Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

myska1
20. dub 2008

ahoj všem, měla bych malý dotaz, jsem téměř rozhodnutá jít v červenci rodit do Poruby a chtěla bych vědět, jestli je nutná nějaká registrace nebo něco takového.... Včera mě tím někdo postrašil, že bez toho mě tam nepřijmou, ale já jsem nikde nic nevyčetla, že by to bylo nutné. Děkuji moc za odpověď 😵

lucikpetik
20. dub 2008

mysla zadna registrace nutna neni, naopak ti tak rezervaci neudelali, proste v danou chvili prijedes a pokud nebudou mit stop stav, tak te vemou...
ale je dobre tam chodit treba na monitor, co se chodi pred porodem...

myska1
20. dub 2008

Luci, díky moc za odpověď 🙂. A ty jsi tam byla spokojená? 😉

lucikpetik
21. dub 2008

maximalne, nemuzu rict kriveho slova ani na jednoho cloveka z personalu, vsichni moc mili, ochotni...detska sestricka se mnou mela maximalni trpelivost, teda dve, jak se stridaly, neslo nam kojit a delaly vsechno proto, abychom to zvladli
dobre varili 🙂) a mela jsem nadst. takze ja jsem byla max. spokojena, sla bych zase tam

michaela1984
21. dub 2008

doufám že na mě taky vyjde nadstandart..... luciku a jaké to je ta změna asi šílená co... tak dlouho to nosíme v bříšku pěkně si tam roste a najednou je tady nový člověk, který je na tobě totálně závislý... Já si to teda nedokážu představit. No asi si začnu balit tašku do porodnice, nemáš nějaký tip co by se mi tam hodilo a není to napsíno na těch jejich papírech s porodnice co jsme dostaly na tom cvičení?

lucikpetik
21. dub 2008

no zmena to je, ze zacatku to byla krize, to jsem brecela a nevedela proc, ale to je asi normalni.
jinak ja na nadst. cekala nastesti jeden den, rekni to hned jak prijedes, at te muzou napsat do poradniku.
no co me se tam hodilo, spis jsem mela spoustu nepotrebnych veci, co jsem nepotrebovala ani jednou byl zupan, kojici kosile, to jsem nosila ty jejich, jsou na chotbe ve stojanu a kdykoliv potrebujes, jdes sama a vemes si cistou.no jak to tak vemu, nepotrebovala jsem tam nic, jen tri baliky vlozek padly, plinky pro mimi, kojici podprdy -dve a pak hygienicke potreby, jinak asi fakt nic

fish
21. dub 2008

lucikpetik a EPI jsi si nenechávala píchnout náhodou?

lucikpetik
21. dub 2008

fish nahodou nechavala, bez toho bych to asi nedala, tim, ze to bylo tak dlouho

myska1
21. dub 2008

Lucik, díky za info, já se chtěla přihlásit na předporodní kurzy, ale květen, červen mají beznadějně obsazeno. Tak půjdeme s manžou 14. května alespoň na prohlídku. 😵

lucikpetik
21. dub 2008

jo to bezte, my jsme taky byli....jestli chces na prednasku, tak jeste v centru lotos delaji prednasky i pro tatinky

michaela1984
22. dub 2008

jo tak pro epidural jsem rozhodnuta už pěkně dlouho.... 😝 včera byla na přednášce moc příjemná doktorka. Jak já ti závidím že to máš za sebou, tašku už mám narvanou... za chvilku jdu do poradny kdyby mi tak řekl že už to brzy bude 😎

lucikpetik
22. dub 2008

a kdo vam prednasel nevis?
epi urcite, bez toho bych tam asi skocila z okna a ten vpich vubec necitis....
tak dej vedet, co ti rekl doktor

michaela1984
22. dub 2008

no řekl že ještě vydržíme a pak co jsem taková smutná tak jsem mu řekla že jsem dnes chtěla už porodit 😀 tak se smál.... ted jsem přišla domů a malinko jsem krvácela děsně mě bolí v kříži a podbřišek, ale pořád do nás na těch přednáškách hustí že je to normální tak jsem doma. Kdyby se ty bolesti nedaly bvydržet tak asi pojedu. Jo ta doktorka se jmenovala Czudková.

lucikpetik
22. dub 2008

jo tak to je karla, to je kamoska... 😉
no kdyby se ti neco nezdalo, urcite jed...

michaela1984
23. dub 2008

Tak jsem to přežila i když to vypadalo všelijak ale najednou žádné bolesti nic takže jsme zustali doma.. Jo tak ta Karla je fakt sympatická.

lucikpetik
23. dub 2008

tak to mas poslicky...

michaela1984
23. dub 2008

No a dneska cely den takový narůžovělý výtok, já ti fakt nevím jsem nervozní jak pes.

lucikpetik
24. dub 2008

no asi se to blizi, jak je ti dneska?

lucikpetik
24. dub 2008

nebo neodesla ti hlenova zatka?

minda
24. dub 2008

Tak přidávám zkušenost s porodnicí v Porubě. Termín porodu jsem měla 5.4.2008, přenášela jsem, tak mne doktorka odkázala na porodnici, vybrala jsem si Porubu, kam jsem došla 3x do poradny. Na 3tí návštěvě si mě tam už nechali a doporučili vyvolání porodu. Personál na sálech skvělý a trpělivý, nakonec jsem ale musela podstoupit císařský řez. Na odd. šestinedělí nejvíc oceňuji pomoc sester při problémech s kojením, mě dělalo problémy přikládání, nakonec jsme si s Patrikem našli polohu, která nám oběma vyhovovala, i když to teda odnášely moje záda. Určitě doporučuji nebát se za sestrami dojít, pokud je nějaký problém s kojením nebo dokrmováním miminek, v kteroukoliv denní i noční dobu pomohly.
V porodnici jsou k dispozici košile pro maminky a oblečky pro mimča. Hořký čaj je k dispozici, doporučuji nechat si donést neperlivou vodu. S sebou určitě kosmetické potřeby, porodnické vložky-mě stačily 2 balení, kojící podprsenky, vložky do kojící podprsenky, plínky pro mimčo, vlhké ubrousky na otírání zadečku mimča, toaletní papír, ručník, já jsem využila i intimní vlhké ubrousky.

michaela1984
24. dub 2008

no asi jo, jsem to četla všude, ale ono to nemusí ještě znamenat porod, doktorovi jsem volala a on že to může být hned a nebo i za týden. takže jsem zase chytrá.... ☹ no nevím ani bych se tomu nebránila jsem jako slon a připadám si úplně hnusná...

Mindo díky za info doufám že budou hodní i na mě.... 😀 😅

lucikpetik
25. dub 2008

no ono to tak je, bud to muze byt hned, nebo i za tyden, to si nevyberes....
ty jsi koza, nejsi hnusna, jsi tehotna!!!!

michaela1984
25. dub 2008

jsem těhotná a hnusná, fakt ty jo natekly mi nohy a mám je jak prasečí fakt nekecám. Já už chci porodit.... Dnes mě chytla strašná ukllízecí manie. Od rána, ted ještě umyju okno a pak už asi budu odpočívat protože funím jak ježek. Tak se měj a užívej si stav bez břicha a s hodným spícím miminkem.

schatz3
25. dub 2008

AHOJ MISUGE,
TAK JÁ TI MOHU Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI DOPORUČIT VÍTKOVICE, RODIAL SJEM TAM 2X PO ROCE VŽDY, PRVNÍ ROK PŘÍSTUP FAJN, VYBAVENÍ NCI MOC,ALE SESTRY BYLY BOHOVSKÉ A DRUHÝ ROK JSEM BYLA CS, PORODNÍ SÁLY MAJÍ NOVÉ, NA POKOJÍCH KAŽDÉ MIMI MÁ UŽ V POSTÝLCE NANU CHŮVIČKU A PŘÍSTUP SESTER JE K NEZAPLACENÍ OPRAVDU SE STARAJÍ A PPMŮŽOU A PORADÍ, V PORUBĚ JSEM NEBYLA BYD TU ŽIJI,ALE CO JSEM SLYŠELA A BYLA SE KOUKAT, SESTRY CHLADNÉ, NEPORADÍ A PYSKUJOU, COŽ JAKSI MATKA PRVORODIČKA NEPOTŘEBUJE, TAK JESLTI MOHU PORADIT ZAJED SE KOUKNOUT DO VÍTEK, SEZNAM, SE S PROSTŘEDÍM A KOUKNI NA SESTRY JAK SE CHOVAJÍ A UVIDÍŠ 😉 TINA

lucikpetik
26. dub 2008

ahoj Tino, no ja jsem presne slysela to same co rikas ty, ze jsou sestricky na sestinedeli hnusne, neporadi atd...a jsem rada, ze jsem na ty reci nakonec nedala, ikdyz jsem mela strach....musim rict, ze tam na ne nedam dopustit, s kojenim jsme meli velky problem a musim rict, ze se mi sestricka venovala treba i hodinu a pul v kuse, snazila se prijit na nejakou metodu abychom to zvladli a pak sestra na nocni to same, takze diky nim jsme to nakonec zvladli a kojime...takze jde asi o zkusenost, ja bych sla zase do Poruby...
misi vis jak jsem vypadala pred porodem ja? jak hroch, ja ted vidim ty fotky, jak je mi zle, tri brady, kotniky zadne, proste tulen hadra...ne ze by to ted bylo lepsi...

michaela1984
26. dub 2008

jéééé tak to jsi mě potěšila.... já taky nemám žádné kotníky úplně jak čuník.... jsem si myslela že to mám jen já. A už chodíte ven na procházky s malým?

lucikpetik
27. dub 2008

no v klidu miso, to tak ma kazda tehule tesne pred porodem, ne jenom ty 😉
jojo, ven chodime, to nas doktorka poslala uz po tydnu, ze prochazka neuskodi, kdyz je hezky, je fakt, ze maly v kocarku spi jak zabity.. 🙂

pemini
27. dub 2008

Ahojky, rodila jsem na Fifejdách 2x a celkem v poho. Žijeme jsme zdraví. Jen nemohu srovnávat , protože nevím jak je třeba v Porubě.. co nabízejí a tak. Rodila jsem pokaždé v noci, tak jsem běhala po pokoji sama ..sestra se přišla podívat tak jednou za hodinu. Porod taky dobrý, jen já jsem měla velký dětičky tak jsem byla dost potrhaná, ( samozřejmě jsem si stěžovala na fifejdy, kde se dalo), no a na 6ti nedělí jsem o menšinu nikdy aani nezakopla. bylo je slyšet pár krát, ale měli někde pokoj vzadu, tak to šlo. A půjdu tam i po třetí. Už to tam znám 😉

lucikpetik
28. dub 2008

tak to preju, ati jsi tam spokojena i potreti, poctvrte ... 😉

michaela1984
28. dub 2008

však jo když se někde člověk cítí dobře a má dobré zkušenosti proč to měnit. Lucíku já už chci taky vozit!!! zajímalo by mě jestli jsou všechny kojíví podprdy tak hrozné nebo jsem nenarazila na nějakou normální...Mělas manžela u porodu? Jsem zvědavá jak opice co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru