Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

michaela1984
14. srp 2008

Holky jak je co nového?

poup
14. srp 2008

Míšo, my se máme stále lépe a lépe... 🙂 ...Markétka už je hodné a spokojené miminko...občas zazlobí, ale to jen, abychom nezapomněli, že máme doma malého ďáblíka 😀 ...jinak už sem tam prospinká i celou noc, ale spíš se tak jednou v noci vzbudí na krmení (ale i to je POKROK)...Nemusíme se bát vyjet někam na výlet nebo zajít na návštěvu...pustili jí ty záchvaty nespokojenosti...Měla jsi pravdu, je to čím dál větší paráda!Dokonce už i v poho na zahradě grilujem a ona se na všechny směje a brouká si...pak usne...no prostě p o h o d a 🙂 ...A co vy a stěhování?..už máte ten pakec za sebou?...a co malá?....

michaela1984
14. srp 2008

No náš tatínek je zrovna zase pryč takže momentálně čekáme až se vrátí a pak to začne.Od ted už to bude jen dobré musí to být pro ty miminka těžké než si zvyknou být na světě v bříšku jim bylo přece tak fajn. Malá už je šikula je strašně zvědavá moc nechce být v kočárku potřebuje všechno kolem sebe sledovat. Že je velký spáč tak o tom už se ani nerozepisuju....Jinak je hodnoučká a má už 6,4 kilo!!

poup
14. srp 2008

Tak ten náš mrňousek už má pět kilo, takže taky macek. Taky se ráda nosí a kouká po světě....v postýlce nebude ani za nic, když nespí....všechno pozoruje buď z lehátka nebo z náruče....v kočáru musí mít střechu skoro úplně dole, aby mohla koukat 🙂 ...Prostě chtějí pozorovat svět...Kámoška měla taky malého spáče....jen co minul 4.měsíc je po spaní...prostě z toho vyrostou....Tak hodně štěstí při stěhování...zažila jsem si to a s prckem to bude teprv mazec (ještě, že ti tak spinká)....Koukala jsem na fotečky, je moc krásná!!!Taky má být po kom 😉 ....měj se...

michaela1984
14. srp 2008

děkujem moc.... na Markétce už jde taky vidět že je to o něčem jiném, už to nejsou takové placky jako když jsme si je přinesly z porodnice co? fakt šíleně rychle to utíká, ted jsem byla s Luckou a Dominiček je zase o kus před námi, papá už obídky a celkově takový bystřejší zvláštní jak ten měsíc udělá rozdíl.

smardik
20. srp 2008

holky co jste rodili v Ostravě-vítkovicích jak je to tam s oblečkama pro mimi? chci si pro jistotu sbalit tašku do porodnice ale nevím co do ní pro malého, zda si vystačím s tím co tam dají nebo mám raději přibalit svoje

parybka
20. srp 2008

oblečení ti tam dají, čisté dávají ráno a večer, takže pro mimi brát nic na oblečení nemusíš

smardik
20. srp 2008

porybka dík 🙂 raději se ptám, vím že noční košili v porodnicích dávají ale já raději svoji protože mi ty jejich přijdou hrozné, raději si pak svoji vyperu to problém není. a jinak co pro mimi? třeba kosmetiku,zavinovačku apod?

liviky
20. srp 2008

čau maminy 😀
tak my byly na 4.měsíční kontrole a malá má už 5,65kg a 63cm,má za sebou druhé očkování a ted nás čekají náušničky 😀

michaela1984
21. srp 2008

My máme na tříměsíční 62cm a 6,2kg 😀

parybka
21. srp 2008

smardik: košile ve Vítkovicích nedávají... teda jo, dají, ale brblají... Pro mimčo akorát plíny a vlhčené ubrousky. My tam dostali vzorek kosmetiky. Zavinovačká je erár

smardik
21. srp 2008

parybka dík 🙂 pleny a ubrousky jsou sbalené a pro mě zatím jedna košile 🙂 ještě musím koupit a kosmetiku, mám svou přírodní a tu tam asi nedostanu 😀 😀

lucikpetik
26. srp 2008

ahoj, tak uz mam opraveny pocitac, tak zase budu snad nakukovat casteji a jak se vsechny mate.
liviky mala je bobanek oproti tomu nasemu cvalikovi....

liviky
27. srp 2008

to víš mám doma malé princezny,vššak taky nemají být po kom velké,my jsme oba s mojím prdolové 😀
a jak se Vám všem jinak daří?
Lili začíná brutálně slintat a do všeho hryže a dole má už dvě čárky,tak asi budem mít brzo dva zoubky,chjo to zas bude to kojení chvíli bolet ☹

michaela1984
27. srp 2008

no tak to doufám že Sofi bude bezzubá co nejdéle 😀

simipel
27. srp 2008

Čus baby, tak my se máme taky fajn. Pomalu pořád jsme venku, tak akorát je nám líto, že se blíží konec léta. Co my si jenom počneme v zimě. se asi z malé zcvoknu. 😠

poup
27. srp 2008

Hojda, holky,

Simi, tak o té zimě už jsem taky uvažovala, že se asi oběsím na lustru....venku je to paráda....My se máme taky fajn, s malou je to pořád lepší a lepší....i když teď má brutálně ublinkávací období.... ☹ ....i hodinu po krmení blinká....někdy jí mezi krmeními i 2xpřevlíkám, protože je celá mokrá....naštěstí nezvrací hodně najednou, ale spíš častěji a po troškách....

Já vám závidím to kojení.....já už jsem dlouuuuho bez mlíka, tak baštíme Nutroš.....už dávám malé i štavičky (zatím jen jabko)...ze začátku se tvářila tak, že jsme s manžou umírali smíchy, ale teď už si zvykla a baští o sto šest....

Tak se mějte a užívejte ještě těch pěkných dnů....Já jsem zvědavá, jak to budu řešit s plínama, až bude venku hnusně...to mi to vůbec nebude schnout..... 😠

simipel
28. srp 2008

Poup, tak to mi jsme byli taky na Nutrošu pomalu hned po příjezdu z porodnice, takže nejsi jediná.ale hlavně že ti malá prospívá a roste jako z vody. 😉

michaela1984
28. srp 2008

Ahoj holky, tak my zatím plně kojíme a Sofi je pěkný cvalík takže jí to stačí. Už máme za sebou první rýmu.... 😖
Ted tam řádí a povídá si tak si jdu umýt hlavu.

liviky
29. srp 2008

čus baby 😅
Míšo - tak co jak jste dojely domů holky,usla hned v autě?
........mě dnes přijel brácha z Prahy a babi ze Slovenska,tak si od holek odpočinu,to bude bááájo 😅 😀

michaela1984
29. srp 2008

no neusla až když jsem ji okoupala a nakojila tak usla okolo osmi a pak další den spala až do jedenácti....dneska už dobré byly jsme už na tom očkování a ani tam nepípla tak jsem se ptala doktorky jestli dostane obrázek a fakt že jo 😀 tak ji ho schovám na později 😀 😀

liviky
29. srp 2008

tak to je ššikulka 🙂 ,mě holky ještě spí,ale Lili každou chvíli procitne a huláká,je to šídlo 🙂

lucikpetik
24. zář 2008

ahoj, tak vas po dlouhe dobe zase zdravime, porad nekde litame, tak neni cas na konika...
co je noveho?liviky tak uz mate ty zoubky venku? my taky mame dve carky, uz ale dlouho a zoubky nikde

michaela1984
24. zář 2008

Sporták koupený? 😀

lucikpetik
24. zář 2008

jasne 🙂)

lucikpetik
24. zář 2008
poup
29. zář 2008

Tak už jsem hlasovala!!!! 😉 ......Taky užíváte posledních pěkných dní....my jsme skoro pořád venku. Míšo, přestěhovaní?...Nás čeká zítra druhé očkování + Prevenar, takže malá zase bude plakat a já s ní 😅 ....a pak s ní dva dny nic nebude....ale radši tohle, než aby byla nemocná....Míšo a kdy necháváš malé dát naušničky...my pořád nevíme,jestli ještě nepočkat....

michaela1984
29. zář 2008

Ahoj, my jsme byly dnes na druhém očkování a na naušničky jdem příští středu necháme je nakonec píchnout at už tam mám ty co jsem koupila. Ale asi není kam spěchat mám kamarádky co mají i dvouleté děti a naušničky nemají ale třeba v porodnici ve Zlíně to píchají hned v porodnici. Já bych asi nečekala čím větší tak si pak na to bude šahat a taky si to nebude vůbec pamatovat. Záleží na tobě. Nic nezkazíš když počkáš.
Jinak jsme byli skoro 14 dní v Chorvatsku a malá každý den "plavala" v moříčku 😎

simipel
29. zář 2008

ahojky holky.
Taky jsme už hlasovali. 😉
Jo jinak jsme taky pořád někde v čudu.

Poup my jsme nastřelovali malé naušničky právě v době kdy ji byly 3měsíce. Nebo tak nějak málo po. a bylo to v pohodě. Takže si myslím, že klidně ji už můžeš nechat dát naušničky. A to uvidíš jak ti najednou ještě více zkrásní. Prostě už to bude slečinka. 😀

lucikpetik
2. říj 2008

ja jsem nekde slysela, ze se maji nausnicky davat po ockovani.
nevim.
jinak dekujeme za hlasy. stejne to bylo malo 😉
a jak poup jste snaseli prevenar? my jdeme zitra.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru