Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

aja123
22. říj 2007

ahoj holky, dneska jsem byla ve Vítkovicích a nemohla jsem se vynadívat. Po té rekonstrukci je to tam úžasné, 3 porodní sály, každý úplně samostatný, moderně vybavený s krásnou koupelnou se sprchou, no prostě paráda. Já mám jasno 😉

delfi30
22. říj 2007

Na Vítkovicích bude asi blbé jen to, že sprchu s WC ma jen nadstandard. Ostatní pokoje mají prý sprchy na chodbě, ale nevím pro kolik pokojů je jedna? Holky co jste byly na prohlídce jak je to?
Kamarádka co rodila v Porubě byla spokojená, hlavně taky s tím, že jídlo jim nosili na pokoj ...

horty
22. říj 2007

Delfi v Porubě má sprchu každý pokoj, což jsem teda opravdu ocenila nejvíc. Spolubydlící pohlídala očkem malou a já jsem byla hned vysprchlá, i v noci jsem lezla po kojení do sprchy, očistky tekly fakt hodně.
A jídlo nosí na pokoj, takže pohoda.

nikki21
22. říj 2007

Delfi, byla jsem sice ve Vítkovicích na prohlídce, ale bylo tak plno, že jsme stály jenom na codbě a na pokoje jsme se nedostaly, protože bylo plno, ale říkali nám, že na dva pokoje, teda respektivě pro 4aminky je jedna sprcha. Ale nejsem si 100% jistá protože jsem to neviděla, ale zase nevidím důvod proč by nám kecali a je fakt že tam byly velice příjemné jak porodní asistentky tak i sestřičky na šestinedělce. 😀 😀 😀 😀

delfi30
22. říj 2007

Nikki tak nakonec kam? 😀 Asi se tím moc zabývám, jde jen o pár dnů a soukromí u porodu je tu i tam. Myslím, že na prohlídce Vám nekecali, proč taky?
Je ale fakt, že o tu sprchu na pokoji bych dost stála ... nadstandard ve Vítkovicích ji má, ale zase je tam mamča sama, takže malé nikdo nehlídá. Nakonec bude všude plno a budeme mít po ftákách!

nikki21
22. říj 2007

Delfi, já jsem rozhodnuta pro vítkovice, ale pokud bude plno nic naplat musím jinam, ale Vítkovice, no a ve vítkovicích je na nadstandart čekačka, prý ho tam chce skoro každá maminka. Je to sice super mít na pokoji sprchu, ale s tím miminkem máš pravdu. Sice tam je monitor dechu, ale než si maminka zvykne nato aby nechala MIMINKO samotné je to dost náročné, teda pro mě aspoň bude. Akorát mi vadí že jídlo není na pokojích a ani si ho tam nesmíš brát a je to časově omezeno. pokud to nestihneš nejíš, snad se bude dát domluvit nějak se spolumaminkou na pokoji, protože bez jídla jsem k nevidržení. A kdypak máš termín?? 😀

delfi30
23. říj 2007

Ahojky Nikki, termín mám 29.10 a 3.11, ve čtvrtek jdu na monitor, jsem zvědavá, jestli mi neřekne, že se třeba už něco chystá. Vždy jen hlásí v pořádku a já nevím nic na co se nezeptám.
Jsem zvědavá v které porodce teda nakonec zakotvím.
Holky mudr mi v průkazce při každé kontrole zapsal X4 a minule X 0,5 ... je to velikost čípku? Jsem si doma všimla, že se to číslo změnilo.

lucikpetik
23. říj 2007

tak to jsem zvedava holky, kde nakonec skoncite, hlavne tu pak nezapomente dat info, budu zvedava.... 😉

delfi30
23. říj 2007

Luciku nejspíše tam, kde bude volno, v tom letošním návalu miminek 😀

lucikpetik
23. říj 2007

😀 to je fakt...

nikki21
23. říj 2007

Delfi, tak to já jdu do poradny v pátek, na monitoru jsem ještě nebyla, ale snad už by se mohlo něco chystat. Jsem netrpělivá a už chci. No jo chtít můžu, to je fakt 😖 .

lucikpetik
23. říj 2007

nikki, taky to mas uz za par...a Martinka bude brzy na svete...

nikki21
23. říj 2007

lucikpetiku, jjjjj máš pravdu, už se to krátí. 😀 😀 😀

delfi30
23. říj 2007

Nikki nebyla jsi ještě na monitoru?? Už jsi přece 40 tt, já byla poprvé minulý týden a znám holky, co chodí ještě dříve ... můj mudr má monitor přímo v ordinaci, takže super, v porodnicích se prý dost dlouho čeká.
Jinak já už bych taky koblížka ráda viděla, ale jak se to blíží ... bojím bojím ...

paja
23. říj 2007

Delfi, neboj, není to nic příjemného, ale dá se to vydržet a za odměnu tě čeká to největší štěstíčko 😉

delfi30
23. říj 2007

Pajo díky, je to krok do neznáma, takže mi nervíky hrajou jedna radost 😖

lucikpetik
24. říj 2007

delfi ja si zase rikam, ze zatim nevim do ceho jdu, tak to prece nemuze byt tak hrozne, kdyz porodilo tolik zenskych....ale asi budu v dubnu mluvit jinak....

nikki21
24. říj 2007

delfi, na monitoru jsem ještě nebyla. je sice fakt že některé maminy choví už dříve, ale taky znám co byli až po prvním termínu. Tak uvidím co mi v pátek řekne doktor, teda pokud tam dojdu. No uvidíme jak dopadneme, ale skusím se ho kdyžtak zeptat jak a proč, no uvidím.
Delfi neboj endorfin po porodu udělá svoje, a ty to určitě dáš. 😎 😎 😎 Já se nato těším jak na svůj svatební den. 😀 a ten byl opravdu perfektní 😀 😀 😀 i s perfektním chlapínkem TATÍNKEM (budoucím).

Holky chtěla jsem se zeptat nevíte náhodu kde se dají udělat fotoalba na zakázku??? nechci ty zasoufací, ale na nalepení, mám sice jeden doma, ale ten je z ručně dělaného papíru, ale potřebuji to klasické jaké měli naše maminky. Kdybyste náhodou některá věděla předem děkuji. 🙂 🙂 🙂

delfi30
24. říj 2007

Luciku taky jsem měla takový názor, ještě nedávno 😀 Teď to vidím jinak ... ale co, i tak nic jinýho než porodit nezbývá a na malého se strašně těším.
Nikki, dáme to všechny, ale raději bych už byla placatá doma s mimísem v peřince.

lucikpetik
24. říj 2007

no presne tak porodit stejne musime, tak co nadelame..

nikki koukni na www.koeximpo.cz je jich tam docela dost, jestli neco bude vyhovovat...

nikki21
24. říj 2007

Lucipetik 🙂 mocinkymoc děkuji za tip na foto stránku, už jsem si vybrala Saudkova kolekce nemá chybu, nejsem na ty disney obrázky a ta saudek kolekce mi vyhovuje ve všem. mnohokrát díky. 😎 😎

lucikpetik
24. říj 2007

souhlasim, taky jsem si saudka objednala... 😉

delfi30
24. říj 2007

To jsou vážně pěkná albíčka 🙂

nikki21
24. říj 2007

To je fakt, strašně se mi líbí saudková foto práce 🙂 je to opravdu paráda, sice manža nemůže ani slyšet jeho jméno, ale pokud kukne na fotku a líbí se mu a neví že je to jeho tak se mu to i líbí. 🙂 🙂 No jo chlapi když něco neví je lepší jim to neříkat. 😉

lucikpetik
24. říj 2007

nikki jo jo... 😀

paja
25. říj 2007

Luciku, KONEČNĚ jsem ti napsala mailíka, tak se kukni 😉 pa

lucikpetik
25. říj 2007

cetla jsem, akorat nevim, jestli stihnu odepsat, hlavne ze zijete 😀

nikki21
25. říj 2007

Tak co HOLKY jak se vede? 🙂

delfi30
26. říj 2007

Ahoj holky,
tak co dělají miminka? My jsme měli včera druhý monitor, mimi OK, já taky OK, čípek měkký, ale zavříno 😀 Prý se mě drží jak klíště ... holky nevíte co znamená která křivka na tom monitoru?

nikki21
26. říj 2007

Ahoj Delfi,
tak jsem byla dneska na kontrole 🙂 a pan doktor mi řekl že to do termínu, který mám zítra nezvládneme 😅 , a pokud neporodím do úterka budu nastupovat do nemocnice. No jsem zvědavá jak dopadnu. Hlavička prý dolíhá na jeden prst, tak jsem zvědavá.
Ptala jsem se na to natáčení a říkal že je to zatím zbytečné, protože jsme v pořádku, to prý až v nemocnici, tak nevím. Asi to fakt záleží jenom na doktorovi. 🙂 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru