Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

tomasek06
16. lis 2009

Malému jsou tři roky a nemohl za mnou do nemocnice, to by bylo ještě horší. Tak byl doma a v klidu. Je na mě strašný závislák.

smardik
16. lis 2009

no malému bude 15měsíců, on někdy je v pohodě jak odejdu a někdy si pobrečí. ach jo mám z toho strach jak to bude, porodu se nebojím ale toho jak to moji chlapi zvládnou jo

misicka85
16. lis 2009

No malé bude 17 měsíců jak se druhé mimi narodí. Taky si myslím že je lepší takhle malé děti tam netahat, doma sice budou chvilku kňourat ale myslím že s tatínkama doma to těch pár dní bez nás v pohodě zvládnou. Spíš mám obavu jak to bez malé zvládnu já, jsem s ní pořád takže jsme na sebe závislačky navzájem 😀

smardik
16. lis 2009

asi máš pravdu a taky mám strach hlavně jak to zvládnu já bez něj

erinka83
16. lis 2009

Ahoj holky, já jsem nakonec neplánovaně rodila na Fifejdách, bo Vítkovice měly stop stav a do Poruby se mi nechtělo 😀 Ale byla jsem spokojená, personál fajn, tu MUDr. Liškovou jsem asi potkala, byla to jediná nepříjemná osoba 😀 Ale naštěstí nebyl problém, nic jsem s ní nemusela řešit, jen se jí malá zdála malá... (3kg a 48cm) Ale měla jsem štěstí, že porodka poloprázdná, měla jsem 3lůžkový pokoj sama pro sebe, na sále taky nikdo nebyl, jinak si ani nechci představit, že by mi u porodu ječela jiná ženská ☹ a na pokoji že bych byla s dalšíma 2 + společná sprcha pro vedlejší pokoj ☹ Ale naštěstí to teda bylo tak jak to bylo a byla jsem moc spokojená, s kojením radily ochotně a chodily se často ptát, jestli něco nepotřebuju... Akorát teda jídlo nic moc 😉

beranek
20. lis 2009

Ahoj, já jsem rodila druhé dítě ve Vítkovicích a můžu jen a jen doporučit, naprosto bez problémů a velká spokojenost. Měla jsem polonadstandart a v pohodě 😵 Moc jsem chtěla epidurál po předchozí nepříjemných zkušenostech z Poruby, ale tentokrát to proběhlo tak hladce, že bych šla 3 dny po porodu klidně rodit znovu a dnes o ničem nevím 😉 Epidurál jsem nedostala, protože syn se narodit 45 minut po příjezdu do porodnice a nestihla se udělat ani příprava na porod 😅

ia.
21. lis 2009

beranek: gratuluji k synovi 😵
a mám na tebe dotaz: ten polonadstandart je polo v tom, že jste dvě na pokoji, že? a máte na pokoji koupelnu, nebo musíte chodit do toho "předpokoje"? jo a prosím kolik je cena na den? prý teď zdražili nadst. na 1000kč na den, to už je palba teda ☹

misicka85
23. lis 2009

To by mě taky zajímalo kolik teď stojí ten polonadstandart. Jak jsem já rodila tak stál klasický nadst. 650Kč/den a ten polo 400Kč/den a wc se sprchou byl v tom předpokoji. Teď po těch opravách tam nevím jak to vyřešili.. jj na polonadst. jsou 2 na pokoji..

ili5
20. pro 2009

Ahojky, je tu někdo kdo rodil ve Fakultce v Porubě? Zvažuju rodit tam, nebo mi to doporučili k vůli cukrovce, že jsou tam nejlépe vybaveni pro rizikovky.
Děkuji

shaula
20. pro 2009

Ili - například já tam rodila, co konkrétně tě zajímá?

shaula
20. pro 2009

Jinak většinu zkušeností jsem tu už psala, stačí projít pár posledních stránek...

ili5
21. pro 2009

Ahoj, no já nechtěla číst celou tému, je toho požehnaně a nebyla si jistá, že je někdo přímo z fakultky.
Prý se mám objednat a jaký tam je personál, atd... Za co se tam doplácí atd.
Děkuji

mariekaterina
21. pro 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat... rodila jsem před 3 roky na fifkách a byl to plánovaný porod(CŘ), teď mě to čeká v půlce ledna, ale dokt se ještě nevyjádřil jak budu rodit a tak bych chtěla rodit ve Vítkovicích , ale nevím jestli se tam musím nějak ohlásit předem, že bych chtěla rodit u nich. Nevíte jak to je???

josifek
21. pro 2009

mariekaterinko.... já tam prostě přišla týden před poroden s papírem od dokyna a bylo to také jsme měla císařák,a mám jen ty nej zkušenosti s touto porodnici a jejím personálem. 😉

shaula
21. pro 2009

Ili - rodila jsem o měsíc dřív, takže možná moje zkušenosti budou maličko odlišné od těch, co rodily v termínu - ale já se k porodu nijak neobjednávala, prostě jsem přijela. Je sice fakt, že jsem tam už chodila do předporodního kurzu a taky jsem byla párkrát v rizikové poradně na kontrolu, ale pokud vím, v žádné z ostravských porodnic není třeba se dopředu k porodu objednávat.
Personál - asi jako všude - co se týká porodního sálu, tak porodní asistentku si ani nepamatuju (ono jich asi i bylo více, byla jsem tam dlouho 😀 ), vždycky akorát přiletěla, prohlídla mě a zase zmizela. No vstřícnější a milejší přístup by jí rozhodně prospěl. Anesteziolog OK, hezky jsme si pokecali, i když vím, že mě jen chtěl při píchání epi rozptýlit 😀 A že to tedy bylo potřeba 😝 Jinak lékaři obecně OK, milí, co jsem se ptala, vysvětlili. Sestry na šestinedělí a novorozeneckém jakž takž, případ od případu, některé byly jak andělé, jiným by taky trochu více lidštější přístup neuškodil... Prostě je tam vidět, že jsou hodně přetížení, porody u nich jsou jak na běžícím pásu a z toho to vyplývá... Prostě jen odvedený výkon, nic víc...
Doplatky - taky jako všude jinde - za epi (já ho ovšem neplatila, doktorka mi ho napsala jako nutnou medikaci), za nadstandard, za otce u porodu, ...

Abych to shrnula - co se týká kvality lékařské péče, tak si nemůžu stěžovat - nemám pocit, že by něco zanedbali nebo tak podobně. Miminkům se tam dělají dokonce určitá nadstandardní vyšetření - např. ultrazvuk hlavičky a bříška. Ovšem ze zpětného pohledu bych pár věcí změnila nebo si více ohlídala - např. mi kluky po porodu odnesli. Jednoho na JIP, protože měl nepravidelný dech, druhého vlastně ani nevím proč... Přiložili mi ho (jen jednoho) taky až na moji žádost a jen na pár vteřin, ani mě nestačil oblíznout... První noc si ho nechali na novorozeneckém, prý abych se ještě vyspala... Tohle všechno bych dnes chtěla jinak a rozhodně bych na tom trvala.
Pokud jde o péči po porodu, tak zase z lékařského hlediska OK, ale rozhodně by se hodila větší podpora kojení, místo pořádné instruktáže ti pustí jen DVD... 😖 Sestra přišla, rafla mi prs, nacpala ho dítěti do pusy a se slovy "takhle nějak se to maminko dělá" zase zmizela. Už mě nikdy nikdo nepřišel zkontrolovat, jestli to dělám dobře, a to jsme s kojením strašně válčili (kluci usínali, mléko jsem neměla, byli na UM, rozkojila jsem se trochu až doma). Na moji žádost o radu mi sestra necitelně zmáčkla prs a prohlásila, že tam nic není... Brečela jsem jak želva. Dneska bych se tak snadno odbýt nenechala. No prostě od Baby Friendly Hospital bych čekala rozhodně jiný přístup...
Takže - pokud bych rodila jedno dítě, v termínu, s fyziologickým průběhem těhotenství, volila bych Vítkovice. Pokud bych měla rizikové těhotenství nebo by něco naznačovalo možným problémům nebo bych znovu čekala dvojčata, šla bych znovu do fakultky. Prostě podle mě je tam kvalita lékařské péče největší, a zbytek holt skousnu 😉

A ty sis ještě porodnici nebyla prohlídnout? Na tvém místě bych rozhodně obešla porodnice, o kterých uvažuješ, v každé se konají prohlídky pro těhulky, kde tě provedou porodními sály, pokoji, odpoví na tvé otázky a dozvíš se všechny informace, které tě zajímají. Tak šťastnou ruku při volbě a hlavně klidný a bezproblémový porod 😉

shaula
21. pro 2009

Jéžiš, to jsem zplodila román 😀 😀 😀

ili5
22. pro 2009

Ahoj, shaulo,
děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Já dnes byla v poradně a už mě objednal telefonicky do Fakultky, nebo jsem rizikovka a mám těhu cukrovku, takže mám čekat že 37 tt budu rodit, že víc se nečeká. Takže asi za 14 dní. No já nemám dodělané věci, takže to musím r\ychle dodělat. Hlavně se bojím porodu, toho nástřihu a zašití, nechci aby mě šila učečnka, když je to fakultka, to bych nedala si. 🙂

shaula
22. pro 2009

Zapomněla jsem napsat, že jsem taky měla těhu cukrovku a dodnes jsem sledována na diabetologii kvůli porušené glukozové toleranci. Kromě toho, že jsem měla jiné jídlo než ostatní, jsem tam nepoznala žádný rozdíl 😀 Ovšem já se 37. týdne nedočkala, tak nevím...
Strachem se nenech ovládnout, zvládly to miliony žen, zvládneš to taky 😉 Docela hezký přístup mají holky v diskuzi o Odentovi - že se na stahy těšily, radovaly se z nich, protože každý stah je přibližoval k vytouženému miminku... Některé dokonce tvrdí, že si to tak vsugerovaly, že ani necítily bolest... No tomu se mi moc nechce věřit, ale rozhodně když budeš myslet takto pozitivně, budeš bolest lépe snášet 😉
Nástřihu se neboj, ten jsem vůbec necítila (a to jsem z něj měla taky hrůzu 😝 ) - stříhá se při kontrakci, takže je to bezbolestné. Šití už u mě bylo horší, nemohla jsem se dočkat, až skončí 😝 Ale já mám celkem nízký práh bolesti, špatně bolest snáším. Šil mě "hotový" doktor, žádná učenka, a myslím, že to tak je ve všech případech. Každopádně bys musela dát souhlas s tím, že tě bude ošetřovat učenka, takže když ho nedáš, nemusíš se ničeho bát. Mě se ptali i při odběrech krve, jestli souhlasím s tím, že mi krev vezme studentka 😉
Každopádně přeju hodně štěstí a kdyby ses chtěla ještě na něco zeptat, tak do toho 😉 Krásné Vánoce!

shaula
22. pro 2009

A ještě mě napadlo - jsi riziková jen kvůli těhu cukrovce? Nebo je v tom i něco jiného? Jestli jen cukrovka, tak bych to asi neřešila a klidně brala Vítkovice. Jestli něco jiného, tak zvaž sama, ale asi radši tu fakultku...
A jestli máš rodit ve 37. tt a porod se do té doby nerozběhne sám, tak pak už vlastně budeš muset jít dopředu do své zvolené porodnice, takže u tebe to vlastně bude "na objednávku" 😉 Doufám, že z mé zmatené úvahy pochopíš, co chci napsat, nějak mi to nejde vyjádřit lépe 😅 Mimochodem, Vítkovice berou až po ukončeném 36. týdnu, protože nemají novorozeneckou JIP... To byl taky jeden z důležitých důvodů, proč jsem se rozhodla pro Porubu...

shaula
22. pro 2009

Aha, čtu tvůj příspěvek znovu a vidím, že už jsi objednaná, tak na můj poslední příspěvek zapomeň... nějak mi to už nemyslí, kluci mi dneska dali docela zabrat, tak to tu asi zabalím a půjdu ještě dobalit dárečky.

marketka.27
22. pro 2009

ili5 ničeho se neboj, rodila jsem ve fakultce v září, bez objednání jsem přijela normálně s kontrakcema, sice to byl nakonec průser a skončilo to císařem - se šťastným koncem, ale nemám na tu porodnici křivého slova, fakt ne. Byli tam všichni bezvadní. Pokud tě něco konkrétního zajímá, tak klidně napiš do IP, sem jsem nakoukla po strašně dlouhé době náhodou. A mysli na to, co říká shaula - fakultka má novorozeneckou JIPku.

ili5
23. pro 2009

Ahoj, já jsem po umělém oplodnění+ cukrovka+ 35 let pryč. V úterý mi dr řekl, že musím do Fakultky, nebo tady nejsou na mimina připrwaveni po cukrovce, že bude muset mít infuzi. Píchám 4x denně, ale snažím se jen 3x.
Dr mě objednal sám do Falulůtky a mají plno, takže mám dojet 7.1. to je dobře, tak příští úterý ještě tady k nám. Jinak mi dnes brali zas odběry krve a 2 zkumavky moče a z výsledkama už do Fakultky.
Markétko, jaktože jsi šla císařem co se stalo?
Švagrovka tam rodila před 5 lety a šila ji učenka a říkala, že dobré. Ale já bych asi zbláznila 😀
Ještě se chci zeptat, dáávají tablety najurychlení kontrakcí, nebo kapačku? Tu bych moc nechtěla, jelikož mi praskají žíly. Hlavně aby prošel, nějak roste rychle, za 14 dní skoro 800 g, nyní má 2 844 g ve 35 tt. A to nepřibírám moc, doteď 11 kg.

beranek
23. pro 2009

Ve Vítkovicích není třeba se nějak objednávat, já jsem byla poprvé v porodnici v den porodu na kontrole a pak jsem za pár hodin přijela porodit 😅 Ale pokud je plno, mohou mít stop stav a odešlou jinam, pokud to není zrovna akutní případ 😉

Já jsem naopak byla ráda, když si mimčo po porodu vzali na novorozenecké oddělení, protože po těch pár hodinách bez dítěte už ho má člověk navždy na starosti 😀 Nemyslím to špatně, ale opravdu na tom nevidím nic špatného ve svém případě.

Poroba se mi nelíbila hlavně kvůli hluku a neustalému křiku dětí, nebyl tam vůbec klid, pořád se stěhovaly postele, žádná ochota ze strany sester apod. Ale je to jen můj pocit, kdy jsem tam byla před 2,5 roky. Ve Vítkovicích byl právě super klid a žádný stres, což se mi moc líbilo, a to bylo taky úplně plno 🙂

beranek
23. pro 2009

Já jsem třeba teď odmítla u porodu studenty a jejich doprovod 😉 Stačí, když to odmítneš v těch papírech, které na příjmu sepisuješ.

beranek
23. pro 2009

Jo, a ve Vítkovicích stojí nadstandart 650,-Kč/den a polonadstandart 400,-Kč/den a sprcha a WC je jen pro ten pokoj, ale musíš vyjít ven z pokoje, je hned vedle.

ili5
23. pro 2009

Beranku, já nemůžu jít rodit do Vítkovic, to můžu rovnou tady u nás. púosílají mě do Poruby k vůli rizikovce, jedině tam jsou vybeveni. Jinak kdybych rodila u nás, tak mám nadstandart zdarma, jhako zdravotník. Takže Vítkovice, nebo Fifejdy, nic takového, jen ta Poruba.
Švagrovka si ji pochvalovala, ale je už to 5 let. Asi je to tam velké, že? A jsou na pokojích sprchy a záchod?

shaula
23. pro 2009

O infuzi pro miminko kvůli cukrovce matky jsem ještě neslyšela 😕 Ale je fakt, že já jsem byla jen na dietě, bez inzulinu nebo jakékoli jiné léčby (doktor zastává názor, že čím méně chemie, tím líp 😉 ).
Na urychlení jsem dostala kapačku s oxytocinem. Hned při příjmu ti napíchnou kanylu kvůli tomu, aby to bylo připraveno pro případ potřeby.
Byla jsem na běžném pokoji, každý pokoj má svou vlastní sprchu a WC, jsou 2 - 3 lůžkové. Asi půl dne jsem tam byla dokonce sama a celkem mi z toho už hrabalo, nadstandard bych nechtěla ani zadarmo 😀 Měla jsem pokoj na konci chodby, takže pohoda a klid. Občas jsme v noci slýchaly akorát zvuky z porodních sálů o patro výš 😅

ili5
24. pro 2009

Já musím píchat, mám přes 10, měřím se 7x denně a píchám 4x denně. Taky bych raději nepíchala. Asi jsi neměla tak vysoké hodnoty. Já i po inzilínu mám kol 10, někdy i přes.
Kapačku moc nechci. Tady u nás mi dali injekci na vyvolačku, ale vím, že to nechtějí dávat každé.
Kanylu mi sice napíchnou, ale žíly mi praskají, tak mi nikldy víc jak pár hodin nevydrží a musí hledat jinou, stěží....
Kdyby mimi nepotřebovalo infuzi po porodu, tak bych asi přemýšlela ještě nad OV a tady nad KA. Ale převážet mimi po porodu není moc dobré. Tak musím tam.
Snad to tam přežiju, nikoho tam neznám, to je pro mne nejhorší, vždy jsem měla zákroky, operace, porod objednaný a nyní k cizím lidem... 😀

shaula
24. pro 2009

Ili, prosím tě, a z jakého důvodu se miminu dává ta infuze? Aby mu z krve dostali ten inzulin nebo proč?
A jinak se neboj, podle mě je nemocnice jako nemocnice 😉 Mě třeba za těhu vidělo tolik chlapů-doktorů, že mě to už vůbec nerozhází.

ili5
25. pro 2009

Ahoj, no bude mít po narození hypoglykemii, teď je jak na drogách, závislý na cukru a po narození bude mít absťák, takže mu musí dát infuzi, hrozí ztráta dechu ... Já na tom stejně, ztrátou placenty, se tělo taky zblbne. Tak tak.
Včera jsem se přejedla, kašlala na cukr, píchla víc jednotek a večer zvracela. Dnes mi naopak cukr klesl na 1,6 zas kritické opačně, jsem se třepala, motanice. Dnes to přehánět nebudu.
Krásné svátky přeju a hodné děti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru