Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

s.arik
4. srp 2007

jen jsem slyšela tohle:

Poruba - moderní vybavení, ale lidský přístup jako ke kusu masa, na druhou stanu jsou tam skvěle technicky vybaveni na opravdu problematické případy

Fifejdy - nevím o ničem negativním, hodně chvály na přístup ke kojení a vůbec laktační poradnu

Vítkovice - děsné vybavení a budovy, zastaralé, hrůza (no ale teď se stěhovali a malovali, takže možná změna k lepšímu), po lidské stránce prý absolutně super 🙂

vlastní zkušenost ale nemám...

parybka
4. srp 2007

btw. to téma už tady opravdu někde je... hledej o pár stránek dál...

já ve Vítkovicích ležela několikrát... to vybavení pokojů nic moc, prostě nemocnicční, ale myslím, že až jako děsné bych to nenazvala. Jsem zvědavá na prohlídku na nové sály.

O Fifkách nepochybuju - tam bych prostě nešla! (už jsem psala do Ostravy) Těžko srovnávat, která nemocnice - Vítkovice nebo Fifejty - jsou zastaralejší...
Zkušenost kamarádky, která tam rodila císařem dvojčata. A pokoje na dětském, kde holky byly v inkubátoru - tak to bylo děsné, byla zima, přes okno táhlo, pořádně se netopilo... Byla jsem na prohlídku porodníce tenkrát s ní a zařekla jsem se, že do něčeho takového opravdu nepůjdu, měla jsem z toho hrozný pocit... studené (nemocniční) kachličky, velice neosobní prostředí.

O Porubě jsem slyšela totéž co sarik.

kaceenka81
6. srp 2007

holky já myslím že je to úplně zbytečné takhle o tom přemýšlet,protože každá mamina vám řekne něco jiného.segra rodila na fifejdách a byla spokojená a kámoška strašně chtěla do vítkovic a pak nadávala...

s.arik
6. srp 2007

souhlas, více než o nemocnici je to o konkrétních lidech (andělích, normálních nebo blbcích) na které člověk zrovna u svého porodu narazí 😀

misuge
autor
6. srp 2007

Zatím Vám moc děkuji......já vím, že je to o konkrétních lidech a právě to hledám, někoho,kdo rodil cs třeba na Fifkách a co by k tomu napsal....jak to tam vypadá vím, i ve Vítkovicích a v Porubě....o to mi až tak nejde...to podle mne není až tak podstatné...spíše mi jde o profesionalitu a lidský přístup. 🙂 🙂
A hlavně o osobní zkušenosti.....kdyby jste je tu písly, byla byhc moc ráda 🙂 🙂
díkec 😉

parybka
6. srp 2007

musige: out of topic... nádherné hříbky 😅 😅 😅

misuge
autor
6. srp 2007

díky 😉

lemurek911
6. srp 2007

Dobrý večer.Má zkušenost. Jako pracovnice fakultky jsem chtěla jít rodit tam, ale přenášela jsem a nebylo pro mě místo, tak už mě nebavilo pořát chodit na kontroly se zbalenými věcmi a slyšet přijďte příště, s takovou bych asi přenášela měsíc. Nakonec jsem šla na vyvolání do Vítkovic, sice nakonec jsem musela porodit císařem, ale takový je osud. Co já můžu říct, že ve Vítkovicích je fakt super lidský přístup, doktoři šikovní, jak anesteziologové, tak gynekologové a to mohu jako zdravotník posoudit a sestřičky fakt super, hlavně na porodním sále a pak na šestinedělí, z novorozeneckého jak která, ale ve fakultce jsem zažívala na příjmové ambulanci nic moc přístup. Kdybych rodila podrhé, tak jdu zase do Vítkovic.

Misuge pokud máš nějaký dotaz klidně se ptej.

misuge
autor
6. srp 2007

Fajn.....líbí se mi , že máš v nastavení ještě 47 týden 😉 😉 ..uf... 😉

JO zajímá mne, jaký jsi měla císař, jestli v celkové a nebo v lokální anestezii.....a jaké to bylo, pokud se ti teda o tom chce psát 😉

Gratuluji ti ještě dodatečně k chlapečkovi..krásné jméno 🙂 🙂

paja
9. srp 2007

Holky, tohle téma už tady je. Mrkněte na:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janeses
9. srp 2007

Ahojky, já rodila letos v květnu v Porubě a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená...nevím, nemůžu srovnávat, ale jinam bych určitě rodit nešla...jsou tam opravdu profesionalové a pomůžou Ti ve všech směrech, porod byl dobrý, starali se o mě moc hezky, je tam krásné vybavení a šestinedělka je taky v pohodě...sestřičky hodné, jestli jsem narazila za ten týden na 1 nepříjemnou, tak to bylo moc...no prostě můžu doporučit, byla jsem spokojená...je to tam moc hezké...

misan
9. srp 2007

misuge: právě teď 8.8. porodila má kamarádka ve Vítkovicích, je nadšená, moderními sály a super lidi, loni v prosinci porodila druhá kámoška na Fifejdách, bylo to sectio ve spinále, taky moc spokojená,o Porubě se fakt mluví jako o vynikajícím pracovišti, ale opravdu na běžícím páse!!! Ale sám můj gynekolog pravil a rodila jsem v Karviné: že jedná - li se o problém, Poruba má vinikající dětskou JIP a je to opravdu odborně vybavené pracoviště. Přeji ti mnoho štěstí, Hlavně, ať jste oba v pořádku!!!!!!!! 🙂 🙂

kubicovam
10. srp 2007

🙂 Tak já zatím chodím na vyšetření do Vítkovic a musím říci že ten přístup doktoru je uplně super. Te´d jsem si měla vybrat kde si nechat odběr plodové vody a nakonec jsem se rozhodla pro Ostravu Vítkovice myslím že jsem udělala dobře byla jsem tam naprosto spokojena všechno proběhlo bez komplikaci ... No uvidimě kde budu rodit ale zatím jsem spokojena s přístupem doktoru ve Vítkovicíh 😀

misuge
autor
10. srp 2007

Pajo, díky vím to, že tam to téma bylo, ale nějak to tam zamrzlo 😀 😀

Misan díky....já právě uvažuji o Fifkách, protože mám mít sectio ve spinále....a můj dr. mi to tam doporučil....navíc tam může být u toho tatínek, Poruba prý na to taky o.k., ale prý nacpáno....no a na Vítkovice většinou slyším samou chválu 😉
Prostředí, tzn.moderní ´vybavení např, pokojů, mám na druhém místě, prvořadý je pro mne lidský přístup 😀

Jen ještě, kdyby jste měla některá zkušenost se cs..v lokálním umrtvení na Fifkách, moc bych ocenila, kdyby jste mi napsaly, jaké to bylo 😝 😝 😝 😝
Reference na Ostravské porodnice už znám 😅

Zatím díkec 🙂
😅 😅 😅

rebeka
10. srp 2007

ahojte. Pridavam sa k rodickam z Poruby. Rodili sme pred dvoma tyzdnami a musim povedat ze vsetko bolo uplne super. Vo vitkoviciach je super pristup (bola som tam pri MA). Ale rodit som chcela v poruba hlavne kvoli vybaveniu. Nejaku neprijemnu sestricku prezijem, hlavne nech sa mi dobre postaraju o dieta ak by bol problem. A musim povedat, ze pristup ludi bol skvely!! ...teda az na sanitarky, ktore tam prisli posledny den.

misuge
autor
10. srp 2007

Tak to jsem ráda, že jsi byla spokojená a gratuluji k mimísku 😀 😀
Hned jdu kouknout do albíčka, 🙂

johanda
17. srp 2007

Holky já jsem 2x rodila na Fifkách, loni v listopadu a před 5 lety. Porodní sál je po rekonstrukci, pokoje jsou příjemně zařízené, s balóny, pytli,poroními židlemi, dětskými tapetami na zdech 🙂 apod.Mají tam bohužel jenom jedno polohovací křeslo, kde se může maminka usadit v jí příjemné poloze a to je přednostně nabízeno holkám z nadstandardu. Personál O.K., PA mimořádně milé, doktoři jak který. Ale, když budete správným způsobem přidrzlé, budou s vámi konzultovat i medikaci.Na porodním doporučuju nadstandard, stojí jen 500,- , máte soukromí a nemusíte čekat na sprchu, pokud rodí více holek.
Šestinedělí je otřes, zařízení pokojů se snad neměnilo od 70. let, toalety v děsném stavu - vlhko a smrad + žoužlíci ve sprše 😝 . Je to fakt ostuda. Prvorodičkám pomáhají sestry s kojením (obvykle jim to jde lépe než slavné MUDr. Liškové 😉 ). Jako druhorodička jsem po vizitě zpravidla celý den nikoho neviděla (ani jsem to nepotřebovala).
Jinak - platí to asi pro každou porodnici, trochu stresují s přibíráním mimča, pokud nepřibere, nepouští domů 😒 . Nenechte se znervóznit, mně se laktace spustila až 4 den, do té doby Johanka hubla. No a v 9 měsících má 10,5 kg a to ji stále skoro jenom kojím 😎

s.arik
18. srp 2007

johando, a který den tak obvykle propouštějí??? 5., 6.???

Mě moje dr. hrozně uklidnuje, že když není žádná komplikace tak všechny 4. den pošlou domů, skrz ty návaly všude...
ale já se stejně bojím, že budou zdržovat a v nemocnici nechci být ani o den déle, než bude nutné 🙂 samozřejmě nebudou-li komplikace

johanda
18. srp 2007

S.arik, domů tě propustí nejdřív za 72 hod. od porodu, pokud nebudou komplikace. Já jsem šla 4. den, ale bylo to s řečma. Na druhé straně - v porodnici jsem nemisela nic moc dělat, kromě kojení a přebalování a celkem jsem si odpočala. Doma jsem hned naběhla do kolotoče Johanka -Kristýnka - vaření - domácnost, protože nemám použitelné babičky. Na nějaký echt úklid jsem dlabala (a dosud dlabu), ale přece jen to bylo náročnější

paja
18. srp 2007

Johando, to tě teda fakt lituju, že jsi hned po porodu naběhla do denního kolotoče. To si nedovedu představit...
Stejně si myslím, že dneska se to šestinedělí hrozně podceňuje. Kdysi (myslím ještě za dob našich babiček) neexistovalo, aby žena v šestinedělí něco dělala - jen odpočívala a starala se o novorozeně. Ten zbytek jako domácnost a ostatní děti obstarávaly babičky, manžel, sousedky, kamarádky apod. Myslím, že by to mělo být normální a že to šestinedělí není pro nic za nic...Těhotenství a porod je takový zásah do organismu ženy, že si plně zaslouží odpočinek alespoň těch šest týdnů, aby se tělo mělo čas dostat se zpět do normálu...
Já manžela připravovala předem, dávala jsem mu číst různé články o porodu a šestinedělí, aby věděl, že je normální když žena odpočívá a nemyslel si, že jsem nějaká divná nebo líná nebo já nevím co ještě...Naštěstí mám skvělého muže a skvělé rodiče, kteří mi se vším pomohli a nikdo mi nevyčítal, že jsem v tomto období fakt odpočívala. Akorát tchýně měla takové ty řeči jako, že ONA zvládala dvě děti, domácnost atd. a to všechno hned po porodu...Nejdřív mě to mrzelo a cítila jsem se jako nějaký blbec, ale pak jsem se na ni vykašlala a udělala si to po svém...

kaceenka81
19. srp 2007

holky aje pravda že v porubě v návštěvních hodinách ůžou na návštěvu jen 2.lidi?říkala mi to kámoška...

michaelac
20. srp 2007

ahoj, doporučuju Vítkovice, hlavně pro prvorodičky...jsou tam super lidi 😉

veverka.r
20. srp 2007

Ahojki holky, já doporučuju 100% Vítkovice. Já rodila v červnu ještě na starých porodních sálech a nemůžu nic vytknout.
Předtím se tam chodilo rodit kvůli personálu a teď se chodí kvůli personálu a taky už novým porodním sálům.
Ale mi bylo jaksik úplně jedno v jakém prostředí rodím, hlavní byla péče o mě naší malou. 😉 A Vítkovice mají předporodoní kurzy zdarma v Porubě myslím 1000,- Kč.

A Poruba je možná nová, ale personál se neumí chovat je to tam MC Donalds na děti. 😒

minda
20. srp 2007

Holky a jakou máte zkušenost s rómskými rodičkami ? Na diskusi o porodnici v Karviné-Ráji holky píšou, že je tam separují, jak je to v Ostravě ?

johanda
20. srp 2007

Separují, to fakt? No já nevím, byla jsem na Fifkách s jednou milou cigánkou na pokoji rizikových těhu. Pravda nebyla "většinová", učila v MŚ. Zarazilo mě ale, jak hnusně se k ní choval personál. Ta holka měla svatou trpělivost.
To má někdo tak úděsné zážitky s Romkama?

minda
20. srp 2007

No separují, předpokládám, že tím myslí, že je prostě dávají na pokoje zvlášť a nemíchají to.

megy
20. srp 2007

Pokud vím, tak neseparují. Když chodím za sestrou, co dělá na novorozencích, tak na pokojích je normálně romka a třeba dvě bílé holky, nebo 2 romky a 1 bílá, jak kdy to výjde, nebo jedna a jedna. Co se týká chování - těžko říci, ale v tom se musím zastat sester.
Máte romku a romku - jedna je šikovná a stará se, druhá je jak macecha a je jí to jedno. Stává se, že po porodu prostě zmizí, nechá tam dítě, pak si příjde po 3 dnech a chce kojit, jak byste se zachovaly? Nebo, když si to rozdává s manželem na pokoji, pak vypadne, vrátí se po 5 dnech, že má nárok na kojení, že chce děcko, div nenapadne personál, jak se zachovat? je to hodně těžké. Jiná romka zase strašně šikovná, chodí na kurzy před porodem, postará se o miminko, spolupracuje,jde vidět, že má zájem, není problém, ptá se, to je to, co má být. Pak není konflikt. Je to vše o komunikaci a člověku.

hanzuli
20. srp 2007

Já jsem 100% rozhodnutá pro Vítkovice - už od začátku těhotenství, především pro ten lidský přístup, kterým jsou Vítkovice opravdu pověstné. Teď ale může nastat problém, protože díky novým porodním boxům mají prý pořád plno ☹ . Já jsem tam byla ve středu na kardiotokografu a zrovna měli stop-stav. Prý ho teď mají často. Takže se může stát, že pokud jako prvorodičky nemáme pokročilý nález a porod se ještě hned tak rychle nerozběhne, můžou nás poslat někam jinam. Není asi od věci mít náhradní plán - prostě si vybrat porodnici č. 2 😕 😕 😕

mihapiha
20. srp 2007

No, holky vidím, že Vítkovice stoupli na zájmu. To je dobře, jen je "nevýhoda", že jim nebude na nás stačit kapacita. To mě mrzí nejvíce. Je to tam nové a hezké a každý chce jít tam. Poruba asi spadla z lopatky...

misakri
22. srp 2007

Ahojky holky... já jsem před 2,5 týdny rodila ve Vítkovicích a můžu vřele doporučit... doktoři, sestřičky na porodním, šestinedělí i novorozeneckém byli suprovní... co se týče pomoci při přebalování, kojení, koupání, atd. jedním slovem bomba... podruhé rodit, tak jedině tam 😉 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru