Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

shaula
25. pro 2009

Aha, díky za objasnění. Radši to vážně moc nepřeháněj, ať si zbytek roku užiješ v klidu doma 😉 Krásný zbytek Vánoc a vše nej do nového roku! A po novém roce pohodový porod. 😉

mamina
31. pro 2009

Ili5,prosím Tě,v pondělí mi dala doktorka inzulín.Zatím 5 jednotek ráno,jinak zatím dobrý.Kdy jsi dostala inzulín ty a kolik?(ať se můžu trochu připravit na to,co mě čeká)
A co hrozí miminku?Mě ta k... diabetoložka vyhrožovala,že by mimčo mohlo i umřít.Dva dny jsem tu řvala,až se manžel dovolal gynekologovi,kterej tvrdí,že je to nesmysl.Že když je ta cukrovka kompenzovaná,tak to bude určitě v pořádku.Že průšvich je,když se o cukrovce matky neví,pak by mohlo mít mimčo problémy,ale takhle se nemám čeho bát.Prej mi víc poví v pondělí.(jdem na ultrazvuk v 16.tt)Zatím nevím nic bližšího a můžu se zbláznit strachy...
V minulým těhotenství jsem sice cukrovku měla,ale zvládla jsem to jen s dietou,inzulín jsem neměla.Nemám problém s držením diety.Přibrala jsem za celé těhotenství jen 2 kila a malá měla 3495g.
Mimochodem,ta váha Tvého miminka o vánocích je úplně v pohodě.Mimčo poslední týden,dva už téměř nepřibírá,dozrává mu kůže,připravuje si dýchací svaly apod.Divila bych se,kdyby Tvoje miminko mělo víc jak naše Bětuška... 😉

ili5
1. led 2010

Ahoj, no právě na konci ty miminka přibíraj nejvíc z cukru a proto se nečeká do 40 tt ale rodí se po 37 tt. 7.1 jdu do OV, tam musím rodit, k vůli tomu, že dítě po porodu dóstane infuzi. Musím rodit pro rizikovky.
Nwboj, neumře, kdysik se o tom nevědělo a bylo OK a teď je to zas novinka jejich. J8 píchám 4x denně inzulín, ale dietu nedržím, dr mi řekla, že to stejně neovlivním jídlem, jsou to hormony a po 35 tt bude ještě hůř, kde cukr se může zvednout až na 20. J8 když jiím poctivě dietně a mám třeba přes 10, pak se cpu celý den cukrovím, koklekce a cukr norma, takže fakt nestresovat.
Píchám podle toho co naměřím, měřím 7-8 denně, většinou ráno 5 pak v poledne 2-3, večer to samé a pak kol 22 hod 1. Ale tu čtvrtou dávku prdím a nepíchám. KOlik máš ty cukru na lačno a po jídle|? Máš glukoměr doma?

Jak to zvládáš tolik dětí a ještě 1 na cestě, to se máš co otáčet, co? 🙂

ili5
1. led 2010

Je tu někdo kdo rodil císařem v e FAkultce? Jak to tam probíhá a jaké jsou pak bolesti, jak dlouho tam ležíte? Děkuji

katy.m
7. led 2010

Ahoj,
mám stejný dotaz jako ili5,je tady někdo,kdo rodil císařem v Porubě? Je možné,aby byl otec u porodu?

shaula
7. led 2010

Rodila jsem v Porubě sice normálně, ale v rámci předporodní přípravy jsme probírali i porod SC a pokud něco nezměnili, tak přímo na operačním sále manžel být nemůže, musí počkat venku. Ve Vítkovicích prý může být i na sále.

lehna
8. led 2010

kamarádka rodila v Porubě císařem,ale až po té co jí nešlo porodit normálně. manžela vykázali na chodbu a malou viděl až po porodu.

ili5
8. led 2010

To je blbé, u nás při
sekci partner se dívá za sklem a po sc ho nesou za ním do místnosti, kde ho čistí atd a ten si ho hned fotí.
Ale prý mi ho napřed budou vyvolávat, tak to tam skysnu ze 3 dny a nakonec stejně císař.
Lehno, jak dlouho po vyvolání tu kámošku nechali trápit, než přešli na císař?

lehna
8. led 2010

Ili-ona nebyla na vyvolání. rodila normálně,jenže se jí zastavily kontrakce,tak musela na císař.
Ve Vítkovicích rodila moje druhá kamarádka, a u toho byl manžel, viděl všechno. ona měla jen tu anestezii od břicha dolů,tak se spolu i bavili,a to už je skoro 4roky. nevím jak to tam je teďka.
a ty chceš do Poruby? proč nepůjdeš k vám?

ili5
8. led 2010

musím do Poruby, jsem rizikovka, mám cukrovku, píchám ionzulín, tak mě tam polslai. Včera jsem tam byla a nástup mám 14.1. ve 38 tt budu rodit. Tady bych šla hned císařem, by mě vzal hned, ale tam to nejde, jak mi tvrdila, napřed se vyyvolává a pak se uvidí. Takový slon, však ze mě nic nezústane. Tady kdybych rodila, tak miminko by museli stejně převážet po porodu do Poruby, tady nejsou vybavení JIP. Bude mít infuzi....

shaula
8. led 2010

Ili - u mě to asi bylo kvůli dvojčatům trošku jiné, ale rovnou se mě při příjmu doktorka zeptala, jestli chci rodit normálně nebo císařem. Kdybych nechtěla, nenutili by mě rodit normálně a udělali by mi císaře.
Jinak nejsem si 100% jistá, ale mám pocit, že v Porubě nám říkali, že manžel by byl v takovém jakoby "předpokoji", kam mimi donesou na ošetření, takže si ho může hned pochovat a být s ním. Ale úplně jistá si už nejsem, věnovala jsem tomu pozornost jen okrajově... Ty chodíš už do Poruby do rizikové poradny? Můžeš se zeptat přímo tam... Na prohlídku porodnice je asi už trochu pozdě, navíc trmácet se v tomhle počasu až do Ostravy není to pravé ořechové 😀 Nebo si na jejich webových stránkách najdi telefon a aspoň si tam zavolej, určo ti odpoví alespoň co se týká přítomnosti otce u porodu... Každopádně přeji hodně štěstí!

marketka.27
9. led 2010

ili5: mrkni do IP

katy.m
9. led 2010

Ahojte,
tak to jste mě nepotěšili ☹ ,doufala jsem,že mi manžel bude na sále oporou ☹ .Jak teda CS v Porubě probíhá?A co potom?

ili5
9. led 2010

Ahoj, shaulo, já viděla jak to tam vypadá na 6 nedělí, před 5 lety tam rodila švagrovka. Byla jsem tam poprvé v rizikovce ve čtvrtek a jedu ve čtvrtek už na vyvolání. Dr mi tvrdila, že císař by byl pro mne velké riziko, a uvažují nad ním až má mimi nad 4 500 g, já byla 37+0 tt a měl 3 700 g, příští středu zas nabere. Břicho má velké říkala, no nevímjak to porodím. Pak dám vědět. Mám strach z toho.

shaula
9. led 2010

Ani se ti nedivím, moji kluci měli 2350 a 2250 g a měla jsem s nimi co dělat - já bych asi nebyla schopná porodit nějakého obříka 😀 Ale kámoška bez větších problémů porodila syna skoro pětikilového, takže je to velmi individuální. Navíc UZ nemusí být úplně přesný, mě taky odhadovali kluky trošku větší... Zatím se měj a držím palce!

ili5
10. led 2010

No, UZ je přesnější ty na spec. odděleních. A shodli se jak u nás, tak tam s váhou přesně. A bříško má větší, snad t bude OK.
Marketko, děkuji moc, vyčerpávající odpověď, moc mi to pomohlo si přečíst. Děkuji 🙂

katy.m
13. led 2010

Ahojte holky 🙂

jsem opět tady z otázkou...vím,že lepší by bylo si do porodnice zajet na prohlídku,ale jsme kousek od Krnova,takže do OV Poruby to máme trošičku dál(manžel pracuje denně min do 17 hod),proto bych prosila maminky,ktreé rodily nedávno,zda by mi mohly napsat,jak vypadá standartní pokoj v porodnici,zda berou ohled na porodní plán(i u císařského řezu)

katy.m
13. led 2010

...omylem jsem to odeslala...

pokud něketrá ví,zda otce pustí po CS k miminku k vážení a ošetření,zda se může fotit a co je potřeba mít s sebou kromě dokumentů.Župan si určitě vezmu svůj,ale jestli poskytují mamince a minku erární prádlo nebo jiné potřeby.A ještě prosím,jak je to pak s návštěvami.
Moc Vám děkuji za pomoc a za rady 🙂

pani_haf
13. led 2010

Zkušenosti porodnice Ostrava-Fifejdy
Rodila jsem 9.1. a musím pochválit veškerý personál porodnice, velice vstřícní, hlavně PA, se kterou jsem byla domluvená, že mi pomůže, taktéž přístup lékařů je skvělý. Nic vám nenutí, nechají vás se rozhodnout, kromě akutních pořípadů jako CŘ.....pokoj v pohodě, erární prádlo - košile a oblečky na mimino v pohodě, vše vám okamžitě vymění, pokoj vždy uklizený, pořád se tady vytírá 🙂)). Na novorozeneckém odd. chválím Dr. Liškovou, která dokáže rozkojit kde koho, ačkoliv jak někdo psal má "svojský" přístup, je úžasná. Sestřičky milé, pomájí s koupáním, vše ochotně vysvětlí, pokud máte koj. čaj, uvaří do termosky.....celkové hodnocení 1!

mariekaterina
13. led 2010

Já jsem rodila před 3 roky na fifejdách a musela jsem mít uplně všechno svoje, noční košile 2, župan, hlavně toaletní papír !!!!! Ten tam nedávali, vložky, mydlo, pro malého ubrousky. Oblečení na malého a plínky davali oni. Jinak jsem byla spokojená.

Měla jsem plánovaný CŘ a manžel tam mohl byt taky, chtěla jsem být umrtvena jen od pasu dolů, ale nějak to na mě nefungovalo ☹ tak mi dali celkovou narkozu. Manžel čekal vedle v místnosti a až malého vytáhli tak mohl přijít na sál a vyfotit si ho 🙂

lima
13. led 2010

Já sem na Fifkách rodila v prosinci 2007 a taky maximální spokojenost 😉

katy.m
13. led 2010

...a co ta Poruba? 😅

ili5
13. led 2010

Jedu zítra do Fakultky, tak podám hlášení,budu mít vyvolávaný porod, nebo pak císař. Dám Ti pak vědět katy.

shaula
13. led 2010

Katy - rodila jsem v Porubě v červenci 2008. Standardní pokoje naprosto OK - tři lůžka (pokud je možné, obsazují jen 2, to třetí berou jako "přistýlku" 😀 ), vybavení standardní, tj. stolek u postelí, přebalovací pult společný, váha, velké umyvadlo ke koupání miminek, na zemi lino, stolek se židlemi na jídlo, každý pokoj má vlastní sprchu a WC. Já byla spokojená, nadstandard bych nechtěla. Na chodbě je společná lednička, kdykoli si tam můžeš dojít pro čaj nebo pečivo.
Výbavičku pro mimi mít nemusíš, po dobu pobytu má prádlo erární (bodíčka, dupačky, svetříky, atd.), krém na zadeček byl k dispozici. Potřebuješ mít jen plínky + vlhčené ubrousky + oblečení na cestu domů. Pro maminku preferují vlastní oblečení, ale bez problému poskytují i erární (já asi dva dny používala jejich košile, dokud jsem více krvácela, pak jsem si vzala vlastní). Vem si kojící podprsenku.
Dále si vezmi:
- vlastní hyg.potřeby - sprcháč, šampon, ručník (nejlépe 2 - na intimní partie raději zvlášť), hřeben, kartáček + pastu, raději i toal. papír, i když ten doplňují
- gel z dubové kůry (i když jeho efekt moc nevidím, ale aspoň se mi nepřilepila vložka 😅 )
- porodnické vložky
- vložky do podprsenky (já je ale nevyužila)
- poporodní kalhotky
- papuče
- doporučuji manikúrní nůžky (nosím sice krátké nehty, ale i tak jsem kluky málem poškrábala 😅 )
- určo něco na čtení (stalo se mi, že jsem byla půl dne sama a už jsem skoro lezla po zdi, mimča furt spí 😀 )
Víc mě momentálně nenapadá... K porodu si můžeš s sebou vzít oblíbená CD (mají tam CD přehrávač). Jestli mě ještě něco napadne, dopíšu 😉
O CS ti moc nepovím, já rodila normálně.
Tady mají na svých stránkách doporučený seznam, co si máš vzít s sebou:
http://porodnice.fno.cz/co_do_porodnice.html

Ili - tobě moc držím palečky!

katy.m
21. led 2010

Shaulo,díky za info a za rady 🙂 ,ještě jsem zvědavá,s čím přijde ILI5,taky by už mohla být s prckem doma.

katy.m
9. únor 2010

Ahoj shaulo,
tak jsem se včera dozvěděla,že budu nakonec rodit přirozeně.Převzal si mě do péče a do rizikové poradny ve fakultce Dr.Michalec,neznáš ho?

katy.m
10. bře 2010

Jsem tady zase 😉 😀 ,snad mi někdo odpoví 😉
V pondělí nastupuji do Poruby na indukci porodu,už se to strašně blíží 😅 ¨
Rozhoduji se,zda si vzít nadstandart nebo jít na obyč pokoj.Můžete mi poradit,jak moc se liší vybavení pokojů?
Je to jen o té TV a neomezených návštěvách nebo jsou na nadstandartu i jiné vymoženosti?
Má standartní pokoj vlastní sociálku?

shaula
10. bře 2010

Katy - ahoj, tvůj předchozí příspěvek čtu až teď 😅 Jméno dr. Michalec mi nic neříká, mě vyšetřoval dr. Michal Pětroš (takové mladé ucho, ale sympatický) a jednou dr. Matura (taky velký sympoš), přijímala mě nějaká doktorka, jméno si už nepamatuju. Vlastně všichni doktoři, se kterými jsem tam přišla do styku, byli sympatičtí.

S nadstandardem ti neporadím, já byla na normálním pokoji, ale naprostá spokojenost, na pokoji jsou obvykle 3 lůžka, ale prý pokud je to možné, tak obsazují jen dvě. Vybavení klasické - pěkná lůžka, noční stoleček u každého lůžka, každý má vlastní telefon. Jeden společný přebalovací pult, váha, velké umyvadlo na koupání miminek, jeden stůl se třemi židlemi. Sprchu a WC má každý pokoj vlastní, takže v nejhorším případě jste na jedno WC tři. Mě osobně standard úplně vyhovoval, asi bych nevydržela na pokoji být úplně sama - byla jsem skoro celý den, když mi propustili spolubydlící, a málem jsem lezla po zdi 😀 Venku na chodbě je společná lednička + čaj + pečivo.
Budu ti držet palečky 😉

katy.m
11. bře 2010

shaulo,děkuji za odpověď,už se na prcka moc těším 🙂 ,ale začínám se i bát 😅 .Tak teda půjdu na standart,taky jsem spíše společenský typ 😉 .
A díky za palečky,snad to půjde rychle 😎

lucenek
12. bře 2010

Michalec je dobrej
já byla ráda za nadstandart, řvoucí mimina jedné maminy vzbudí druhé a jede řetězovkaa neukázněné návštěvy,kdy jich chodí 5 apod a přitom můžou max 2 na pokoj k jedné pacientce a poporodu kdy máš sítované kalhotky dvě vložky a přesto krvavou postel a košili vstát a jít na wc před nima....fakt lahoda......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru