Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

michaela1984
30. čer 2008

poup to bude vščechno v pohodě časem se všechno uklidní a malá si najde svuj rytmus, přeji ti aby si našla jako moje Sofinka ta totiž pořád chrápe 😎 Je holka celá po mamince 😀
Luci to budeš mít asi malého upírka 😀 tak se holky mužem domluvit po te 12 nám je to jedno my jen spíme a maximálně chceme prsíčko to je celé takže my se přizpusobíme.

simipel
30. čer 2008

TAk jo, necháme to po té 12hod, ať to Lucka stihne. Tak kde si dáme srazík.Asi podle toho kam vyrazíme. Takže Míšo hoď místo. více se vyznáš. Já v Petřvaldě žiju necelé 2roky. 😀

michaela1984
1. črc 2008

No já nevím kam byste děvčata chtěly onj je Petvald takový roztahaný, takže záleží na Vás kde dáme srazík. Třeba u penny?

simipel
1. črc 2008

Tak sraz u Penny, v kolik necháme to tak na těch 13hod ať má Lucka čas přijet. Pokud nevyhovuje, tak hoďte jinej čas. Se ale asi upečeme, tož musíme najít nějaké stinné cesty na prochajdy. Snad mi nebude Elenka moc sát nervy, usnout mi asi neusne. 😠 No snad vás holky poznám. takže kdybych se tvářila nějak divně tak se předem omlouvám. 😀

michaela1984
1. črc 2008

ok. tak já ji teda písnu že v jednu u penny snad se teda neupečem. Kdo se dneska netváří divně 😀 😀

simipel
1. črc 2008

Ok. tak ji dej vědět. Už se s elenkou těšíme. Pa 😉

michaela1984
2. črc 2008

tak Lucka pasla že v jednu to stíhá takže já tam dojdu mám zelený kočár kdyby náhodou 😝

liviky
3. črc 2008

čau ženy! 😀
tak jak je? malá řádí skoro každý den v bazénu a nebo mi furt leze do Lučiny 😀 a skoro pořád slyším mamííí ja chcu nunuk 😠

michaela1984
4. črc 2008

teda dneska je hnusně ☹ a já musím ven 😒

liviky
4. črc 2008

aspoň se nebudete se Sofí pařit 😀

liviky
17. črc 2008

co je?tady chcíp pes?
kde jste kdo? 🙂

lucikpetik
23. črc 2008

ahoj, dlouho jsem tu nebyla, porad jeste nemam opravene pc, ale koukam, ze tady to nejak umrelo, ze?
jak se vsechny mate a co prcci?

simipel
23. črc 2008

ahoj ženské, jsem tu taky dlouho nebyla.my ted s malou marodíme, mě chytly zuby, takže jsem skončila na zubní pohotovosti a malá se mi nějak přes víkend osypala, tak jsme jeli na fifejdy na pohotovst, jeslti to není náhodou infekční,ale není, jen neví co to má, že si máme skočit na kožní.

Luci, v albíčku nové fotečky, moc pěkné. Taky jsem se chtěla jít s malou vyfotit k jedné známé e(fotí amatérsky) ale nějak jsme tam nedorazili.To jsme celé my.

Jinak to počasí fakt na pytel. Co tak děláte v takovém počasí celé dny?

poup
24. črc 2008

Ahojky...taky po dlouhé době...já jsem teď vůbec ráda, když se najde chvilka a já můžu aspoň vyřídit poštu a udělat nějakou prácičku na PC...Markétka si vyžaduje čím dál víc pozornosti, čím dál míň spinká, takže je to celkem záhul, ale je to náš malý poklad 😵 ....Simi, s těmi zuby ti nezávidím.....jsem zvědavá, co si u zubního vytrpím já, až se tam zase ukážu...bojim,bojim...Jo a jaktože jezdíte na pohotovost až na fifejdy? Je to tam lepší nebo tam je nějaká spešl dětská???Vůbec totiž nevím, kdyby náhodou bylo něco s malou, kam jet....Jo a koupili jsme malé lehátko (mám ho v albíku) a strašně se jí v něm líbí....když potřebuju něco udělat, tak jí tam šoupnu a ona je max. spokojená a v klidu 😉 ....taky už jsme dostali hrací deku, ale ta jí ještě nebere....

A o počasí radši ani nemluvit....je to hnus...ale prý od zítřka se to má lepšit a o víkendu mají být tropy až do konce měsíce, tak uvidíme...

michaela1984
24. črc 2008

Ahoj,

no Luci perfektní fotky já se chci s malou taky nechat vyfotit. Jseš tam kočka 😎 Sofinka ještě spí bez probuzení od večera asi pujdu do ní trochu píchnout at už vstává. Dnes jdem na kyčle. A pak asi skočím utratit trochu peněz 😀 Jinak na to plavání jdem až od třetího měsíce protože musí na nějaké vyšetření na hematologii kvuli krve, snad to bude v pořádku. 😢 Doktorka říkala že raději at počkám a potom klidně. Taakže až v polovině srpna pak se ti ještě ozvu.

Poup Sofinka je taky v lehátku spokojená ale maximálně pul hodinky a nebo když se ji chce spát. Ona je totiž moooc zvědavá a nejraději se nosí a pozoruje všechno kolem.

michaela1984
24. črc 2008

Přidala jsem nové foto, jo a sofi už má 5,6kg

lucikpetik
24. črc 2008

ahoj, misi v srpnu se neplave, cely mesic je nekde pryc. pak zase od zari a to my uz jdeme do velkeho bazenu a to zvazuju, jestli zustanu tam, nebo pujdu na slavii..
sofi uz ma 5,6 kg? teda ty mas kvalitni papanicko, my mame 6 kilo, to nas brzo dozenete.
jak na kyclich, vse ok? a co nakupy? ja mam stop stav, mam hader, ze nevim v cem driv chodit, tak jsem si rekla dost - ale nevim na jak dlouho.
simi brzo se vylecte, at muzete zase litat po venku, co ty a zuby, uz dobre? dej pokoj, bolesti zubu je hnus
poup u nas maly taky vydrzi v lehatku max pul hodky, pak kdyby mohl tak z nej vyskoci, uz zacina byt cily, zacne se tam nudit a je treba vymyslet neco jineho, ted vydrzi i na hraci dece, neboj marketku to taky za chvili zacne bavit.

lucikpetik
24. črc 2008

simi zrovna jsem se divala, ze mas stejnou fotku tu prvni - jeste u mamky v brisku, tak tipuju, ze jsme byly u stejne fotografky
a mame stejny bazenek jako vy 😉

simipel
24. črc 2008

ahojky,

No Luci, je to možná, ale ta holčina to fotí doma. Měla jsem se tam fotit už když byl malé rok,ale nějak jsme fakt zamrzli. Ted už ta holčina čeká druhé mimčo, tak má asi fofr. No co mi Luci ještě nemáme společného. taky jsem se dívala, že jako těhotná máš pár foteček podobných. 😉
Jinak zuby už i celkem přešly, tak klepu. Dneska jsem byla s malou v orlové na kožní a mají zase dovolenou a zástup je až od dalšího týdne a další bere jen na obědnávku. Se asi picnu. 😠

Poup no jela jsem s malou na fifejdy, pač tam vím, kde je dětská pohotovost, přece jsem jenom pomalu 30let žila v ostravě a tady v orlové akorát vím, kde je pohotovost v nemocnici,ale jestli je to i dětská to nevím. Tak jsem jela raději na jistotu a hlavně jsem tam jela na tu zubní pohotovost, pač fakt v orlové se ještě moc nevyznám.

Holčiny, vy máte tak krásná mimča, prostě holky krasavice, pokom asi 😀

simipel
24. črc 2008

Luci omlouvám se ,Dominiček je krásný taky. Abych to neházela všechno do jednoho pytle. 😉 😵

michaela1984
24. črc 2008

TAk to nevím s tím plaváním, no budu to řešit až po tom vyšetření. Kyčle pořád na nic tak snad dneska už to bude v pořádku. sofince se udělaly takové flíčky na zádek vypadá to jako modřinky a doktorka říkala že se ji to nelíbí tak jdem zase do poruby já už fakt nevím. 😔 ☹ Já už hadry taky nekupuju chystáme se do německa tak to nechám až tam, jen si chci koupit to srdíčko jak jsem ti říkala jak má ta Kuchařová na fotkách z katalogu,samozřejmě něco přikoupím Sofielce. 😀
Simi v orlové je moc dobrá kožní je to v prvním patře kožní centrum je tam primář a jeho dcera mají i ordinaci v Karviné a Ostravě. Fakt super.

poup
24. črc 2008

Simi, díky za pochvalu...ale pěkná bude spíš po taťkovi 😀 ....Holky, vy tady řešíte hadříky, nákupy atd...já se na sebe nemůžu ani dívat...pořád cca 10kg nahoře...břicho a stehna totálka popraskané....břicho nezpevněné se špekem...no prostě k zblití....Největší radost jsemt teď měla, když jsem se před pár dny narvala do starých riflí.....Taky bych si udělala radost nějakou hadrou, ale nechávám to až trochu shodím (moc dlouho bych to asi nevynosila)....nakoupila jsem si pár triček, ať mám co na sebe (přes prsa nedám žádné své staré)... ☹ ....no snad to půjde všechno rychle dolů....Nemáte někdo zkušenost se spiningem??...prý tady má být v Petřvaldě v tom novém sportovním centru, tak bych to možná zkusila....možná.... 😅

Míšo, Luci, jak to děláte, že vypadáte tak dobře....?.....chci recept..... 😉

poup
24. črc 2008

Jo a jak se vám nakupuje s prckama.....?.....já si to pořád nedokážu představit, že bych vyrazila s malou sama do obchoďáku....to bychom asi ještě nedaly...

simipel
24. črc 2008

Míšo a jak se ta kožní jmenuje, ale pokud je to v té orlovksé nemocnici, tak tam právě v prvním patře bere jen na obědnávky. ale tam jsem žádného chlapa doktora neviděla, byly tam jen samé jména doktorek. Tak fakt nevím.

Poup, nezoufej, vždyť máš teprve měsíc po porodě. Já se dostala na svou výchozí váhu před otěhotněním až teď 2roky od porodu. Taky jsem byla zoufalá. No o tom spiningu jsem taky něco slyšela, ale jestli to už funguje to nevím,ale já bych asi ani spining nedala, si zase já nedovedu představit, že bych měla hodinu šlapat do pedálů, bych se jim tam vyvrátila. 😀

Taky bych holky potřebovala nějaké nové hadry, pač jak jsem ted shodila jakýchsi 6kg, tak mi celkem kalhoty padají, ale si tak můžu nechat zdát. Jsme ted daly peníze na pojízdnou bránu, pak zase na vdchodové dveře, zateplovali střechu, takže peníze jsou fuč .

POup já jsem si taky nedovedla představit lítat s malou po obchodňácích, pač jsem měla vůči holkám (LUci s Míšou, mají tak hodné děti, fakt jim je co závidět) uřvané dítě, prořvalo mi snad 22hod. a s malo když tak chodím až zhruba od těch dvou let do obchodnáků. dříve jí to prostě nebavilo. Se ji taky nedivím, já ty centra taky nemám ráda, všude lidí jak opic. 😀 Takže chodíme jen v nejnutnějších případech.

poup
24. črc 2008

Simi, tak já to mám podobně...malá spinká v noci krásně...budí se tak 2x.....ale přes den pospí tak půl třičtvrtě hoďky a pak je zase 2-3 vzhůru....teď má období, kdy je pořád nespokojená, pláče....takže si nějaké nákupy nedovedu představit...Taky mi nedělají dobře ty stáda v šopinu atd...malou jsme vzali jednou do centra v Karviné...spinkala asi 15min. a pak řev (asi jí vadil ten šrumec kolem)....manžel jí musel vzít do auta a počkat tam s ní , abych si mohla nakoupit aspoň něco...

Teď zrovna malá chvíli spinká, tak se jdu naobědvat..(kdyby mi mamka neposlala papů, tak tady asi dneska zdechnu hlady 😉 )....dneska je malá obzvlášť akční.....

simipel
24. črc 2008

Jo poup, mě ale nespala malá ani pěkně v noci, co hodinku řvala. 😉

michaela1984
24. črc 2008

Ta kožní se jmenuje Rafčíková. A je to v prvním patře ten primář je její otec a je tam myslím v úterý. Berou jen na objednávky.
Já byla s malou v shopingu už jak měla 3 týdny hezky to prospala a i ted neprotestuje. Ona je celkově moc hodnoučká.
Poup taky jsem se na sebe nemohla podívat a i ted občas si říkám že bych měla něco dělat s tím povoleným břichem, ale se mi nechce 😝 Jo a na spiningu jsem byla asi třikrát a už bych nešla takové trápení není nic pro mě....

simipel
24. črc 2008

Míši, díky, tak se budeme muset objednat,ale myslím, že říkala, že volno má tak možná až po prázdninách, pokud to teda byla ona. Ale raději tam ještě zavolám. to bychom se pak načekali. 😀

Jo Míši, ty máš fakt hodňoučkou Sofinku, ti může pomalu každá mamina závidět. 😵 Teda já určitě.

michaela1984
25. črc 2008

Simi tak hupsněte na druhé a třeba bude taky tak hodnoučké 😉

simipel
25. črc 2008

NO Míši a třeba bude úplně stejné jako byla Eli a picne mě. 😖 Zatím jsme se s manželem domluvili, že letos ještě ne, že když tak se uvidí na přesrok, že když tak zapracujeme až pak.MOžná, že zkusím chvíli pracovat a pak do toho praštíme. Jen se modlím,abych pak vůbec ještě chtěla Choutky mám teď, ale za rok za dva no nevím. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru