Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

lucikpetik
21. bře 2008

tak to je fajn doufam, ze to uz budeme doma....a nebudu prenaset a rodit nekde na chotbe... 😀

lucikpetik
21. bře 2008

fish no ani nemluv, kdovi, co tam vsechno v tech briskach delaji, ale hlavne ze jsou v poradku

minda
21. bře 2008

Na stránkách vítkovické nemocnice je uvedeno 10. - 18.4., to jako znamená, že i pár dnů před tím bude stop stav ? 😨 Skvělé, takže Poruba bude narvaná, Fifejdy já neriskuji, kdokoliv se mě ptá kde chci rodit, tak prý jen na Fifejdách ne, dokonce i moje zubařka mě od Fifejd odrazovala. Takže budu v kontrakcích jezdit po celém okolí a hledat volnou porodnici.

lucikpetik
21. bře 2008

minda tak ja se modlim, at se nam to nestane, ja na fifky taky za zadnou cenu nechci

michaela1984
23. bře 2008

to bude teda masakr, taky jsem neslyšela zrovna chválu na fifejdy...

lucikpetik
25. bře 2008

budem verit, ze se tam nedostanem

michaela1984
26. bře 2008

včera jsem byla v poradně a malá má asi 2 kila ale doktor říkal že to stejně není přesné tak nevím

andelka
26. bře 2008

Ahoj holky, taky jsem si myslela, že až jednou budu rodit, na Fifejdy mě nikdo nedostane. Včera jsem ale mluvila se svou švagrovou, která má dvojčata a ta si fifejdy nemohla vynachválit. Před porodem ležela nějakou dobu ve Vítkovicích a prý hrůza. Její mamka, když ji chtěla navštívit, zjistila, že na celém patře nikdo není, ani jedna sestra a nikdo se o těhulku nezajímal. Řekla bych, že každý asi posuzuje porodnice podle svých zkušeností a každý je má jiné.

simipel
26. bře 2008

Zdravím, no když bych se mohla vyjádřit ohledně porodnice na fifejdách, tak si myslím ,že je to jako každá jiná porodnice. Sice jsem tam rodila zhruba před 2lety,ale byla jsem spokojená. Na porodním a novorozeneckém oddělení, přístup super, o trošku horší na šestinedělí,ale o mimča se starají krásně. Když mi třeba malá v noci nechtěla spát, tak přišla sestřička a uspala ji a i dokrmila, pač jsem neměla dost mléka. A co se týče té jakoby menšiny, tak se fifejdy snaží je shlukovat dohromady na pokoje, protože ví, jak se dokáží chovat. Ale věřím, že nastávající maminky přežijí pobyt v jakékoliv porodnici a budou se těšit už jen z krásného miminka. 🙂

lucikpetik
26. bře 2008

ja si taky myslim, ze jde o kazdeho zkusenost, staci narazit na sestru, s kterou si nesednete at je to v jakekoliv porodnici a je to

andelka
26. bře 2008

No holky mají dva roky, narodily se císařem a musely být nějakou dobu v inkubátoru a postarali se o ně perfektně a ani mamina si rozhodně nemohla stěžovat. Já si říkám, že sice budu mít vybranou porodnici (Porubu, bydlím tu, takže to mám nejblíž a znám to tam trošku), ale jelikož jsem ze silného ročníku, předpokládám, že mamin bude plno a klidně můžou mít stop stav všude a já skončím v N. Jičíně třeba. Což by mi nevadilo, narodil se tam brácha. 🙂

lucikpetik
26. bře 2008

andel prave, kdovi kde clovek skonci,jak je stop stav

michaela1984
26. bře 2008

je to podle toho jakou má kdo zkušenost, všechny moje známe porodily ve Vítkovicích a nemůžou si to vynachválit... luciku ty jako ještě nerodíš???? 😀

lucikpetik
27. bře 2008

ty jako zatim jeste nic 😀
uvidime, co nam zitra rekne dr.

michaela1984
27. bře 2008

tak dej pak vědět, už to bude každým dnem, moje známa s práce včera porodila ve frýdku 16hod nakonec kleště...radši nemyslet ☹ jinak dneska jsem měla poslední den v práci a zítra jedem na nějakou výstavu pro miminka do Brna tak dokoupíme ještě pár maličkostí a budu čekat... se asi zblázním doma.

lucikpetik
27. bře 2008

jejda, tak to se chudak natrapila, lepsi fakt nevedet
jasne ze pak dam vedet, az se vratime
do toho Brna jsem puvodne taky chtela na kocarek, ale pak mi doslo, v kterem tydnu budu a vzdala jsem to, tak tam dobre poridte, pry je to tam samy kocarek, jinak nic moc
a neboj, doma to utece taky jsem myslela, jak se budu nudit a ne..

michaela1984
28. bře 2008

jo? no tak uvidíme my tam jedem něco zařídit a to je jako bonus 😎 tak nevadí jestli tam budou kočárky...Asi mi to uteče protože už ted mám naplánováno věcí že nevím co dřív, měla bych víc odpočívat jinak malá bude moc aktivní... a jak se bude jmenovat???

lucikpetik
28. bře 2008

tak jsem zpet, kontrola dobry, malemu se tam dari pry dobre, tak uvidime, kdy se mu bude chtit jit ven.
a ma uz pres 3,5 kg, tak zadny maly drobecek to asi nebude...
a misi bude to Dominik

michaela1984
5. dub 2008

Tak se mu u tebe asi líbí... Dominik je pěkné jméno. V Brně bylo super nakoupili jsme tam spoustu věcí, i to co jsme nemuseli samozřejmě... Jinak jdu v pondělí na ten předporodní kurz do te Poruby tak jsem zvědavá... Tak at to všechno dobře dopadne at jste v pohodě. Já mám ted hodně zajímavé stavy něco jako jak to zvládnu se postarat o tak malé stvoření a tak ... no nevím snad je to přechodné...

lucikpetik
12. dub 2008

ahoj, tak uz to mame za sebou, maly se narodil 2.4.
z vlastni zkusenosti Porubu chvalim, vsichni moc hodni

fish
12. dub 2008

lucikpetik,gratuluju.Taky mám nakonec namířeno do Poruby,jsem ráda,že jsi tam byla spokojená.Jaké jste měli míry a váhy? 🙂 🙂

lucikpetik
12. dub 2008

fish muzu jen doporucit
miry jsme meli 3,5kg a 50cm

lucikpetik
12. dub 2008

ty uz to mas taky za par, co?

fish
13. dub 2008

lucikpetik,dívala jsem se do tvého albíčka,malý Dominiček je nádherné miminko. 😵 😵
Jinak doufám,že už to mám za pár.Už třetí den je mi divně,menstr.bolesti,tvrdne mi břicho a mám nějaký silnější výtok.Zrovna zjiš´tuju na netu,jestli nemůže jít náhodou o plodovku.Nemám s tím zkušenoisti,mám sice dvě dítka,ale ani u jednoho mi voda neodtekla,vždycky mi ji propichovali až v porodce.Doufám,že bych to poznala. 😒 😒

minda
13. dub 2008

To je dobře, že máš luciku dobré zkušenosti s Porubou. Já zatím přenáším, moje gyndařka mě už převelela do péče nemocnice a docházím do Poruby. Takže teď jsem rozhodnutá porodit v Porubě.

lucikpetik
14. dub 2008

tak to mindo preji, at jsi tam taky spokojena, ale myslim ze budes
fish myslim, ze plodovku asi poznas, ikdyz ja nemuzu poradit, mi taky neodtekla, taky mi ji pichali
a dekujeme za pochvalu

michaela1984
16. dub 2008

Jéééé gratuluju, tak vidíš akorát ukázkové mimi s těmi mírami. Takový drobek.... My ted byli na chatě naposledy si užít svobody a taky jsem měla stejné pocity jako fish jsem si říkala jestli neporodím.... Včera v poradně mi řekl doktor že tak 14 dní ještě vydržíme.... Závidím ti Lucíku že už to máě za sebou.... A jak se cítíš?

evca81
16. dub 2008

Ahoj holky, to jsem ráda, že tady chválíte Porubu, já se včera taky definitivně rozhodla rodit tam. Míšo a ty budeš rodit v Porubě, koukám že máme úplně stejný termín 😀

michaela1984
17. dub 2008

jo Evi jsem rozhodnutá, chodím tam ted na tu předporodní přípravu a byli jsme na těch pokojích a sále a myslím že je to tam dobré, navíc porubu chválí snad všichni, no termín máme stejný třeba se sejdem 😎 i když já bych už porodila třeba dneska kdyby to šlo...

lucikpetik
18. dub 2008

ahoj, no ted jsme trosku bojovali, ja s teplotou, asi od prsou, tak jsem odstrikavala, chladila, placala tvaroh...
a dneska jsem uz bez teplot, maly nechtel jist, tak jsme uz prikrmovali, asi ted mam zase pro zmenu malo mlika, dneska z dokrmu, ale zvracel, tak ho ted musim pozorovat, takze porad neco

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru