Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

berryl
28. srp 2009

no já jsem právě na Vítkovice slyšela ne moc pěkné věci, hlavně na mudr, proto mě to celkem odrazuje, raději budu mít nepříjemné sestřičky třeba v porubě na šestinedělí, ale budu mít dobré mudr, kteří se o mě a prcka postarají víš
no uvidíme, kde nakonec budu rodit, ale už bych to chtěla mít za sebou, člověk je nervózní, protože neví do čeho jde co ho čeká a tak no 😉

josifek
28. srp 2009

Beryyl to já se musím doktorů zastat a tu lékařku jsem tam vůbec neviděla. Na 6 nedělí je supr doktor každej den jeden a ten samý, a na porodním byli také jen lékaři a jedna mladá doktorka. Možná tam byla když tam byla lehna, ale já rodila před měsícem a byli moc fajn a dělali mi i několikrát ultrazvuk.
Lehno je mi moc líto co jsi prožila 😒 Já mám špatné vzpomínky zase na Havířovskou nemocnici, a to jsem tam s malým tenkrát byla 3 týdny a bylo vše hrozné i porod, byl to císařák a malého jsem viděla až po 2 dnech 😒 a ten přístup byl děsnej.a několikrát mě museli opravovat spodní část jizvy 😠 ale ve Vítkovicích my bylo moc supr

zanetka82
28. srp 2009

Dvakrát porod ve Vítkovicích a 2x uplná spokojenost 😉 Kdyby bylo třetí což nebude tak zase jdu určitě tam. Já měla super všechno 😉 Záleží na lidech na vola narazíš všude 🙄

berryl
28. srp 2009

ach jo tisíc lidí tisíc názorů co? 😀

josifek
28. srp 2009

Berrylko jak říkám zajeď se tam podívat a sama pak zvážíš zda se ti to tam zamlouvá, je to tam pro mě moc hezký a příjemní lidé kol co se staraj.Každou středu dělaj prohlídky za 50 kč a je to od 12.00 hod 😉

lehna
28. srp 2009

berryl- na doktory já taky nadávat nemůžu, byli skvělí, to jo. až teda na jednu postrarší doktorku u toho porodu, ta byla fakt na ránu,ale možná se tam neobjevuje často. u mě se vystřídalo dost doktorů,protože jsem se pomalu otvírala a malý pak moc nesestupoval a pak mi nakonec už konečně,kdy jsem měla rodit museli hoooooooooooooodně tlačit na břicho. přijeli jsme v 8 ráno s odtékající vodou a porodila jsem v 19.21. Ta postrarší dr. se na mě dívala jak na nějakou primadonu,která nevydrží bolest. říkala mi pořádm že mám břicho měkké,žze nemám žádné kontrakce, tak mě to nemůže bolet. no prostě jsem z ní byla celekm nervní a manžel taky. já hodně těžko zvládám bolest a takhle mě ta dr. ještě více štvala těma kecama. byla jsem fakt ráda, že to mám za sebou.

berryl
28. srp 2009

leh tak to věřím, jak někdo může vědět jak se Ty cítíš, jaké máš bolesti a tak!!!

zanetka82
28. srp 2009

Já teda přijela do poradnice kolem 23:00 hodiny v neděli večer. Porod nepostupoval a vystřídalo se u mého porodu taky hodně lidí. Porodila jsem až z pondělí na uterý v 0:15. A hodně mi pomohla postarší dr. která byla jako anděl 😵 Jmenovala se Marta Kulová a dnes je to moje gynekoložka.
Doufám že to není zrovna ta kterou myslíš Len já byla totiž moc spokojená 😵 a jak říkám sto lidí sto chutí.

Radila bych taky osobní prohlídku 🙂
Jééé já vám tak zavidím holky i když porody nejsou procházka ružovou zahradou tak je to nádherný pocit na který se nezapomíná.
Hodně štěstí ve vybrání porodnice, personálu a ať to máte rychle za sebou. 😉

lehna
28. srp 2009

zanet- tak přesně ta dr. to byla. asi hold neměla svůj den, jinak prý je to doktorka skvělá. ale u mě se asi špatně vyspala, na mě teda moc milá nebyla ☹

berr- a byla jsi už na nějaké prohlídce porodnic?? to si zajdi, první dojem na porodnici taky udělá své. já byla rozhodnuta pro Vítkovice, jelikož tam pracuje moje mamka a švagrová, ne teda na gyndě,na jiných odděleních, ale měla jsem je blízko, tak rozhodnutí bylo tam, jinak bych asi jela do Poruby, kam to mám asi 7 minut 🙂

berryl
28. srp 2009

no byla jsem v Porube,jinak jinde ne,tak asi zajdu a dám na Vás! Holky a co říkáte na epidural? Včera v kurzu nám ho porodní asistentka z vítkovic vymlouvala,že prej zpomaluje porod a že pak ani nebudu vědět kdy mám tlačit a tak. Kolem mě ho všichni chválí!co vy?

shaula
29. srp 2009

Berryl - já epi měla. První dávka zabrala super, bolesti jsem cítila, ale jen jako tlaky, byly slabší. Jelikož jsem se otevírala pomalu, dostala jsem potom ještě druhou a třetí dávku, ty už z mého pohledu nezabraly. Ale řekla bych, že jsem pak špatně vnímala kontrakce, po porodu prvního jsem je dokonce necítila vůbec, měla jsem pocit, že ustaly, takže jsem pořádně nevěděla, kdy mám tlačit. Dneska si říkám, že příště (ovšem příště už bohužel nebude) bych si epi asi nedala.
Možná na tom zpomalení něco bude, já rodila celkem 17 hodin, otevírala jsem se pomalu, píchli mi oxytocin, ale ani s ním to nebylo lepší. Ovšem přikládám to hlavně tomu, že jsem musela celou dobu ležet, protože jsem byla téměř neustále připojená na monitor. Kdybych mohla více chodit, hopsat si na míči apod., tak by to asi šlo rychleji.

zanetka82
30. srp 2009

Ahoj holky. Mě ho u prvního nedoporučovali přesně kvůli toho co jsi napsala Beryl. ☹ a u druhého jsem ho nechtěla. 😀 😀

berryl
31. srp 2009

děkuji za názory 😀 jaký jste měly víkend?

shaula
31. srp 2009

Já se ještě k tomu epi vrátím - dneska jsem si na to vzpomněla ještě kvůli jinému tématu - ono i to zavádění může být docela mazec, jako u mě. Epi mi píchali na 4x, prý už jsou vidět následky nesprávného držení těla (no to díky, ve 30 ☹ ). Měla jsem pocit, že se mi páteří protlačil až do břicha 😝 ). Anesteziolog měl s sebou dvě studentky, jedna to psychicky nevydržela a musela odejít. Po zavedení pode mnou zůstala kaluž krve... No řeknu ti, že při tom zavádění jsem hoooodně litovala, že jsem si ho dala... Ale ta úleva pak byla super 😵 Škoda že nevydržela moc dlouho 😀 Ještě že jsem za to neplatila (kvůli dvojčatům mi ho doktorka napsala jako nutnou medikaci) - ještě za to utrpení platit by bylo moc 😀

A jinak víkend celkem OK, jen škoda, že v sobotu pršelo, měli jsme naplánovaný výlet a sešlo z toho... Ale to je mimo téma 🙂

ia.
1. zář 2009

berryl já si myslím že všechno je o štěstí. Ono možná je fuk, kde rodíš, ale záleží na okolnostech, jak rychle porod postupuje, jestli je narváno, nebo na tebe mají prostor, jaká slouží dr a PA, a pak na 6N jak rychle se ti udělá mlíko atd....stejně je vše jen a jen na tobě a nám hlavně PA na kurzech tlačili do hlavy: ptejte se, ptejte se a ptejte se, choďte, zvoňte, otravujte, tak, abyste odcházely z porodky s pohodovým mimčem plně kojeným....takže uvidíš...

misicka85
2. zář 2009

Ahojky, já taky rodila ve Vítkovicích a naprosto super!! PA na porodním byla fakt úžasná, furt chodila a ptala se jestli něco nepotřebuju, kontrolovala mě, no fakt super!!! Doktor u porodu taky perfektní, dělá i ambulantně v ordinaci gynDr kam chodím tak jsme byla ráda že měl zrovna službu 🙂
Na 6N taky dobrý, setřičky hodně pomáhaly s kojením, nebyl problém na ně s čímkoli zazvonit a poptat se třeba i v noci.
Já měla nadstandart a byla jsem spokojená, klídek,pohoda, mohla jsem se věnovat jen sobě a miminku, návštěvy od 9h do 21h, televize (tu jsem ocenila hlavně protože jsem byla v porodce na vánoce tak jsem koukala na pohádky 😀 😀 😀 ). Akorát ta cena při propouštění mě moc nepotěšila, protože malá dostala silnou žloutenku a moc nepřibívala na váze tak nás pustili až 9.den 😝 Takže přes 6tis v háji 😝 Ale nelituju, příště si beru nadstandart znova, tak asi začnu šetřit ještě pře porodem pro všechny případy 😀

misicka85
2. zář 2009

Kámoška dělá právě ve Vítkovicích a říkala že oni berou po 38tt, Fifejdy po 36tt a Poruba ještě ty mladší, právě kvůli té JIP, Poruba a Fifky jí mají, Vítkovice ne! 😉

shaula
3. zář 2009

Misicka - nám cca před rokem na prohlídce porodnice ve Vítkovicích říkali, že berou po 36. týdnu, že by to zvedli na 38.? 😕 Vždyť mimi narozené po 36. týdnu se bere už jako donošené...

jetynka
3. zář 2009

Ahojky holky vidím že probíráte porodnice i já se přidám, chtěla jsem do fakultky ale na poslední chvíli jsem jela do Vítkovic a dneska bych už neměnila,užasné sestry a lékaři, zaplatila jsem si nadstandard a fakt parádička. Porod celý den nechtěla jsem se otvírat,vyměnila se směna a já dostala infúzi na urychlení, říkali že do hodinky semi rozjedou bolesti ale sranda byla v tom že mi vykapalo asi 20kapek roztoku a nabralo to takové rychlosti že malý byl do 10min venku a pak ta úleva.Jediné negativum bylo šití nástřihu to jsem fakt trpěla,.

majatob
4. zář 2009

ahojte, do porodu jeste casu dost, ale uz se zacinam pomalu rozkoukavat, jaky mam tady v okoli vlastne moznosti...zatim to vidim na Vitkovice, akorat mi povezte, jestli vas vsechny nastrihli? 😅 nekde jsem vycetla, ze nedavaj na vyber a nazdar... 😕

shaula
4. zář 2009

Majatob - já sice ve Vítkovicích nerodila (rodila jsem v Porubě), takže tohle ti nepovím, ale podle mě lepší nástřih, než se potrhat... Nástřih jsem vůbec necítila, ani nevím, kdy mě střihli. Šití sice stálo za to 😝 , ale pan doktor mi to zašil jako profi švadlenka 😀 Krásně a rychle se mi to zahojilo, jizva je měkká, nebolestivá, ani o ní nevím. A to jsem prý měla menší trhlinku v pochvě i přes nástřih, takže nechci ani domyslet, jak bych asi dopadla bez nástřihu... 😝 Kámoška byla tak potrhaná, že si měsíc nemohla sednout 😝 😝 😝

majatob
4. zář 2009

shaula, no ja jsem se pri prvnim natrhla, sice je fakt, ze to bylo po porodu hodne bolestivy, ale to bude aj ten nastrih, rana jako rana...
a teda strihani jen proto, ze to tak nejakej doktor dela u kazde preventivne mi je dost proti srsti.. 😅

shaula
4. zář 2009

Pozor, řezná rána (potažmo "střižná" 😀 ) se hojí mnohem lépe a je méně bolestivá než rána tržná. Takže určitě není rána jako rána. A asi záleží na doktorovi, ale většina to dělá jen když si myslí, že by se rodička mohla potrhat, někdo bez problému porodí 4,5 kg dítě i bez nástřihu.

berryl
4. zář 2009

Ahoj holky, tak v úterý jdu omrknout Vítkovickou porodnici, jdeme tam z kurzu, tak se těším. Porubu jsem už viděla a fifejdy, tak nějak znám, tam není co okouknout.

Jinak už mám poslíčky není to brzo? ty jo celou noc jsem nespala, ty křeče v břiše a pak zase nutkání chodit pořád na wc, teď jsem hotová, chtěla jsem si lehnout přes den, ale nějak jsem nemohla usnout 😒

lehna
5. zář 2009

Ahojky holky,
je to přesně jak píše ia. -"já si myslím že všechno je o štěstí. Ono možná je fuk, kde rodíš, ale záleží na okolnostech, jak rychle porod postupuje, jestli je narváno, nebo na tebe mají prostor, jaká slouží dr a PA, a pak na 6N jak rychle se ti udělá mlíko atd."
já holt byla asi huba líná,že jsem za těma sestrama nelítala. taky nechat mimino stále křičet v postýlce nebyl žádný med. a když ti sestra z šestinedělí řekne,že miminko potřebuje tvou lásku, že se chce přitisknout k mamince a vezme si ho do náruče a on stále pláče,pak ti ho dá za chvíli do ruky a s pokrčenýma ramenama zas odejde,tak to moc na síle nepřidá☹.
ale je to prostě věc názoru a štěstí,to se nedá nic dělat. jen vím,že u druhého porodu(pokud bude) budu teda hodně váhat kam půjdu.

Maja- mě se na nástřih neptali,ale jak viděli,že malý prostě vytlačit nejde, tak mě nastřihli-bylo to je štípnutí,skoro to nebylo cítit.,šití teda pak hodně nic moc,ale to už pak máš oči jen pro miminko a doufáš, že doktor brzy skončí.Mě by možná nenastřihávali, kdyby malý neměl obvod hlavičky 37cm, normálně prý mívají kolem 33cm.

Berryl-to je dobře,že jdeš na prohlídku, přeju ať máš dobrý pocit🙂. a poslíčci to samozřejmě jsou, u někoho jsou dřív, u někoho později, já třeba poslíčky snad ani neměla, nebo jsem je necítila, nebo nevím🙂, rodit jsme jeli s odtokem plodovky v osm ráno a bolesti mi začli někdy kolem poledne 😉

misicka85
6. zář 2009

Mě taky nastřihli, ale i ak mě malá stihla dost natrhnout. Nástřih jsem necítila, šikovný doktor by tě měl nastřihnout při kontrakci aby to nebylo tak cítit, a na šití mi dal injekci takže to jsem necítila taky vůbec. Bolestivé bude asi oboje stejně, ale přeci jen střih je cistá linie takže se to bude lépe a rychleji hojit než když jsi potrhaná... Takže já jsme radši pro nástřih 😉

berryl
6. zář 2009

holky, tak vám pak napíšu jaký jsem z prohlídky měla pocit

určitě máte pravdu je to o tom na jaké lidi narazím a jaký budu mít porod, když jsou problémy, tak jsou nervózní všichni

ia.
6. zář 2009

majatob: já rodila ve V.a u příjmu jsem hlásila, že mám rozmasírovanou hráz, takže sestra mi ji u porodu roztahovala, jenže malý měl krátkou pupeční šňůru, a hrozilo udušení, takže mě střihnout museli, jinak by to nedělali, měl 4,20 a říkala že bych ho v pohodě vytlačila bez nástřihu, kdyby nebylo té krátké šňůry, takže asi to nedělají automaticky....

majatob
8. zář 2009

ia, tak tos me potesila 😵 😵 😵 diky 🙂

berryl
9. zář 2009

ahoj holky, tak jsem včera byla mrknout ve Vítkovicích, je to tam moc pěkné, hodně se mi to tam líbilo :o)
jen když jsme vstoupily do toho porodního boxu, tak se mi postavily chlupy na rukách 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru