Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

liviky
13. čer 2008

no třeba,tak dej vědět 😵

michaela1984
13. čer 2008

jsem unavená jak nikdy jdu se svalit jak pytel do postele

liviky
14. čer 2008

jo mamino,to ti teprve začne,nechci tě strašit,ale bububu 😀
tak mi jsme vzhůru už od 6 a to jsem šla spát po 22,30h.,a mám tu nezvyklý klid!Viki je od večera u babi na službě 🙂

michaela1984
14. čer 2008

jsem byla unavená jsem totiž pracovala na zahradě....Sofinka vstávala do ted o pul desate a ted už druhý den v 8 tak to teda ne myslíš že bych ji mohla dát něco na spaní? Já myslím že jo ne? 😀 co ta Poup že by byla ještě v porodnici?

liviky
14. čer 2008

asi jo,a ty ještě moc nepracuj,vždy¨ˇt nejsi ještě po 6nedělí,to se má odpočívat a nabírat síly 😀
a co bys tak sofí chtěla dát? 😀

zanulav
14. čer 2008

čusky maminy ivuš lily ti taky vstava brzy rano? a pravidelne nebo jen někdy? Samík mi vstava skoro pořad v 5 rano takže maras sice pak usne okolo 7 hod zase ale to mi je na prd když musím s tomikem do školky, těším se na prazdniny 😵 aspon pospím pak dele. Byli jsme na kardiologii tak to ma celkem dobre sice tam pry neco maleho ma a že mne pošle na ultrazvuk Miší se sofinkou jsi byla na ultrazvuku na te kardiologii? Jaky to je ultrazvuk nevíš? Dneska spí chlapi na zahrade tak jsem sama jsem uplne nadšena 😒 tak pa

michaela1984
14. čer 2008

jj šestinedělí myslíš že to někoho zajímá? nikoho! nevím nějaké hypnotika jsem myslela ještě se poradím 😉 Žany normální klasický ultrazvuk,ale byli jsme v porubě, ale u Holubky to bude určo to samé

liviky
15. čer 2008

čau žani,jo,vstává ta kolem 5,30-6,00h. a Viki tak okolo 7,00 nebo lehce po ☹
....holt musím počkat až se to ustálí,Viki taky vstávala tak brzo,ale je to čím dál lepší! 😀

poup
15. čer 2008

Tak holky, konečně jsme doma.....8.6. se nám konečně ukázala Markétka....porod byl v poho (cca 7hodin, ale před tím jsem měla 12hodin kontrakce po 5, 2, 3 minutách, které nevedly k otvírání - takže takoví mazec poslíčci)....Máme se k světu. Markétka papá jako blázen a zatím pěkně spinká....asi mě čeká maraton, podle toho, co píšete...ale už se na to těším 🙂.....V nemocnici jsme zůstávali do soboty. Malá dostala celkem silnou žloutenku, takže proto...ale už jsme doma v klídku a to je hlavní....Jo a fakultka teda vybavení supr.....porodní sály se vším všudy bomba, ale odd. šestinedělí nic moc.....od jídla přes některé sestry a přístup....nevím, nevím, jestli tam podruhé půjdu znova... 😒

liviky
16. čer 2008

poup gratuluju a kolik vážila a měřila?
...jinak má první dcera měla taky tu novoroz.žloutenkua byla jako broskvička,ty děti jsou snad hezčí když jsou tak zbarvené 😀

simipel
16. čer 2008

TAk to pup moooo gratuluji, tak už to konečně máš za sebou. A teď si už jen užívej mateřství. Jéžiši já ti tak závidim, hned bych si dala říct do druhého. ale my zatím s manželem odoláváme, že uvidíme na přesrok.. Takže Markétka je jedlík, to máš fajn, to my museli malou nutit, nakonec jsme skončili na nutrilonu, pač já dostala zánět prsou, mléko se mi pak ztratilo a pak jak jsme přešli na umělou stravu a od roku třičtvrtě roku nám malá jí až hrůza. Ted měla 2roky a už má 15kg, tlouštík. 😀

liviky
16. čer 2008

simipel - to vyběhá 😀
naše Viki lítá jak drak a taky tak jí a ňák přestala přibírat a má už teď půl roku svých 12,5kg!

michaela1984
16. čer 2008

poup tak\y se přidávám ke gratulaci, jenom si to pěkně užij jak pořád spinká, konečně už to máš za sebou to bylo dlouhé čekání co? To je dobře že pěkně pije, moje Sofinka taky apetit ji nechybí.... až se budeš cítit na rande tak dej vědět, mžem se projít po Petřvaldě 😉

simipel
16. čer 2008

JO liviky, já si to taky myslela, že to malá vyběhá, ale ta je od rána do večera v jednom kole a kilečka ji jdou pořád pěkně nahoru, je to fakt pažravec. v roce a půl měla 13,2kg a za půl roky přibrala 2kg, takže fakt nevím co s ní.

Tak holky, pokud by vám to nevadilo, tak bych se na to petřvaldské rande klidně s malou přidala. 🙂

simipel
16. čer 2008

Poup, Markétka je moc pěkňoučká, taková na těch fotečkách správně vykulená. 😀 Prostě slaďoučká.

poup
16. čer 2008

Díky moc za gratulace...tak malá měla 3400g a měřila 51cm..takže celkem macek....se divím, že jsem to dala.... 😀 ...Míšo, to víš, že se můžem domluvit.....zatím je to hodně zmatené, ale až se trochu sžijem, tak dám vědět....trochu jsem to včera zakřikla s tím, jak pěkně spinká, protože dneska v noci a dopoledne to byla pěkná protiva a to jsme jeli lítat po úřadech...ale nakonec usnula a spinká i teď, takže jsem si mohla schrupnout i zajít tady k vám....Simipel, máš teda pěkného cvaldu, ale buď ráda...lepší než kdyby nejedla...kamarádka má v tomhle velké problémy s malou...

Tak se tady mějte a já doufám, že stihnu zaskočit.....fakt je to mazec.....domácnost, zahrada, malá...manža obrovsky pomáhá - dokonce už i přebaluje (dneska ho Markétka počurala i pokadila, mrška 😀 ).....ale vím, že je to jen začátek a jde o zvyk....až se dáme dohromady, tak bude pohoda (doufám 😅 ). Zatím mě to neskutečně baví, žít pro toho svého drobínka...

simipel
16. čer 2008

Neboj Poup, za chvilinku se pěkně sžijete a bude to celkem pohodička 🙂 Ale sama vím, jaký je to šrumec na baráku s mimčem, taky jsem to zažila. Tak jen pevné nervy, žádný stres, ať se ti nestratí mlíčko. 😉

gabka32
17. čer 2008

ahojky, nevíte jestli ve fakultce v OV jsou i zdravotnické potřeby? jestli jo tak kde? nemůžu si furt vzpomenout jestli jsem je tam viděla nebo ne 🙂 díky.

lucenek
17. čer 2008

gabi jsou součástí lékárny přímo ve fakultce....
a ještě jedny jsou naproti polikliniky přes cestu kousek je poseidon 😉

gabka32
17. čer 2008

díky, snad to tam pak najdu kdyby bylo třeba 🙂

michaela1984
17. čer 2008

Markétka je krásná, včera jsem byla v poradně a malá má už 4,8 a 56cm roste jako z vody a to má 5 týdnů. Včera jsem byla na procházce s Luckou a Dominičkem, děti nám celou dobu krásně spinkaly a tak to má být 😉

liviky
17. čer 2008

jé ženy to vám závidím,já mám dva křiklouny a ještě k tomu Viki je nemocná ☹

liviky
17. čer 2008

jo,Miši něco pro Vás máme!?! 😀

michaela1984
17. čer 2008

oooo zkoušíš moji zvědavost..... že by nějaké překvápko že ty jsi zase těhotná???!!!! 😀 😀 😀

liviky
17. čer 2008

chraň bůh to néééé,je brzy,dnes jsem byla na kontrole u dr. po šestinedělí a probírala jsem antikoncepci a asi si dám nitoděložní tělísko,ale nevím jaké!!!
překvápko je pro Sofí,ale i pro tebe 😀 to víš každou chvíli na Vás holky myslíme a když nám něco pro Vás cvrnkne do nosu,tak to berem! 😀

artemiss
18. čer 2008

Nejprve jsem chtěla založit nové téma, ale pak jsem našla porodnici Ostrava, tak snad některá z vás poradi. Rodily jste někdo ve Vítkovicích? Jak dlouho dopředu jste se musely zapsat? Já slyšela ve zprávách, že v Praze u Apolináře se zapisuje k porodu snad ještě dřív, než otěhotnítě 🙂 🙂 🙂 ........jakou máte zkušenost s Vítkovickou porodnicí??? Poraďte prosím 🙂

simipel
18. čer 2008

Ahoj artemiss, bohužel neporadím pač já rodila na fifejdách před 2lety. 🙂

michaela1984
19. čer 2008

ahoj taky neporadím, ale vítkovice jsou prý fajn, zkus si zajít na prohlídku porodnice a uvidíš sama, nemusíš se nikam zapisovat 😉

michaela1984
19. čer 2008

Ivi mě taky doktor chce dát tělísko, ale já to nechci, spíš uvažuju o té tyčince do ruky, úplně bez rizika... 😎 jsem napnutá jak kšandy překvápko já ráda.....

janeyzelvicka
19. čer 2008

artemiss - já sice ještě nerodila, ale chystám se taky do Vítkovic, a chodím tam i na předporodní kurzy. Zapisovat se fakt nikde nemusíš. Zkus čumnout na jejich stránky www.nemvitkovice.cz, tam je nějaké info 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru