Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

lucenek
24. únor 2008

no když ti to nestihnou dát tak píchaj dolsin to je opiát to je fajn oblbovák....

fish
24. únor 2008

Jóó?Já myslela,že to se v našich krajích nepoužívá.Takže bych si i o to mohla případně říct?

lucenek
24. únor 2008

jo to ti daj sami....Dolsin, Buscopan, je to do prdelky nebo do stehna...

fish
24. únor 2008

To je mi jedno kam,hlavně,když to pomůže.Díky za rady. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucenek
24. únor 2008

nooo ten Dolsin pomůže spíš že to otupí...extra úplevu nečekej

lenlut
24. únor 2008

Ahojky,tak já rodila na Vítkovicích obě holky a nemůžu si stěžovat.Podruhé jsme rodila ještě na starých sálech,ale už měli nový příjem.Ale staré vybavení mi nevadilo,jednalo se mi o lidský přístup se kterým jsem se tam setkala.A ten byl jak na gynekologickém tak i na šestinedělí.Na gyndě jsem musela ležet od 28 týdne až do 35,takže jsem tam musela strávit7 týdnů,ale díky tomu přístupu se to dalo(když jsem po týdnu pobytu zjistila že z tama nevylezu dřív jak za 6 týdnů,tak jsem byla na mrtvici a obrečela jsem to.Navíc to vyšlo na začátek školního roku a starší dcera šla zrovna do 1 třídy a já tak o ten den přišla ☹ )Ale co by člověk neudělal pro mimčo,že 😉
Primář por-gyn.oddělení je šprýmař,takže vizity většinou probíhaly se smíchem a ostatní doktoři i doktorky byly taky super.A co se týkalo dotazů tak pokaždé ochotně odpověděli a vysvětlili.
Jinak pokud to jde tak cikánky dávají na pokoj spolu nebo radši zvlást,pokud to jde.Nemíchají to.(už když jsem ležela na gyndě,tak nechali cikánku samotnou na pokoji i když u nás bylo jedno volné lůžkko a popravdě řečeno jsme za to byli s druhou mamčou jen rády).
Takže Vítkovice můžu jen doporučit.
😉

lucikpetik
25. únor 2008

ahoj holky, tak my byli vcera ve fakultce na prohlidce....
tak pokud sama chces epi tak se plati, pokud zdravotnici uznaji sami, ze ho potrebujes, tak se neplati..

fish
25. únor 2008

Ahoj holky.
lucikpetik a nedělají s tím nějaké drahoty,když ho chceš?Už jsem slyšela názory,že ho dr. neradi dávají a pod. 😒

lucikpetik
25. únor 2008

tak v porube pry ne, ve Vitkovicich jsou pry nakloneni k prirozenemu porodu a tam ho davaji neradi, to je info, co jsem slysela ja...
tak ja ficim na kontrolu papa

fish
25. únor 2008

Držím palce na KO.Taky jsem slyšela,že ve Vítkovicích s tím trochu dělají drahoty.Napiš pak,jak jsi dopadla.já jdu v pondělí,dneska jsem byla jen na krev. 😝

annynka
27. únor 2008

ahoj holky, tak jsem zpet, rodila jsem ve Vitkovicich, vsechno super, az na jednu potapanou dr, se kterou jsem rodila. vysoka, cervene vlasy, starsi a nemohla chodit a hrozne protivna,..dobre no, porod po pulnoci by me taky nebavil...
Ale jinak, no bajecne, nemuzu si stezovat, na sestinedeli vsichni super, sestricky jsou uzasne vsechny...mlade, starsi...mela jsem i studentku a ta byla fakt super..k tomu epi, ja jsem mela porod 5hodin i s odjezdem, ale slibovali, ze jo a pak, ze uz je moc pozde, tak asi tak...
Takze spis ho nechteji davat, jo a taky mi spolulezici, co mela cisare, rikala, ze ten anesteziolog, co ho dava, je pry pekny protiva..
Proste, porod, bolel starsne,ale pristup lidi uzasny, ani jim nevadi, kdyz si zarves 😀
A po porodu, taky super, vse vysvetli, pomuzou, cokoliv...
Se mnou osobne jedne sestricka z novorozeneckeho v noci procvicovala kojeni..necelou hodku byla se mnou, pomahala malou prikladat, vysvetlovala, pomahala...bomba no 🙂
Vitkovice doporucuju...no, pokud vam nevadi komunisticke umyvarky s wc...

zanetka82
28. únor 2008

Taky sem byla s Vítkovicemi spokojena. Super. a myslím že , ta protivna paní dr. byla dr. Kulova....nemuže chodil jelikož ma rokovinu kosti a napadlo jí to nohu. K porodum už moc nechodí jen zaskakuje. nevydrží moc stat. A je to moje gyndařka.Je protivna a naladova ale jinak je skvěla a přimo užasna. Občas ma každy špatny den 😉 🙂 ....blahopřejí k miminku 😵

parybka
28. únor 2008

já ji měla na příjmu... když jsem slyšela její komentáře k tomu, že chci přirozený porod a že mám porodní plán, tak jsem si říkala, že snad ani nejsem ve Vítkovicích, který jsou vyhlášené svým přístupem 🤐
Ale naštěstí to obrblala jen u příjmu, za tři hodky potom se měnily směny, takže od té doby jsem ji už neviděla... A ostatní byli skvělí 🙂

iwulik
28. únor 2008

zdravím všechny maminy,tak už se to pomalu blíží a taky pořád nejsem rozhodnutá 😒
do Poruby to mám asi 2 min. autem a ve Vítkovicích mě láká ten lidský přístup asi se rozhodnu až po prohlídce por.Syna jsem rodila na Fifejdách 24hod.a nakonec musel jít císařem.No celkem hrůza,říkala jsem si ,že na tu bolest nikdy nezapomenu ☹ ,ale s miminkem člověk rychle zapomene. 🙂 🙂
Ty co už to mají za sebou tak mi snad dají za pravdu.

lucikpetik
29. únor 2008

anny moc gratuluji k miminku, fish dopadli jsme zatim dobre, uz ma nozky nahoru, tak jsem rada, snad tak zustane, a co vy?????

lenlut
1. bře 2008

Ahojky,koukám že paní doktorka Kulova asi neoatří mezi oblíbené lékaře 🤐 Já na ni natrefila taky při vizitě,byla jsem 3 den po porodu a byla nebo spíš nebyla vizita.Proběhlo to stylem-všechno dobrý?tak nashle a šla 😕 Až na to že za 3 h jsem šla za sestřičkou,že mě nějak čím dál tím víc začíná bolet noha a že už na ní nemůžu došlápnout-začínal mi tam žilní zánět.Došla doktorka Kulova,začala stím co že mi je ,že ráno mi nic nebylo a že jsem nic neříkala-byla teda pěkně nepříjemná.Měla jsem z toho pocit že jí obtěžuju 😠 Vysvětlila sjem jí že ráno mě ta noha sice pobolívala,ale že to bylo spíš jako jen přeleželé a vzhledem k tomu,že jsem před vizitou byla sotva 3/4h vzhůru,tak jsem tomu nepřikládala význam.Ale v 10 jsem už nemohla stát a pěkně mě tam tepalo a táhlo.Potom jako by jí to přešlo,řekla co a jak a odešla.

fish
5. bře 2008

Ahoj holky.
lucikpetik,taky máme nožky nahoře,ale to už třetí měsíc,tak doufám,že se to těsně před porodem nezmění.jinak u nás taky všechno v pohodě,děložní hrdlo zavřené,čípek drží.Akorát jsem hróóózně chudokrevná,tak jsem vyfásla železo.Další KO mám 31.3. 😉

lucikpetik
5. bře 2008

fish tak to je fajn, ze je vse ok....tak zelezo papam taky, je po nem zacpa 😒
tak se drzte...

michaela1984
5. bře 2008

Ahoj holky, tak si tady čtu o těch porodnicích a nevím, od 7.4. jdu na předporodní kurz do Poruby tak asi skončím tam. I když u nás v Havířově otevřeli nové porodníé sály, ale asi to nechám tak... Uvažujete taky někdo o Porubě??? 😎

lucikpetik
6. bře 2008

miso ja do poruby jdu urcite a prave jsem v pondeli skoncila kurz v porube, uzij si ten teploucky bazenek, ten je tam super

lucikpetik
6. bře 2008

a kde bydlis v Havirove? to mame kousek... 😉

michaela1984
6. bře 2008

Lucikpetik takže jsi o Porubě přesvědčená jo? Já jsem zvědavá jak opice na ten předporodní kurz. Ty už to máš za pár.... Bydlím na bludovickém kopci a ty?

lucikpetik
7. bře 2008

no nebudu te odrazovat, ale kurz byl celkem o nicem, az na ten bazen a prednasku s doktorkou...ale i tak je dobre tam jit, kdyz tam chces jit rodit...
ja jsem presvedcena tam jit, protoze tam chodim k doktorovi a doktrorku tam mam znamou, jinak se priznam, ze bych sla do Vitkovic.

michaela1984
10. bře 2008

No já právě moc nevím kam, ale když už tam budu chodit na ten kurz tak tam asi porodím.... Nemám moc času nad tím ani přemýšlet kdybychom ted nekupovali kočárek tak ani nevím že jsem těhotná 😀

simone
10. bře 2008

Ja porubu holky nedoporucuji.Rodila tam moje segra,moje spoluzacka,od pritele spoluzacka a uz by tam nikdy nesli.Segre tam zadrbali porod tak,ze ji mala malem umrela a doktori se hadali na sale a z cisare ma hroznou jizvu,bo ji debil sesil kuzi nakrivo.Kamosku tam nechali dva dny v bolestech a pak se ji omluvili za to a bylo jasne ze taky neporodi normalne.
Pry v zabrehu je dobra porodnice,nebo hrabuvka,me se to plete.

lucikpetik
11. bře 2008

simon v zabrehu uz porodnice neni..

lucikpetik
11. bře 2008

stejne si myslim, ze jde o zkusenost kazdeho, jeden nadava, jeden chvali a tak to bude vzdycky.
treba pak taky budu nadavat.
a miso jaky kupujete kocarek? no u nas to byl boj vybrat...

michaela1984
11. bře 2008

přesně tak, na každou porodnici se něco najde. Já tam mám tetu přímo v porodnici a taky mám cukrovku tak co kdyby náhodou nějaké komplikace... Nakonec jsme koupili bébé confort high trek, normálně jako jediný z celého množství kočáru a to jsme ho sháněli i v zahraničí mi vyhovoval. Tak nevím bud jsem náročná nebo neexistuje ideální kočárek. U nás to boj moc nebyl. Akorát nad barvou jsme trochu bojovali, 2x jsme tam volali a měnili to... 😀

michaela1984
11. bře 2008

Normálně jsem včera celou noc nespala. Fakt nekecám byla jsem unavená jak krtek a nemohla jsem usnout. Něco strašného, musela jsem si vzít na dnešek dovolenou jinak bych v práci asi byla hodně v tranzu. 😀 Já jsem s tím spaním strašná fakt to nutně potřebuji, kéž bych měla malého spáče. Co ty luciku spíš v pohodě?

toni78
12. bře 2008

Zdravím holky-mám ještě s porodem čas ale mám otázečku.Chtěla jsem rodit v Karviné ale bohužel léto-podzim se má opravovat. Nevíte,musím se objednat do porodnice(třeba na Fifejdach)? Když jsem z jiného města?Děkuji (a kolik dní před porodem)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru