Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

lilithka
15. kvě 2009

Ahoj, prosím poraďte, právě jsem se chtěla objednat na předporodní kurzy do Poruby a už mají plnoooooooooooo ☹ . Já tam chci rodit, a sestřička říkala, že můžu chodit na ty kurzy jinam, poraďte kam jste chodili vy, prosíííím

berryl
25. srp 2009

ahoj holky, tak i mě čeká porod a zatím si lámu hlavu kde rodit, samozřejmě, že nemusí být volné místo a pojedu jinak,ale i tak to vidím na Porubu nebo Fifejdy

ia.
25. srp 2009

berryl já rodila ve Vítkovicích a můžu jen doporučit, fakt supr...a teď to tam mají navíc po rekonstrukci 😉

kaaca
25. srp 2009

ahoj...já rodila na Fifejdách první dceru - v lednu 2007. Chodila jsem tam i na předporodní kurz. Všechno bylo super - porod, příjemný personál, na moje otázky vždy ochotně odpověděli a pomáhali se vším, jak dětské sestřičky tak ty na šestinedělí. Krasně jsem se naučila kojit pod vedením Dr. Liškové, která je fakt super 😉 Ale vadilo mi prostředí. Nejsem sice žádná primadona, ale toaleta a sprcha společná pro šest maminek, to byl mazec - hlavně když je doporučováno po použití WC a po kojení se osprchovat - bylo to fakt dost těžké...navíc sprchy neodtékaly, nebo strašně pomalu...no děs a fuj. 😝 Paní uklízečky se sice snažily, ale nepomáhalo to.
V listopadu čekáme druhé miminko. A měla jsem dilema- zda jít tam, kde to znám a byla jsem s většinou věcí max. spokojena, nebo zvolit jinou porodnici. Uvažovala jsem, že si na Fifejdách po porodu zaplatím nadstandart, tím by se problém sprchy apod. vyřešil. Volala jsem tam a ptala se na to, jestli už náhodou šestinedělí nerekonstruovali. Ale prý se na to jen chystají...bylo mi sděleno, že možná začnou letos v říjnu. Takže tím je to pro mně vyřešeno.
Nechci riskovat, že zrovna v termínu mého porodu tam budou malovat nebo nebude volný nadstandart. Zapsala jsem se na kurz do Poruby a snad tam budu i rodit.

josifek
25. srp 2009

Ahojky holky Já před 4 týdny rodila ve Vítkovicích a bylo to uplně supr bez problému jak personál tak i nově udělané pokoje a příslušenství a už maj i nové postele 😉 Vřele doporučuji 😉

mousa
25. srp 2009

Ahojky - já rodila obě děti v Porubě a super - hodné sestřičky, příjemní doktoři, celkově hezké prostředí - doporučuju 🙂 .

berryl
26. srp 2009

holky tak jste mě zase trošičku uklidnily, zřejmě si ani moc vybírat nebudu pojedu a buď mě vezmou nebo ne

má kamarádka nedávno rodila a jela do Poruby, kterou má nejblíže a tam jí řekli, že mají plno, tak ať to zkusí vydržet do rána, no jenže začaly bolesti tak jela do Vítkovic a tam bylo taky plno, takže skončila na fifejdách, byla celkem spokojená, byla na pokoji ještě s další paní a o těch sprchách mi říkala, nadstandard nebyl volný, o Ty je totiž veliký zájem a je jich málo

tak uvidíme do které nemocnice pojedu jako první

nedávno ve 24tt jsem začala krvácet a skončila jsem na porodním v Porubě, byli tak strašně hodní a ochotní, ale skoro všichni nadávají na šestineděli a že když není místo tak jsou na pokoji i 3 maminky uf to musí být maso a když z nich budeme mít některá uplakané miminko ??? no fakt nevím

teď jsem četla, že si ve Vítkovicích můžu zaplatit nějakou kartu za 2400,- a vezmou mě i kdyby měli plno a budu mít nadstandard pokoj, tak nevím co myslíte?

josifek
26. srp 2009

Beryl já tam rodila pokoje jsou jen pro 2 maminky a tak samo i zařízení jako wc, a sprcha.Ta karta ti zaručuje že tě vemou odrodit ikdyž by byl stop stav, a pokud vím nadstandart se dá domluvit ale nejlepší je přímo si tam zajít a kouknout jak to tam vypadá dělaj prohlídky každou středu od 12 hod a stojí to 50kč. ukážou ti porodní boxy a pokoje 6- nedělí a vše zotpoví když tak se tam jukni. Já byla moc spokojená i s personálem i lékaři i prostředím, a to jsem nebyla na nadstandartu 😉

shaula
26. srp 2009

Berryl - rozhodnutí je samozřejmě jen a jen na tobě, ale napíšu ti, jak a proč jsem se rozhodla já. Zvolila jsem porubskou fakultku, protože:
1. si myslím, že tam je nejodbornější péče a hlavně mají nejvíce zkušeností s porody dvojčat (většina se rodí v Porubě) - i když tohle tebe nezajímá 🙂
2. Vítkovice berou rodičky až po ukončeném 36. týdnu těhotenství, protože nemají novorozeneckou JIP (dříve by tě stejně poslali pryč nebo kdyby už bylo málo času, tak nechali porodit a pak převezli). Ale zase jsem na ně slyšela chválu ohledně kojení.
3. Fifejdám moc nevěřím a hlavně mají novorozeneckou JIP prý úplně na jiném konci nemocnice než odd. šestinedělí. Takže by se mohlo stát, že mimi klidně několik dní neuvidíš. I když o MUDr. Liškové už jsem slyšela, že prý rozkojí i matku bez prsou😀 A že já bych to byla potřebovala ☹
Mrkni na http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/default.asp, je tam přehled porodnic + názory maminek, které tam rodily.
V Porubě jsem byla spokojená, co se týče lékařské péče, ale s kojením moc nepomáhali. Byly tam sice některé skvělé sestřičky, ale je vidět, že jsou tam opravdu přetížení a nemají čas se pořádně maminkám (i prvorodičkám) věnovat. Pustili nám DVD, na první kojení přišla sestra, necitelně rafla moje prso, nacpala ho dítěti do pusy a se slovy "takhle nějak se to maminko dělá" zase zmizela. Už nás nikdo nepřišel zkontrolovat nebo poradit nebo pomoct, a že jsme s tím kojením fakt válčili - nespustilo se mi mlíko, kluci furt usínali (byli malí a slabí a navíc měli žloutenku), no hrůza, brečela jsem jak želva. Takže jsme skončili na UM a rozkojila jsem se trochu více až doma.

Nicméně tohle moje rozhodnutí bylo především ovlivněno tím, že jsem čekala dvojčata, u kterých navíc ten dřívější porod než ve 36. týdnu reálně hrozí (nakonec se kluci narodili v 35+5). Kdybych čekala jedno, tak asi moc neuvažuju a jdu do Vítkovic - já osobně to mám nejblíž, manža cestou z práce na návštěvu taky a slyšela jsem na ně jen samou chválu. Byla jsem tam i na prohlídce porodnice a super.

shaula
26. srp 2009

Berryl - a k těm pokojům - my jsme byly 3 a šlo to... Byla jsem za to i ráda, protože s tou jednou jsme si nepadly do oka (ani já ani ta třetí maminka), takže při představě, že bych s ní třeba měla být sama, to bych asi zešílela... Pak se stalo, že jsem 1 den byla na pokoji sama a to bylo taky k zešílení...

ia.
26. srp 2009

josifek a už jsou ve Vítkovicích sprchy a wc pro každý pokoj? loni to tak nebylo a proto jsem si brala nadstandart..
beryl a na tu kartu ve Vítkovicích se vyprdni. Chodila jsem tam na předporodní kurz a sestřička nám dala do průkajdy razítko a řekla, že když přijedeme rodit (ale nesmíme sanitou, pže tu můžou poslat pryč) a uvidí v průkajdě jejich razítko, že jsme absolvovali jejich kurz, tak si nás tam nechají. Ať hlavně nevyhazujem prachy za tu kartu. Já přijela v noci, a u dveří jsme se sešly dvě, obě jsme daly průkajdu, mě vzaly automaticky a té druhé řekly že je stop stav, ale když už tam je, tak ji vemou.
Jo a vloni ta karta stála "jen" 1500kč, kamarádka si ji koupila, a nakonec rodila v Porubě, pže ji to chytlo ve 33tt..a prachy v čoudu....
jo a co se týče porodu, ve Vítkovicích jsou bezkonkurenční PA. Věnují se ti maximálně, několikrát do hodiny za tebou přijdou a radí ti, jak nejrychlejc porodit, zatímco v Porubě (mám to od tří kamarádek) je semtam zkontrolují, nechají je, ať si holky ulevují jak se dá, i když třeba v té poloze plod nepostupuje tak rychle. Mě PA vyšetřila a řekla, že jestli chci do hodiny, dvou porodit, at si sednu vzpřímeně na záchod a tlačím jakoby do mísy, tím se rychleji otevřu. A fakt to byla pak rychlovka. Bolelo to sice jako prase, ale řekla mi, že pokud budu po místnosti pochodovat v předklonu a ulevovat si, tak tam budu ještě dlouho. Já ji poslouchala fakt na slovo a supr. Chodila zamnou, hladila mě po zádech a říkala "bude zase dobře, bude dobře", zkrátka anděl. Opravdu ve Vítkovicích je supr osobní přístup, to prý v Porubě tak není, tam mají frmol, je to logické, mají více porodních sálů atd..

mousa
26. srp 2009

Já byla teda jen v Porubě, takže nemůžu srovnávat, ale i šestinedělí bylo v poho, sestry taky - nestalo se mi že by byly nepříjemné nebo protivné, ale je tam málo času - to je pravda. Na pokoji jsme byly dvě, po prvním porodu ze začátku tři, ale dá se to v pohodě zvládnout. To kojení Ti - pravda - moc nevysvětlí, pustí jen dvd, ale mě to naštěstí nějak šlo, ale že obě děti měly přes 4kg, tak jsme zpočátku přikrmovali - to mi sestra ukázala a vysvětlila pěkně.

shaula
26. srp 2009

ia - máš pravdu, v Porubě se opravdu PA objevila jednou za čas, mrkla a zase zmizela, žádné rady, žádné prohozené slovíčko, žádný úsměv, nic. Na přístupu by tedy mohli řádně zapracovat. Já byla skoro celou dobu vleže, protože mě nechali neustále připojenou na monitor (kvůli tomu, že jsem rodila dvojčata, na to mě upozornili hned při příjmu) a bylo to nekonečné, otevírala jsem se pomalu, tak mi píchli oxytocin, pak to bolelo jak prase a stejně jsem se neotvírala o moc rychleji. Jenom jednou za hodinu mě pustili na chviličku projít, osprchovat se apod. - tak na 10 nebo 15 minut a pak zase šup na lůžko a na monitor 😝 Myslím, že kdybych měla více volnosti a byla více ve svislé poloze, šlo by to rychleji - takhle jsem rodila 17 hodin 😝 Mělo to jedinou výhodu - kvůli dvojčatům mi napsali epi jako nutnou medikaci, takže jsem ji nemusela platit 🙂
Tohle je taky jedna z věcí, které bych na svém příštím porodu (ovšem už žádný nebude) chtěla změnit. Druhá je to, že mi oba kluky odnesli v podstatě hned po porodu, jednoho mi jen ukázali, druhého až na mou žádost přiložili cca na 2 vteřiny, no nestihl mě ani olíznout, bobeček. Viděla jsem je až asi za 4 hodiny a jen na chvilku - jeden byl celou noc v inkubátoru na JIP kvůli nepravidelnému dechu (oba je museli rozdýchávat), druhého si přes noc nechali na novorozeneckém - prý na pozorování a abych si přes noc po porodu ještě odpočinula - dneska bych třeba trvala na tom, že ho chci mít u sebe hned.

No shrnu to - co se týká lékařské péče a zákroků, nemám výhrady (i když to šití po nástřihu stálo za to 😝 ). Ovšem přístup mají velmi neosobní a to by chtělo změnit - podle mého názoru to vyplývá z té přetíženosti. Samozřejmě tam byly výjimky - zejména na dvě sestřičky vzpomínám, ty byly fakt jak andělé, a taky na většinu lékařů. Dokonce jsem se tam dopustila pořádného faux pas, když jsem doktorce řekla sestři 😀 Vůbec se neurazila, ale omlouvala jsem se několikrát a pak bych nejradši chodila kanálama 😀 😀 😀

erinka83
26. srp 2009

Berryl, to že si zaplatíš tu kartu, ti žádnej nadstandart nezaručí, jen pokud by se uvolnil, tak budeš výš v pořadí než rodička bez karty😉
Byla jsem ve Vítkovicích na předporodním rychlokurzu a PA byla moc fajná, ukázala nám i sály a pokoje, mají tam myslím 4 normální dvoulůžkový pokoje a každej má hnedka vedle sprchu a WC, takže podle mě nadstandart netřeba😉 Leda že bys chtěla kvůli návštěvám, na normálních pokojích jsou jen od 3 do 5.. No jsem taky zvědavá, kde budu rodit, jestli vude ve Vítkovicích STOP stav☹ Jela bych v tom případě do Poruby, snad by tam taky nebylo plno...

josifek
27. srp 2009

Brryl ve vítkovicích je opravdu skvělá parta co se tíče kojení, já s tím problém neměla ale paní vedle jo a stačilo zvednout telefon a hned přiklusala sestřička a zkoušely a vysvětlovala až jsem kukala jak byli pozorné. A ta karta jak jsem psala zaručuje jen ten porod pokud budeš rodit ve vítkovicích v termínu a byl by stop stav. jinak nic. Doporučuji aby jsi absolvovala tu prohlídku a sama usoudila co a jak 😉

berryl
27. srp 2009

tak jsem Vás holky dočetla, tak jsem to s tou kartou pochopila špatně a děkuji za vysvětlení

takže pokud nebudu rodit dříve jedu jako první do Vítkovic, pak Poruba a nakonec Fifejdy

holky a všechny jste sedly do auta a jely nebo volaly sanitku a volaly jste si předem do porodnice jestli mají volno???

hodně holek si chválí Frýdek, ale to už je hodně z ruky!!!

kašlu na nadstandard

musím k mudr, tak tu budu později moc děkuji opravdu moc!!!

josifek
27. srp 2009

Berryl my jeli autem s manželem. Frýdek je podle mojí švagrové supr ale i pro nás je z ruky 😉

berryl
27. srp 2009

no právě, že by to měl manžel daleko, bydlíme v Porubě, kamarádka si tam chválila hlavně ten přístup a lidské jednání

pipet
27. srp 2009

Ahojky, měla jsem stejný plán jako vy - Vítkovice, Poruba, Fifejdy 😉 Nakonec mě vzali ve Vítkovicích, chodila jsem tam do poradny před porodem (ale to asi nemá žádný vliv), a bylo to super, opravdu, moc milý přístup. Myslím, že i ve fakultce to bude fajn, ale já chtěla spíš Vítkovice, protože Majda je první mimi a připadá mi, že tam na mamči mají víc času, kdyby byla nějaká potíž třeba s kojením. Tak přeju, aby měli volno 🙂

ia.
27. srp 2009

shaula, přecejen jsi čekala dvojčátka a vzhledem k tomu, že ve V není novorozenecká JIP, asi bych taky nakonec v tomto případě volila Porubu...ale já jsem začla rodit přesně v den termínu, všechny vyšetření byly předtím v poho, chodila jsem do V na srdíčko, dr mi dva dny před porodem uděla Hamiltona a tím mi asi pomohl.

barryl já jsem nikam nevolala, po 3 min kontrakcích se jelo autem a já byla rozhodnutá, že kdyby mě nechtěli vzít, tak je tam budu tak dlouho přemlouvat až mě vemou🙂)nakonec to nebylo třeba. A já byla už otevřená na 3cm při příjezdu, to by mě ani už nikam neposlali...

jo FM prý dobrý, taky jsem slyšela, ale z ruky, jak pro rodičku, tak pro rodinu, pokud jste z OVY..

jinak já jsem byla na nadstandartu a hned první den jsem brečela, že tam nechcu být, že jsem tam sama, ale malý ode mě chytl silné nachlazení a druhý den mu nasadili ATB, takže jsme jeli domů až po 11 dnech, tak jsem byla ráda, že jsem s ním sama, nikdo ho neruší a on nikoho nenakazí....

tak držím palce, ať je ten porod co nejrychlejší...ale ještě máš čáááááás 😎

berryl
27. srp 2009

tak jsem zpět z porodny, mimi je v pořádku :o)
mluvila jsem se sestřičkou v ordinaci má termín týden předemnou a ta je rozhodnutá jít rodit na fifejdy

ia ty jo po 11 dnech!!! já tak nesnáším nemocnice ☹

ia.
27. srp 2009

berryl byla to depka..ale při loučení mi až slza ukápla, už jsem tam znala sestřičky, doktory, ženské z kuchyně i uklízečky a fajn se s nima klajdalo, když bylo smutno....
ale ty tam tak dlouho nebudeš, já až půjdu podruhé tak taky doufám, že manža nedonese domů týden před porodem chřipku 😠

berryl
27. srp 2009

je to pech, ale už to máš za sebou a vidím, že se to zvládnout dá 🙂

lehna
27. srp 2009

ahoj holky,
tak já taky přidám moje zkušenosti.
já rodila ve Vítkovicích. Ráno, když mi praskla voda, tak jsem do porodnice nevolala jestli mají místo, spíš jen sestřičce na gyndu, že nepřijdu na plánovanou kontrolu-den po termínu🙂.
Porodní asistentky super, doktoři taky, až na jednu velice nepříjemnou postarší doktorku-tu jsem myslela,že zabiju a manžel taky. jinak v pohodě. trápila jsem se dlouho,ale hodně mi pomohly PA a manžel.
na šestinedělí, no já moc spokojená nebyla. Kojení mi nešlo, nikdo mi pořádně nic neukázal. malému to taky moc nešlo, dostal žloutenku, neuměl se pořádně přisát. po třech dnech mi v noci pobrečel celou noc. na novorozeneckéím měla službu jiná,konečně jedna velice milá a ochotná sestřička-díky ní jsme se shodli na tom, že je malý hladový, zkoušeli jsme různé techniky kojení-bohužel ani to nepomohlo, takže jsem malého musela po každém nakojení zvážit a pak si jít pro příkrm. to jste neviděly,jak se na mě hnusně na novorozeneckém dívaly-jako na neschopnou matku,která neumí nakojit své dítě. no domů jsme šli po osmi dnech, kvůli malého žloutence a doma jsem to taky nerozkojili, prostě to neuměl a nešlo mu to. takže od začátku jsme na umělém. ale je zdravý, roste jak z vody a máme klid od začátku.

lehna
27. srp 2009

jo a ještě jsem zapomněla dodat, že jak mě milý pan doktor šil, tak si všiml, že mám v děloze malý hematom. na kontrole po šestinedělí z toho byla moje gyndařka vyjevená,co to tam mám. byl veliký 4x4cm, takže za dva měsíce po porodu, jsem šla opět do Vítkovic tento hematom odstranit.
takže na jednu stranu jsem byla v něčem s Vítkovicemi spokojená, v něčem zase ne, takže nevím kam se rozhodnu jít podruhé rodit(zatím říkám, že už rodit rozhodně nebudu a myslím, že mi to i vydrží 🙂 )

berryl
27. srp 2009

lehna děkuji Ti za příspěvek, teda to bych pěkně zuřila pokud by si mudr nevšiml hematonu a musela bych na operaci znovu!!!

mikijana
27. srp 2009

Musím také přispět chválou na Frýdek. Jsem z Ostravy a rodila jsem tam, i když jsem měla trochu obavy, že to nestihnem, ale nakonec se malá narodila týden po termínu, šla jsem na vyvolání. Z Ostravy jste tam za půl hodky po dálnici, takže to se ještě dá. Druhé dítko budu určitě rodit zase tam.

lehna
28. srp 2009

berryl-taky jsem zuřila a manžel ještě víc!! po porodu to šíleně bolelo, jen jsem myslela, že je to prostě bolest po porodu. to mi řekla až moje dr., že jsem musela vytrpět bolestí. já si říkala, že holky 3 dny po porodu jsou celkem v poho a mě to pořád bolí. no bylo to tím hematomem. ale už je vše o.k.

berryl
28. srp 2009

lehna, tak to musela být bolest, chudáčku vytrpěla sis, hlavně, že už to máš za sebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lehna
28. srp 2009

berryl-jooo, bolelo to jako kráva(s prominutím 🙂 ). vytrpěla jsem dost,ale jsem ráda, že to mám za sebou a pak to po té operaci vůbec nebolelo. a to mi řekli, že to bude bolet jak po porodu. no a ono to nebolelo vůbec, takže po porodu mě bolel asi jen ten hematom a ne spodek🙂.
takže moje vzpomínky na Vítkovickou porodnici nic moc,ale tímto tě neodrazuju, jen já prostě neměla štěstí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru