Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

delfi30
9. říj 2007

Lindex, můžu ještě pár otázek? Sice balím do tašky všechno, ale máte k dispozici např. erární košile? Já mám nabaleny dvě, i porodnické vložky, kosmetiku pro mimi, všude je to asi jinak. A co mastičky na bradavky?

f.nina
9. říj 2007

Čauky holčiny,já jsem rodila ve Výtkovicích a nemůžu si to vynachválit,opravdu jse mi tam líbilo.Dneska jse mi i trošičku zasteskne.Přístup sestřiček byl perfektní jak na porodním sále tak na šestinedelním každému mohu vřele doporučitz.Kdykoliv jsem chtěla jit na procházku nebo přišel-li zamnou přítel mimo navštěvní hodiny sestřícky byly vstřícné.Zato dvě mé přítelkyně rodily na Fifejdách a byly opravdu naštvaná.jak totiž Megy vyprávy o tom kojení tak mé kamarádce nikdo nepomohl jen přišla sestra na pokoj rozbalila odsávačku běhém jedné minuty ji to vysvětlila a pak chtěla jít ale přítelkyně řekla že to nechápe a ona odvětíla že nemá čas a poté ji nikdo s kojením nepomohl.Za to mně ve Vítkovicích pořád vtloukávali do hlavy kojení,kojení a zase jenom kojení.Opravdu paráda,budu-li někdy ještě rodit tak jedině Vítkovice 🙂

megy
9. říj 2007

f.nina- no tak to se asi netýká novorozeneckých sester, teda podle mých info a zkušeností , protože to jsou holky plně erudované v této oblasti, ale je fakt, že je to taky hodně o komunikaci a také jak to napsat zda maminky chodily předtím na nějaké kurzy nebo nechodily. a věř, že na fifejdách se upřednostňuje přirozené kojení než odsávačky 😉

lindex
10. říj 2007

Ahoj.
delfi30: Jasne muzes se klidne ptat. Erarni kosile mame, neboj. Takze pokud se pobrindas 🙂 tak klidne zapujcime 🙂
Masticky na bradavky pokud mas svoje, klidne si ji vem. Ale pokud nemas a budes potrebovat neboj se, urcite i u nas se neco na bolistky najde 🙂

paja
10. říj 2007

Delfi: Tak já taky rodila ve Vítkovicích a co vím, tak erární košile tam nebyly. Resp. při porodu mi ji zapůjčili, protože ta moje z domu se jim zdála moc hezká a že by ji prý byla škoda 🙂 ...Ale po porodu na odd. šestinedělí už má každá maminka svoji..., porodnické vložky budeš taky potřebovat, mastičku na bradavky (nejlépe B-panthen), mě se osvědčily taky ty mokré ubrousky Lactacyd, dále potřeby pro mimi - vlastně jen plínečky, kosmetika je tam k dispozici, navíc dostaneš vzorky kosmetiky, takže toto nemusíš tahat...Jo a co se mi hodně osvědčilo, tak takové podložky pod sebe do postele, protože ty vložky přece jen nestíhají všechno "pobrat" 🙂 a tak ty podložky nejsou špatné, ať člověk pořád nešpiní prostěradlo...

lindex
11. říj 2007

Tak, tak 🙂
Paja: Uplně přesně řečeno.
Ale neboj se Delfi, pokud budes mit obe kosilky znecistene, tak ti i na sestinedeli pujci nahradni nez ti nekdo priveze cistou 🙂
Jinak B- Panthen je opravdu dobry.
Obleceni staci pro miminko aby ti privezli v den kdy pujdes domu, to si sebou taky nemusisbrat. A pravda balicky stale davame. 🙂

lucikpetik
11. říj 2007

ahoj vsem - ahoj lindex..
tak ctu tuto debatu od zacatku a na zacatku jsi doporucovala fakultku...ted, co pracujes ve Vítkovicich uz bys do fakultky nesla???
pajo ahoj, jak je???

marrha
11. říj 2007

Ahoj holky,
Lindex na předešlé stránce píšeš.že nejde ani tak o porodní sály,ale o přístup..ale ve starší diskusi jsi opravdu psala,že by jsi nešla do Vítkovic kvůli porodním sálům...no nic 😀 😀

Přístup je ve Vítkovicích opravdu dobrý,ale ne ode všech,ale to je podle mě všude stejné...
Mě teda s kojením pomáhaly všechny sestřičky i s novorozeneckého i s šestinedělí,ale byla jsem svědkem toho jak paní co ležela se mnou a chtěla poradit,tak jí sestra řekla,že nemůže u každého stát,že toho mají hodně 😀
a odešla....
Jediné co mi teda opravdu vadilo,byly nechutně přeplněné koše vložkami a plínami ve sprše a na WC
Musely jsme uklízečky žádat o to jestli by to mohly častěji vysypávat 😉

Jinak nemám proti Vítkovicím výhrady,kdybych znova rodila tak tam,ale to už se nestane 😀 to co máme doma nám bohatě stačí 😀 😀
Na Porubu jsme taky slyšela jak chválu tak kritiku..

lucikpetik
12. říj 2007

Marrha asi mas pravdu, jde o to, jakou mel zrovna kdo zkusenost.

delfi30
12. říj 2007

Holky díky za rady, mám nabalenou i kosmetiku pro mimi, když tak ji manža zase odveze.
Lindex, je u Vás hodně zájem o nadstandardy?

lucikpetik
12. říj 2007

delfi kdy jdes? nemas nic v profilu???

lindex
13. říj 2007

Delfi: O nadstandarty je zajem. Ale pokud prijdes k porodu, nadstandart je plny, napiseme si te do poradniku a treba nez porodis nebo druhy treti den se urcite nejaky nadstandart uvolni, protoze meminky se propousteji.
Myslely jsme si ze se to uz uklidnilo ten naval, dokonce to tak i vypadalo. Ale ted v patek jsem znovu meli stop stav a zatim trva. Ale pokud prijede maminka a ma nalez k porodu, tak ji nikdo nikam posilat nebude. Ale pokud je to treba bolest co deset minut a netece voda, tak se posilaji do okolnich nemocnic. Pokud je plno v tech nasich trech tak i treba do Jicina, Havirova, Frydku. Ale to malo , tak nebojte.

A ted k tomu co jsem psala. Mate pravdu. Ja kdyz pracovala na Fakultce tak jsem Vitkovice poradne neznala. Jen z praxe. A pravdou je ze mmi to prislo dost neosobni rodit v boxu a slyset treba vedle rodici maminku. Proto jsem rikala ze bych tam nesla.
Pak jsem nastoupila do Vitkovic. A zacala jsem menit nazor. Ne proto ze je to tam ted nove a krasne. Pracovala jsem tam a byly tak stare saly. Ale proto ze jsem to zacinala videt jinak. Proste jsem videla pristup. Rikala jsem si ze cloveka to boli stejne, at je to na boxu nebo v pokojicku. Ale hlavne jde o to jak se pri tom k vam chovaji.Proto jsem zmenila nazor.
A opravdu to neni kvuli tomu, ze bych chtela nejak vyzvedavat pracoviste kde pracuju. To tak opravdu nechci aby to tak vypadalo. A jestli to tak vypadalo tak se omlouvam, neni to tak.
Nekomu se libi tam jinemu tam.
Tak holky, nezlobte se na me. Zmenila jsem nazor 🙂
Vsem ale preju at se jim libi tam kde budou rodit a at je to ten nejhezci zazitek !!!!!

lindex
13. říj 2007

Marrha: Pravda, uklizecky ty jsou strasne. Mame s nima problemy vsude 😀
I na dennich mistnostech to vypada tak, ze co je mokre to je ciste. 😀
Nektere jsou super, uklizeji jak maji a trva jim to treba cele dve hodiny co na to maji cas a pak by se z podahy dalo jist. ale nektere to maj za 15 minut hotove a jsou spokojene 😀

f.nina
13. říj 2007

megy:je pravda že jsem tam nebyla ,ale taky na každém šprochu pravdy trochu

delfi30
13. říj 2007

Lucik, mám termín 29.10 tak zjišťuju 😀 Kamaradka včera porodila císařem na Fifejdách. Manželi ji odvezl v jednu v noci s prasklou vodou, neotvírala se jen na 2 cm, nakonec jí v deset večer udělali toho císaře. To ji teda dost dlouho nechali jen tak ne? ...
Lindex o stop stavu mi ani neříkej 😖

lucikpetik
16. říj 2007

delfi to uz mas za par.... 😉

delfi30
16. říj 2007

Luciko jo mám, a brouček o sobě dává vědět takovým způsobem, že se nedá spát. Žádná spací poloha se mu nezdá dobrá, pořád kope až to není příjemné, tlačí nožky do žeber do toho klepe kamsi dole ručičkama, do super 😀
Přes den je to to samé pupek skáče jedna radost. Už mudr říkal, že je to malé čertisko ...

lucikpetik
16. říj 2007

je, to musi byt fajn, to ja se na pohyby tesim...

s.arik
17. říj 2007

ahoj holky, rodila jsem ve Vítkovicích a personál i prostředí super!!! určitě doporučuji, vytkla bych jedinou organizační drobnost: zákaz nosit děti na chodbu a jídlo z jídelny - z čehož vyplývá nechat broučka samotného v postýlce a bleskově zhltat jídlo a spoléhat na stupidní monitor dechu 😠
chjo, asi jsem moc útlocitná, ale mě se od ní nechtělo!
jinak super 🙂

delfi30
18. říj 2007

Luciku každý se na pohyby těší, i já, ale jak už je ten můj rarášek veliký a hlavně čiperný, je to někdy neúnosné. Dneska na monitoru tak řádil, že mudrovi lezly oči z důlků 😀
Lindex, tak co? Stále máte stop? Po dnešní kontrole prý týden ještě vydržím 😉

lindex
20. říj 2007

Ahoj Delfi, zatim nen stop stav. Urcite ti to vyjde, neboj !!!

delfi30
20. říj 2007

Lindex, tak já už si raději přijedu stoupnout do fronty 😀 Kdo ví, kdy se malý rozhodne vykouknout .... Už na příjmu budu raději hlásit, že mám zájem o nadstand., ať jsem v pořadníku.
Holky jak má být mimi k porodu otočené? Můj je od šestého měsíce hlavičkou do břicha pořád, nemá být naopak? Když koukám na obrázky, většinou naopak je ... nebo se otočí až u porodu?

lemurek911
20. říj 2007

Delfi: To víš, že má být nakopak, takže je koncem pánevním, jestli se Ti neotočí, tak možná půjdeš císařem

delfi30
20. říj 2007

Lemurku asi jsem to špatně napsala, já ho mám hlavičkou dole, ale ta hlavička je směrem do břicha, na UZ nikdy není vidět obličej kvůi tomu. Kámošky mají většinou obličejíčky směrem ven a fůru fotek pusinky, tak mě to jen tak zajímá.

horty
21. říj 2007

Ahoj, rodila jsem ve Fakultní nemocnici v Porubě a musím říct, že si nemůžu vůbec stěžovat. Přesto, že mě dopředu od fakultky všichni zrazovali, tak jsem tam šla, protože to mám prostě nejblíž a manžel dělá hned vedle.

Jak personál na porodním od doktorů po porodní asistentky, tak i sestřičky a doktoři na šestinedělí byli strašně milí a ochotní, neustále se chodili ptát, zda je vše v pořádku, pan doktor Petzel, který byl jedním s doktorů u porodu za mnou dokonce přišel na šestinedělí mimo své povinnosti zeptat se, jak se mám a zodpověděl mi mé otázky k porodu.

Je pravda, že zrovna neměli stop stav a bylo tam o něco méně rodiček, než bývá, což určitě hrálo svou roli. Ale i tak nemůžu říct na nikoho půl slova, i když jsme otravovali vnoci (po nalití prsou jsem myslela, že mi rochnou), tak byly sestřičky vždy ochotné pomoci.

A prostředí nemá cenu rozebírat, komfort čistých sprch a záchodu na pokoji pouze pro dvě rodičky je v situaci, kdy jsem mohla sotva vstát opravdu neocenitelný.

lucikpetik
22. říj 2007

horty tak to jsem moc rada... 😉

nikki21
22. říj 2007

Ahoj Holki, nevíte jestli ještě trvá stopka ve vítkovicích??? 🙂 🙂 Děkuji

delfi30
22. říj 2007

Horty, jsem ráda, že jsi byla spokojená, já mám jako číslo 2 taky Porubu 😉 Mají sprchy na všech pokojích? To je taky docela důležité ...
Nikki stopka už prý není, ale na jak dlouho to nevím.

lucikpetik
22. říj 2007

ja dneska byla v Porube, je fakt, ze tam bylo lidi jak...
ale zase je to tam opravdu hezke...

nikki21
22. říj 2007

delfi30, děkuji za info. mám taky jako dvojku Porubu, ale doufám že se do Vítkovic dostanu. Byla jsem tam na prohlídce a je to opravdu paráda a splňují moje požadavky, tedy alespoň co se týče porodu 🙂 .
tak jo budu doufat že se na mě dostane . 🙂 😀 🙂 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru