Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

misicka85
15. bře 2010

Taky jsem měla nadstandart a max. spokojenost. Ale já rodila ve Vítkovicích. Byla jsem ráda za ten klid, v noci mě nikdo nebudil takže jsem byla krásně vyspaná 😀 Návštěvy jsem měla celý den což byla výhoda pro pracující rodinu, na normální pokoj by se za mnou v návštěvních hodinách nedostali....

Teď čekáme druhé,chtěla bych opět do Vítkovic ale uvidíme jak moc bude plno, mám termín v květnu a Fifejdská porodnice je zavřená takže se očekává ve Vítkách a Porubě náprask.
Nadstandart tentokrát brát nebudu, už za něj chtějí 1000Kč/den a s dcerkou jsem tam byla 9 dní,kdyby se to opakovalo i u malého tak se asi nedoplatíme 😀

jaro2008
15. bře 2010

misicka: Ve Vítkovicích je nadstandart za 1.000,-Kč/den??? Ale na jejich stránkách na netu i v brožurce, kterou jsme dostaly na kurzu je cena 650,-Kč/den 😲

misicka85
15. bře 2010

Jaro - ano,už je to za 1000Kč/den, dělali tam rekonstrukci pokojů na 6nedělí tak zvedli ceny 😝 Já jak jsem poprvé rodila tak jsem platila ještě těch 650Kč/den...

ia.
16. bře 2010

misi fakt už litr, jo? tý bláho, já platila 500...no ale ty polonadstandarty jsou levnější, že? i když na ten bych nešla, pže člověk volí nadst. kvůli klidu, a tam by ho ve dvou asi moc nebylo.. 😝
teda ale naskakujou ti ty týdny 😵

misicka85
17. bře 2010

ia - polonadstandart nevím na kolik výjde. Vím že ho tam měla jedna paní co rodila se mnou a celou dobu byla na pokoji sama 😀 Takže takový levnější nadstandart 😀
No týdny naskakujou,si říkám že nějak rychle ksakru 😝 Si musím ještě užívat klidu,za chvilku mi skončí 😀

dexin
17. bře 2010

holky, vcera jsem byla ve Vitkovicich na kurzu a dostali jsme tam brozuru, ve ktere je cena za nadstandard uvedena 650,- a za polonadstandard 400,- PA nam nic o zmene cen nebo jejich neplatnosti nerikala. Ale muzu se vam na pristim kurzu zeptat. Kazdopadne ja tam rodit nebudu, teda ne ze bych mela neco proti, kdybych mohla rodit s Vladkou Majdysovou, byla bych prestastna, ale kvuli ni tam nepujdu. Prvni jsem rodila ve FM a maximalni spokojenost. Maji tam krasne pokoje po dvou s vlastni socialkou a sprchou, takze nadstandard neni treba, i kdyz uz ho taky nabizeji, ale ja byla prvni dva dny na pokoji sama a pak jsem uvitala spolecnost. A vsechno je tam levnejsi nez ve Vitkovicich. Otec u porodu myslim 600,- , epidural zadarmo. Muzu jen doporucit. 😉

jaro2008
17. bře 2010

dexin: ahoj, jj prosím zeptej se, prosím 🙂 Já jsem taky chodila do Vítkovic do kurzu a dostaly jsme tu brožurku a nic nám o změně v cenách por.asistentka neříkala. Tak jsem se na to ani neptala, brala jsem to tak, jak to je tam napsané...totéž je i na netu. Tak se divím i ušima, že by to mělo být 1.000,- Kč/den. A kdo vede váš kurz? Já jsem měla por.asistentku Báru, byla moc moc fajn 🙂

misicka85
17. bře 2010

Holky,já mám to info přímo od PA Zuzky, je to moje spolužačka z gymplu... Schválně jsem se jí na to ptala protože jsem o tom nadstandartu opět uvažovala, ale napsala mi že vzhledem k rekonstrukci těch pokojů v r.2009 zvedli ceny. Když jsem rodila já tak měli taky v brožuře naspané nadstandart za 500Kč a už v té době stál 650 😝

dexin
23. bře 2010

Jeee holky, prominte, ja se dneska zapomnela zeptat. Zeptam se pristi utery.
Taky si myslim, ze kdyz jsou ceny stejne i na netu, tak by to melo odpovidat, ale kdyz to ma misiscka z prvni ruky. No kazdopadne teda pristi utery.
jaro, kurz vede PA Vladka Majdysova, je fakt skvela. Uz jsem u ni podruhe 🙂

lenkavano
23. bře 2010

BAF 😀

jaro2008
25. bře 2010

dexin: neva, tak příště 🙂 Jo na PA Vlaďku jsem taky slyšela samou chválu. To je škoda, že už nechodím na ten kurz, bylo to fajn.

dexin
25. bře 2010

jaro, treba ji budes mit u porodu, pry je uplne suprova. Svagrova ji ted mela na cely porod. Ale me tam prijdou od pohledu vsechny PA sympaticke, teda ty, co jsem videla na prohlidce.

midiana
8. srp 2012

Ahoj holky já rodila kdysy v Ov Zábřehu a bylo vše ok,ale ta je už zavřená,jak sem rodila tak tam byla propadlá část budovy 🙂 ,druhý porod jsem měla ve Vítkovicích a tam se mi líbilo,i přístup byl moc fajn 😉 , ale nešla bych na Fifejdy o tom sem jen něco párkrát slyšela,tak tam bych fakt nešla ...

marlusa
27. pro 2013

Ahoj, chtěla bych oživit tuto diskuzi a požádat o aktuální zkušenosti s jednotlivými nemocnicemi.
1. Zajímalo by mě, jak se jednotlivé nemocnice staví k porodním plánům či přáním. Pokud jste je měli, kdy jste je tam dávaly? Probrali to s vámi a řídili se podle toho?
2. Pokud porod probíhal bez komplikací, jak moc vám do toho mluvili?
3. Co polohy v druhé době porodní? Byla možnost se rozhodnout a zvolit si to, co vám vyhovovalo?
4. Dále mě hodně zajímá bonding. Položili vám miminko na břicho hned po porodu a nechali vám ho 2 hodiny? Nebo jej odnášeli? Umývali jej nebo jen otřeli? Co základní vyšetření a vážení? Kde je prováděli, popřípadě umožnili tatínkovi se jich účastnit?
5. Byla u porodu císařem při celkové narkóze možnost, aby měl hned po porodu mimčo tatínek? Nebo i u klasického porodu, pokud bylo nutné nějaké větší ošetření?
6. Co podpora kojení? Poradili vám nebo to bylo mamčo snaž se sama?
Vím, že je to spousta dotazů, ale třeba tím pomůžu i dalším prvorodičkám co v tom nemají tak úplně jasno. Pokud budete mít i jiné postřehy, sem s nimi. 😉 Děkuji 🙂 🙂 🙂

keytynka
5. led 2014

rodila jsem v prosinci 2012 v Porubě, a další porod (květen) hodlám strávit také tam...
Porodní plán jsem neměla tak nevím jak se tam k němu staví...
porod probíhal ze začátku rychle tak to nedělali prakticky nic, potom se to ale jak by zastavilo, tak mi píchli vodu (před tím se ptali zda chci a říkali co to způsobí nebo má způsobit) a pak později se ptali zda chci oxitocin...jinak nechali všemu prakticky volný průběh...
polohy: já byla na monitorech (to jsem ležela, když jsem stála tak sklouzávali sondy, ale pak jak se vyměnili asistentky, tak té se to povedlo přidělat že jsem mohla stát a chodit) jinak jak sundala monitory tak jsem mohla dělat cokoliv, většinou jsem šla do sprchy... :D
teď uvažuji jak přesně to bylo.... ale myslím že miminko po porodu položili na břicho, pak vzali na otření zvážení, změření (vše přímo na porodním pokoji) oblékli jej a znovu dali na břicho na přisátí, pak dali na vyhřívací desku a celou tu hodinku co jsem zůstávala na porodním pokoji tam byl malý se mnou... po té hodince ho odvezli na koupání, já jsem se šla vysprchovat, a pak mě převezli na pokoj...a tam mi malého přivezli asi po dvou hodinkách...(nevím čas jsem moc nevnímala)
jak mi jej dovezli, tak i řekli že jak se vzbudí tak jim mám zavolat a přijde mi pomoci sestřička... pomohla mi malého přebalit (nechala mne vše dělat samotnou, ale když jsem něco dělala špatně tak upozornila - zeptala se na začátku zda mi to má ukázat nebo to chci zkusit sama), a pak pomáhala s kojením...učila mě tzv. fotbalové držení (nebo tak nějak), že si to hodně maminek chválí a používá, ukazovala na co si dát pozor při přisátí (aby se malý správně přisál)... kdybych jí řekla že mi ta poloha nesedí tak asi doporučí jinou (původně mi poloha vyhovovala, ale po druhém kojení už ne, tak jsem ji sama změnila)
jinak dle mě je to hodně i o směně na kterou člověk narazí... některé sestřičky jsou příjemnější,jiné méně, ale to bude si myslím všude...
Já byla spokojena...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru