Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

poup
1. čer 2008

Míšo, snad už to bude s malou v pohodě....my taky uvažujem o monitoru..Jinak dneska v noci hrůůůza.....asi poslíčci nebo co....chytlo mě to o půl dvanácté a nepustilo do rána....bolesti jako při silnějších menskách, které vůbec nepřestávaly a jen se zesilovaly a zase zeslabovaly....mám už to za pár, tak se to tam asi všechno chystá....ale mazec..do toho ta bouřka, naše fenečka ta z ní měla hrůzu (bouřek se totiž fakt bojí 😒 )....navíc mi teď ve čt doktorka ani neudělala vyšetření, takže jsem taková nesvá, aby tam všechno bylo o.k.....Vůbec by mě nenapadlo, že poslíčci můžou být tak brutální...

michaela1984
2. čer 2008

jj monitor už jsme měli před narozením, zatím už se to nestalo tak doufám že to bude dobré ted se tady vzteká tak jdu zjištovat příčinu 😝 ono když přistoupii k tomu akut císaři tak už skoro nedýchala takže si taky vytrpěla kočička moje, ale už je pěkný cvalík 4100 a 53 cm takže se ji asi daří dobře 😀

michaela1984
2. čer 2008

jo vzpomínám si narodil se ti chlapeček... jo u Holubové jsme taky byly ale nevím no.... pak jsme byly v te porubě u super kardiologa a ten mi uplně všechno vysvětlil takže už budem chodit jen k němu, protože do havířova už mě nikdo nedostane, malá ležela na jip v ha ale nechala jse ji převézt na novorozeneckou do poruby, nechtěli mě k ni pouštět pak mě pustili a myslela jsem že omdlím, mezi velkýma děckama a přímo u otevřeného okna a zrovna dost foukalo....navíc tam mají přístroje z první republiky takže nevím co by chtěliu zjistit, v porubě super mohla jsem za ní kdykoliv a za dva dny veškeré vyšetření za sebou.... píšu jak debil mám maléh nenasytu u prsu, nakrmit takového macka dá docela zabratpřijde mi že celý den kojím 😕

michaela1984
2. čer 2008

poup tak to už se to chystá když máš takové bolesti tak si vlez do teplé sprchy mi to vždycky ustoupilo, konečně je v klidu ted zas pro změnu tlačí....včera jsme byly nakupovat a ona se mi pokadila až na záda a takové pěkné šaty měla 😝

zanulav
2. čer 2008

Jj o havířovske nemocnici no jinak v pohode šestinedelí atak. Ale nemela jsem maleho hned po porodu byl 2 dny v inkubatoru navíc manžel ho chtel videt hned jak přišel na navštevu,ale nedovolili to že až na druhy den nechapali jsme jako proč, že mají frmol no dobry duvod, na to aby človek jen nakoukl aby videl na chvílí sveho syna. takže na novorozeneckem některe sestry nic moc. ale v porubě to maj určite lepší celkove s dítetem bych tady nikdy neležela, v havířove. S prvním synem jsme leželi tyden v karvine a tam to bylo dobry. 😵

poup
2. čer 2008

ahojte, tak dneska pro změnu zase celý den tlaky, jako by mi malá chtěla prorazit celý spodek hlavičkou....aspoň, že se tam něco děje, ale už by TO mohlo přijít....to čekání je fakt na hlavu...navíc ty vedra k tomu....bléééé.....já taky o havířovské nemocnici neslyšela nic moc dobrého, co se týká dětského a dalších oddělení.... 😒 ...Dneska jsem uklízela jak šílená, zalívala kytky na zahradě atd...ale beztak zase nic nepřivolám... 😅 ....jo, Míšo, monitor dechu je supr věc a jde vidět, že je k něčemu...nikdy nevíš, co se může stát a ty prachy za to stojí, že můžeš přijít včas na to, že s prckem není všechno o.k....

michaela1984
3. čer 2008

No malá má ty zástavy dýchání kvůli tomu kříšení a kříšená byla proto že to nechali na poslední chvíli 😠 ale má se to vytratit a je fakt že co jsme doma tak naštěstí nic. Poup asi vydržíš do termínu jako já co? Musíš vydržet asi je tam malé dobře 😉 Žanet jako mě ty sestry na jip v Ha řekly at jdu na pokoj že stejně spí tak co tam budu u néí sedět při tom jsem slyšela jak pláče a na 100% to byla ona protože jiné mimi na jip nebylo, fakt hrůza ale pak jak jsem si volala do poruby a přijeli pro ni se tak tam skákaly jak kozy a najednou byly příjemné... a ty na novorozencích půl na půl některé moc hodné a jiné zase se mnou mluvily jako bych měla snad deset a Sofinka ani nebyla moje 😒 Já jsem malou dostala až pátý den ☹

zanulav
3. čer 2008

je až paty den tak to je dost člověk je pak takovy nesvuj, z toho. No to te museli prsa bolet nebo jsi chodila kojit? Ja jsem 2 dny odstřikavala, nejdříve prstem ale moc to nešlo bolelo to pak jsem si řekla o odsavačku to bylo lepší, to už šlo líp. A pak jsem šla i k nemu kojit a pak mi ho dali po 2 dnech na pokoj. No jo je fakt jak ktere sestry nektere byli hodne, na novorozeneckem. 😵 Poup a ty budeš kde rodit?

poup
3. čer 2008

zanulav, chci rodit v Porubě....názory na personál jsou taky všelijaké, ale asi si nevyberem 😒 ....mě se tam moc líbí to prostředí, vybavení a zatím mám kolem sebe samé spokojené maminy, co rodily ve fakultce....Kdyby měli stop stav, tak povalím do Karviné....hlavně, ať už to mám za sebou a malá je v pořádku...

poup
3. čer 2008

Míšo, v albíku máš už fotečku se Sofinkou....Moc vám to sluší 😵

michaela1984
4. čer 2008

no já byla právě 4 dny na jip měla jsem krevní ztráty tak jsem ležela na transfuzich a malou mi jen nosili tak dvakrát denně na pět minut.... jsem poprvé vstala po pěti dnech.... fak masakr ale už je dobře, kozy se mi nalily jak blázen ale až doma takže v nemocnici pohoda. Poup děkujem už se ti to blíží....držím moc palečky at to máš co nejrychleji za sebou a jste obě v pořádku, přidám víc foteček ale to bych musela mít trochu času, jsme pořád někde pryč a nebo spíme 😎

gabka32
4. čer 2008

Ahojky, Poup byla jsem minulý týden na prohlídce ve fakultce v OV (kvůli rizik.těhu tam musím rodit) a PA říkala že nemusíme volat předem, prostě přijet, že stop stav nebývá tak často, že pokud to půjde budou se snažit odrodit. jen kdyby bylo fakt málo místa a dost času, převezli by pak rodičku jinam.

lucikpetik
4. čer 2008

je misi to je mi lito, ze mate s malou starosti, to je teprve strach, co? sama vim, jake to je bat se o ty bobanky...
na zmrku vyrazime, pisnu ti sms, jestli budes moct, co patek?je na chvili, projdeme se kolem regalu, co bychom si koupily, kdybychom byly jako drvi 😀 ☹

poup
4. čer 2008

Holky, tak asi se to fakt blíží....dneska mi odešla zátka....byli jsme zrovna v šopinu (já sháněla ještě nějaké věci pro prcka - nikdy toho není dost 😵 )....no a najednou mokro, tak letím na záchody a úplně celé kalhotky mokré i kalhoty.....tak jsem myslela, že jde o plodovku...valila jsem za manželem do Baumaxu a modlila se, aby mi ta voda nepraskla celá a já tam nelítala komplet mokrá 🙂 ....po tom, co jsme dojeli domů jsem volala do porodky, tam mi řekli, že může jít o plodovku, ať si dám vložku a počkám půl hoďky a jestli to pořád poteče, tak máme dovalit a jestli se to zastaví, že šlo určitě o tu hlenovou zátku, že to někdy může být i takové vodnaté..mazec.....dál se nic nekonalo, takže šlo o tu zátku....Dneska mám celý den poslíčky a je mi divně....zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak to vypadá....Každopádně jsem i trochu zklamaná, že to nebyla ta plodovka.... 😖

poup
4. čer 2008

Gabko, díky za zprávu 🙂 ...je to fajn, že to tam není moc často...snad nám to vyjde...Držím ti palečky, ať je všechno v pohodě!!

michaela1984
4. čer 2008

poup tak to budeš brzy rodit možná ještě dnes!!!! Luci určitě písni třeba v ten pátek my jsme volné 😉 jo tak já se chystám na nějaký mega nákup na to moje špekaté tělo abych měla v čem chodit.... 😀 😝 😅

simipel
4. čer 2008

ahojky,no jen jsem tady nakoukla a koukám poup, že už to na tebe přišlo. Mě když odešla zátka, tak jsem do 2dnů rodila. a jakto že nenakoukneš na diskuzi Orlová, Rychvald, Petřvald. Si myslím psala, že si z Petřvaldu. Už si tam jednou či dvakrát zavítala a pak šlus. Jinak jsem taky měla termín 6.6.. Zátka odešla 5.6. večer a 7.6odpoledne byla malá na světě. 🙂 Tak držím pěstičky, ať máš rychlý porod.

winie
4. čer 2008

Já jsem přivedla na svět moji holčičku před nedávnem v Ostravě-Porubě a i přes to že měli opravdu frmol,všechny sály plné dětí jako smetí 😀 a opravdu plné ruce práce,tak si na personál nemůžu vůbec stěžovat. trvalo to dlouho a já už byla opravdu vyčrpaná ale díky přístupu porodní asistentky která mne nenechala zahálet to šlo jako na drátkách. Je pravda že kvůli plné porodnici jsem přišla o možnost zůstat po porodu s malou na porodním sále 2 hodinky jak bývá zvykem,protože na chodbě už čekala další maminka která čekala na volné porodní lůžko. Střídali se u mne dvě směny a obě skvělé!!!!! na oddělení šestinedělí byli taky velmi vstřícní a hodní na to jak byli zaneprázdnění. jediné co tam bylo mrzuté,bylo to že mi vůbec nezabral epidurál a navíc paní doktorka která mi jej píchala nebyla zrovna příjemná 😖 ...................až budu chodit s bříškem podruhé tak si zase vyberu OV-Porubu. Jinak Vítkovice si taky maminy chválí,co je to tam nové. No a na Fifejdy jsem zrovna chválu neslyšela.

michaela1984
5. čer 2008

jéééé holky já jsem taky z petřvaldu 😉

poup
5. čer 2008

Míšo, no nekecej..... 🙂 ....samé Petřvalďačky....já myslela, že jsi z Havířova.....a kde přesně bydlíš? Petřvald je strašně rozložitý...

Simipel, já jsem dlouho na netu pak nebyla....max. na diskuzi o látkových plínách, protože chci látkovat....a pak jsem zavítala tady....ale slibuju, že sem tam skočím i k vám 😉 .

Jinak dneska v noci zase bolesti jako blázen...odpol. jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak to tam se mnou vypadá...Manžel už mě nechce pustit ani do obchodu...prý mám předporodního zaracha.... 😀

michaela1984
5. čer 2008

no ted už jsem z Havířova ale zase ne nadlouho se co nevidět zase stěhujem....ale jsem původně z Petřvaldu kousek nad lékarnou u kulturáku, zítra už budeš bez břicha uvidíš.... 😀 Ten můj frajer si zas zítra jede na jachtu a my budem sedět doma 🙄 😠

poup
5. čer 2008

My jsme se v Petřvaldě usadili už natrvalo, jinak jsem z Doubravy...na jachtu....ten se má...a kam?..někam k moři?...jééééé, to bych taky chtěla 😵 ...Kousek, kde jsi bydlela mám kámošku....koupili domeček přesně naproti úřadu. My bydlíme kousek za rekultivacema....dali jsme se do opravy staršího domečku, takže máme pořád co dělat...ale baví nás to...jj, bylo by fajn, kdyby to dneska na mě přišlo, ale už si radši nedělám naděje.... 😒

simipel
5. čer 2008

Jé Míšo, takže taky z Petřvaldu, já bydlím přímo u Ostravské, u zastávky Parcelace,vedle jsou hned zubařia gynda.
Taky máme poup starší dvojgenerační domek, takže taky makáme a do toho Elenka líta. Paráda. 😀

Poup čekej, určitě mimi čeká na krásné datum 6.6.

michaela1984
5. čer 2008

jo v Petřvaldě je dobře.... my se budem ta\k do měsíce stěhovat do nového domečku tak už se moc těšíme 🙂 v rekultivacích pracuje moje mamka a k zubařce Koptové taky chodím, chodila jsem i na gyndu ke šturcovi ale měla jsem konflikt s paní sestřičkou tak už ne 😝
On si takhle jezdí každou chvíli někde po moři ale zas je pak strašně hodný když ho pustím bez blbých řečí 😀
Jo mimi čeká na termín jako u mě Sofinka 😉

michaela1984
5. čer 2008

Luci co ta zmrzka??? 😀 Můj špek už pláče po pořádne dávce kalorií 😎

liviky
5. čer 2008

čau maminy,miši ty nemáš špeky ta máš jen pořádný cic...víš co 😀
a LUci tebe též zdravím...
já dala dnes malou babi a Lilik už spinká,zítra jedu na to Slovensko už v 5.30,doufám že stihnu vlak 😅

poup
5. čer 2008

Tak holky...dnes na kontrole mi dr. sdělila, že jsem připravená a otevřená na 1prst....tak teď už jenom čekám, kdy to propukne 😵 ....Doufám, že dnes v noci už povalíme do porodky...Asi nevíte, do kdy tak porodím, co?....Dr. říkala, že teď záleží,jak rychle to bude postupovat...netroufla si říct, za jak dlouho... 😒 ...tak uvidíme....

simipel
5. čer 2008

Poup, tak já byla otevřená na 1cm zrhuba 1,5dne před porodem, takže se už určitě brzy uvidíš s mimčem. ale doopravdy je to individuální. Takže hlavu vzhůru a pak dej co nejrychleji vědět. Určitě jsme všechny za tebe napnuté. 🙂

Míši a kde máte postavený domeček?

poup
6. čer 2008

Simi, taky jsem zvědavá, kdy to přijde....nejhorší je to čekání, kdy přemýšlíš, co bude a tak..ale fajn je ten pocit, že se tam něco děje....V noci zase bolesti, ale furt poslíčci 😠 ....už na to ani moc nemyslím..prostě to přijde a basta...

michaela1984
6. čer 2008

Ivčo snad si vlak stihla, ale u tebe to není problém to já bych ho s tím mým spaním nestihla ani na deset 😎 ted si Pepík odjel a my jdem spát 😎
Poup dnes je tvůj velký den ono to přijde ve chvíli kdy na to zrovna vůbec nebudeš myslet a budeš z toho pěkně vykulená a překvapená je to zajímavý pocit..... od včera na tebe myslím, uvidíš jak rychle to půjde přeji ti aby to bylo co nejrychleji 😉
simipel domeček máme na Lučině to je u žermanické přehrady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru