Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

beranek
29. zář 2009

Já jsem rodila velmi rychle, bohužel o to víc to bylo bolestivé, na porodním pokoji jsem byla 1hod a šla jsem tam s tím, že to bude trvat ještě dost hodin a můžu si v průběhu o epidurál říct, já jsem ho na příjmu odmítla, ale nakonec to bylo tak rychlé, že mě po tom příjmu nestačili už ani zkontrolovat...
Epidurál beru jako vnitřní psychickou berličku, protože si říkám, že bylo dost přirozeného porodu, který byl opravdu velmi nepříjemný.

beranek
29. zář 2009

Já si naopak přeji delší porod...ale uvidíme jaká bude skutečnost.

endie
30. zář 2009

ahojí můžu se přidat? já jdu rodit na Fifejdy epi. budu dávat v nejkrajnějším případě

berryl
30. zář 2009

ia,shaul a beranku děkuji
no už se to krátí a všechno mě strašně bolí, hlavně ty kostrč a stydké kosti, dneska jsem 2h pochodila venku a teď tu ležím jako lazar, hrůza

no tak uvidíme jak píšete řeknu si o něj, ať zjistí, že mi ho bodou moc píchnout, ale je to jen jako krajní řešení, kdyby se to už prostě nedalo, ale jinak fakt NE
ten článek je shaul hodně dobrý, jsem si ho přečetla a postavily se mi chlupy na rukách

parybka
30. zář 2009

tak já si přisadím na mudr. Kulovou, chytla jsem ji na příjmu (vítkovice) a byla jsem ráda, že už jsem ji pak neviděla. To, že je protivná, rozhodně není nevyspáním (a nebo nespí furt). PA jsem měla Nikolu Proškovou, drobná blondýnka, byla skvělá. Jakýkoli zásah se mnou konzultovala, radila s dýcháním, doporučuji.
Ve Vítkovicích respektují porodní plán, takže pokud napíšete, že nechcete nástříh, příp.j en v případě natržení, tak se vás předtím aspon zeptají - u mě to tak bylo. A pokud nástřih nechcete, investujte do epina (Epi-no)

shaula
30. zář 2009

Co myslíš tím Epi-no?

iwulik
30. zář 2009

Ahojky,
přidávám se k rodícím ve Vítkovicích,měla jsem císař s epi.Porodnice,personál a zařízení opravdu super,vše bylo perfektní.
N a šestinedělkách,už byl přístup personálu horší,malá měla žloutenku ,tak byl problém s kojením,šla hodně s váhou dolů,sestřičky nic moc nepomohly a to jsem je otravovala docela často,ale měly tolik práce,že se nám nekojícím moc nestíhaly věnovat,malá dostávala i příkrm,ale ten zase dost zvracela.
Bohužel jsem se po příchodu domů už nerozkojila,ze začátku jsem z toho měla dost depku,páč jsem si připadala jak neschopná matka,která neumí kojit,ale malá byla spokojená na UM,tak jsem se s tím taky postupem času smířila.

berryl
1. říj 2009

iwulík to mě mrzí, že jsi měla ty začátky takové těžké!!!
fakt to je v každé nemocnici o tom na koho narazíme co? jestli na příjemné lidi nebo protivné

berryl
1. říj 2009

holky a byla jste některá na fifejdách???

barborka09
1. říj 2009

Ahoj holky. Tak já rodila letos v lednu na Fifejdách a byla jsem maximálně spokojená. Jediné co mi trochu vadilo, tak byl přístup paní primářky Liškové ke kojení. Jelikož jsem po 24 hodinovém porodu musela podstoupit císařský řez, tak se mi mlíko začlo tvořit až čtvrtý den večer. No a ty předchozí dny kdy nic neteklo a malá se vztekala byly strašné. Pořád jsem jenom slyšela že to musí jít až jsem z toho byla na prášky. Nakonec to teda šlo, ale ty čtyři dny byly strašné. Ale jinak si myslím že co se kojení týče, tak opravdu sestřičky pomáhaly co mohly.

berryl
1. říj 2009

ahoj holky, tak mám čerstvé informace z porubské nemocnice od 12.10 se zavírají porodní sály a od 15.10 do 24.10 asi šestinedělí, tak musím porodit do 12.10 jinak Vítkovice nebo fidejdy.

Barborko o té paní promářce jsem už hodně slyšela, prý je tím kojením úplně posedlá až nepříjemná!

barborka09
1. říj 2009

Berryl, to že je nepříjemná až posedlá jsi vystihla přesně! Naštěstí na ní člověk narazil jenom u ranní vizity, ovšem většinou to člověku zkazilo celý den. Ostatní sestřičky byly fajn, dalo se s nima domluvit a celkem dost poradily ohledně kojení. Ovšem trauma z paní primářky mám dodnes. Vím že jestli ještě někdy budu rodit, tak porodnici si vyberu stejnou a jestli se tam ještě bude nacházet paní primářka, tak si s ní hned při první návštěvě ujasním co a jak. Teď jsem rodila poprvé a byla jsem ze všeho dost vykulená, tak jsem se nestihla ani bránit. Tak nějak jsem si myslela že je to asi to nejlepší, ovšem opak byl pravdou a dnes bych se ozvala.

Tak držím palečky ať ti to dobře dopadne!

berryl
1. říj 2009

barborko moc děkuji :o)
je toho hodně člověk po porodu, vedle sebe prcka, teď plno informací a ty hormony a do toho nějaká nepříjemná sestříčka nebo umanutá primářka a je to radosti!!!

shaula
1. říj 2009

No vidíte, a já na MUDr. Liškovou slyšela chválu právě proto, jak je umanutá, že ta prý naučí kojit i ženu bez prsů 😀 Tak si pak vyberte 😒 Ale osobní zkušenost s ní nemám, tak nevím...

ia.
1. říj 2009

shaula: epi-no je takový balonek, kterým si roztahuješ hráz. Ale je drahý jak sv..a!!Mi stačila masáž hráze od cca 34 tt, a kdyby neměl malý krátkou šňůru, tak by mě ani nenastřihli. A i tak to bylo jen pár štichů, dneska po roce o nich ani nevím...

shaula
1. říj 2009

Aha, díky za objasnění, o tom jsem ještě neslyšela 😕 Znám jen masáž.

ia.
1. říj 2009

shauli je tady dokonce někde i diskuze na to téma. Ale kukala jsem na to na net, stojí to tuším okolo 3 tis a je to v podstatě pomůcka místo masáže.

berryl
2. říj 2009

to je teda pálka za ten balónek 😲

ia.
2. říj 2009

berryl, ty ještě nerodíš? 😉
včera jsem byla s malým na vyšetření ledvin ve Vítkovické nemocnici a provádí se to dole na gynekologické ambulanci, tak jsem si na Tebe vzpoměla, a taky na sebe, jak jsme tam s manžou před rokem v noci přijeli...uuuuf 😅

erinka83
19. říj 2009

Berryl, gratuluju !!! 😵 Tak kde jsi rodila a jaké to bylo?

Poruba už je otevřená??

berryl
19. říj 2009

ahoj holky, tak jsem porodila nakonec o 2 týdny dříve a rodila jsem v Porubě.
Byla jsem max spokojená sestřičky i mudr fakt super. Co bych jediné změnila pro příště, tak bych chtěla nadst. pokoj, protože jsem chytla na pokoji 2 miminka, které v noci pořád plakali, tak jsem byla hodně unavená, ale nadst,pokoj nebyl volný O(
jinak Porubu doporučuji!!!

ia.
19. říj 2009

berryl, moc moc moc gratuluju🙂
co prďola, je hodný?

katy.m
22. říj 2009

Ahojte holky,jsem sice z opavy,ale po předchozí zkušenosti s naší proslulou porodnicí ,jsem rozhodnutá rodit v Porubě.Mohly byste mi,prosím,říci,jak to tam probíhá,atd.... mám teda ještě fůru času,ale raději se informuji předem.
Kolik tam stojí tatínek u porodu,epidurál,nadstandart...popřípadě něco jiného???
Děkuji za odpovědi a všem Vám gratuluji k miminkám 😵 😵 😉

lucenek
22. říj 2009

čus bus
zdravím speciálně i.a 😀 😀 😀
katy
ceny najdeš na www.fno.cz sekce porodnice.
jinak otec u porodu 600Kč
epidurál na přání 1500Kč
nadstandart 1000Kč na den
já měla vše krom epi (kvůli alergii jsme měla smůlinu)
a to ostatní jsem jako zaměstnanec měla gratis.....
já naopak všem nadsandart doporučuju......z důvodů jako berryl
plus to že krvácíš a máš jít jít přes návštěvy do sprchy a flek na posteli nebo košili a čumící návštěva že......

misicka85
15. lis 2009

Holky,mám nové info pro ty kdo chtějí rodit ve Vítkovicích - teď tam opravovali všechny pokoje na 6nedělí, komplet nové pokoje,plastové okna, nový nábytek,postele, wc a sprcha na každém pokoji, prý je to tam teď krásné! Což mě potěšilo protože se tam v květnu opět chystám. Jediné co mě nepotěšilo bylo že zvedli ceny nadstandartu - 1000Kč/den 😝 Takže asi půjdu na normální pokoj.Po prvním porodu jsem tam byla 9 dní, no platit 9tis tak mě asi odvezou 😝

smardik
16. lis 2009

misicka dík za info, na jednu stranu jsi mě potěšila-hlavně tou sprchou a WC na každém pokojei ale ne cenou nadstandartu, já ho chtěla kvůli Tomáška aby za mnou mohli chodit kdykoli

tomasek06
16. lis 2009

Já jsem třeba rodila v Porubě a byla jsem spokojená. Byla jsem na normálním pokoji a měla jsem tam taky záchod a sprchu 😕

misicka85
16. lis 2009

smardik - no já ho právě taky chtěla, u Adélky jsem nads. měla a super, ale to stál 650Kč/den. Těch 1000 už se mi zdá celkem moc. Kdybych aspoň měla jistotu že mě za 3 dny pustí domů tak bych to brala. Jo a ptala jsem se na dětské návštěvy na normoš pokojích tak prý to tam nevidí rádi,hlavně pokud je víc maminek na pokojích.Ale vyloženě to nezakazujou. Já stejně asi řeknu manžovi ať tam s malou ani nechodí,myslím že by to snášela daleko hůř přjít a za 2h jít domů..

Tomasek06-ve Vítkách byly wc a sprcha doteď myslím společné pro 2 pokoje, ale nejsem si jistá na 100%,jak jsem psala měla jsem nadstandart...

tomasek06
16. lis 2009

Aha tak to jsem nevěděla, my jsme to měli na pokoji každý 😉

smardik
16. lis 2009

misicka já ho taky chtěla ale 1000 se mi zdá fakt dost, no ale možná mají pravdu že fakt bude hůř snášet přijít na 2hodiny a pak jít pryč a další den to samé, tak si možná doma trošku pobrečí ale zvykne si a pak už budu doma. Jo kdybych měla jistotu že tam budu jen ty 3dny tak do toho ještě jdu ale když člověk neví tak nevím no, asi budu na normoš pokoji

jo ve Vítkách bylo WC a sprcha pro 2pokoje

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru