Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

annynka
24. led 2008

ahoj holky, vidim, ze je tady diskuze o porodnicich v Ove. Ja jsem minuly tyden byla na prohlidce ve Vitkovicich a pokud nebude stop stav, rada bych i tam rodila, takze muzu taky pak poreferovat 😉 ale uz z toho zacinam mit vitr...

lucikpetik
28. led 2008

no jo anny, ty uz to mas za par, blizi se to blizi... 😉 a jak se citis?

parybka
29. led 2008

já můžu zhodnotit Vítkovice - naprostá spokojenost 🙂
nenechat se odradit, pokud máte porodní plán, ne všichni (doktoři) se na to dívají jako na samozřejmost. Při příjmu byla MUDr. vyloženě dotčená, že jsem si dovolila přinést svůj porodní plán a že chci přirozený porod.
Já si stála za svým a šlo to. S PA (Nikola Prošková) jsem komunikovala a všechno, co se dělo mi vysvětlila, byly nějaké odchylky od porodního plánu - dirupce, nástřih - všechno se mnou prodiskutovala. Nikola byla skvělá, moc mi pomohla s dýcháním, i když jsem chodila na předporodní kurz, tak jsem dýchala při kontrakcích docela zběsile, ale díky ní jsem se uklidnila a dýchala spíš hluboce a s delším výdechem. A šlo to líp. Takže si určitě nechte poradit.
Během porodu jsme zkoušeli i různé polohy na finální tlačení, ale nakonec mi to bylo úplně jedno, byla jsem mimo, takže jsem skončila v pololehu, polosedu, s nohama na opěradlech (a díky za ně, aspon mě to nutilo držet nožky hezky od sebe). Moc mě povzbuzovala a chválila. A to mi taky moc pomohlo. Naštěstí v době, kdy jsem rodila, tam neměli moc rodiček, tak se mi mohla věnovat.
První monitor byl vleže na boku (strašné), ale další se už daly na balonu, jenom se poslechlo, jestli má malý dobré ozvy. Takže ležení kvůli monitoru nebylo nutné. Balon tam byl maličký, ale PA mi sehnala větší. Sprchu jsem nevyužila. Zato záchod ano. Tak polovinu kontrakcí jsem proseděla a protrpěla na záchodě. I tlačení. A spotřebovala tak půl role toaleťáku 😅 Takže roli papíru s sebou i na porodní sál!
Šestinedělí bylo v pohodě, stravu komentovat nebudu (mám dietu, na kterou si nemohli zvyknout 😀, ale nějaký kompromis jsme zvládli), měla jsem nadstandard, strávili jsme v porodce 8 dní, takže i s poplatkama jsme se docela prohli, ale nelituju. Měla jsem aspon klid - i když i to je relativní. Bouchalo se tam od rána do večera - bouraly se staré porodní sály o patro níž. Malý spal jak zabitý, ale já si přes den moc neodpočala.
Při porodu ty rány nebyly nic moc, ale snad už tam bude od toho největšího rachotu pokoj.
Sestry tam jsou pro maminy a pro novorozence - jako v Porubě, jak psala Bufi, ale daly se rozeznat 🙂
na novorozencích taky v pohodě, sestřičky byly vstřícné, jen nás naučili kojit s kloboučkem, který ted pracně odbouráváme. Jedna sestřička z šestinedělí je i laktační poradkyně, takže doporučuju při sebemenším problémku s kojením ji najít a poradit se. Přece jenom na novorozencích se snaží, ale taky udělají to první, co jim ulehčí - a není to vždy nejvhodnější pro mamču a mimčo.
A mají tam šikovného primáře 😉 (na novorozencích) Komunikativní, vstřícný, ochotný ... a tak 😉
Malý měl žloutenku a hlídali ho - proto jsme tam zůstali tak dlouho. Co jsem slyšela, tak z Fifejd pustí i se silnou žloutenkou ☹
Co ještě... košile chtělí, at máte svoje, ale já tam první čtyři dny chodila v jejich a pokaždé mi na požádání daly čistou (i když to trochu obrblaly)
Osvědčily se mi papírové utěrky na utírání intim. míst po sprše.
Porod jsem měla nekomplikovaný, 14 hodin, byl to záhul, ale na to se připravit nedá 🙂
Vítkovice doporučuju a všem, co tam budou rodit přeju, at mají rychlý porod a tak vstřícný personál jako já - všechno je v lidech 😎

annynka
29. led 2008

ahoj, tak jsem byla dnes ve Vitkovicich na prvni monitor, z neprozretelnosti jsem jim podsktabla papir, ze se na me muzou prijit kouknout i studentky..no koza nepozorna, tak snad se mi podari rodit v noci, abych tam nebyla jak ve vykladni skrini..lezet jsem musela asi pul hodky a do toho jeste krcit nohy, abych probrala malou 🙂 ..no, uplne me to vycerpalo 😉

lucikpetik: no, tak nejak normalne, ale zacinam byt dost naladova, no nechci se videt po porodu, to bude peklo 😀 Jinak mi otekly nohy, takze se vejdu jen do jednech tenisek...ale da se to, v noci se taky porad budim, ale co..hlavne zacinam mit celkem vitr z porodu..au au bude to bolet mooooc...

lucikpetik
29. led 2008

anny nebude a nebude 😉

parybka
29. led 2008

luci 😀 prý nebude 😀 ale to k tomu patří, že....

anny: neboj, to zvládneš. Já tam rodila před třemi týdny a žádné studenty tam neměli. Když tak to vždycky můžeš vzít zpátky, příp. si tam necháš jen jednoho - jednu. Studenti - na praxi - jsou zase více snaživí, příjemní a ochotní 😉 (zkušenost z jiného odd.)
A jméno ještě pořád nevíte??

lucikpetik
30. led 2008

parybka no nebude a nebude 😀 a ty nas mas utesit, ze to fakt neboli a ne se smat 😀

lussinda
30. led 2008

Bufy, máš krásné miminko .. fotečky jsou krááásné ..

Holky, shlédla jsem porodnici ve Vítkovicích i Porubě .. musím konstatovat že za celkový dojem dávám výbornou Porubě 😉 Začínám nyní 34tt, malá už je hodně hlavičkou dole, tlačí mi na děložní hrdlo, cítím tlak v děloze, tvrdne mi častěji břicho .. takže mi hrozí předčasný porod 😒
Ve Vítkovicích berou od ukončeného 36tt, v Porubě mají lepší vybavení pro předčasné porody ..
Navíc mají návštěvní hodiny do 18 hodiny (ve Vítkovicích končí o 60 minut dříve) - a můj partner pracuje do 17h, takže i to je malé plus ..

lucikpetik
1. únor 2008

lussi tak to budu cekat, co potom pisnes o Porube, taky tam pujdu...

parybka
1. únor 2008

luci, já se nesměju... ani náhodou. Já jen byla překvapena intenzitou porodu... 😉
přeju vám, at to nebolí 🙂

lucikpetik
1. únor 2008

no kez by to tak slo 😉

jelenice
1. únor 2008

Luci,moje sestra rodila minulý týden v Porubě a byla moc spokojená.Na porodním sále stihla i střídání směn a obě PA byly strašně moc hodné a hodně jí pomohly.Nechla si píchnout epidurál-sypatická paní doktorka.Na šestinedělí hodné sestřičky a odcházela jako plně kojící.Takže od ní samá chvála a já před rokem a půl si taky neměla naco stěžovat 🙂

annynka
1. únor 2008

ahoj vsechny, ale jo, jmeno uz nakonec mame, bude to Anicka, tak snad ze me nevyleze chlapecek 😀
Uz aby to bylo za mnou 😉

lucikpetik
4. únor 2008

jelenice, tak to jsou dobre zpravicky 😉 diky....to jsem rada....

toni78
4. únor 2008

Ahoj holky-já rodila první dítě v Bohumíně(moc oblíbená porodnice,rodičky i z Opavy atd.) pak nám ale vyměnili ředitele Dr.Němečka ted je ředitěl v O-Poruba? A naší porodnici zršil s tím že se rodí málo děí(hlupááááááááááák) ted ho nemůžou všichni zdravotníci ani cítit!! Já sama ted nevím kde mám rodit(i když mám ještě spoustu času) lyšela jsem i o Karviné-velmi dobrý přístup 😉

lucikpetik
5. únor 2008

tak s Karvinou ti neporadim ☹

fish
22. únor 2008

Ahoj holky Ostravačky.Nevíte,jak je to v Porubě s EPIDURÁLEM?Včera jsem byla na prohlídku ve Vítkovicích,porodnice moc hezká,sestřička,která nás provázela moc milá.Ale s tím EPI,docela na to spoléhám,teda pokud to bude možné ze zdravotního hlediska apod.,ale prý je tam jen jeden anesteziolog z ARO a ten,že někdy nemá čas,takže můžu mít smůlu.Tak mně napadlo,jestli jich v Porubě není víc(těch anesteziologů),je to velká nemocnice a teda i větší šance,že ho dostanu.Nevíte některá,ajk to tam je?

lucikpetik
22. únor 2008

fish chodim ted do poruby do kurzu, tak uz nam o tom rikali, v Porube epi neni zadny problem....

lucenek
22. únor 2008

fish v porubě pracuju tam ti epidurál píchnou kdykoli araři slouží sice dva...ale to jen na služnách čili od 15.30 do 6 h do rána

lucikpetik
23. únor 2008

je, luci ty pracujes v porube? a na jakem oddeleni?

fish
24. únor 2008

Holky a platí se ve fakultce taky za epidurál?Překvapilo mně,že ve Vítkovicích jo-1500,- a přitom jsem někde četla,že to kromě VZP všechny pojišťovny hradí. 😝
A díky za info. 😀

lucenek
24. únor 2008

jo na neurochir JIP...ale už jsem na PN

lucenek
24. únor 2008

fishka teď jsi mě dostala ale myslím že neplatí...na 80% 😉

fish
24. únor 2008

No byla jsem fakt přesvědčená,že půjdu rodit do Vítkovic,ale protože ten EPI fakt chci,tak nevím,jestli nezačnu přemýšlet o Porubě.Zkusím mrknout na jejich webovky.

lucenek
24. únor 2008

fish tak platí 1500.....akorát mě to zmátlo...kámoška nepatila je zdravotník tak já asi taky nebudu...kjdyž tam dělám

zanetka82
24. únor 2008

ahoj holki nechci vas strašit ale i v porubě se platí epi. Ma kamaradka totiž jak rodila( strašně dlouho tak jí nabídli epi) a říkali jí u toho (nebojte se vy to platit nebudete vy to potřebujete ze zdravotních duvodu ale jinak se platí).....ale zkuste si to třeba zjistit...jestli se třeba něco nezměnilo 😉

fish
24. únor 2008

Zanetko,asi máš pravdu,zrovna jsem to našla:
http://porodnice.fno.cz/sluzby.html

fish
24. únor 2008

lucenek a přemýšlíš nebo jsi rozhodnutá nechát si ho píchnout?

lucenek
24. únor 2008

fish...no asi jo dám si ho...ale když přijedu moc pozdě tak mi ho už nepíchnou na to je vhodná doba, kterou když prošvihneš tak už nemůžou nic píchnout...ale znám dost arařů jezdím i na záchrance a se spoustou z nich sloužím i v autě...tak snad na mě budou hodný když na ně vystrčím zadek 😀

fish
24. únor 2008

lucenek,já vím,že musíš být nějak otevřená na 4-5cm a když jsi už hodně otevřená,tak to asi zase nemá cenu,ale to už by tak nevadilo,hlavně kdyby byl porod rychle.Ale já měla u dcery takové bolesti,že teď nedělám nic jiného,jen zjišťuju všechno o EPI. 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru