Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

minda
28. dub 2008

Ahoj holky!
Míšo, když jsem si koupila svoji první kojící podprsenku, málem jsem se rozbrečela 🙂. Celé roky jsem byla zvyklá na krásné kraječkové push-up, a teď tohle, ale teď můžu říct, že jsou opravdu pohodlné, nikde netlačí a pokud kojíš, tak jsou opravdu praktické. To stejné bylo s porodnickými síťovanými kalhotkami, no úplná erotika, ale ty mi moc nevyhovovaly, asi jsem měla špatnou velikost. Byli mi volné a ta vložka mi tam při chůzi cestovala po zadku, takže hned doma jsem začala nosit normální pohodlné kalhotky.

michaela1984
28. dub 2008

jo tak to máš úplnou pravdu, taky mám takové sexy kusy 😀 ty sítové kalhotky k tomu ty poporodní vložky.... dneska jsme byli s přítelem v Porubě n\a prohlídku porodnice a jedna maminka tam asi zrovna rodila a šlo ji slyšet docela hodně, mám strach a to jsem ho do té doby neměla 😅 ☹

lucikpetik
29. dub 2008

vsak se klidne ptej...no dle mych zkusenosti jsou vsechny kojici podprdy antisexy...hruza...no ale co nadelas...stejne to vytahuju vzdycky nahoru a neodpinam, takze to u me postrada smysl...
manzela jsem u porodu mela, diky bohu, nevim, na kom bych tam pak visela....tvuj jde?
ty a vedle na sale tez byla nejaka maminak co silene rvala, to neres.....a jak se vam libilo v porube?

michaela1984
29. dub 2008

líbilo se nám oběma to jo, ale rozhodilo mě to natolik že jsem celou noc nemohla usnout, on si vedle mě spokojeně funěl a to mě ještě víc štvalo tak jsem šla do obýváku jako že tam usnu jenomže tam pořád lítal komár a asi mě chtěl kousnout 😀 tak jsem se na to tak soustředila že jsem to nevydržela a zase do ložnice... dneska jdu do poradny tak uvidím co nového mi řekne. Včera nám říkali že si máme už sehnat dětskou lékařku zase pro mě novinka.... Jinak ten kurz nic moc jako..... Přítel se mnou jde ale uvidíme jestli ho tam budu chtít, docela se znám když mi něco je tak musím být sama,takže těžko říct jak bude probíhat tohle třeba si ho tam nechám ukáže až situace fakt si to nedokážu představit. Ta mamina včera samé pomooooooc už nééééé už to nevydržím, pomoooooooc. Tak nevím... ☹

fish
29. dub 2008

Ahoj holky,tak hlásím,že i já mám zdárně porod za sebou.Taky jsem byla v Porubě a můžu jen a jen doporučit.Jak na porodnici,tak na šestinedělí skvělý přístup všech.Na pokoji jsem byla s holčinou,které chlapeček nechtěl pít a vystřídalo se u ní hromada sestřiček,které jí pomáhaly a musím říct,že všechny byly trpělivé,vysvětlovaly a snažily se jí pomoct.Fakt nemůžu říct křivého slova na nikoho.PA ,která mně rodila taky moc hodná.
A EPI vřele doporučuju.Není se čeho bát,jak píše lucikpetik,vpich nebolí a ta úleva stojí za to.
michaelo,neboj se,s EPI to v pohodě zvládneš.Mně ho napíchli,teda jen jakoby nachystli hned,když jsem došla na porodní sál a pak se jen počkalo,až budu chtít vstříknout analgetika.Přeju ti,ať to máš brzo za sebou. 🙂 😉

michaela1984
29. dub 2008

fish děkuji, jsem ve stavu kdy každá taková slova pomůžou, dneska v poradně se doktor smál že už to vidí každou chvíli že čípek už se zkracuje tak že mám čekat... tak čekám

kubicovam
30. dub 2008

Michaelko, žádný strach z porodu já taky měla strach bolesti jsem teda měla 5 dní a nakonec jsme jeli ráno ve tři do porodnice, ani jsem nečekala že si mě tam nechaji a nechali. No bolesti jsem zvládla dobře sice byly křížové, a rodila jsem bez epiduráli. Celou dobu jsem si o něj řvala ale nemohli sehnat anesteziologa, tak mi dali jine injekce a zvládla jsem to. Stihla jsem se chvilkama smát a chvilkama jsem pěkně sprostě nadávala. Ale zvládla. A ted si říkám že bych raděj rodila než zubaře. Nemám totiž ráda zubaře. Rodila jsem ve Vítkovicích a personál byl strašně příjemný. Měla jsem tam jen baby žádného doktora takže i to pro mě bylo supr. No a jak jsem malou porodila tak se mě manžel zeptal budeš chtít druhé dítě. On si myslel že asi řeknu po tom trápení že ne a já na něj jasně že jo. Za pár let určitě 🙂 😀 jsem ho pěkně dostala. No a řvát. Taky jsem řvala. A někdy je to lepší, člověku se uleví. Nestihala jsem dýchat ale řvala jsem a to mi pomohlo. Bolesti byly pro mě fakt šílene. Ale na to jake to bylo tak hlavička byla na druhe tlačení venku a pak hned tělíčko a to naše malá měla 3650 g. Takže fakt baculka. A zvládla jsem to.To ZVLÁDNEŠ ŽÁDNÝ STRACH KDYŽ TO ZVLÁDLI VŠICHNI.A jinak žádné cvičení jsem před porodem neměla nic takového a všechno jsem zvládla v pohodě.Míšo a jak budeš mít prcka v náruči tak na všechno zapomeneš. Fakt něco užasnéhoooooooo. Držím ti palečky at to zvládneš v pohoděěěěě.

michaela1984
30. dub 2008

Děkuji moc,holky když to tak popisujete tak to zní moc hezky dokonce jako krásný zážitek, už jsem se dala do klidu tak uvidíme až to příjde. Nebránila bych se kdyby už to bylo ale myslím že je malá v bříšku spokojená, doktor říkal at počítám 3,5 kg taky dost na holčičku, ale na to že mám cukrovku tak je to krásné. Taky si říkám že to zvládnu, když to zvládly ostatní. Uvidíme co si budu říkat zítra 😀 Epi si nechám i kdybych si to měla sama píchnout 😝 Jsem tak dneska přemýšlela at mě to nechytne v noci,jsem strašný spáč ale když to má přijít tak to přijde a mimnku asi bude jedno že jsem se nevyspala... Už se těším až vám tady budu psát jak to dopadlo a jak jsem spokojená tedy doufám. hlavně at máme spokojené , zdravé a krásné miminka. Asi tři dny pořád přemýšlím jak asi bude vypadat...

lucikpetik
30. dub 2008

misi neboj, tak treba uz to brzo fakt bude za vama a budes si uzivat toho uzlicka....
no ja taky nechtela rodit v noci...protoze rada spim, abych byla vyspana...no a jak to dopadlo, nespala jsem dve noci.. 😀 to nenaplanujes, jak si prcek rekne ted...tak to pujde...
tak hlavne se neboj

lucikpetik
30. dub 2008

a fish gratuluji!!!!

michaela1984
30. dub 2008

včera jsme koupili obytný vůz tak ho jdem vyzkoušet přespíme v něm u řeky tak snad neporodím v karavanu 😀

lucikpetik
1. kvě 2008

fakt? a jake to bylo??? kde jste byli?zase porod v karavanu, to je originalni... 😀

michaela1984
1. kvě 2008

u přehrady máme tam rozestavěný dům a zrovna tam přivezli nějaký drahý materiál tak jsme to při jednom i pohlídali a ozkoušeli auto na dovču,jako paráda jen porod se nekonal a noční čurání taky nic moc...

lucikpetik
1. kvě 2008

je tak stavite u prehrady, to budete mit fajn, a kdy to vypada na stehovani? kdy planujete? a v Terlicich, nebo kde?

michaela1984
1. kvě 2008

no na Lučině u žermanické vypadá to že na prázdniny, jo je to tam pěkné prostředí, už aby to bylo tan můj je kvůli toho pořád pryč a pořád něco zařizuje vyřizuje stresuje....

lucikpetik
2. kvě 2008

je tak to uz je brzo, tak to budete mit na leto super...
a jak ti je?

michaela1984
2. kvě 2008

jéé máš novou fotečku i s miminkem,pěkná, no jak mi je docela na nic jsem unavená jak ježek navíc ty nohy mi otékají že není těžké si mě splést s vepřem, už se těším až změníme to prostředí i když ted taky nebydlíme přímo v centru ale máme malý byt.... 😖 v noci mě vzbudili docela velké bolesti, už jsem si říkala že by to byo tady tak jsem šla do sprchy a tam mě to úplně přešlo, takže zase nic.... jdu si umýt auto tak snad trocha pohybu navíc by to mohla rozpohybovat 😎

lucikpetik
3. kvě 2008

diky...
tak to te trapi poslicci, no sama jsem zvedava, kdy te to chytne, musis pak dat vedet, nebo to poznam, jak se tady neobjevis....
a Sofinka je jista? mate nakoupeno do růžova? 😉

michaela1984
3. kvě 2008

Sofinka je jediné jméno na kterém jsme se shodli, máme všechno do zelena, ale něco je i růžové když to bude ta holčička...neboj dám hned vědět, znáš Barču vampirici z místnosti havířov tak mi psala že se ji včera narodil petřík 3300 a 52 cm

poup
3. kvě 2008

Holky, tak se taky chystám rodit v OV - ve fakultce. Rodily tam kamarádky a obě byly moooc spokojené....Míšo, já jsem ve 36TT a taky už mám takový ten divný pocit - co porod ??- to se asi žádné z nás nevyhne...Na jednu stranu se strašně těšíš na prcka a až to budeš mít za sebou a na druhou přemýšlíš o té bolesti a o všem, co tě čeká na sále...Jo a nohy už mi začínají taky otékat a cítím se strašně...a to mám před sebou ještě pár týdnů ☹ ....Ale jsme holky šikovné, tak snad to zvládnem. Držím ti palečky, ať to máš brzo za sebou a je to v pohodě!

michaela1984
3. kvě 2008

poup tojo já myslím že v té Porubě je to hodně dobré a i ty sestry jsou tam v pohodě alespon ty s kterýma jsem přišla do styku, mojím nohám se ani nedá říkat nohy ale Lucík mě ujistila že je to normal stav, abys ještě neporodila dřív než já, nějak se ji u mě líbí tak vyhazovat ji nebudu...jinak se stašně bojím té změny co to se mnou udělá ale zároven se na mimnko těším, každopádně napíšu své zážitky a pocity jen doufám že to bude už brzy...

lucikpetik
4. kvě 2008

jj do Havirova taky chodim,tak uz to ma za sebou holka...a byla v Havirove?
misi snad uz to bude brzy... ja jsem mela v profilu 42tt a jeste jsem tu cucela 😉

michaela1984
4. kvě 2008

jo ta se má měla termín jako já a už je to za ní byla v Havířově a psala že v pohodě, ten den večer mi psala na icq že se necítí moc dobře a ráno sms že už je malý na světě, no jako dnes 4x wc 😠 a ráno normálně na pyžámku kolem prsíčka úplně mokro tak na to čumím a ono mi asi teklo mlíčko to jsou věci já se asi nikdy nepřestanu divit 😀

poup
4. kvě 2008

Holky, že vám tak do toho vstupuju...ahojky....Míšo, mě to předporodní trápení teprve čeká a taky jsem z toho celkem vyjevená, co se všechno bude dít....S manželem praktikujeme masáž hráze a ono ten tlak na tu hráz - má to být stejný pocit, jako když už tlačíš hlavičku....celkem to bylo nepříjemné, místy to i bolelo, tak už se fakt těším....do toho kontrakce, možná i nástřih, ale myslím si, že to dáme. Ta myšlenka, že se dere na svět prďolík, na kterého se celé ty měsíce těšíš nám snad hodně pomůže...Už bych to taky měla ráda za sebou...jsem čím dál nemotornější a tak....Lucíku: Krásné mimi, moc vám to sluší 🙂....a Míšo, držím paluchy!!! 😉

michaela1984
4. kvě 2008

U mě je nejvíc úsměvné vstávání z postele 😀 jako jeřáb by se doma hodil... já jak jsem chodila do poruby na to předporodní cvičení tak nám tam říkali o masáži hráze že se nemá dělat s olejem i když je na to určený že ta hráz pak sma od sebe praská, že když už tak na sucho a nebo ve sprše, jen pro info... no díky budu potřebovat asi všechny svaté 😀 Ale tak co zvládly to jiné tak i my...

poup
4. kvě 2008

A jak jako praská???....to bych je chtěla vidět, jak to dělají nasucho....ono už jenom, když je tam míň toho olejíčku, tak to bolí úplně šíleně...to bych se na to radši vy...la...jj, vstávání z postele je supr...to mi povídej....u mě je ještě mazec, jak mi popraskalo břicho (i když jsem mazala jak divá, tak prostě najednou rychle vyrostlo a bylo to) a taky jsem nabrala přes 20kg 😠 ....od sedmého měsíce jsem snad přibírala i ze vzduchu nebo co....napiš, to s tou hrází, to mě fakt zajímá....

lucikpetik
4. kvě 2008

no misi u tebe to vypada na blizici se porod...ono ten zachod...to je znameni..to uz muze zacit...kdyz tak mi pisni do ip icq, tady se dost mijime...at muzeme konecne poradne pokecat..
poup diky, a to vis, ze to date, ja jsem hrozna cita, nesnasim ani blby odber kve a taky jsem to dala...a je to fajn, budete na to jeste vzpominat, jak to bylo krasne, kdyz jste toho prdolku poprve videly, kdyz vam ho dali na brisko....
no ja s masazi zacla a hned zase skoncila, protoze me to bolelo a manzu to nebavilo a me se do toho dvakrat taky nechtelo...a nastrizena nejsem, jen par vnitrnich stehu a musim rict, ze to bylo asi znat, oproti ostatnim jsem si druhy den uz v pohode sedla...
a popraskane bricho mam taky, nedovedu si predstavit, ze bych si mela oblect plavky, popraskalo mi na bokach tak jsem si rikala, ze to neni tak strasne a pak jak jsem porodila a to brisko se zase rychle zmensilo, tak mi popraskalo i vepredu...ale pribrala jsem pres 20 kilo, takze jsem byla jak velryba...

lucikpetik
4. kvě 2008

tak nikde nikdo, jdu si cist..

poup
4. kvě 2008

Luci, tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo tolik přibral...já doufám, že ty kilča půjdou rychle dolů a ty strie trošku vymizí....nejsem sice typ na krátké topíky atd., ale do plavek je to fakt hrůza....navíc mám trošku i popraskané stehna a to jsem fakt mazala a mazala...ono asi záleží....a ta váha udělala určo taky svoje....Co se dá dělat...trpíme pro ty naše prcinky malé...ale věřím, že to za to stojí. A už se těším na ten pocit, až malou uvidím 🙂 ....Jsem taky z těch, co nesnáší odběry krve a z doktorů a nemocnic mají hrůzu...tak bojim, bojim, ale zároveň věřím, že to dám...a jsem moooc ráda, že tam budu mít manžílka sebou..

michaela1984
4. kvě 2008

no s tou hrází já fakt nevím říkala to doktorka měli jsme s ní jednou přednášku že to prostě nedoporučuje s olejem jen na sucho nebo ve sprše protože ta hráz je prý křehká a praská a poranění je pak horší tod vše co vím, mě zatím ani jedna strie taky ale mažu jak střelená

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru