Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

delfi30
26. říj 2007

Nikki ahojky,
no vidíš to a mě s monitorem prudí každý týden, pokud do příští KO neporodím, tak mi ho zas bude natáčet. Do které porodky ses rozhodla?

nikki21
27. říj 2007

Ahoj Delfi,
chtěla bych jít na monitor, alespoň jednou slyšet žuchání srdíčka, snad to dělají před porodem, no nechám se překvapit.
No rozhodla jsem se jít do Vítkovic, jenom doufám že nebude stopstav, to by mě omylo. Jinak Poruba a pokud ani tam nééééééé, tak to vemu do Karviné. 😖 ale to se mi dvakrát nechce a kdo je tvůj doktor. a ty už si se rozhodla pro porodnici??
🙂 🙂 🙂 🙂

delfi30
27. říj 2007

Nikki, je fakt, že poprvé mě monitor bavil, je poznat, že při pohybech se srdíčko zrychluje, takové pěkné 🙂 A před porodem ho dělají, bohužel i během první doby porodní, což musí být docela strašné, ležet jak placek když jsou bolesti ...
Já mám taky vybrané Vítkovice, ale dost pochybuju, že nebude plno, moc ráda bych využila ten nadstandardní pokoj kvůli návštěv a chlavně sprše na pokoji. Jinak taky Poruba.
Chodím do soukromé ordinace k primáři z Fifejd, MUDr. Spousta, ale na fifky nechci!

nikki21
27. říj 2007

tak to ti rozumím na fifky bych taky nešla. Mám odtamtud velice špatné skušenosti. ale to nebudu rozebírat. Doufám že mi ty fifky víjdou a tobě taky, no uvidíme. Nemůžu se dočkat.

delfi30
27. říj 2007

Nikki, možná se tam potkáme 😀
Já nemám špatné zkušenosti, ale podle toho co čtu na netu ... a taky, když jsem tam byla v 22tt na pohotovosti kvůli krvácení, tak se mi tam vůbec nelíbilo. Lékař necitlivý při vyšetřování a sestřička u toho byla nevím proč taky a čučela mi tam, no děs! Nakonec to byla jen prasklá cévka na čípku, naštěstí 🙂

nikki21
28. říj 2007

Ahoj
myslím že víš očem mluvím, no jo když něco mají udělat navíc, tak se mstí, alespoň mě to tak připadá.
Jedna známá měla termín 15-tého, ale ještě jsem jí neviděla, chtěla jít taky ndo Vítkovic, tak nevím. Až jí potkám nebo jejího manžu, tak budu mudet na výzvědy.
jo našla jsem super fotoalba a jsou lepší a levnější než na netu. Mají magnetické desky (folie)a dají se dokupovat a přidávat a nejsou to pevné vazby a mají nádherné obaly. Viděla jsem je na Hlubiňáku u fotografa. Ty z netu brát nebu. A jak se Ti jinak daří? mě malá kopinká, ale ven se nějak nechce a přitom v pátek bylo tak nádherně a i by to šlo, ale ona ne. No neměla by to krásný den k porodu na tento svět???? Já myslím že jo, ale Martinka je jiného názoru ☹

delfi30
28. říj 2007

Nikki, jo totálně mi dávali najevo jak moc otravuju, přitom museli vidět, jak jsem vystresovaná ... mo škoda mluvit 😖
Jestli se něco od známe dozvíš, tak poreferuj. A jinak se daří přiměřeně stavu bych tak řekla 😀 Malý řádí jak torpédo, ale ven se mu asi moc nechce, do takové zimy, kamby spěchal! Já už se těším, až zas budu mít normální pupek a ty jeho nožičky si pohladím naživo 😉 Nejhorší je, že mě strašně tlačí do měchýře, dost mě bolí ten poslední měsíc.

nikki21
29. říj 2007

Ahoj Delfi, no je pondělí a pořád nic. Už mi to leze na mozek. 😠 Nechce se mi dojíždět do porodnice a nebo tam dokonce ležet jako marod. 😢 To čekání bude nekonečné. Už aby to bylo. Dneska v noci se manžovi dvakrát zdálo že rodím a ráno se mě ptal jestli je všechno OK, protože jak jsem lezla z postele, tak jsem myslela že odpadnu. Kdyby něco tak dám manžovi info a on ti tady pisne. ju? 😉 Zatím papa a drž se.

delfi30
29. říj 2007

Ahojky Nikki, taky se hlásím pupkatá 😀 Manža je na palici, pořád se ptá jak se cítím, ráno když jsem si myla zuby pro změnu volala moje mamča, no asi bych už raději taky jela ...
Ani nevím, jestli teď Vítkovice berou, Lindex?? Napísej infoooo 😉

evik
29. říj 2007

Ahoj holky, byla jsem na návštěvě za svou kamarádkou, která rodila ve Vítkovicích.A asi po 2 dnech co byla doma ji praskly stehy. Bohužel nejen ty venkovní, ale i ty vnitřní. A spravit to už podle doktora nešlo. Tak ještě snad 2měsíce potom nemohla pořádně chodit.Stejně tak dopadla i její segra, která rodila taky ve Vítkovicích asi o půl roku dříve. nevíte je to normální nebo to byly nějaké vyjímky.

nikki21
29. říj 2007

Ahoj Eviku,
no teda ty umíš potěšit. 😅 . No ale myslím si že to záleží natom jak je po porodu maminka opatrná. Alespoň si to myslím, 😕 No je fakt že jsem se stím ještě nesetkala a tady to čtu poprvé. no snad to byly vyjímky.

Delfi tak se drž, už se taky těším až skončí ty nekonečné otázky tipu jak ti je? , co se stalo? , atd. pamalu si nemůžu ani heknout, manža už z toho nedělá vědu, ale to okolí, neohýbej se, nedělej to, to nejes,.... no asi to taky znáš. už ať je konec, snad to nebude pokračovat tipem, tak by si neměla kojit, vem ho na ruce když pláče atd.... no to se potom asi fakt neudržím a vybouchnu, zatím si říkám že chcou aby mi bylo dobře a pomoct mi nemají jak jenom řečma, no ale potom do výchovy naší malinké to asi už nepůjde, to nebudu brát ohledy, pokud se ti to nebude líbit tak se semnou nebav, že jo??

Tak jo drž se a kdyby si věděla něco o Vítkovicích tak dej vědět, Lindex nebo hoď sem průběžně info, pokud do úterka neporodím musím do nemocnice a ta se bude o mě starat tak ať vím.

Díky Nika 😉

delfi30
29. říj 2007

Jéžiš, potrhané stehy ... to jsem ještě neslyšela 😖
Nikki, tak mi mimís asi spadl dolů, úplně přešly bolesti třísel, zato mám šílené tlaky na spodek, bolí mě celý měchýř a záda, no začíná to být dost na nic.
Nejedem už raději? 😉

evik
30. říj 2007

Ahoj Nikki,
tak to jsi mě potěšila. já okolo sebe moc těhotných nebo rodících nemám. Takže když jsem od dvou slyšela tohle, tak mě to vyděsilo. Jinak se chci zeptat někoho kdo rodil ve Vítkovicích jak je to s epidurálem.Slyšela jsem, že ho tam moc píchat nechtějí.Co je na tom pravdy?

nikki21
30. říj 2007

Ahoj Delfi, no to se máš, já jdu zítra do nemocnice, protože podle doktora to nevypadá nato že by moje tělo chtělo rodit, no jsem z toho trochu HODNĚ smutná 😢 , jsem zvědavá jak tam zítra dopadnu, jdu hned ráno a střelím to rovnou na Vítkovice, tak mě snad vemou. Podle ULT. malá váží necelé tři kila, tak jsem zvědavá. Nechci už přenášet. Je toho opravdu hodně. Pokud mimisek sopadl je to super, a stím tlakem na spodek ti rozumím, kolikrát nemůžu ani chodit. Ale neboj vše bude OK. Kdy jdeš na kontrolu?

Eviku co se týče epidurálu, tak ve vítkovicích stojí 1500,- ale popravdě ti řeknu, pokud jsi prvorodička tak ho neradi dávají, né protože by chtěli abychom se trápily, ale protože potom skoro vůbec necítíš stahy a nevíš kdy tlačit. A epidurálka se může dávat pouze v určitém momentu a je to rozdílne u prvorodičky a u více rodičky. Pokud ti můžu poradit tak každý čtvrtek ve 12:00 je prohlídka porodních sálů a šetinedělí a jsou tam suprové sestřočky které ti zodpoví veškeré tvoje dotazy. kdyžtak kukni na jejich stránky a cinkni si tam a nebo ve čtvrtek v čekárně na porodnickogynekologickém odd. v suterénu v levo jak je kartotéka.
Zatím papa

Zítra kdyžtak dám vědět. Zatím se držte holky.
🙂 😉

delfi30
30. říj 2007

Nikki, moc na Tebe budu myslet 🙂 Snad Ti Vítkovice vyjdou, nevím vůbec jak to tam teď vypadá. Taky bych už asi raději jela, malého před týdnem odhadli na 3,8 kg, což mě docela děsí ... já ani manža nejsme vůbec vysocí ani širocí, tak snad se spletli !!! Na kontrolu jdu ve čtvrtek, ale raději bych už ani nešla.

danullinnka
30. říj 2007

ahoj Delfi,držím ti moc palečky,můj synáček měl taky 3,8Okg a 52cm,byl to sice druhý porod,ale dalo to zabrat 🙂 bud statečná,myslím na tebe

delfi30
30. říj 2007

Danu, moc děkuju 🙂 pořád doufám, že nebude takový obřík, celou dobu byl spíše maličký, až teď najednou taková váha!

danullinnka
30. říj 2007

Tak mě u prvního kluka říkali,že bude maličký,měla jsem i malé břicho a nakonec měl 3,55kg a 51cm.Ted u druhého se to zdálo být v normě a jak jsem chodila na kontroly po dvou dnech,tak mi dr.řekl,že už od pohledu to bude cvalík a byl...Ale jo,dalo se to zvládnout.Kdy máš termín?Budu na tebe moooc myslet. 🙂

delfi30
30. říj 2007

Danu teď v sobotu ... ale zatím žádné náznaky, že by se děco mělo dít. Malý je strašný rarach, dovádí v pupku jedna radost a to jsem četla, že v 9 měsíci se už miminka tak moc nehýbou 😀

hanzuli
30. říj 2007

Před dvěma měsíci jsem rodila ve Vítkovicích a můžu jenom doporučit. Hlavně proto, že jsou tam všichni neuvěřitelně vstřícní, je to až nepochopitelné, když si představím, jak tam mají pořád narváno.
Jinak jsem chtěla reagovat hlavně na ty míry z ultrazvuku, protože při příjmu do porodnice mi dělali vstupní vyšetření a pan primář malou odhadl na 2,9 kg. Asi za pět hodin se narodila a vážila 3,2 kg 😀 😀 Takže je to opravdu jen orientační a moc bych se tím neřídila...

danullinnka
30. říj 2007

delfi,to to asi tak velký nebude,když má místo a tak dovádí. 🙂 třeba se mu nechce do té zimy 😉 držím palečky a pak se ozvěte,jak se daří 😉

nikki21
30. říj 2007

Delfi, dneska mi malého odhadl doktor na 2900, tak jsem zvědavá co mi zítra řeknou. manža už má instrukce kdyby si mě tam nechali, no uvidíme. snad porodíme co nejdříve. Už umírám z té péče celého okolí jestli náhodou už nerodím, protože když si lehnu a vypnu tel. tak každý otravuje manžu jestli je všechno v poho a přitom jsme jim říkali že jim dáme vědět. No neva, porodím a bude líp. Zatíííím pa Delfi a držte se. Zatím papa 🙂 🙂 😉 😉 🙂 😉 🙂 😉

danullinnka
30. říj 2007

Milá nikki a delfi,mě taky pořád volali,až mi to už lezlo na nervy,chtěla jsem si nahrát uvitací ton,že ještě nic 😀 jakmile jela směrem k nám sanitka,už byl nějaký telefon,jestli to je pro mě,přenášela jsem týden,takže už byli všichni nedočkavý.Holky,držím vám palečky a přeju krásné,hodné a hlavně zdravé děti. 🙂

delfi30
30. říj 2007

Niki, zítra na Tebe budu myslet, vše dopadne dobře 🙂 Ta starost okolí mi taky už leze krkem, ale s tím nic nenaděláme ...
Danu děkuju za palečky, budeme je potřebovat 😝

delfi30
1. lis 2007

Holky pokud do neděle neporodím, mám jít na kontrolu v pondělí do porodky. Chci jít do těch Vítkovic, to mám letět na příjem?? Nevíte jestli náhodou nemají stopku?

danullinnka
2. lis 2007

Ahoj Delfi,pokud nebudeš mít kontrakce,tak na příjem ne 😉 jen na gynekol.oddělení,já jsem tak chodila na kontroly co dva dny-běžný postup.Můžou tě nechat přenášet max.týden,pak si tě tam nechají na vyvolání nebo se můžeš domluvit s dr.jak to vypadá a jestli by ti to vyvolali dřív.Neboj,to zvládneš 🙂

delfi30
2. lis 2007

Danu díky, jsem trotl 😀

danullinnka
2. lis 2007

ale nejsi,já jako prvorodička jsem byla taky ze všeho vyhukaná,bála jsem se,že ani nepoznám,že budu rodit 😅 ale bylo to na vyvolání,takže jsem to poznala,kontrakce byly silné hned..zítra máš termín,že??budu na tebe od rána myslet.Jo,někde jsem četla,že v termínu pomáhá sex,že spermie to nějak zvláční a urychlí,no u nás to teda nějak nezabralo 😅 bylo i období bouřek a taky nic,asi jsem protipřírodní typ 🙂 na mě působí jen ta chemie 😀

kaceenka81
2. lis 2007

já rodila na fifejdách a nemůžu si na nic stěžovat-teda kromě paní dr.liškové,tu sem moc nemusela,ale ta tam chodila málo.ale jinak byli všichni hodní... 🙂

lucikpetik
2. lis 2007

ahoj holky, tak co mate pred porodem, moc drzim palecky, at mate hladky prubeh a dejte vedet...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru