Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

jancaa
30. srp 2007

Já jsem rodila ve Vítkovicích před 8 dny a všechno perfektní. Skvělá porodní asistentka u porodu a skvělé sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém. Moc milý a lidský přístup. Byla jsem se vším moc spokojená.

Nové porodní sály jsou moc pěkné.
Návštěvy 15-17, na nadstandartu 9-21.
Otec u porodu: 500,-. Nadstandart: 500,-.
Epidurál: 1500,- ale ten jsem neměla.

Já byla 3 dny na nadstandartu, ale pak jsem šla na normální pokoj, když jsem neměla malého u sebe. A taky fajn. Jen sprcha byla na chodbě, ale myslím, že jich je dost a nikdy jsem nemusela čekat.
Byli tam všichni opravdu moooc hodní, ochotní poradit... jídlo taky fajn. Žádný problém.
Hodně se věnují kojení, zapůjčili mi i odsávačky, když jsem odstříkávala mlíčko pro malého, když byl na fototerapii při žloutence. Fakt paráda. Hodně mě toho naučily.

Mohu jen doporučit, příště zase tam. 😉

evik
5. zář 2007

Zdravím všechny, zrovna se začínám dívat po porodnicích v Ostravě a okolí. Sestřenka rodila obě děti v Porubě a nemohla si to vynachválit, ale je pravda že tam mají skoro pořád plno. Bydlím kousek od Vítkovické nemocnice, ale ještě jsem neměla dost odvahy se tam zajít podívat. Slyšela jsem že to tam mají momentálně hezky opravené.
Jinak jsem vzhledem ke komplikacím ležela ve Frýdecké nemocnici a musím uznat že doktoři, sestřičky i prostředí bylo opravdu super. Dokonalý a lidský přístup.

megy
26. zář 2007

Píše sestra Megy Barča

Dovolte abch se Vám představila, jsem dětská sestra na novorozeneckém oddělení ve Fifejdské nemocnici už druhým rokem.

Neříká se mi to snadně, ale když si tady čtu ty vaše poznatky koukám co všechno hodnotíte. Neříkám, že budu dělat nějakou propagaci nemocnici u nás nebo jidne. Ale myslím si, že není důležité mít luxus u porodu,stačí příjemné prostředí a hodné sestry , ale důležité je co bude dít potom. Hlavní je nejen u Vás prvorodiček kojení, ale umět si poradit potom doma a k tomu my Vás v naší porodnici vedeme.

Vím, že nemáme žádný luxus, ale na těch pár dní si myslím , že to jde vydržet.
Kojení je u nás základ a proto i naše paní Dr. Lišková nás k tomu vede velmi důkladně, jsou dny , kdy se maminkám její přístup nemusí líbit, ale jsou maminky a je jich čím dál více. Uvědomte si, co je pro vaše dítě důležité, jestli umět kojit nebo luxus. Nejsem tvrdoíjným zastáncem kojení, pokud to nejde mamča nemá mléko nikoho nenutíme, ale i přesto zkoušíme.

Poznala jsem spousty matek , které rodily v Porubě a informace o kojení jsou tedy malé. Když nejmenovaná maminka přišla k nám a chtěla sedmý den ukázat přiložení nemohli jsme tomu uvěřit.
Pokud máte nějaké potíže s kojením i prsy tak by se Vám vždy měla sestra věnovat musíte jít domů a vědět, že všechno víte a umíte.

Ano je pravda, že jsou u nás maminky 4 dny, ale taky odchází v pohodě a plně kojené. Uvědomte si, že teprve 3 den se nalévají prsa a můžete dostat zánět není to žádná sranda.

Tak se zkuste trochu zamyslet a sestry z novorozeneckého oddělení se na Vás budou těšit. Mějte hezký den s pozdravem

megy
26. zář 2007

Chtěla jsem napsat, že je čím dál více maminek, které nás vyhledávají kvůli kojení i Dr. Liškové

parybka
26. zář 2007

ahoj megy, slyšela jsem o vyhlášené Dr. Liškové.. a jsem ráda, že se někdo opravdu tak stará a má zájem.
Pro mě je ale i důležité, jak své dítě porodím. Co jsem slyšela, tak na porodním sále, jsou tři kóje, jen na jedné z nich je polohovací křeslo, které se prý vůbec nevyužívá - jen jako klasická koza, jeho potenciál je naprosto nevyužitý. Takže poloha u porodu? pouze na zádech. Je to pravda? Byla jsem na prohlídce někdy před čtyřmi lety a přiznám, že mě Fifejdy naprosto odradily 😖
Jo, pokud budu chtít, aby "mě porodili", tak si vyberu dobře, ale pokud budu chtít rodit já - přirozeně (tolik omílaný termín poslední dobou), tak narazím...
Kéž by byli na Fifkách - na porodním - takové kapacity na přirozené porody jako Dr. Lišková na kojení (tím naprosto nechci shazovat medicínské znalosti doktorů)

johanda
27. zář 2007

Holky, na Fifkách je jedno moderní porodní křeslo (ale v podstatě koza), kde se můžete částečně polohovat, o nějakém přirozeném porodu ve smyslu volby optimální polohy nemůže být řeč.
Dr. Lišková je dost sekerózní typ, což mnohým maminkám nevyhovuje a stres z toho, že jim to nejde, kojení moc nepřispívá. Osobně mi mnohem více pomohly sestřičky.
Otřesný je přístup doktorů (až na dr. Kurase), kteří mluví při vizitách přes vaši hlavu někam do pléna a příliš se neobtěžují brát vás jako plnohodnotného člověka. Stačí být ovšem dostatečně asertivní a drzí a občas je prostě nenechat, skákat jim do řeči, ptát se na eventuality a změní své chování (bohužel jen k vám - osobě odvážné).

K tomu vybavení - to je ostuda zdravotnictví. Fakt nechutné.Na rozdíl od Barči si myslím, že smrduté a špinavé toalety a sprchy, byť na pár dní, by v porodnici prostě vůbec neměly existovat. Když vám kolem hlavy ve sprše lítají mušky vylíhlé z jakýchsi červíků v odpadu, je to humus nejen v ranném šestinedělí.

Velké + dávám porodním asistentkám a sestrám, zejména těm ženským, to jsou super holčiny.

kaceenka81
29. zář 2007

holky já nevím kam mám jít... ☹ pište pište ještě někdo zkušenosti a usnadněte mi to,prosím 🙂

kaceenka81
29. zář 2007

ještě by mě zajímalo,kolik stojí epidurál v porubě a na fifejdách.ve vítkovicích vím že je to 1500,-kč

paja
30. zář 2007

Tak já osobní zkušenost s Fifejdama nemám, ale manželka jednoho mého kolegy tam rodila. Říkal, že to byla katastrofa - přístup doktora byl otřesný, neustále po ní řval...no děs...Já si osobně nedokážu představit, že by v těch bolestech po mě ještě někdo ječel - jak znám ale manžela, tak by to teda určitě ani nedopustil...Prostě suma sumárum jsem na Fifky snad neslyšela nic pozitivního. Ale třeba ti mí známí měli jen smůlu...

megy
30. zář 2007

paji - no já to řeknu takto- a neříkám, že je to případ vašich známých. Pokud je rodička taková, že nedokáže poslouchat porodní asistentku a doktora a chápu, že to bolí a všechno dookola, tak není divu, že přístup není zrovna paar exelans. No představ si situaci, porodní asistentka potřebuje s tebou spolupracovat kvůli miminku, ty řveš jak tur - takže spolupráce skoro žádná - miminko na tom není dvakrát dobře - takže se jedná o vteřiny - tudíž nutná maximální spolupráce obou stran. rodička nadále nespolupracuje - doktor řve, skáče po břichu, no upřímně řekni - jakbys v té situaci na místě doktora reagovala ty??? nezastávám se doktorů na fifejdách, ale věř, že pokud se jedná o ty tvorečky, tak se jedná o vteřiny a ještě jedna věc. Jedná- li se o život miminka matky. Je-li ohrožen život matky a miminka a třebqa i v terénu - dbá se na to, aby se hlavně zachránila v terénu rodička, ale v nemocnici se jedná o oba.

paja
1. říj 2007

Hmmm, to máš určitě pravdu..., ale zrovna ta má známá měla porod bez komplikací a ten doktor po ní začal řvát v 1. době porodní, kdy si prodýchávala stahy a špatně u toho stála (asi měla nohy moc u sebe nebo nevím co přesně se mu nelíbilo...) a on šel zrovna kolem, viděl to a začal ječet, že takhle to nesmí a kdesi cosi...Samozřejmě nebyla jsem u toho, nemůžu soudit, jen jsem chtěla říct, že co se týká doktorů na Fifejdách, tak jsem zatím vážně neslyšela nic pozitivního. Je samozřejmě škoda, když se třeba část personálu snaží (myslím tím třeba sestřičky) a druhá část personálu jim to kazí...

megy
1. říj 2007

jo páji, souhlas - já bych klidně mohla jmenovat o které doktory se jedná - to mi věř - měla jsem bohužel i tu čest se osobně s jedním skoro pohádat kvůli jednomu výsledku vyšetření - osobní přístup žádný - což já preferuju - zvlášť když jsem zdravotník.

dashak
2. říj 2007

No, tak já na fifkách 8 dní ležela na gynekologii a pak mě převezli na fakultku, protože podle UZ byla malá menší než 1500g a na fifkách není tak specializovaná jipka.

Když jsem byla dole na porodním, kde mi dělali monitory a vstupní vyšetření, tak mi bylo do breku. Resp. fakt jsem měla slzy v očích. Vyšetřoval mě sice Dr. Kuras, který je fakt rarita 😅 , protože je fakt vstřícný a má o pacienty zájem (až moc 😅 ) ale ta asistentka, která tam se mnou vyplňovala další papíry, no tak to byla čůza k pohledání. Sorry za výrazy, lepší jsem nenašla, resp. hodil by se spíš horší, ale nebudu zas na mateřských stránkách sprostá 😅 Chovala se jak kráva, stále mě honila a dupala za něco, no odpor. Pak mě vyprovodila do 2. patra na gynekologii, tam zprdla sestry z oddělení, ať si pohnou, že nemá čas tam se mnou stát hodinu 😅 Na gynekologii už to bylo super, všechny sestry byly výborné.
I dole na tom porodním byly hodné sestřičky, jen ta, co mě ten den přijímala, ta byla fakt šílená. Jak mohla zdupat, tak zdupala...třeba za to, co tam děláme, že tam mají hodně lidí na monitor (jakoby my si asi samy určovaly, kdy tam přijdeme), proč chodíme po jednom, že musí pořád chodit otvírat dveře 😅 apod. Byla jsem v 31.tt, takže se mi ty monitory špatně dělaly, no tak mě vždycky zdrbala, že si ty kloboučky musím tlačit, pak zas přiletěla, zjistila že to nepíše, tak mě zdrbala, proč to nehlásím. Jako kdybych já na to asi viděla, že to nepíše 😅 A když skončila monitor, vzala ubrousky, utřela kloboučky a pak mi ty mokré ubrousky hodila na břicho, ať si utřu ten gel 😅 To ostatní byly jiné, byla tam jedna mladá a ta mi to břicho dokonce utřela sama.

Co se týče vybavení na sálech, tak nemůžu soudit, ale na gyndě se teda zastavil čas. Záchod vlastně společný pro dva pokoje, přestal splachovat, ale nikoho to nijak netížilo, tak jsme museli splachovat kýblem 😅

No a v Porubě, tam je zas všecko supermoderní, ale ten přístup taky nic moc. Jak na sálech, to nevím, protože jsem rodila císařem, ale potom na šestinedělí teda byly snad 2 super sestry, ostatní byly studené jak psí čumáky, bohužel i doktorky a docela otevřeně mi dávali najevo, že jim tam zavázím 😒 Malou jsem u sebe neměla, protože byla na jipce, takže teoreticky mě mohli vykopnout brzo, jenže mně se nechtěl upravit tlak, takže mě nemohli pustit domů a uvízla jsem tam taky 8 dní

A na vítkovice jsem ještě neslyšela nic špatného, ale zase tam nejsou zařízení na předčasné porody. Ale pokud by moje 2. těhotenství bylo bez komplikací, tak bych možná chtěla rodit tam. I když můj stávající doktor je přimář na fifkách a předtím jsem chodila k jeho asistentovi. No ale tak trošku má na svědomí, že jsem musela rodit dříve, tak jsem ho vyměnila. Otázka je, jestli to byla dobrá volba 😔

kaceenka81
2. říj 2007

dashak-tos to nemohla napsat o den dřív.já včera řekla dr.že budu rodit na fifejdách. ☹ ted si mě polekala.no tak asi mi nezbyde nic jiného než si přát abych měla štěstí.

dashak
2. říj 2007

Kačeenko promiň 😅 , já na diskuzi porod moc nechodím, tak jsem to objevila až dnes.

Tak přeju hodně štěstí 😉 a ať jste s prckem oba vpořádku a zdraví 🙂

kaceenka81
2. říj 2007

dashak-to je už fuk.někde porodit musím.a ještě se chci teda zeptat,i když budu ted chodit před porodem na fifejdy,co by se stalo kdybych až mě to chytne šla jinam?jde to,nebo už musím chodit tam?

megy
2. říj 2007

s dr. Kurasem souhlasím - je to super doktor

delfi30
2. říj 2007

Ahojky holky, já bych moc ráda šla do Vítkovic, bojím se, že bude ale plno ... mudr se mě zatím neptal kde chci jít rodit, chodím do soukromé ordinace primáře z Fifejd, určitě čeká, že půjdu k nim.

marrha
3. říj 2007

Ahoj Holky,

před měsícem jsem rodila dvojčátka ve Vítkovicích a jinam bych nešla..
rodila jsem tam i první dcerku a naprostá spokojenost..
Porodní asistentky jsou tam úplně skvělé,oddělení šestinedělí je sice horší,ale vždycky člověk narazí na někoho s kým si nesedne...
ale těch pár dnů se to dá vydržet 😉

ale teď díky těm novým porodním sálům tam mají pořád stopstav,takže nevím jaké jsou šance...
Mě to naštěstí vyšlo,protože druhý den po mém porodu už nepřijímali 😉

lindex
3. říj 2007

Ahoj holky, zdravim vas.
Pracuju ve Vitkovicich na porodnici na prijmove ambulanci.
A pracovala jsem i na Fakultce v Porube. Fifejdy nemuzu posoudit, ale neslysela jsem ted posledni dobou nic pekneho.
Rodila bych jen ve Vitkovicich (Az jednou budu rodit ) A to z jednoho prosteho duvodu. Kvuli pristupu personalu.
Podle meho nazoru jde hlavne o ten pristup. O to jak vypada porodni sal, ani tak nejde, ja si porad myslim, ze v tech bolestech to ta rodicka nakonec ani nevnima.
Takze za sebe rikam. Vitkovice.
Budu se na vas vsechny na prijmu tesit !!

kaceenka81
4. říj 2007

jé,lindex,já už řekla dr.že budu rodit na fifkách a ona mi dala číslo at se tam objednám.ještě jsem tam ale nebyla.ted mě to mrzí,radši bych šla k vám.berete ted vůbec,vím že jste měli plno.a jestli ano,můžu se objednat k vám? 🙂

lindex
4. říj 2007

Ahoj, k nam se predem neprihlasuje. Proste kdyz chce s u nas rodit tak proste prijdes k prijmu a je to. Pokud nemame nejak sileny stop stav, ale ted se to nastesti uklidnilo. Takze to neni takove silene.
Takze pokud by jsi radeji rodila u nas nebo kdekoliv jinde, nemusis mit prece predem nahlasenou porodnici kde budes rodit. Muzes se sama rozhodnout.

parybka
4. říj 2007

lindex: taky by mě zajímalo, když máte zrovna stop stav...co pak?? nechci ani Fifky, ani Porubu. To prostě rodičku vyhodíte?? 😨

megy
4. říj 2007

správně by tě neměli vyhodit, jelikož ohrozí tebe a dítě, talže se prostě uskromní a přijmou 😀

megy
4. říj 2007

lindex - a co jsi tedy slyšela na fifejdy? já abych pravdu řekla ,byla jsem svědkem, když přišla po propuštění z Vítkovic maminka na fifejdy a řekla, že neumí kojit, protože ji to nikdo ani neukázal a mastitida byla na světě 😔

parybka
4. říj 2007

uděláme si "ideální" porodnici... vezmem skvělé vybavení z Poruby, super lidi z porodního z Vítkovic a pohodové šestinedělí z Fifejd... a bude to 😀
kéž by to šlo 😎

megy
4. říj 2007

souhlas, ale já bych přidala ještě pohodové sestry 😀 ale máš pravdu - kéž by to šlo

delfi30
5. říj 2007

Lindex, čekám mimi za 4 týdny, už se modlím, ať nemáte stop stav! Na personál Vítkovic jsem vážně slyšela jen chválu a to i před rekonstrukcí, teď k Vám chodí maminky i proto, že je soukromí u porodu a vůbec, jste prý jedničky 😉

lindex
5. říj 2007

JA rikam, ja nemuzu na Fifejdy nic spatneho rict. Treba jedna ma kamaradka tam rodila a byla spokojena pred 7 lety 🙂
Ale ted maminky co k nam chodi proste jenom rikaji ze rodit na Fifejdy by nesly. Nepatram se po tom proc. A hlavne neverim ze by nikdo pani ktera k vam prisla nikdo nic neukazal. Ale nechci hajit. Mohla mit treba fakt smulu.
Tak kdyz je Stop stav, vetsinou je zastaveny na sanitkach prijem. Proto sanitka kterou si zavolate at vas odveze jede tam kde prijem maji volny.
Ale pokud prijdete samy a nebo prijedete autem. Nikdo vas hned ze dveri nevyhodi. Rekneme vam ze je stop stav, vysetri vas lekar , ktery posoudi, jak to vypada a bud se i pres stop stav rodicka prijme a nebo pokud je to napr pro spicku prstu nebo na jeden dva cm tak se rodicka odesle na Fifejdy do Poruby, Noveho Jicina nebo kdekoliv tam kde je volno.
Ale ted uz se to u nas nastesti trosicku zklidnilo.
Delfi: neboj urcite ti to k nam vyjde! A Dekujeme za pochvalu ! Snad budes spokojena !!

parybka
6. říj 2007

lindex: můžeš mi prosím poslat svoje jméno do IP? at vím, kdo chodí na koníka, až to na mě přijde 🙂 Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru