Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

michaela1984
3. říj 2008

taky chci ten prevenar ve st se poptám, dneska venku hnusně 🙄
Luci malá včera prospala půl dne bud byla tak unavená z toho "cvičení" nebo musela dospat to brzké probuzení, my jsme si s tatkou vyrazili do kina ale byla to blbost a ještě jsem tam usla 😀

lucikpetik
3. říj 2008

kecas, fakt jsi tam usla? tak to musela byt dobra kravina...a kdo hlidal? bobek, dospavala asi to ranni vstavani a ty asi taky, co?

michaela1984
4. říj 2008

ty Luci mi spíme pravidelně v kině, než se malá narodila tak jsme chodili i dvakrát týdně a občas jsme si tam dobře odpočinuli, pro nás je to moc brzy na devět raději budem chodit do toho Ha na cvíčo na dvě to je pro nás akorát.
na solárku jsou už nové trubice peče to docela hooodně zítra jdu bude tam ta kámoška ta divná už tam nedělá takže ted tam jsou všechny hlídací 😉 klidně zajdi

lucikpetik
5. říj 2008

tak to je fajn, ze jsou vsechny hlidaci, taky si zajdu, uz jsem dlouho nebyla, asi vyrazim dneska.
tak zitra na cvicu

michaela1984
5. říj 2008

Jo zítra určitě a co malý a reakce na ten prevenar. Dneska se jdu taky opálit 😉

lucikpetik
6. říj 2008

reakce dobra, mel 37,3 max, odpoledne v sobotu, jinak dobry

poup
6. říj 2008

Tééda, tady toho přibylo..... 🙂 ....Nám dr. doporučila ten Prevenar dávat spolu s Hexa, takže už nás čeká poslední....Taky reakce dobré...měla trošku zvýšenou teplotku. Nám o tom dr. povyprávěla a fakt bych si to nelajzla, kdyby se něco přihodilo...Jo holky, měly jsme hrůznou noc. Už je to asi 14dní, ale byl to fakt mazec. Malá nám v noci přestala dýchat....začal nám řvát monitor....v sekundě jsme byli u postýlky a snažili se jí probrat....už se asi nedozvíme, kdy začala dýchat a jestli to nebylo hned po tom, co ten moňas spustil (chtěli jsme jí hlavně probudit a byli totálně v šoku)....Nikdy nezamomenu na tu bezmoc....pak jsem se asi ještě dvě hodiny třepala a dodnes mám husinu....ZLATÝ MONITOR...

michaela1984
6. říj 2008

No mě se to stávalo tak dvakrát denně takže vím že je to hrozné, snad už se to nestane a malá bude v pořádku. My půjdem na prevenar v půl roce. Tak uvidíme ve středu nás čekají ty náušničky už ted jsem z toho nevozní ale Sofielka je šikulka tak to zvládne.

poup
6. říj 2008

Míšo, to musela být hrůza.....byl to strašný zvuk (když víš, že moňas řve a prcek je v postýlce)....ještě teď mám husinu....Ale je supr, že něco takového existuje! Ani radši nedomýšlím, co všechno by se mohlo stát, nemít ho! Držím palečky, ať ty naušničky malá zvládne. Taky nás to za chvíli čeká....určitě to bude v pohodě. Sofinka bude malá parádnice 🙂

michaela1984
7. říj 2008

To jo už jen ten zvuk je hrůza. Uprostřed spaní to je fakt zážitek. S těma náušničkama jsem ráda protože mi každý říká že je kluk a to i když je v růžovém ☹

lucikpetik
8. říj 2008

ahoj, tak souhlasim s vama, monitor zlata vec, taky se nam to uz nekolikrat zaplo, taky nevim, jestli omylem, ze tam treba lezel na pric uplne nahore, blbnul, nebo opravnene, hlavne ze se nic nikomu vaznejsiho nestalo
misi tak at sofi u nausnicek neplace, kocka z ni bude....

michaela1984
8. říj 2008

Tak plakala jen mírně ale slziček bylo teda hodně, za deset minut se na mě pěkně smála a ted už spinká a jak jí to sluší 😀

matilko
16. říj 2008

Ahojte!
Som tu dnes medzi vami poprvé... som v 23.tt a už tiež riešim otázku, kde porodiť 😒 A nemám ani tušenie, pre ktorú pôrodnicu sa rozhodnem. Pôvodne som bola jednoznačne za Fifejdy a to z toho dôvodu, že tam pracuje moja kamarátka, ktorá je PA, takže by som ju mohla mať u seba. Potom som ale zistila, ako to tam je s hekárnou a s pôrodným sálom, že je to tam také hromadné, žiadne samostatné boxy, no a z toho mi prišlo dosť divne ☹ Tak som ako druhú možnosť zvolila Víktovice, ale tá ich VIP karta ma dosť rozčúlila, stále tam majú stop stav a ja neviem, či sa tam dostanem. O Porube som vážne neuvažovala...
Poradíte mi niekto, ako sa rozhodnúť? Díky 🙂

kopcik
16. říj 2008

matilko: myslím, že ti každý bude doporučovat porodnici podle svých zkušeností. někdo může mít dobrou zkušenost na fifejdách, někdo ne... ale já osobně bych tam určitě nešla a taky v porubě je dost plno. ale právě v porubě jsou na všechny případy nejlépe vybaveni - např. když máš mimi hodně předčasně narozené. kdyby vítkovice neměly stop stav, asi bych jela tam. do té doby, než porodíš, tak se to snad zruší

matilko
16. říj 2008

kopcik: ďakujem za odpoveď... tak keď už je aj na Porube tak plno a ešte k tomu aj vo Vitkoviciach, tak fakt neviem kde ma vezmú, dúfam, že neodrodíme v sanitke 😉 kde si rodila Ty?

kopcik
16. říj 2008

já jsem šla do frýdku, ale to jen proto, že tchýně je tam na porodním. měla jsem tam kvůli toho pár výhod. ušlo by to tam, jen já jsem chytla jednoho doktora na porod, který tam zrovna za někoho zaskakoval, ani nebyl z frýdecké nemocnice, a nebyl to pro mě příjemný zážitek. příště půjdu do vítkovic

matilko
17. říj 2008

Tak ja by som mohla ísť tiež aj do FM, mám to v podstate z baráku jedno 🙂 Môžeš mi napísať, ako si bola spokojná tam? Keby si nebrala do úvahy nejaké tie výhody 😉

poup
17. říj 2008

Matilko, já rodila v Porubě a co se týká porodu tak 100%spokojenost....Máš tam pro sebe pokoj, kde jsi od začátku do konce. PA ctí tvoje soukromí, nelezou ti do sprchy a tak (když tam jsi s manželem)....cítila jsem se tam opravdu moc dobře, ale záleží....mě třeba i takové maličkosti jako hezký pokoj, soukromí, vstřícnost atd. dokázali hoodně při porodu uvolnit. Odd. šestinedělí už bylo horší. Protože v době, kdy jsem rodila se sestřičky mohly přetrhnout, kolik tam měli mamin, tak neměly moc času se nám každé pořádně věnovat. Místy to bylo hodně zmatené (ale to v tomhle období baby boomu bude asi všude stejné). Je škoda, že Poruba bude určo stabilně obsazená, ale doporučuju!! Švagrová rodila v Karviné a taky velká spokojenost (rodila císařem). Mě by jen vadilo se chodit sprchovat někam pryč z pokoje do hromadných sprch a chodit daleko na záchod na obědy atd....V Porubě to bylo všechno na pokoji. Byla jsem po nástřihu, takže po kojení bylo sprchování nejčastější činnost 🙂 .....

matilko
17. říj 2008

Poup: díky moc za názor, ešte stále neviem, kam pôjdem... manžel dosť trvá na tej našej PA, ktorá ale rodí na Fifejdách ☹ v pondelok s ňou budem a skúsim sa jej popýtať, čo a ako, možno by bola ochotná ísť so mnou rodiť aj inam, napr. do toho FM... Pre mňa je práve to pohodlie, dobré prostredie, sprchy a súkromie dosť dôležité, dúfam, že to všetko dobre dopadne 🙂

poup
18. říj 2008

Matilko: na FM jsem slyšela taky samou chválu 😉 ...Kamarádka tam má dost známých, co tam rodily a VELKÁ spokojenost.....Na Vítkovice i Fifejdy jsou různé názory...Někdo je moc spokojený, někdo vůbec, ale když tam budeš mít tu známou, tak to bude určo v poho! Ještě máš něco málo týdnů před sebou, ale přeju ti, ať to všechno proběhne v co největší pohodě a máš aspoň tak supr porod jako jsem měla já....Nejkrásnější zážitek na světě, když ti po té námaze položí to malinké tělíčko na bříško....Takové pocity, co budeš mít, můžeš zažít fakt asi jenom u toho porodu a STOJÍ TO ZA TO!!! 😉 😉 .....

matilko
18. říj 2008

poup: si zlatá, díky moc! 🙂

simipel
18. říj 2008

Matilko. Sice jsem rodila na Fifejdách něco málo před dvěma lety, ale můžu říct, že jsem byla spokojená. Je fakt, že pokud nechytneš na předporodní dobu nadstandart, tak ležíš na hekárně oddělena jen zástněma. Já to štěstí měla, že jsem chytla nadstandart, ale stejnak sprcha je mimo místnost, ale jen pro tebe. Ale řeknu ti, že v těch bolestech je ti pak jedno, jestli je v místnosti někdo nebo ne. A jak píše Kopcik, že ti každý bude doporučovat porodnici podle svých zkušeností. Takže záleží spíše na štěstí, v kterou dobu do porodnice přijedeš, jestli tam budr zrovna rodit hodně maminek, kdo ti povede porod atd. ale i kdyby si nakonec nebyla s porodnicí spokojená, s mimískem brzy zapomeneš na škaredé zážitky. Tak hlavně ať máš pokud možno rychlý a ne příliš bolestný porod a hlavně ať jste oba zdraví. 😉

kopcik
19. říj 2008

matilko:i bez všech výhod frýdek nebyl špatný. podobné jako píše poup o porubě. každý pokoj má vlastní sprchu, jídlo ti taky donesou až do pokoje, určitě tam hodně respektujou soukromí. já jen vážně měla smůlu, že jsem chytla hrozného doktora, který byl z jiné nemocnice a porod byl hrozný. ale frýdečtí porodníci jsou fajn chlapi.

matilko
19. říj 2008

simipel: díky moc! ide o to, že na Fifkách by som mala s najväčšou pravdepodobnosťou vlastnú PA, je to naša známa, takže je možné, že by sme to nejako fajne zvládli 🙂 a pôrodníka tam robí aj môj gynekológ, takže keby sa moc zadarilo, mala by som tam aj jeho, ktorému fakt dôverujem... Ležala som tam kedysi na ženskom a všetci doktori mi prišli ako tak v pohode. Tak uvidíme, ako to dopadne, každopádne hrozne moc ďakujem za rady.
Myslím si, že poprvé odrodím asi na Fifkách a na základe svojej skúsenosti sa potom rozhodnem, kde budem rodiť ďalšie dieťa...

kopcik
19. říj 2008

matilko: pokud tam je tvůj gynekolog jako porodník, tak bych neváhala a jela bych na ty fifejdy. můj gynďař byl právě v tom frýdku a taky hlavně kvůli něho jsem tam jela. je to obrovská výhoda a když tě přijde vyšetřit právě on, když jsi v bolestech, tak se cítíš, jak kdyby tě vysvobodili.

matilko
19. říj 2008

kopcik: on tam síce robí pôrodníka, ale nemusí mať zrovna službu, za to tá pôrodná asistentka by tam so mnou šla aj keby službu nemala, urobí to pre nás z radosti 😉

poup
19. říj 2008

matilko: určitě bych šla tam, kde máš lidi, kterým věříš 🙂 ....Já měla u porodu úžasnou asistentku, strašně hodnou, milou...(v těch bolestech fakt jak anděl 😀 )....Taky jsem jí chválila do nebes, když jsem už to měla za sebou...PA hodně pomůže, poradí jak si ulevit atd. atd....a ta tvoje známá dohlídne na to, aby ti třeba zbytečně často netočili monitor atd...(to je fakt hrůůza, když v těch kontrakcích hodinu ležíš 😝 )......prostě to všechno bude vidět z pohledu profíka....A neboj se ničeho nic, porod ti uteče jako voda a jakmile uvidíš mimi bude všechno totam a abychom nevymřeli příroda to zařídila velice dobře...Ještě ráno po porodu jsem si říkala UŽ NIKDY!!! Ale teď vím, že do toho půjdu kdykoliv znova, protože když se podívám na Markétku tak vím, že to všechno je slabá daň, za tu nádheru jakou mimi je!!!! 🙂

matilko
19. říj 2008

poup: tak to si ma ukľudnila a hlavne uistila v tom, že pri prvom pôrode využijem tú PA a oželím prostredie na Fifkách a možno budem spokojná 😉 už aby to bolo, moc sa teším!!!!

kopcik
20. říj 2008

matilko: můj doktor službu měl, ale než jsem porodila, skončila mu 😒 ale bylo příjemné ho vidět, když jsem ležela na ´hekárně´

matilko
20. říj 2008

A kto je Tvoj doktor, či náhodou nemáme toho samého? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru