsou všude 🙂 Jinak jsem si četla Tvůj dotaz na toho porodníka. Sice Ti neporadím, ale dr. Toman je také porodník v Kolíně a jako gynekolog je super, takže když tak můžeš zkusit ještě jeho 🙂

sarpie
10. led 2013

Ahoj, já za sebe doporučuji Mladou Boleslav, byla jsem moc spokojená 🙂

ilonka30
10. led 2013

No právě, mám sice gyndaře primáře, ale je primářem v Kolíně a rodit bych chtěla raději v Nymburce. 🙂

mailli
10. led 2013

Ahoj holky, já rodila v Nymburce (červen 2010), teď mám termín 14.5. a mám v plánu rodit zase v NBK. Nemohla jsem si na nic stěžovat. Sice třeba záchody nevypadaly nejlíp, ale všude bylo bez výjimky čisto. Normální pokoje jsou po dvou a k dispozici jsou společné dvě sprchy - za mě bylo tak narváno, že maminky mely postele i na chodbě, ale nikdy nebyl problém se v pohodě ve sprchach vystřídat. Na nadstandartu máte wc i sprchu svoji, ale já nechtěla být na pokoji sama 🙂 Sestřičky byly skoro všechny skvělé, jen jedna mi nesedla, ale buď měla den blbec ona nebo já, protože při další službě byla už v pohodě. Dost mi musely sestry pomáhat s kojenim, ale žádná mě nikdy neodmitla nebo se netvarila otráveně. Fakt nevím, jak to dělaly 😀 Doktoři tenkrát taky všichni v pohodě a v klidu hodně věci vysvětlili. Takže já nemám chuť nic měnit (kor jestli přijedeme zase na poslední chvíli)

ilonka30
11. led 2013

Já si myslím, že na těch pár dní je stav záchodu asi ten poslední problém 🙂 Mně by se zase nadstandard líbil, ale ty asi bývají většinou plné a nevím, zda by se dal zarezervovat....přeci jen neznamená, že musím rodit v daný termín.... ☹ Už jsme se tu sešly 3 květnové holčiny z Nymburska, to je super 🙂

lucininuska
autor
11. led 2013

no nakonec se sejdeme i v porodnici ne 🙂

scvrcek
11. led 2013

no, já s jičínskou gynekologií dobré zkušenosti nemám, takže jsem se ani neodvážila tady rodit....rodila jsem v Jilemnici a byla spokojená na 1000%, dojížděla jsem tam od asi 10.tt celé těhotenství.....
ale ono je to asi tak, že člověk nikdy nechce rodit tam, kde bydlí... 🙂

ilonka30
12. led 2013

@lucininuska To téda 😀 pokud budeme rodit v Nymburce 🙂

ilonka30
12. led 2013

@scvrcek - já právě v Nymburce bydlím a rodit tady chci, protože je to nejblíž 😀 Jen se bojím případných komplikací a následného převážení jinam 🙂

sirovka
12. led 2013

Ahoj, za sebe vřele doporučuji Jičín!!!! Jsem od Ml. Boleslavi a už od začátku jsem věděla že tam rodit nechci (podle zkušeností kamarádek, které tam moc spokojené nebyly), tak jsme si jeli prohlídnout porodnici do Jičína a bylo to jasný-ochotný a milý personál, který nás provedl porodnicí a vysvětlil jak tam všechno probíhá, moc pěkné prostředí) no prostě si na nic nemůžu stěžovat. Poprvé jsem tam rodila před 7 lety, rodil mě sympatický pan primář, podruhé před rokem a to byl takový fofr, že jsem rodila málem už na chodbě, takže to zvládla porodní asistentka sama, protože doktora už zavolat ani nestihla. Opravdu mám jen dobrou zkušenost. 100% DOPORUČUJI.

market2010
20. bře 2013

Aho,ja jsem taky rodila v NBK a nemůžu si na nic stěžovat, byla jsem na pokoji s mailli co sem také dávala přispěvek a vidím to uplně stejně..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru