Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

paja
16. lis 2007

Dozvěděla jsem se, že náš malý je vlastně zlatíčko - to už vím ale dávno 🙂 - protože krásně sám usíná a spinká vlastně celou noc.
Takže tobě taky přeji dobrou noc, já už jdu taky do hajan - jsem se dneska nezastavila...
Tak papapa

lucikpetik
16. lis 2007

ok, tak papa pinsu mejlika..co nejdriv, slibuji

anico
17. lis 2007

ahoj holky tak ja jsem prisla s prace tepre tetka .dneska jme tam meli nejakou akci cernochu tak jsem uplne hotova.ani mi nerikejte ze ty nemocnice jsou tak plne,me dneska bylo strasne mela jsem hrozne krece myslela jsem ze budu rodit.

lussinda
17. lis 2007

Ahoj holky, takze v OV je ted STOP STAV .. znama musela ficet do Karvine .. 😝 Ale protoze ji odtekla jen trocha plodove vody, pustili ji domu .. ☹ Odkdy chodite na predporodni kurzy? Mate primo kontakt? ..

lucikpetik
18. lis 2007

ani ty jsi blazen, ze tak makas...
lussi ja chodim plavat do Imperialu a na kurz do Poruby, vede to dula a je to moc fajn...doporucuju, a byla jsem uz 2x, takze ty uz mas nejvyssi cas... 😉

aja123
19. lis 2007

ahoj lucikpetik, můžu se tě prosím zeptat, kde jsi byla na tom 3D ultrazvuku a jak dlouho před tím ses musela objednávat a jestli se stačí objednat telefonem nebo osobně? Díky

lucikpetik
19. lis 2007

ajo byla jsem v havirove v gynprenatalu a staci se objednat telefonicky, volala jsem dost na posledni chvili, pry je nejlepsi jit 20tt a volala jsem v 19tt, tak me objednala hned na dalsi tyden...

kykynka
19. lis 2007

http://www.foto-eva.cz/listopad-2007.html HOĎTE MI BODÍK MÁM TAM 3 FOTKY MŮŽETE HLASOVAT JEN NA JEDNU 14,15,16 DÍK.
ZATÍM VEDE MOJE 15. ☹

elizabetka
20. lis 2007

Ahoj jsem tady poprvé a docela mně překvapilo jak tu všichni chválí vítkovickou nemocnici. Já jsem od začátku byla přesvědčena o fakultce v porubě, ale teď váhám 🙂 Od 3.12 začínám chodit na předporodní kurzy do fakultky, ale myslím, že i když je odchodím tam tak to není nějak závazné pro porod nebo jo? 😒 12.1.2008 mám termín porodu na naše první mimi takže jsem nervozni jak sáňky v létě a mám z toho docela strach. Kamarádka v únoru rodila na fifejdách a hodně mně od tého porodnice odradila. Hlavně kvůli personálu. Holky jestli je tu nějaká, která bude chodit od prosince taky na kurzy do fakultky ozvěte se mi. Nejsme přímo z Ostravy takže budu ráda když tam nebudu úplně sama samotinká 😀

lucikpetik
21. lis 2007

eli tak to pak napis, jake to bylo v kurzu, ¨ja chodit budu, ale pozdeji....tak budu rada za info, dneska jdu do fakultky na prohlidku... 😉

zdenka26
26. lis 2007

Ahojky,v říjnu jsem rodila ve Vítkovicích a byla jsem moc spokojená.Doktoři a sestřičky perfektní se vším mi pomohlia poradili.Porodní sály krásné ,šestinedělní zastaralé.Ale komu jde o přístup personálu tak můžu jen doporučit Vítkovice.

lija11
26. lis 2007

Ahojky, taky jsem slyšela velkou chválu na Vítkovickou nemocnici, hlavně co se týče personálu.Ale myslím si že si nebudem moct vybírat.Já si zvolím nejspíš tři nemocnice, ať se nespoléhám jen na Vítkovice. 😅 Jo a co se týká předporodních kurzu chodím do centra do Lotosu, byla jsem na dvou lekcích a jsem max.spokojená, příjemná asistentka, super atmosféra, hodně dobrých rad i zkušenosti.

lucikpetik
27. lis 2007

ahoj, no ja myslim, ze pristup personalu je hodne dulezity, hlavne u prvorodicek, co toho moc nevime, tak to chce prijemnou sestricku, ktera poradi,kdyz bude nastvana, tak nam to tam moc neprida...

anico
27. lis 2007

ahoj luciku chci se zeptat jak to tam chodi v tom imperialu kdy to byva kolik to stoji a jestli je tepla voda.mam silene bolesti zad tak mi to snad pomuze

lucikpetik
29. lis 2007

tak je to od 8:45 na hodku a pul a pak od 9:45 na hodku a pul hodina je plavani s tou dulou a pul hodka volneho plavani. musi se objednavat predem, bylo nas tam max 8, tak akorat...
a voda ma 30 stupnu, do zimnejsi bych nevlezla 😀 no a stoji to dost, 160,-Kč, ale co bychom neudelaly pro mimi, ze...
ty musis prestat uz pracovat, aby te nebolely zada...

anico
29. lis 2007

ahoj luciku neni to tak jednoduche nejit do prace.dneska mi odrekl barman tak jsem byla v praci sama,ale tetka uz jsem doma a musim rist ze jsem k.o. a zitra se stehuju do hrabuvky.

lucikpetik
6. pro 2007

ahoj, tak jak v praci, lepsi? mi to povidej, ja taky sedim v praci od nevidim do nevidim, uz abych nekoho nasla....

lussinda
6. pro 2007

Aja123: On je 3D ultrazvuk i na Fifejdske nemocnici .. Kamaradka tam byla a byla velmi spokojena, takze nemusis jezdit daleko .. Objednava se dopredu, stojí 700Kc, dostanes DVDcko se zaznamem + 2 fotecky

LucikPetik, .. ja se ptala na predporodni kurzy, ne cviceni a plavani - mam rizikove tehu a mam prisny klidovy rezim ☹ Ale mooooc ti to plavani zavidim ..

Na ty kurzy chodis primo do Porubske nemocnice? Do fakultky? Mas kontakt?
Predporodni kurzy jsou az od 30tt, .. ale uz bych se nekam zaradila 🙂

anico
6. pro 2007

ahoj luciku tak k te praci jsme se jeste stehovali.bydlim tetka v hrabuvce a makam na byte.takze stale v jednom kole

trixi
6. pro 2007

Pridavam par postrehov z fakultnej nemocnice Ostrava-Poruba, kde som rodila v zari, sekciou. Pred porodom som tam od 36 tyzdna chodila do poradne, boli tam prijemne sestricky, lekari ako kedy, striedali sa. Prenasala som a tak som isla na vyvolavacku, pri prijme bol fantasticky doktor, prijemne a mile sestricky. Nakoniec vyvolavacka nebola a na druhy den bola sekcia. Na sale boli velmi mili a prijemni doktori a sestricky, vsetko prebehlo na vysokej profesionalnej urovni. Previezli ma JIP, kde som natrafila na jednu dost neprijemnu sestru, ale ostatne boli zasa mile. Po obede nam priniesli nasich malych na kojenie, sestricka mi pomohla a poradila co a ako. Vecer pri vecernom kojeni uz bola ina smena a aj ina sestra, bola neprijemna, ked som ju poprosila aby mi trosku pomohla, tak ma okrikla, ze nie som tam len ja a moj maly (priniesli az 2 mimca na kojenie) a nech sa snazim sama. 😕
Rano zasa dalsia smena a vynikajuce sestricky. Previezli ma na oddelenie sestonedelia, mala som stastie, boli sme na izbe len 2. V ostatnych sa tlacili po 3. Stretla som sa s velmi prijemnymi sestrickami a doktormi, ale aj s protivnymi a nevrlymi sestrickami. Je to skutocne o tom, kto ma sluzbu. V noci niektore sestricky nas skontrolovali kazdu hodinu, pomohli, poradili ked bol nejaky problem. A zasa pri inej smene za celu noc nikto neprisiel a ak sme nieco potrebovali, prisla sestra a bola protivna. Ked to zhrniem: lekarska starostlivost na vysokej urovni (porod, vysetrovanie miminiek, lekari su skveli) ale zdravotne sestry na sestonedeli maju velke rezervy, samozrejme cest vynimkam. Prostredie je OK. A ak by som rodila druhy krat tak zasa vo fakultke v Porube.

mircka
6. pro 2007

Lussinda: pokud chceš kontakt na předporodní kurzy do fakultky, tak jukni sem:
http://www.fno.cz/kliniky/gyn/sluzby.html

lucikpetik
7. pro 2007

ani ty jsi blazinek, at neporodis predcasne....
lussi, tak to je mi lito, ze mas rizikove tehu...ale radeji nic nedelej, nez kdyby se melo neco stat..
a na ty kurzy chodim k jane curdove...tam se chodi uz od 16tt, tak je to tak pekne rozprostreno az do porodu, kazdy tyden jine tema povidani, plus cviceni nebo tanecky a plavani v imperialu

lussinda
11. pro 2007

Mircko, zkousim volat do Poruby, .. stale obsazeno .. ale nevzdavam to 😀
Zkusila jsem taky zavolat do Vitk. nemocnice, ale od ledna nemaji dane ZATIM terminy .. takze mam volat hned 1. 1. 2008 😉
Snad se nekam do nejakeho kurzu dostanu ..

kaceenka81
11. pro 2007

ahoj holky nevite náhodou jestli je ted ve vítkovicích stop stav?sestra je na rozpadnuí a chtěla by tam...díky

lucikpetik
11. pro 2007

lussi tak uz ses dovolala?

markitka.z
14. pro 2007

Ahoj taky se mi blizi porod sice v kvetnu ale uz to je za dvermi ....Premyslim o Ostravske nemocnice-Poruba a Karvinske -Raji Slysela jsem ze v Ostrave maji dobre vybaveni kdyby nahodou se neco stalo ale Karvinska je pro me ohl.bydliste bliz...Premyslim o tom kdybych si vybrala Ostravu a zacala rodit , zda me odvezou az do te ostravy ci do nejblizsi Jsem prvorodicka a nevim jak se rozhodnout a co bude pro me a pro me dite nejlepsi Za radu moc dekuji Hezky den

lucikpetik
17. pro 2007

markitko tak to nevim, kdyz si zavolas sanitku, tak pak nevim, kde te zavezou...neporadim.... ☹

bufinka
25. pro 2007

Ahoj holky, rodila jsem ve fakultce v Porubě a dávám za 1. Výborní doktoři jak na porodním odd., tak na šestinedělí, také na odd. pro mimíska 😀 🙂 Perfektní sehrané profi týmy, jediné co dělá ze začátku pobytu na šestinedělí kapánek zvláštní dojem, že tam jsou dvě skupiny dr. a sestřiček - jedny pro nás šestinedělky a jedny pro mimi. Proto vás může kapánek schladit, když se s nčím obrátíte na toho "nepravého". Jinak opravdu paráda 😀 🙂
Pokud se rozhodnete pro Porubu, ať jste spokojené a hlavně ať jste brzy s mimískama doma 😀 🙂

lussinda
22. led 2008

Ahoj bříškové holky, 😀
dovolala jsem se, 😝 .. chodím tedy do předporodních kurzů do Vítkovic (hlavně z důvodu ceny 550Kč-je to bez cvičení a plavání), v Porubě stojí 1100Kč (a to je i se cvičením a plaváním). Já mám rizikové, nemůžu plavat ani cvičit, takže pro mě by to byly vyhozené peníze ..
Ve Vítkovicích s námi diskutuje předporodní asistentka pí. Šárka, velmi příjemná sestra .. kurz je každé pondělí, trvá necelé 2 hodiny .. teď příští pondělí půjdeme navštívit porodní prostory, jsem velmi zvědavá ..
Ve středu jdu omrknout i Porubu, protože tu zase znám z akutních pohotovostních návštěv během těhotenství .. tak vám pak poreferuji 😉

lucikpetik
24. led 2008

ahoj holky, bufi tak jsem moc rada, ze jsi tam byla spokojena, taky tam pujdu....
a co mala? jak je?
lussi a co ty? uz se ti to blizi....
jinak ja budu chodit do predporodniho kurzu do Poruby, tak pak muzem poreferovat....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru