Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

iwulik
19. čer 2008

Artemiss-rodila jsem v květnu ve Vítkovicích,
můžu jen doporučit,porodnice je krásná a přístup personálu na porodnici na 1.
Pořádají prohlídky porodnice,tak se zajdi podívat,podají tam podrobné informace a budeš vědět do čeho jdeš. 🙂 .Na šestinedělí záleží jaký je personál,přístup někdy nic moc. 😒

liviky
19. čer 2008

miši,mě řekl dr.že do ruky ne když kojím,a mám se rozhodnout do úterý,tak nevím nevím 😒
.a já rodila dvakrát v Havířově,takže nemůžu sloužit ☹

michaela1984
19. čer 2008

já bych si to tělísko být tebou promyslela, oni to ti dokzoři strašně cpou, kukni na netu uvidíš co se píše, já se mám taky rozhodnout ale nevím...

lucikpetik
22. čer 2008

ahoj, tak vas jdu jen rychle pozdravit...
simipel, az budes mit cas, tak mi pisni sms, ja na pc ted moc nechodim, porad ho jeste nemam doma a nic nam nenos prosim te...
gratuluji moc k marketce a preji hlavne zdravicko...
a ohledne teliska, taky mi ho ve fakultce cpali, byla jsem si tento tyden pro antikoncepci a tam mi to zase vymluvil, ze po porodu tak kratce jeste neni deloha uplne stazena, ze se muze stat, ze to vypadne nebo to muze spinit...tak mam prasky, ale to proto, ze uz nekojim...

simipel
22. čer 2008

Ahojky, jasan Luci, tak já ti dám vědět na mobil, tak den dopředu, ať se můžeme domluvit. Už se moc těším,až uvidím Dominička. Mě se to už zdá tak dávno, co byla Elenka mimčo. ☹ Klidně bych si to zopákla.
Jinak co se týče antikoncepce, tak mi doktor nic moc nedoporučoval, spíše jsem si mohla říct, co jsem chtěla. Mi to bylo celkem jedno, takže mám úplně obyč antikoncepci.

michaela1984
23. čer 2008

Mě doktor doporučuje tělísko, ale já to nechci....takže nic, uvidíme jak to dopadne 😀

simipel
23. čer 2008

Tak Míšo aby to nedopadlo, že budeš brzo těhule. 😀 To je hned. 😀

michaela1984
24. čer 2008

To mi povídej... Sofinka taky nepatří mezi plánované děti 😎 necháme to osudu 😀

simipel
24. čer 2008

JO aha, tak to jo. To u nás Elenka byla hodně plánovaná a vyšlo to pomalu na poprvé. 🙂 Pěkně po svatbě jsme na to skočili a do roku od svatby byla malá na světe.

michaela1984
24. čer 2008

Jo a Simi nechávala jsi malé naušničky nastřelit nebo píchnout?

liviky
24. čer 2008

čau ženy

simipel
24. čer 2008

Míši nechávala jsem je nastřelit, pač já jako malá měla píchané uši na 3x a tak jsem v pubertě je nechala nakonec na počtvrté nastřelit. Proto jsme se s manželem taky rozhodli naušnice nastřelit. Bylo to rychlé, bez krve a hlavně žádné zanícení. Prostě můžu jen doporučit. 🙂

michaela1984
24. čer 2008

taky už uvažuju, mě stačilo jít s malou na odběry brali ji krev z hlavička a byla jsem z toho dva dny předem a dva dny po špatná tak bych raději taky nastřelila, a co na plavání jste chodili jak byla Elinka mimi?

simipel
25. čer 2008

Ahojky, ne nechodila jsem s malou, tak dlouho jsem se rozhodovala až nakonec měli plno, tak jsme se na to vykvákli. ted chodíme normálně na bazén celá rodinka. Malá je živel. Sice má období, kdy když ji cákne na hlavu brečí, ale střídají se . Ted co máme venku nafouknutý bazén a je v něm pomalu celé dny, tak už je to v poho. Myslím, si že se i naučí brzy potápět. Je to i o věku. Čím více s ní člověk blbne, tak zapomíná, že jí voda smíáčí obličej atd.A stejnak si říkám, pokud člověk začne chodit už s miminkem na plavání, tak to musí pak chodit tak do 3-4let,aby to dítě plavání nezapomněla. Pač když třeba přestaně v roce tak to stejnak dítě zapomene a učí se pak vše na novo. a já pochybuji, že bych byla tak poctivá a chodila pravidelně tak dlouho. 🙂 Se znám jsem lenoch.

Ted je zrovna malá nachlazená, měla i zvýšenou teplotku, doktrorka říkala, že to má z veder. večer chrápe jak starý dřevorubec, tak nic moc venku nemůžeme být natož v bazénu a to jsem myslela, že bych navštívila Lucku s Dominičkem, ještě jsem je neviděla a zase máme čáru přes rozpočet. ☹ Tak kdybyste se někdy domlouvali na pokec, tak dejte vědět, dojela bych i s malou. Lucka má na mě mobil. sice by se malá asi s mimčama moc nepobavila, ale já bych alespoň vyrazila mimo čtyři stěny.

Jéžiši to je dneska román. 😀

liviky
25. čer 2008

zdar holky,no simipel,Viki teď byla tež jak dřevorubec,to je z těch výkyvů počasí,no marné no! 😒

michaela1984
25. čer 2008

Simi ses krásně rozepsala, přesně ty vedra jsou vražedné. My jsme se s Luckou bavily že bychom zajely do shopingu provětrat peněženky....ale samozřejmě že mužem dát i pokec... stačí se domluvit. Klidně i v Petřvaldě protože tam jsem pečená vařená 😀

Ivčo dej vědět jestli jdem zítra na ty kyčle...

simipel
25. čer 2008

No tak do shopingu asi ne, pač malá moc ty nákupní centra nemusí, to bych viděla teda někde v Petřvaldě, však jak tady budeš tak dej vědět. 😉

Snad se to počasí umoudří a přestanou být takové parna, ne že by muselo být škaredě, ale stačí takových 25c. 🙂

liviky
26. čer 2008

Miši - čekám tě ve 13,00hod.a vyrážíme od baráku jak jsme se domluvily ne?

michaela1984
26. čer 2008

ivi ok. simi klidně protože ten muj si zase jede pryč takže celý příští týden jsme samy takže asi budu hodně v Petřvaldě. 😉

liviky
26. čer 2008

Miši to byl pěkný liják co?já dorazila domů a ta cácora jedna prťavá nespala ani doma,ale zbalily jsme se a vyrazily zas ven a venku aspoň hodku pospala,domů jsme dorazily okolo půl osmé a teď už cácorky spinkají 😀 ,tak já za chvíli kvačím taky do hajan 🙂

michaela1984
27. čer 2008

jo liják jak prase, jsem šla na solárko a pak dom malá spala až do šesti a pak jsme šli ještě na chvilku s tatínkem ven no a usla jako každý den do desíti a vstala před hodinkou byla hladová a pila jak šílená 😀

liviky
27. čer 2008

já už mám dnes za sebou maraton obchodů,poštu,lékárnu,pokec a scuk s kámoškou a teď holky spěj 😉

lucikpetik
27. čer 2008

ahoj, jsem si rikala simipel, ze nic, zadna sms 😉
tak jestli se budete scukavat pristi tyden v Petrvalde, tak dejte vedet, dojedu.
misi ja byla v tom shoppingu a ani nemluv, penezenku jsem teda provetrala radne, ted asi nejakou dobu nebudu mit narok.. 😉 navic nas tatinek, ma dneska 30, maly v sobotu vitani obcanku, tak to jenom jelo...

simipel
28. čer 2008

Ahojky, dneska jenom na skok. Malé se už zase daří, řádí od půl šesté. Naštěstí máme na baráku babičku, takže dnešek spala u ní. Paráda. Jsem se konečně vyspala.

Jinak Míšo, tak ten příští týden záleží na tobě, kdy dorazíš do Petřvaldu. Dej vědět, ale nevím kam bychom vyrazili. Pač Petřvald zatím nim moc neznám.Budu moc ráda, když konečně vás s Luckou poznám. Jéžiši já vám budu ty mimča závidět. 😉

michaela1984
29. čer 2008

Ahoj, sofinka dnes trhla rekord spala od devíti do devíti bez probuzení , ale jhak se vzbudila tak pila pěstičky zataté v očích výraz šílence a jakmile jsem se jenom trochu pohla tak se mi začla dívat přímo do očí a kdyby měla čím tak mě asi kousne 😀
Jinak od středy jsem volná takže mužem dát to rande v Petřvaldě. Uděláme stezku po krásách Petřvaldu 😎

simipel
29. čer 2008

Tak se klidně můžeme domluvit na tu středu. doufám, že mi malá ještě vydrží ve sporťáku, pač nevím kolik toho zvládne ujít. Vezmu tu naši rachotinu kočár a můžeme vyrazit. Tak napiš čas a místo srazu. Už se těšíme 😀

michaela1984
29. čer 2008

ok ještě napíšu Lucce jestli mže ve středu a domluvíme se 😉

poup
30. čer 2008

Ahojda...po delší odmlce jdu poreferovat....závidím všem maminám spavé miminka....Markétka spí, jak se jí zachce....někdy 4hodinky ale někdy se budí co půl hoďky, co hoďku.....taky má takové chvíle, kdy už nevíme, co jí trápí....pláče a je nespokojená a to je napitá, přebalená, v náručí.....Ještě ke všemu mám málo mlíka, takže jsme začali přikrmovat Nutrilonem, takže teď vždycky nakojím, malá má samo málo, takže letím (za jejího šíleného řevu) přidělávat Nutroš....(teda někdy to zvládnem i bez řevu).....to krmení je asi náš největší problém....malé se moc nechce pít přes klobouček (mám bradavky na ...... ☹ ).....no prostě kojení je něco krásného, ale mě už to pomalu přestává bavit....tolik stresů a slz, co už jsme si obě užily....Ale jinak se sžíváme celkem v poho....malá je úžasná jako všechny miminka.... 😵

lucikpetik
30. čer 2008

ahoj, se stredou souhlasim, pokud to bude tak po 12 hod, jdeme totiz dopoledne plavat, odpo ale pujdu rada...ale pisnete mi kdyz tak sms, nevim jestli se na pc jeste dostanu...
misi co davas male, ze ti tak krasne spi, to je az neuveritelne...nam asi zacinaji rust zoubky, nejak brzo...

simipel
30. čer 2008

ahojky baby.

Jo Poup, tak nějak podobně jsem na tom byla s Elenkou. akorát, že ta mi nespala pomalu vůbec. Tak po 15minutách a pak řev. Ale neboj, vydrž to časem přejde. 😉 Akorát nám u nás ta nespavost přetrvává do dneška. Málokdy se mi stane, že mi ještě přes den na chvilinku usne. Kdyby ses taky poup chtěla přidat ve středu na prochajdu, tak není myslím problém

No snad holky nebude ve středu nějaký moc velký pařák, pač to fakt nevím, jak bychom to maminy zvládly. 😀 Já funím i když je venku pod mrakem. Přece jenom tahat před sebou sporťák s 15kg Elen není žádná zábava a že je ten Petřvald celkem nahoru dolů. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru